Святі

Блажений Яків Стрепа
Святий Йосиф Більчевський
Святий Зигмунд Гораздовський
Святий Ян з Дуклі
Блаженна Марта Вєцка
Блаженна Марцеліна Даровська
Публікації

Тут знаходиться інформація про життя і приклад святих, блаженних і слуг Божих Львівської Архідієцезії.

"Церква внесла до річного циклу дні пам’яті мучеників та інших святих, які, переведені до досконалості різноманітною Божої благодаттю і здобувши вічне спасіння, співають у небесах досконалу хвалу Богові і заступаються за нас" (SC 104) та "В Церкві традиційно почитають святих і вшановують їхні автентичні мощі, а також зображення. Їхні свята проповідують чуда, що їх Христос вчинив у своїх слугах, і подають вірним гідний приклад для наслідування" (SC 111)

"У житті тих, хто і розділяє з нами людську природу, та все ж досконаліше уподібнюється до образу Христа (...) Бог яскраво являє людям свою присутність і свій лик. Через них Він до нас промовляє і дає нам знамення свого Царства, до якого ми, маючи навколо себе таку велику хмару свідків (...) і таке свідчення євангельської правди, тагнемося з усіх сил" (LG 50).

Блажений Яків Стрепа

БЛ. ЯКІВ СТРЕПА – ПОКРОВИТЕЛЬ ЛЬВІВСЬКОЇ АРХІДІЄЦЕЗІЇ

Чому сьогодні так тихо про ласки за заступництвом бл. Якова? Не винен у цьому наш Блаженний. Не щезла ні доброта його, не зменшилася теж Його міць у Господа Бога. Він і надалі так само у Бога потужний, надалі спроможний бути добрим провідником Божих благодатей. Вина з нашої сторони. Поменшали молитви наші до бл. Якова, тому Він не може нам допомагати, принаймні такою мірою, як цього прагне. „Не отримуєте – як говорить Апостол – тому, що не просите… Або, якщо просите, а не отримуєте, то тому, що погано просите”.

 

(з проповіді св. архієпископа Йосифа Більчевського)


Святий Йосиф Більчевський

Святий Йосиф Більчевський


Святий Зигмунд Гораздовський

Святий Зигмунд Гораздовський

1845-1920

Священик Львівської архідієцезії
Прeлат і Папський камергер
Львівський Апостол Божого Милосердя
Засновник Згромадження Сестер Святого Йосипа
Отець убогих
Священик жебраків


Святий Ян з Дуклі

Святий Ян з Дуклі


Блаженна Марта Вєцка

Блаженна Сестра Марта Вєцка (1874-1904)

Дитинство в пруській окупації

Життя с.Марти Вєцкої було дуже коротким, тому що вона прожила лише 30 років, але їй вистачило цього часу, щоб душа її взнеслася на вижини святості.

Народилася 12 січня 1874 р. селі Новий Вєц неподалік від Кожешини на Помор’ ї. Батько Марцелі, був власником маєтку,мати Пауліна походила з родини Камбровських. Родина Вєцкіх мала 13-ро дітей, а з них Марта була третьою. Хрещення відбулося 18 січня 1874 р. Дівчинку назвали Марта Анна.


Блаженна Марцеліна Даровська

Блаженна Марцеліна Даровська


Літургійний спомин св. Марії Маґдалини тепер буде святом у Римо-Католицькій Церкві

: 454 2016-06-11 15:55:18

Літургійний спомин св. Марії Маґдалини, обов`язковий для всієї Церкви римського обряду і відзначається 22 липня, зведений в Загальному римському календарі в ранг свята.

 


Дві вулиці Житомира назвуть на честь католицьких святих!

: 628 2016-02-24 17:26:30

Вулиці в містах України продовжують отримувати нові імена. Так 19 лютого 2016 року Голова міста Житомир підписав розпорядження про переменування 87 вулиць і провулків. Два топоніми міста отримали назви на честь католицьких святих - Йоана Павла ІІ та Зигмунда Фелінського.