Новини

Сьогодні – іменини Папи Францика – Хорхе Маріо Берґольйо title=

Сьогодні – іменини Папи Францика – Хорхе Маріо Берґольйо

: 26 2017-04-23 22:33

Сьогодні, 23 квітня, коли за новим календарним стилем вшановується пам’ять святого мученика Юрія, припадають іменини Святого Отця Франциска, адже ім’я «Франциск» кардинал Хорхе Маріо Берґольйо прийняв уже після вибору на Наступника святого апостола Петра. Іспанською мовою ім’я Юрій звучить як Хорхе.


Прийшов час зупинити «повелителів війни» title=

Прийшов час зупинити «повелителів війни»

: 57 2017-04-22 17:04

«Я думаю, що сьогодні гріх проявляється з усією своєю руйнівною силою у війнах, в різних формах насильства та жорстокості, у відкиненні найслабших. Світ повинен зупинити повелителів війни тому, що за це завжди платять ціну найостанніші та безпорадні» – про це говорив Папа Франциск в інтерв’ю італійській газеті «La Repubblica», опублікованому у Великий Четвер, в день його візиту до в’язниці у містечку Паліяно, де він здійснив обряд обмивання ніг.


В часі Великодня тисячі осіб прийняли Хрещення в католицьких храмах США title=

В часі Великодня тисячі осіб прийняли Хрещення в католицьких храмах США

: 95 2017-04-20 16:31

Близько третини дієцезій повідомили статистичні дані про новоохрещених під час Великодніх свят.

 


Гіацинту та Франциска канонізують 13 травня title=

Гіацинту та Франциска канонізують 13 травня

: 75 2017-04-20 16:28

Під час своєї поїздки до Португалії у зв`язку із сторіччям об`явлень Пресвятої Діви Марії у Фатімі, яка відбудеться у наступному місяці, Папа Римський Франциск канонізує візіонерів Гіацинту та Франциска.


Бенедиктові XVI – дев`яносто років title=

Бенедиктові XVI – дев`яносто років

: 70 2017-04-16 17:23

Сьогодні, 16 квітня 2017 року, в день Воскресіння Господнього, папа-емерит Бенедикт XVI відзначає дев`яносто років від дня народження.

Свої привітання від власного імені та від усієї конференції римсько-католицьких єпископів України папі-емериту надіслав архієпископ Мечислав Мокшицький, його колишній секретар.

 


Вшанування пам’яті жертв авіакатастрофи під Смоленськом  title=

Вшанування пам’яті жертв авіакатастрофи під Смоленськом

: 112 2017-04-12 15:37

Увечері 10 квітня, в сьому річницю авіакатастрофи польського президентського літака під Смоленськом, Єпископ-помічник Леон Малий відправив св. Месу в львівській катедрі. У храмі була встановлена стела зі світлинами загиблих, несли почесну варту харцери. Перед початком св. Меси настоятель катедри о. прелат Ян Нікель привітав присутніх польських дипломатів на чолі з Генеральний консулом РП у Львові Рафалом Вольським, представників польських організацій і закликав також до молитви за жертви Катинської трагедії.


Католицькі Єпископати ЄС про міграцію та цілісний розвиток title=

Католицькі Єпископати ЄС про міграцію та цілісний розвиток

: 129 2017-03-15 19:42

Роздумати над тим, «що повинна брати до уваги політика у сфері міграції та надання притулку, аби захистити першочергові права людей й допомогти менш розвиненим країнам в їхньому цілісному розвиткові». Такі завдання ставить перед собою дискусія на тему «Міграція та цілісний людський розвиток», яку 23 березня 2017 р. в Брюсселі організовує Комісія Єпископатів Європейського Союзу з нагоди 50-річчя енцикліки «Populorum progressio» блаженного Папи Павла VI.


Чотири роки з Папою Франциском title=

Чотири роки з Папою Франциском

: 204 2017-03-13 19:15

Дві Енцикліки й два Апостольські напоумлення, 17 міжнародних Апостольських подорожей і 12 душпастирських візитів в Італії, три консисторії з введенням у сан 56 нових кардиналів, Звичайний та Надзвичайний Синоди про сім’ю, позачерговий Святий Рік, присвячений милосердю, перші кроки в реформі Римської Курії та навчання словами й жестами, що не перестають вражати. Ось так можна підсумувати чотири роки служіння Папи Франциска.


Попільна Середа: покайся і віруй в Євангеліє title=

Попільна Середа: покайся і віруй в Євангеліє

: 183 2017-03-01 11:38

Перші чотири дні Великого Посту – пізнішого походження, аніж сама традиція Посту: за часів св.Григорія І піст розпочинався першої неділі чотиридесятниці. Суть цих днів – дидактична: відповідними повчаннями вони вводить нас у глибинне значення християнського посту.


Офіційні правила посту в РКЦ та УГКЦ title=

Офіційні правила посту в РКЦ та УГКЦ

: 762 2017-03-01 11:34

Сьогодні розпочинається Великий піст у римо-католиків. Подаємо офіційні приписи щодо посту в Римо-Католицькій Церкві в Україні та Українській Греко-Католицькій Церкві. Ці приписи стосуються лише їжі, проте, нагадаємо, що важливими складовими посту є також молитва і милостиня.