Тут знаходиться інформація про життя і приклад святих, блаженних і слуг Божих Львівської Архідієцезії.
"Церква внесла до річного циклу дні пам’яті мучеників та інших святих, які, переведені до досконалості різноманітною Божої благодаттю і здобувши вічне спасіння, співають у небесах досконалу хвалу Богові і заступаються за нас" (SC 104) та "В Церкві традиційно почитають святих і вшановують їхні автентичні мощі, а також зображення. Їхні свята проповідують чуда, що їх Христос вчинив у своїх слугах, і подають вірним гідний приклад для наслідування" (SC 111)
"У житті тих, хто і розділяє з нами людську природу, та все ж досконаліше уподібнюється до образу Христа (...) Бог яскраво являє людям свою присутність і свій лик. Через них Він до нас промовляє і дає нам знамення свого Царства, до якого ми, маючи навколо себе таку велику хмару свідків (...) і таке свідчення євангельської правди, тагнемося з усіх сил" (LG 50).
БЛ. ЯКІВ СТРЕПА – ПОКРОВИТЕЛЬ ЛЬВІВСЬКОЇ АРХІДІЄЦЕЗІЇ
Чому сьогодні так тихо про ласки за заступництвом бл. Якова? Не винен у цьому наш Блаженний. Не щезла ні доброта його, не зменшилася теж Його міць у Господа Бога. Він і надалі так само у Бога потужний, надалі спроможний бути добрим провідником Божих благодатей. Вина з нашої сторони. Поменшали молитви наші до бл. Якова, тому Він не може нам допомагати, принаймні такою мірою, як цього прагне. „Не отримуєте – як говорить Апостол – тому, що не просите… Або, якщо просите, а не отримуєте, то тому, що погано просите”.
(з проповіді св. архієпископа Йосифа Більчевського)
Святий Йосиф Більчевський
Святий Зигмунд Гораздовський
1845-1920
Священик Львівської архідієцезії
Прeлат і Папський камергер
Львівський Апостол Божого Милосердя
Засновник Згромадження Сестер Святого Йосипа
Отець убогих
Священик жебраків
Святий Ян з Дуклі
Блаженна Сестра Марта Вєцка (1874-1904)
Дитинство в пруській окупації
Життя с.Марти Вєцкої було дуже коротким, тому що вона прожила лише 30 років, але їй вистачило цього часу, щоб душа її взнеслася на вижини святості.
Народилася 12 січня 1874 р. селі Новий Вєц неподалік від Кожешини на Помор’ ї. Батько Марцелі, був власником маєтку,мати Пауліна походила з родини Камбровських. Родина Вєцкіх мала 13-ро дітей, а з них Марта була третьою. Хрещення відбулося 18 січня 1874 р. Дівчинку назвали Марта Анна.
Блаженна Марцеліна Даровська
Пропонуємо вашій увазі короткі біографічні довідки блаженних, яких Папа Франциск проголосить святими Католицької Церкви. Це буде друга канонізаційна урочистість проведена цього року, після того як 15 травня відбулося зарахування до лику святих, що мало відбутися ще попередніми двома роками, але відкладалося через пандемію.
Пережив заслання у Сибір, заснував нове жіноче Згромадження, мав відвагу відверто сказати російському цареві, що він помиляється. І це ще не всі цікаві факти про єпископа Зигмунта Фелінського, чиє 200-річчя святкуємо цього року.
До Старого Скалату сестри Францисканки Служебниці Хреста запрошують дівчат на духовну зустріч з Блаженною Матір`ю Єлизаветою Розою Чацькою. 26-28.11.2021р.
Тел. для зголошень: 0674125790 - с. Юлія ФСХ
Бог говорить про милосердя не лише в Святому Письмі. Тисячі християн кожного століття і Церкви проголошувало різними способами правду про милосердя Бога, а Літургія незмінно повторювала «in aeternum misericordia eius» (Пс 136). У минулому столітті Бог вибрав, однак, особливу особу для того, щоб ще раз пригадати світу про велич таємниці милосердя. У цих роздумах ми спробуємо наблизитися до тих месиджів, які Бог переказав св. Сестрі Фаустині Ковальській.
4 жовтня Церква згадує св. Франциска Ассізького – диякона, засновника трьох францисканських орденів. В орденах, заснованих святим, у цей день відзначають урочистість. Хоча св. Франциск прожив коротке життя, його біографія є дуже цікавою і сповненою незвичайних подій. Тож варто з нею ознайомитися ближче.
Сьогодні, 28 серпня, Римо-Католицька Церква відзначає спомин св. Августина, єпископа і Вчителя Церкви. З цієї нагоди ми розповімо про святого, чому варто прочитати його працю і поділимось роздумами блаженного, що актуальні досі.
Віртуальна зустріч за участі Префекта Конгрегації Східних Церков відбудеться з нагоди презентації чергової книжки із серії «Історія Церкви в центрально-східній Європі», що побачила світ у контексті 30-річчя розпаду Радянського Союзу та приурочена до 100-річчя народження Кароля Войтили.
2 червня 1991 року відбулася беатифікація засновника Згромадження сестер Слугинь Пресвятого Серця Ісуса св. Йосипа Себастьяна Пельчара. Сьогодні минає 30 років. Маємо великого заступника в небі, молімося, щоб допомагав усім, хто цього дуже потребує.
Дату ще не визначено, беручи до уваги обмеження, накладені пандемією. Хтось з них пожертвував своїм життям аж до мученицької смерті, інші – у геройський спосіб практикували любов до ближнього та чесноти, але кожен з них причинився до свідчення Євангелія в світі. Тепер Церква проголошує їх святими.
Папа Франциск вирішив, що беатифікація Слуг Божих кардинала Стефана Вишинського та Єлизавети Рози Чацької відбудеться 12 вересня у Варшаві. Про це повідомив варшавський митрополит, кардинал Казімєж Нич, у спеціальному комунікаті, пише Deon.
На фасаді будинку №8 по вул. Кониського у Львові, де перед Другою світовою війною знаходився навчально-виховний заклад при монастирі Згромадження шкіьних сестер де Нотр Дам, встановлять інформаційну таблицю як знак пам’яті про бл. с. Марію Антоніну Кратохвіль (1881-1942) та мікробіолога і філософа Людвіка Флека (1896-1961). Таке рішення виконком Львівської міської ради прийняв на прохання педагогічного колективу Ліцею №21, що розташований тепер за цією адресою.
- Йоан Павло ІІ, як святий, є для нас величним заступником і прикладом зростання віри, побудови своєї особистості та людяності. Нехай він і надалі буде для нас дороговказом на шляху життя і зростання у вірі - сказав Архієпископ Мечислав Мокшицький під час свідчення, яке дав під час третього дня міжнародної конференції "Назустріч майбутньому з Йоаном Павлом ІІ", яка проводилась з нагоди 100-річчя від дня народження Кароля Войтили.
31 жовтня 2020 року – це день беатифікації засновника католицької організації «Лицарів Колумба» о. Майкла Маꥳвні, в м. Гартфорді у США. Шлях до беатифікації відкрило чудесне оздоровлення дитини ще в материнському лоні. Сьогодні маленький Майкл – енергійна, лагідна, весела п’ятирічна дитина.
Беатифікація отця Майкла Маꥳвні буде сильним посланням про захист життя, – вважає Карл Андерсон, настоятель Лицарів Колумба. У суботу 31 жовтня засновник найбільшої у світі організації мирян-католиків буде зарахований до грона блаженних.
Кароль Юзеф Войтила (1920–2005) народився у Вадовицях, у сім’ї Кароля й Емілії. У 9 років втратив матір. Його виховання, зокрема релігійне, узяв на себе батько, який став для хлопчика прикладом молитви й любові.
Цього року, 16 жовтня, минає 32 роки від моменту проголошення блаженним отця Гонората Козьмінського OFMCap, харизматичного проповідника та духовного керівника великої кількості душ, засновника численних монаших згромаджень.
Майбутній блаженний був комп`ютерним генієм і переконаним у тому, що Бог потужно діє також онлайн. Саме інтернет він використав для проголошення Євангелія, для розповідей про силу Євхаристії, яку вважав також своєю силою. Від моменту першого Причастя, він щодня брав участь у Святій Месі та ніколи не занедбував сповіді у першу п`ятницю. Завдяки Карло його батьки повернулись до Церкви. Хлопець помер у 2006 р. через лейкоз.
Папа затвердив для проголошення три декрети про визнання чуда за заступництвом кандидатів на беатифікацію, декрет про визнання мучеництва італійської черниці та про геройський вимір чеснот мексиканської черниці.
Якщо ми поглянемо на фото св. брата Альберта (Адама Хмельовського) у юності, то побачимо сконцентроване і вольове лице молодого аристократа. Зазвичай такі люди подають блискучі надії. На їхні плечі лягає суспільний поступ. І Адам Хмельовський не був виключенням із цього правила.
Заходячи у храми, особливо римо-католицькі, бачимо статуї і образи святиx (часто ці статуї знаходяться у бічних каплицях храмів або при вxoді). Та деяких святих можемо зустріти чи не у кожному храмі. Одним з них є Святий Антоній Падуанський (Падевський).
Джованні Батіста Монтіні (1897–1978) народився в італійському містечку Кончезіо. Навчався в гімназії у Брешії. 1916 року вступив у семінарію, а 1920 отримав свячення.
Історія стосунків святого Йоана Павла ІІ та Неокатехуменальної Дороги, з Кіко, Кармен та отцем Маріо, неймовірна. Щось велике: з одного боку, він з пророчим духом інтуїтивно відчув, яким даром була Дорога для Церкви, а з іншого боку, зі сторони Ініціаторів Дороги, було довірливе спілкування та залучення в місію Церкви.
Запис і опрацювання веде Оксана Донецька, котра опублікувала вже третій зошит книги. Кароль Войтила ще у Кракові сказав настоятельці з Лагєвнік, котра запитувала його чи може завести Щоденник отцю професору для богословського опрацювання: "Сестра поїде трамваєм, буде аварія сестра помре - це не проблема, бо будете в Небі, але Щоденник пропаде. Він є великим скарбом. Не може загинути".
Господи Помилуй, Христе помилуй, Господи Помилуй
Христе почуй нас, Христе вислухай нас.
Отче Небесний, Боже, помилуй нас
Сину, Відкупителю світу, Боже, помилуй нас
Духу Святий, Боже, помилуй нас
Свята Трійце – єдиний Боже, помилуй нас
Перше урочисте засідання в беатифікаційних і канонізаційних процесах Слуг Божих Емілії Войтили (Качоровської) та Кароля Войтили-старшого — батьків св. Йоана Павла ІІ відбулося 7 травня 2020 р. в базиліці Введення в храм Пресвятої Діви Марії у Вадовіцах.
Два італійські священики, донька священика-редемпториста разом з батьком та юнак наших днів: Папа затвердив ряд декретів про визнання геройського виміру чеснот п`ятьох Слуг Божих.
Свято праці, встановлене 1892 року як суто світське, безперечно, має глибокий християнський сенс, оскільки насамперед має глибоко людський сенс.
Відеосюжет 5 каналу про канонізацію двох непересічних понтифіків: Папи Йоана ХХІІІ та Йоана Павла ІІ. У наступному відео - проповідь Папи Франциска, який очолив канонізаційну Святу Месу. Святі Йоане Павле ІІ та Йоане ХХІІІ, моліться за нас!
Сьогодні 2 квітня,святкуємо 15 річницю народження для неба св. Йоана Павла ІІ. з цієї нагоди публікуємо катехезу, яка була приготована в рамках Всесвітнього дня молоді у Кракові (2016 рік).
Св. Йосип Себастіян Пельчар – канонізований єпископ, один з трьох, про яких ми розповідаємо в проекті «Місто Святих». Він жив у часи, коли Польща була поділена – на землях, котрі належали Австрії, у Галичині. Хоча св. Йосип Пельчар не був пов’язаний з Краковом впродовж всього свого життя, він провів у цьому місті довгі роки.
14 грудня – обов’язковий спомин Святого Йоана від Хреста, покровителя містиків. Народився Йоан від Хреста (1545–1591) в Іспанії, мав двох старших братів.
Римська літанія до Всіх Святих у виконанні латиною! Зі святом всіх! Приємного прослуховування!
Про апостола Матея дізнаємося з Євангелій (Мт 9, 9-13; Мк 2, 13-17; Лк 5, 27-32). Традиція передає, що Леві в Євангелії від Луки й син Алфея в Марка (Мк 2, 14) – це та сама людина, яку Євангеліє від Матея зве іменем Матей.
28 березня 2019, мощі святого Шарбеля, пустельника 19-го століття і цілителя з Лівану, отримала парафіяльна громада Святої Ядвіги Цариці в Жешові. Це перша церква в Жешові, де вірні зможуть помолитися і попросити для себе і своїх близьких заступництва маронітського ченця.
29 жовтня, в день 40-річчя обрання Кароля Войтили на столицю Святого Петра, були урочисто впроваджені мощі святого Максиміліана Марія Кольбе до каплиці Вищої Духовної Семінарії в Брюховичах отцем Целестином Нап’юрковським.
Від 14 вересня у львівському архікатедральному соборі св. Юра (УГКЦ) у супроводі отців францисканців о. Евдженіо Каніла та о. Даніеля Фечети перебувають мощі св. Антонія з Падуї. 18 вересня частина мощей, а саме реліквіарій у формі погруддя святого, прибули на один день до санктуарію св. Антонія Падуанського (РКЦ).
Святий Домінік жив на зламі XII-XIII століть. Походив з іспанського дворянського роду Ґусманів. Присвятив життя євангелізації і боронив Церкву від несправедливої критики єретиків. Заснував орден Проповідників.
4 серпня - обовязковий спомин Жана Марії Віаннея - покровителя настоятелів парафій і сповідників
19 волонтерів прибрали храм в селі Дзвинячка у Борщівському районі на Тернопільщині. 18 серпня у ньому відбудеться Свята Меса з нагоди 135 річниці складення обітів святим Архієпископом Зигмундом Щенсним Фелінським у III Ордені святого Франциска.
В останній день липня Католицька Церква згадує святого Ігнатія Лойолу.
Нагробну плиту, під якою раніше спочивав єпископ Адольф Шельонжек, передали луцькому римо-католицькому кафедральному собору Святих Апостолів Петра і Павла.
Покровитель 4 серпня - Святий Жан Марія Віанней. Французький священик, який жив на зламі XVIII і XIX ст. Його ревність і відданість Христу, а також, простота і щирість у душпастирстві служили наверненню ьагатьох людей. Його поради своїм парафіянам не втратили актуальності до сьогодні.
Походив із заможної родини і мав прекрасну освіту. Але проміняв успішну адвокатську карєру на сутану і душпастирство найбільш занедбаних, в духовному значенні, людей. Засновник ордену Найсвятішого Спасителя - редемптористів.
Він був військовим. Сміливий, запальний і талановитий ідальго жив заради приємності і слави. Його життя кардинально змінилося після бойового поранення. До старого життя Ігнатій не повернувся ніколи. У новому - прославив Христа аж до країв світу і продовжує допомагати Церкві до сьогодні.
Про особливу роль у вашому житті ігнатіанської духовності розповість френдам спеціальна накладка на фотографії, яку можна вибрати профілі Facebook
Вшанування св.Марти розпочалося на Сході у V ст., на Заході – у VIII ст. Марту визнають покровителькою домогосподарок, власників готелів, прибиральниць, посудомийок.
Як насправді звали батьків Діви Богородиці – невідомо, але факт, що вони існували. Єврейське «Анна» означає «благодать». Тлумачення імені «Йоаким» означає «приготування для Господа».
Один із братів Заведеїв (синів грому). Був свого часу першим єпископом Єрусалима. Мощі святого Якова перевезли в Іспанію, в Компостела. Він став покровителем іспанців і португальців. Було навіть таке, що іспанці кидалися в бій із бойовим кличем: «Сантьяго!»
Велика княгиня Київська Ольга (890-989) знана найбільше за історично-літературною пам’яткою «Повість временних літ». Канонізована східною Церквою, вона визнана й календарем Західної Церкви
"Свята Меса - це моє небо на землі". св. Лаврентій з Бріндізі проголошений доктором Церкви у 1959 папою Іваном ХХІІІ
Особливі урочистості відбуваються у кармелітанському марійному санктуарії у Бердичеві. Святу літургію очолить гість з Ватикану кардинал Зенон Грохолевський
Один з найбільших теологів і реформаторів Церкви у Середньовічній Європі.
Літургійний спомин св. Марії Маґдалини, обов`язковий для всієї Церкви римського обряду і відзначається 22 липня, зведений в Загальному римському календарі в ранг свята.
Вулиці в містах України продовжують отримувати нові імена. Так 19 лютого 2016 року Голова міста Житомир підписав розпорядження про переменування 87 вулиць і провулків. Два топоніми міста отримали назви на честь католицьких святих - Йоана Павла ІІ та Зигмунда Фелінського.
Сьогодні Католицька Церква у Літургії згадує св. Климентія папу і мученика
Про життя самого св.Климента відомо не так багато. Він був четвертим після св.Петра єпископом Рима (наступник Петра, Ліна і Клета) і керував Церквою у 88-97 р.н.е. За походженням він був невільником і сином невільника. З рабства його викупив римський патрицій на ім’я Климент, тому з вдячності колишній невільник прийняв ім’я визволителя. Згідно з Тертуліаном, хрещення і свячення йому вділив сам св. Петро. Швидше за все, Климент знав також і св. Павла.
Сьогодні Католицька Церква у Літургії згадує св. Терезу від Дитятка Ісуса, Святу з Лізьє. У нашій Архідієцезії вона вшановується як покровителька місійної співпраці.
Сьогодні, 30 вересня, Церква згадує святого Єроніма, пресвітера і Вчителя Церкви. Він є учнем Того, котрий «не прийшов нести мир, але меч» (Мт. 10,34). Вимогливий до себе й до інших, однаково із пасією береться до всього, що робить і так само з пасією ставиться до кожного, кого зустрічає на своєму шляху.
Сьогодні Католицька Церква святкує свято Архангелів Михаїла, Рафаїла, Гавриїла. Існування ангелів допомагає нам усвідомити, що все Боже творіння для нас незбагненне: творіння набагато більше, ніж ми думаємо, і люди - створіння більш таємничі, ніж нам здається. Навіть наші найкращі знайомі і друзі залишаться для нас якоюсь мірою незрозумілими.
Сьогодні Католицька Церква у Літургії зокрема згадує св. Зигмунта Щенсного Фелінського. Він народився 1 листопада 1822 р. в м. Воютинь біля Луцька на Волині. Був сином землевласника Герарда та Єви з Вендорффів, жінки великого розуму та серця, письменниці, авторки “Мемуарів з життя”.
Не обов’язково померти молодим, щоби стати святим, але обов’язково слухатися «Бога більше, ніж людей» (пор. Діян 5,29).
Станіслав Костка (1550-1568), покровитель Польщі, католицької молоді та міністрантів, народився в Росткові, в досить знаній родині (батько був кастеляном у Закрочимі, тобто управителем замку і його земель).