Новини

Назад

Закінчилась чергова братня зустріч католицьких єпископів України.

: 527 2022-11-24 21:25:42

24 листопада, в другій половині дня, в Реколекційному домі Львівської Архідієцезії в Брюховичах після завершення спільних реколекцій для католицьких єпископів України латинського і візантійського обрядів розпочалася щорічна братня зустріч єпископів РКЦ, УГКЦ і Мукачівської Греко-католицької Єпархії sui iuris (свого права).

Вступним словом зустріч відкрили Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Голова Конференції Єпископів РКЦ в Україні Архієпископ Львівський Мечислав Мокшицький і Глава УГКЦ Верховний Архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук.

З доповіддю виступила пані Магда Качмарек, представниця міжнародної католицької благодійної організації Kirche in Not, котра від грудня 2011 має статус папського благодійного фонду.
Також була доповідь єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Теодора Мартинюка на тему «Осучаснення інструкції для єпископів, як діяти у випадку виявлення злочину педофілії». Прозвучала теж доповідь єпископа-помічника Київсько-Житомирської дієцезії Олександра Язловецького про синодальний шлях у Цекрві.

У братній зустрічі католицьких єпископів України уперше взяли участь єпископи-номінанти: о. Максим Рябуха, номінант на помічника Донецького екзархату УГКЦ; о. Микола Семенишин, номінант на помічника Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ; о. Андрій Хім’як, номінат на помічника Київської архиєпархії УГКЦ.

Пригадаємо, що звичай періодично проводити такі зустрічі та спільні реколекції всіх католицьких єпископів України утвердився після заохочення Папи Бенедикта XVI поглиблювати спілкування та співпрацю.

Автор : Олександр Кусий

Назад