Рухи і спільноти

Спільнота Живого Розарію
Рух Світло-Життя
Родина Родин
Міністранти
Скаути
Родина Кольпінга
Лицарі Колумба
Легіон Марії
Католицька Акція
Неокатехуменальна Дорога
Спільнота Тезе
Францисканський Орден світських - ФОС
Релігійна Місія “Дім Серця”
Рух Назаретанських Родин
Публікації

Як нам донести проголошення Христа нехристиянській молоді, які є майбутнім цілих континентів? Очевидно, що звичайні засоби пастирської роботи замало: те, що дійсно необхідно, це асоціації та установи, спеціальні центри та групи, культурні та соціальні ініціативи для молодих людей. Це поле, де сучасні церковні рухи мають достатньо місця щоб діяти. (Йоан Павло II, Redemptoris Missio, 37)

Примітка: На цій веб-сторінці присутні тільки спільноти та рухи, які існують в дієцезії. Окремі громади треба шукати на парафіяльних сторінках.

Спільнота Живого Розарію

Живий Розарій - це спільнота осіб, котрі кожного дня моляться на Розарії. Спільнота поділена на менші групи по 20 осіб. Кожен з членів спільноти відмовляє кожного дня принаймні одну таємницю Розарію. Таким чином, протягом дня відмовляється цілий Розарій. Живий Розарій своєю молитвою і духовими пожертвами підтримує потреби цілої церкви.


Рух Світло-Життя

Рух Світло-Життя (загально відомий як Оаза) – є одним з рухів віднови Церкви згідно з навчанням ІІ Ватиканського Собору. Цей Рух повстав в Польщі, а його засновником був Слуга Божий о. Франциск Бляхницький.

Рух об`єднує людей різного віку і стану: молодь, дітей і дорослих, а також священиків, ченців, черниць, членів світських інститутів, а також сім`ї з родинної галузки Руху, якою є Домашня Церква (також відома як Оазис Родин). Завдяки відповідній для кожної з цих груп формації Рух Світло-Життя намагається виховати зрілих та свідомих християн, а також бажає послужити оживленню місцевих християнських громад Церкви - парафій, деканатів та дієцезії.


Родина Родин

Рух діє на основі статуту, затвердженого 5 січня 1992 р. Кардиналом Юзефом Глембом, Примасом Польщі. Провадить цей Рух Світський Інститут Помічників-Марії Матері Церкви, Отці Паллотини та представники родин.


Міністранти

Міністранти

Міністрант (з латинської „ministrare”) означає „служити", „допомагати". Отже, міністрант - це служитель. Вони служать Богові, коли роблять усе для того, щоб літургія була красивою. Слово "міністрант" особливо відноситься до служіння під час Святої Меси але міністрант також є помічником при здійсненні інших Таїнств і обрядів.


Скаути

Католицьке скаутство Європи – це також і велика християнська організація. У 2001 році ми отримали благословення від Апостольського престолу та особисто від Святого папи Івана Павла ІІ на здійснення своєї діяльності як однієї із форм сучасної євангелізації. Кожна наша збірка починається і закінчується молитвою, а кожний день у мандрівці чи на таборі починається Літургією, яку проводить скаутський капелан.


Родина Кольпінга

"Справа Кольпінга” - це католицьке об’єднання, яке супроводжує та підтримує людей в житті, вірі, освіті та добрих вчинках.

Освіта, діяльність та духовність - це три неписані, тісно між собою поєднані сфери роботи та життя в “Справі Кольпінга”.


Лицарі Колумба

Лицарі Колумба

Головним завданням «Лицарів Колумба» – «міцної правої руки Церкви», як її назвав Папа Йоан Павло ІІ – цілковито підтримувати Католицьку Церкву в її євангелізаційній місії через пропагування таких чеснот, як милосердя, єдність, братерство та патріотизм, а також підтримка католицьких родинних цінностей.


Легіон Марії

Легіон Марії – це «найбільша спільнота з часів існування великих християнських згромаджень, заснованих для добра душ»

(зі слів Святішого Отця Павла VI)


Католицька Акція

Католицька акція - організація мирянського руху в Католицькій Церкві, заснована 1922 року.

Завдання: духовне і моральне відродження суспільства, праця з молоддю в сфері освіти і катехизації. Католицька акція це служіння в Церкві, тобто своєрідна організація мирян, яка знаходиться в тісному співробітництві з ієрархією Церкви.


Неокатехуменальна Дорога

Неокатехуменальна дорога народилась серед бідних, як плід Другого Ватиканського Собору.

Неокатехуменальна дорога була схваленав новому Статуті як модель катехуменату після хрещення, який можеіснувати під керівництвом дієцезіальних єпископів, або, як окреслив Йоан Павло II словами, які запропоновані в ст. 1 Статуту, як "ітінерарій католицької формації": програма формування людей до християнської віри, на базі катехетичній та літургійчній, вжитий у спільноті і проводиться відповідно конкретних ритмів і метод.


Спільнота Тезе

Сьогодні спільнота Тезе налічує понад сто братів, католиків та з різних протестантських конфесій, із близько 30-ти країн світу. Таким чином, саме існування спільноти є "притчею про спільноту", яка прагне бути знаком примирення між розділеними християнами і народами.


Францисканський Орден світських - ФОС

Члени ФОС, як і особи, котрі вибирають життя в регулярному ордені, мають дві головні мети: прагнення до святості та апостольство у Церкві .


Релігійна Місія “Дім Серця”

Діло співчуття та розради – бути з тими, хто страждає найбільше

„Доми Серця не прагнуть нічого більше, 
як бути тією усмішкою, 
тією краплиною в морі, 
тією рукою, яка допомагає жити і любити життя до самого кінця, 
бути поряд з кожною людиною і дати їй збагнути, що її безмежно любить Бог” (о. Тьєрі де Русі).


Рух Назаретанських Родин

Рух Назаретських Родин (РНР) є міжнародним християнським рухом апостольства сім`ї. Його метою, є освячення учасників через поглиблення їхнього життя духом Євангелія, шляхом єднання з Христом у повсякденному житті.
Ініціатором РНР був о. проф. Тадеуш Дайчер (1931-2009), який в 1985 році, разом з о. др-ом Андрієм Бучельом (1951-1994) та групою мирян, утворили у Варшаві першу євангелізаційну спільноту, яка дала початок рухові. Протягом двох років, РНР розповсюдився на території Польщі, а тепер діє також в десятках країн на всіх континентах.

 


Із Іспанії - на український схід через Чернівці.

: 336 2022-05-04 12:33:23

В неділю, 1 травня, у Малій базиліці в Чернівцях гостювали двоє братів-монахів із іспанської Валенсії. Брати Енріке та Малохаї їдуть із місією допомоги потребуючим у Харків. Їхали через Румунію, на один день зупинилися у Чернівцях. Їх гостинно прийняли на римо-католицькій парафії Воздвиження Всечесного Хреста.


Філіппіни: нова асоціація чоловіків-мирян, присвячена святому Йосифові

: 269 2021-11-21 08:13:53

Філіппінські єпископи заснували нову організацію «Чоловіки святого Йосифа», як відповідь на Апостольський лист Папи Франциска «Patris corde».


Зустріч Францисканської молоді у Тиврові.

: 315 2021-10-25 16:26:41

З 15 по 17 жовтня у Тиврові відбувались осінні реколекції Celle di Cortona 2021, куди з’їхалась молодь з Дніпра, Києва, Вінниці, Старокостянтинова та зі Львова. Як і має бути, ми продовжуємо вникати в тему нашого формаційного року, який присвячений особливим людям.


Зустріч "Дітей Марії" з Львівським Митрополитом.

: 515 2021-06-24 14:30:42

Однією з найактивніших спільнот в Католицькій Цекрві, безсумнівно, є спільнота Дітей Марії. Вона також об’єднує дітей та молодь у більшості наших парафій Львівської Архідієцезії.


Папа до Руху Фоколярів: свідчити Євангеліє в діалозі та відкритості на всіх

: 340 2021-02-08 13:02:26

Звертаючись до представників Руху Фоколярів, Святіший Отець запропонував їм замислитися над важливістю продовжувати справу їхньої засновниці, над значенням кризи та над духовністю, заснованою на послідовності та реальності.


50-річчя відновлення Ordo virginum: в єдності з Христом та близькі до людей

: 623 2020-05-31 17:05:26

31 травня цього року відзначається 50-річчя відновлення Папою Павлом VI Ordo virginum (Чину дів), який зародився ще в первісній Церкві. Одна з кандидаток, що готується до обряду посвячення, розповідає про цю особливу форму служіння в Церкві.


«Хода пам’яті та життя» у Львові

: 1826 2019-07-21 10:11:54

У рамках ІІ Екуменічної месіанської конференції "Єдність Церкви і народу Ізраїля у Божому задумі" увечері 19 липня у Львові відбулася «Хода пам’яті та життя» від залізничної станції Клепарів до території колишнього Янівського концтабору. Ініціатором була спільнота «Живий вогонь», що вже тривалий час діє при львівській парафії св. Антонія. Ходу, в якій взяли участь представники України, Ізраїлю, Австрії, Польщі та Німеччини, очолило католицьке і протестантське духовенство та рабини.


Формаційні реколекції спільноти "Живий вогонь"

: 1898 2019-05-22 12:32:36

З 10 до 12 травня 2019 р. в реколекційному домі отців-васильян в Брюховичах відбулися чергові формаційні реколекції спільноти «Живий вогонь», в яких взяло участь близько 90 учасників. Вів реколекції о. Маріуш Орчиковський OFMConv – ректор семінарії францисканців у Кракові. Тема реколекцій – «Церква». 


Упокоївся Жан Ваньє, засновник «L`Arche». Папа молиться

: 1327 2019-05-07 12:23:45

Жанові Ваньє, що присвятив своє несенню надії страждаючим, у вересні сповнилося 90 років. Цієї ночі на 91-му році життя відійшов до вічності Жан Ваньє, повідомляє Радіо Ватиканське.


Єпископ Едвард Кава взяв участь у формаційній зустрічі спільноти “Тавор”у Львові

: 1292 2019-03-27 17:07:57

23 березня в Брюховичах відбулася формаційна зустріч спільноти „Тавор”.


Львівську cпільноту «Живий Вогонь» відвідав Дональд Тарбіт.

: 2031 2018-10-25 11:40:09

В понеділок, 22 жовтня, парафіяльну спільноту «Живий Вогонь» відвідав Дональд Тарбіт. Під час зустрічі Дональд ділився досвідом переживання своєї віри у воскреслого Христа, яка пробуджує у ньому прагнення служити іншим. Зустріч була не тільки цікавою, але й дуже повчальною. 


Opus Dei в Червонограді

: 1960 2018-08-02 08:21:52

П`ятнадцять дівчат-волонтерів з римо-католицької спільноти «Opus Dei» безплатно робили ремонти в квартирах та навчали іноземних мов мешканців Червонограда.


Реколекції Марійської Содаліції у Львові

: 2259 2018-07-07 09:33:01

1-4 липня 2018 року у Львові відбулись реколекції для Федерації Марійської Содаліції в Польщі. У них взяли участь тридцять учасників, членів Марійської Содаліції з різних польських міст разом з їх керівництвом. 


Всеукраїнський з’їзд спільноти Галілея у Дрогобичі

: 7363 2018-07-06 11:41:57

Минулих вихідних у Дрогобичі в реабілітаційному центрі Назарет відбувся перший всеукраїнський з’їзд спільноти Галілея. На цій зустрічі були присутні приблизно 350 братів і сестер з різних куточків України, із Запоріжжя, Дніпра, з Дрогобича, Трускавця та околиць, із Самбора та Львова, а також представники з Польщі.


Карітас-Спес на з`їзді руху Фоколярів

: 1068 2018-07-03 10:56:21

З 27 червня по 1 липня у м. Львові відбувається З`їзд Руху Фоколярів, які зібрались на «Маріяполь», що означає «будувати місто Марії". Так як Марія прийняла Слово Боже, так і Рух Фоколярів вчиться від Марії втілювати Боже Слово у життя.


Рух «Фоколярі» завітав до Львівської катедри

: 2777 2018-06-30 12:46:11

28 червня, у вігілію урочистості Святих Петра і Павла, до катедри прибули 180 учасників Маріямполіс руху «Фоколярі» на спільну Євхаристію. Привітав гостей із Словаччини, Чехії, Німеччини та Польщі Архієпископ Мечислав Мокшицький.

Це вже вдруге спільнота Фоколярі має досвід спільного життя так зване маріямполіс у Львові, де збираються представники різних конфесій: католики, православні, протестанти.


Вакансія у спільноту допомоги неповносправним

: 14080 2017-09-21 16:56:27

Спільнота L`Arche (Ковчег), заснована Жаном Ваньє, пропонує львів’янам вакансію асистента. Лярш пропонує можливість працювати в одній з п’яти майстерень Спільноти. Стати асистентом у «Лярш-Ковчег» може людина, яка досягла 18‑річного віку і є відкритою до стосунків із людьми з особливими потребами.


Будинку спільноти «Лярш-Ковчег» — 5 років

: 3803 2017-09-21 16:47:30

Спільнота «Лярш-Ковчег» відсвяткувала 17 листопада 5-річчя «Витанії» — будинку, де проживають люди з розумовою неповносправністю та асистенти. Це перший у Львові будинок підтриманого проживання, а також перший будинок спільноти Лярш на всьому пострадянському просторі, який був відкритий, зважаючи на потреби членів спільноти та їх сімей.


Нас єднає музика: 15 річчя молодіжного хору "Spes in Deo" в катедрі

: 3690 2017-09-21 09:15:23

17 вересня молодіжна група "Spes in Deo" в кафедральному соборі відзначила 15 років своєї діяльності.


Католицька спільнота GLORIA: як молодь костелу св. Антонія проводить час з користю

: 4537 2016-02-17 21:52:17

GLORIA – це молодіжна католицька спільнота при костелі св. Антонія. Вона була створена 12 жовтня 2012 року, щоб об’єднати молодь парафії та корисно проводити час. Детальніше про саму спільноту нам розповіла одна з аніматорів – Юлія Криницька.


МАСШТАБНІ МАНІФЕСТАЦІЇ В ІТАЛІЇ НА ПІДТРИМКУ ТА ЗАХИСТ ТРАДИЦІЙНОЇ СІМ’Ї

: 1285 2016-01-30 22:39:56

Більш як 2 млн. італійців зібралися сьогодні в Римі на захист традиційної сім’ї. З усієї Італії сьогодні до Риму цілий день прибували поїзди та автобуси наповнені людьми, які повстали проти спроб італійської влади протиснути закон, який би зрівнював у правах одностатеві пари та традиційні сім’ї.

 


Товариство св. Вінсента де Поля у Львові запрошує у спільноту.

: 1938 2015-11-03 16:04:07

Товариство св. Вінсента де Поля у Львові ласкаво запрошує усіх бажаючих долучитися до нашої спільноти. Щотижневі зустрічі відбуваються у вівторок о 18. 30 в приміщенні Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії (Катедра).