Матері Божої Більшівецької

Санктуарій Матері Божої Більшівецької
Храм Відвідин Пресвятої Діви Марії в Більшівцях, деканат Галич.
Декрет від 1624 р.

Розклад Богослужінь:
Щодня о 19.00 літній час, зимовий час 18.00
В неділю о 13.00

Наші контакти:
Вулиця Івана Франка
Смт. Більшівці 77146
Галицький район, Івано-Франківська обл.

e-mail - rkcbilsziwci@gmail.com

www: bilsziwci.org

тел. моб. +380962239298
Тел. (+38) 0343161144

Санктуарій Матері Божої в Більшівцях було засновано в 1624 році. Він має довгу та цікаву історію. Багато років тут зберігався чудотворний образ Матері Божої. Під час війн храм було зруйновано і закрито за часів радянської влади. Після проголошення Україною незалежності почалась новітня історія Санктуарія. В 2001 році храм відновив свою діяльність.

Перша письмова згадка про Більшівці датується 8 березням 1408 роком як село Малий Бовшів. Найбільший розвиток місцевості припадає на час управління родини Казановських та Яблонських (1566-1636рр.) 1590 року завдяки Казановським Більшівці отримали статус містечка.

В історичному передмісті Більшівців на високому пагорбі над рікою Гнила Липа величається римсько-католицька церква Матері Божої і монастир. Заснований він 20 травня 1624 року, коли до нього було внесено Чудотворну ікону Матері Божої Більшівецької. Про віднайдення ікони існує кілька версій. За однією з них, її знайшов гетьман коронного польського війська Мартин Казановський, коли воював з турецько-татарськими загарбниками. У час, коли здавалося, що на порятунок та перемогу уже не було жодної надії, гетьман почав ревно молитися. В цей же час його собака скочив у воду та приніс до пана згорток, у якому був чудотворний образ Богоматері з дитятком. Це було справжнім чудом для війська, адже після чудовної знахідки, військо з успіхом перемогло нападників. Приїхавши додому, Мартин Казановський помістив ікону в каплиці свого палацу, але потім вирішив виставити її для вшанування усім людям. Для цього звів дерев’яну церкву і передав її та ікону у власність ордену кармелітів.

Будівництво мурованого храму, який зберігся і досі, розпочав 1718 року Ян Ґалецький, полковник Війська Польського, вдячний за чудотворне оздоровлення. Згідно з наданим привілеєм папи Климентія XIII 18 серпня 1777 року відбулася урочиста коронація ікони Матері Божої. Визнання головою Католицької Церкви чудотворності ікони Матері Божої Більшівецької, а відтак і її коронація ознаменувалося найважливішою подією в історії цього святого місця.

Проте протягом своєї історії храм не раз був зруйнованим. Найбільшої руйнації храм зазнав під час Першої та Другої світової війни. Під час війни, 1945 року, Чудотворний образ кармеліти вивезли до Ґданська в костел св. Катерини, де він і досі зберігається. За часів СРСР храм не діяв, а в його приміщенні радянська влада не раз вчиняла наругу: тут тримали свиней, приймали металобрухт та склотару, хотіли навіть зробити музей атеїзму. Однак, уже після проголошення незалежності України, зусиллями ордену францисканців розпочалася відбудова храму та монастиря, яка триває і досі. З 2001 року храм повністю відновив свою діяльність. Вшанувати Матір Божу Більшівецьку знову приходять прочани, тут часто відбуваються реколекції та зустрічі молоді, а Санктуарій є добре знаним не лише в Україні, а й за її межами.

За матеріалами: bilsziwci.org

Паломництво до Більшівців 2018 «Пробуди до віри, Мамо»

: 1735 2018-06-12 13:32:13

10-14 липня - зі Снятина та - з Кам`янки-Бузької
11-14 липня - зі Львова та - з Тернополя