Bажливі події в історії Львівської Aрхідієцезії

Ювілейний рік Божого Милосердя 2016 Перегринація Образу Милосердного Ісуса у Львівській Архідієцезії Візит Державного Секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна до України 25-та річниця відновлення структур Римо-Католицької Церкви в Україні 360-ліття львівських обітниць короля Яна КазимираПублікації

Перегринація Образу Милосердного Ісуса у Львівській Архідієцезії

У Надзвичайному Ювілейному Році Божого Милосердя бажаємо пережити у кожній парафії особливу зустріч зі знаком Божої Любові, яким є образ Ісуса Милосердного.

Як ми добре знаємо, 22 лютого 1931 р. у плоцькому монастирі св. Фаустині Ковальській з`явився Господь Ісус і звелів намалювати образ: ”Намалюй образ з того, що бачиш, і підпиши: “Ісусе, уповаю на Тебе”. Господь Ісус обіцяв, що той хто вшановуватиме той образ не загине. “Ввечері, коли я була в келії - написала св. Фаустина у Щоденнику, - я побачила Господа Ісуса, зодягненого у біле. Одна рука була здійнята до благословення, а друга – торкалася грудей. З розрізу вбрання на грудях виходили два великі промені: один червоний, а другий блідий. (...) Трохи згодом сказав мені Ісус: “Намалюй образ з того, що бачиш, і підпиши: “Ісусе, уповаю на Тебе”. Прагну, щоб цей образ вшановували спершу у вашій каплиці, а потім – по всьому світу.” (Щод. 47).

Час перегринації є нагодою, однією з багатьох, щоб реалізувати бажання Господа Ісуса. А для нас, котрі живемо в Україні, є додатково явленням для всіх людей шляху до миру та примирення, у сімейних, парафіяльних так і соціальних відносинах.

У неділю, 10 квітня 2016 року, Святою Месою у Митрополичій Базиліці Успіння ПДМ, яку очолив Архієпископ М. Мокшицький розпочалася перегринація Образу Милосердного Ісуса парафіями нашої Архідієцезії


Візит Державного Секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна до України

У середу, 15 червня 2016 року,з офіційним візитом в Україну прибув Державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін.360-ліття львівських обітниць короля Яна Казимира

Льві́вськi обі́тницi Я́на Казими́ра (пол. Śluby lwowskie) — обітниця, яку 1 квітня 1656 року за часів "шведського потопу" дав перед образом Пресвятої Діви Марії Милостивої король Речі Посполитої Ян II Казимир Ваза у Львівському кафедральному соборі під час меси, яку відправляв нунцій П`єтро Відоні. 


Звернення Митрополита Львівського Архієпископа Мечислава Мокшицького у 15 річницю візиту св. Йоана Павла ІІ до Львова

: 1190 2016-06-10 15:50:58

Всечесні Отці та Богопосвячені Особи!
Улюблені Брати і Сестри!


15 років тому Україна почула з вуст св. Йоана Павла ІІ батьківське повчання: „Христос – Дорога, Правда і Життя”. Саме з таким посланням Святіший Отець прибув до нашої Церкви, котра піднімалася з великого упокорення, якого досвідчила. Гасло Його паломництва до України мало на меті показати потребу поновного прийняття Ісуса та Його Євангелія як способу життя і мету душпастирського шляху Церкви, а також молодої державності України, що будувала свою ідентичність самостійної держави.


У Вроцлаві помер 104-літній о. Францішек Розвуд із Львівської Архідієцезії

: 1239 2016-03-07 11:44:43

У неділю, 6 березня, помер найстаріший священик вроцлавської архідієцезії о. Францішек Розвуд, котрий походив із Львівської Архідієцезії.