Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

( CONGREGATIO SORORUM ANCILLARUM BEATAE MARIAE VIRGINIS IMMACULATAE CONCEPTAE - DE SILESIA)

Діє від 3 травня 1850 року. Це був нелегкий час повстанської боротьби за незалежність Польщі. Під час прусського панування з ініціативи Едмунда Бояновського в польському селі „Поджече, недалеко від м. Познань, почала діяти перша охоронка для дітей, якою заопікувалися троє сільських дівчат.
Едмунд Бояновський як «пан Фундатор» і Засновник формував духовний устрій перших опікунок oхоронок. Разом з надійними священиками, які від початку його супроводжували у цій справі, він написав проект правила «Служебниць Пресвятої Богородиці».
Чіткі цілі, встановлені Засновником, були спробою відповісти на потреби часу. Зважаючи на злидні сільського населення, Бояновський саме в сестрах-служебницях вбачав допомогу і порятунок основної медичної допомоги та освіти. У 1856 році дім новіціяту почав приймати численних кандидаток до Згромадження.
Відтоді стрімко зростала кількість дитячих охоронок, а Згромадження поширилось на терени Галичини, Познанського Королівства та Сілезії.
Внаслідок несприятливої політики загарбників, йдучи звивистими стежками історії, Згромадження Сестер Служебниць, розділилося на чотири окремі автономні релігійні сім’ї: Служебниці Великопольські, Старовійські, Сілезькі та Дембіцкі. У своєму розвитку кожна релігійна сім`я намагалася враховувати специфіку теренів, на яких розвивалася, і тримати зв`язок поміж собою. Завдяки багаторічним зусиллям сестер, 29 травня 1991 року, Святий Престол затвердив Федерацію Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії і її Статут.
Боже провидіння, якому безмежно довіряв Едмунд Бояновський, чувало над його ділом, спричиняючи розвиток Згромадження в будь-якій ситуації, на добро Церкви.
На запрошення Архиєпископа Мар`яна Яворського у жовтні 1999 року Сестри Служебниці Сілезькі прибули до України, до с. Крисовичі (Мостиський район, Львівська область) на парафію Матері Божої Фатімської, а 2004 року – до Львова, на парафію св. Архангела Михаїла. Як і в інших країнах, в Україні сестри намагаються реалізувати свою харизму через служіння дітям в охоронках, хворим, молоді, бідним і нужденним.
Духовність
Щоб показати свою духовність і стиль служіння, сестри Служебниці обрали логотип, що є ознакою їхньої релігійної громади. Логотип у теперішній версії походить від знаку, який залишив служебницям засновник бл. Едмунд у своїм «Щоденнику» (4.IV.1855)
Важливою особливістю духовності служебниць є мaрійність. Що означає мати Марію за особливу покровительку? Звичайно, нам будуть близькими марійні богослужіння, молитви, вервиця, особливий акцент на марійних святах…
Марійність нашого Згромадження походить від великої любові, яку мав до Найсвятішої Діви Марії наш засновник. Відданий їй, як дитина, він мав досвід неосяжності її любові й турботи. Йдучи за цим досвідом, він заснував Згромадження, якe віддав під її опіку.
Бл. Едмунд прищепив цю любов у духовність Згромадження, відчуваючи її заступництво, з довірою віддав своє діло в ЇЇ руки. Якраз у цьому причина марійного духу нашого згромадження. Вдивляючись в особу бл. Едмунда – нашого засновника, ми дізнаємося від нього про довіру до Марії, любов до неї і наслідування в повсякденному житті. Дізнаючись про життя Марії, ми намагаємося любити її щораз більше і більше, і повніше наслідувати.
Діяльність:
Згромадження є спільнотою апостольсько-харитативною на Папському праві.
Свою діяльність розвиває в країнах християнських і місійних, обіймаючи своїм служінням такі сфери:
• християнське виховання і освіта дітей, особливо бідного населення;
• релігійна освіта молодих дівчат і підготовка їх для майбутніх обов`язків;
• надання допомоги бідним і хворим;
• місію служіння в світі;
• служіння Церкві у її актуальних потребах.
На сьогоднішній день Служебниць можна зустріти на п`яти континентах, в 25 країнах світу.
«Усе для більшої слави Божої і честь Непорочної Діви» – це гасло розкриває мету життя Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
Формація в Згромадженні зазвичай триває 10 років.
Складаючи вічні обіти: чистоти, убогості та послуху, сестри відповідають на харизму, яку дав їм Бог і підтвердила Церква. Через вічні обіти ми стаємо повністю посвячені Богу і постійно включені в Спільнотy Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Зовнішньою ознакою складення вічних обітів і віддання себе назавжди Богові та Згромадженню є хрест.

Адреса:
Генеральний Дім
51-621 Вроцлав,
вул. Чарнолеска 10
тел.: 0-71/348-23-23
факс: 0-71/348-49-55
generalat@sluzebniczki.pl
http://www.sluzebniczki.pl/

Україна:
www.sluzebniczki.org.ua

с. Крисовичі, Мостиський р-н, Львівська обл., 81360 Україна.
тел.: 00380 323466236
тел.моб.: 0964886162
e-mail: kresowice@gmail.com

Львів-Сихів, вул. Скрипника, 25/9, 79044 Україна
тел.: 2273900
тел.моб.: 0979073341
e-mail: sluzebnyci.sychiv@gmail.com

V зустріч молоді Мостиського деканату

: 173 2017-04-10 10:44:25

8 квітня в санктуарії Матері Божої Фатімської в Крисовичах, відбулася V зустріч молоді Мостиського деканату.


Koнфeренцiя для батьків дітей з охоронки ім. бл. Едмунда Бояновського на Сихові

: 8 2017-02-26 12:47:59

В четвер, 23 лютого відбулася чергова зустріч - кoнфeренцiя для батьків дітей з охоронки ім. бл. Едмунда Бояновського на Сихові тa всіх, хто шукає допомоги, щоб добре, виховати свою дитину.


День Богопосвяченого Життя у Крисовичах

: 981 2017-02-01 16:14:05

1 лютого 2017 року, у переддень Стрітення Господнього, в черговий раз, відбулася зустріч богопосвячених осіб різних чернечих спільнот , які виконують своє служіння у Львівській Архідієцезії. Цього року гостинними господарями зустрічі були парафія Матері Божої Фатімської в Крисовичах та Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії.

 


Відбулись реколекції "ECCE ANNCILLA DOMINI". Свідчення учасниці.

: 750 2017-01-19 12:42:06

Марія – надзвичайна Жінка і одночасно найдосконаліший взірець Людини. Зрозуміти її відносини з Богом і ближнім є найкращою школою зрілості та допомогою в тому, щоб стати справжнім християнином. Від 12 до 15 січня у монастирі сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Крисовичах, відбулися реколекції для дівчат, в яких взяли участь понад 40 осіб. 


Вікенд для Бога і з Богом у Крисовичах

: 315 2016-10-28 12:13:09

Під час осінніх шкільних канікул,Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії в Крисовичах, зорганізували для дівчат віком 12-14 років вікенд для Бога і з Богом.


Реколекції для молоді у Крисовичах

: 1572 2016-01-13 13:22:51

На шляху до Світового Дня Молоді у Крисовичах, в монастирі Сестер Служебниць НДМ від 8 -11 січня відбулися реколекції для молоді, в яких взяли участь 63 особи! Реколекційні науки проводив о. Херубін Жилка Ofm, францисканець з Душнік Здрою ( Польща)


На шляху до Світового дня Молоді 2016 року в Кракові ... Реколекції для молоді в Крисовичах

: 548 2016-01-02 12:35:00

"А чи ти, дорогий хлопче, дорога дівчино, відчув коли-небудь на собі цей погляд, сповнений безмежної любові, котра, попри всі твої гріхи, обмеження, падіння, надалі тобі довіряє і з надією дивиться на твоє існування?"
папа Франциск


Оазові реколекції для дітей - Оаза Дітей Божих (ОДБ) у монастирі Сестер Служебниць Непрочної Діви Марії у с. Крисовичі

: 633 2015-03-23 00:00:00

13-15 березня відбулися Оазові реколекції для дітей - Оаза Дітей Божих (ОДБ) у монастирі Сестер Служебниць Непрочної Діви Марії у с. Крисовичі. Тема реколекцій: віра, надія, любов. На цій зустрічі було 27 дітей. Оазу Дітей Божих вів кс. Лукаш Слаби.