Новини

Назад

Наукова конференція в Митрополичій Базиліці

: 1484 2016-05-19 11:51:16

У рамках Тижня Християнської Культури в Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії 16-18 травня там відбулася наукова конференція «Католицька Церква в Центрально-Східній Європі у світлі двох тоталітарних режимів (1917-1990)».

 

Співорганізаторами конференції була кафедральна парафія, Папський Університет Йоана Павла ІІ у Кракові та Жешівський Відділ Інститут Національної Пам’яті Польщі. Після першого дня засідань була представлена книжка о. проф. Юзефа Волчанського «Архієпископ Ігнацій Токарчук. Я любив цих людей всім своїм серцем і відданістю. Спогади з 1918-1976 років».

Настоятель катедри о. прелат Ян Нікєль пояснив, що кілька років тому виникла думка організувати в храмі Тиждень Християнської Культури, щоби представити діяльність присутніх в місті представників світу культури, котрі пов’язані з катедральною парафією. Мистецький захід розпочинається з виступу відомих виконавців, а далі свою творчість представляють парафіяни, жителі міста. Як наприклад концерт Катедрального хору ім. св. Йоана Павла ІІ. Організатори не прагнуть, щоби обов’язково був заповнений храм, а передусім, щоби кожен міг знайти щось для себе: музику, художнє слово, виставку. В цей контекст вписалася і наукова конференція.

О. проф. Юзеф Волчанський з Папського Університету Йоана Павла ІІ у Кракові звернув увагу на участь в конференції молодих науковців та заохотив їх до вивчення матеріалів, які стали доступними в архівах України. Зазначив, що учасники конференції представили широкий спектр тем, пов’язаних з дослідженням повоєнної релігійної ситуації і відносин комуністичних держав Центрально-Східної Європи з Католицькою Церквою. Найважчою була доля духовенства і мирян в Радянському Союзі.

Доктор Маріуш Кшиштофінський з Жешівського Відділу Інституту Національної Пам’яті сказав, що матеріали перешої наукової конференції в львівській катедрі вже вийшли окремим томом. Матеріали другої конференції знаходяться на рецензії. Також є надія, що окремим томом будуть видані матеріали цьогорічної конференції.

Автор : Костянтин Чавага

Назад