Чин братів проповідників ОР

У 1215 році Домініка запросили в Тулузу, де заможний міщанин П’єр Селан подарував йому будинок. У той час Домінік разом з іншим чоловіком на ім’я Тома склали Домінікові чернечі обітниці. Чимало людей і раніше приєднувалося до Домініка та його справи, однак саме ці двоє були першими, хто підтвердив відданість обітницею. Це знаменувало інституційний початок чернечої спільноти, що стала Орденом Проповідників. А у 1216 папа Гонорій ІІІ визнав Орден Проповідників офційно. Між 1216 і 1220 роками Домінік чітко сформулював бачення Ордену. Особливо він прагнув, щоб спільноти жили по-справжньому вбого: заохочував братів не просто жебрати у мандрівках, але жити з милостині навіть у спільнотах, відмовляючись від прибутків та майна. Домінік також наголошував на важливості навчання.

У 1220 році він скликав представників усіх домініканських спільнот на Генеральний Капітул у Болоньї, де спробував скласти повноваження голови Ордену. Однак співбрати навіть слухати про це не хотіли. Тоді Домінік наполіг, щоб саме вони, а не він, ухвалювали найважливіші рішення щодо внутрішньої структури Ордену. Коли Капітул завершив роботу, Орден був цілковито сформований, і лише кілька адміністративних деталей додалося в 1221 році. Характерна особливість домініканських правил – гнучкість. Святий Домінік не створював «Священного Правила», незмінного на віки вічні. Зрештою, все залишалося відкритим для подальшим змін, і ніякі правила не могли стояти на заваді проповідуванню.

До України Домініканці прибули у XIII ст. Заснована тоді Домініканська Руська Провінція проіснувала до Другої Світової Війни. З приходом радянської влади домініканці виїхали з України. А у 1993 році на території України та Росії було створено Генеральний вікаріат святого Михаїла Архангела – Орден офіційно повернувся в Україну. У 2016 році вікаріат реорганізовано: сьогодні українським католикам служить Провінційний вікаріат України, що належить Польській провінції Ордену Проповідників. Станом на сьогодні в Україні є шість домініканських резиденцій: один конвент (Київ) і п’ять чернечих домів. На території Львівської архідієцезії домініканським душпастирським осередком є Центр св. Домініка у Львові.

Харизмат

Домініканці беруть участь в апостольському служінні, проповідуючи Добру Новину завжди і всюди – шляхом євангелізації, подолання єресей та оманливих суджень і звершуючи духовні справи милосердя. Сформовані спільнотовим життям, а також численними годинами навчання й молитви, домініканці віддають усе своє життя заради проповідування Євангелія. Те, що отримали від Господа, передають іншим, ділячись плодами споглядання, щоб усі могли пізнати й полюбити Бога. Домініканець повинен бути здатним виступати «сполучною ланкою» між Богом та вірними, розпалюючи в них Божу любов. Ця глибока здатність спрямовувати людське серце і розум до любові Бога формується шляхом прийняття й дотримання в любові та вірності усіх елементів домініканського життя.

Девіз Veritas (Істина)

https://dominic.ua/

Адреса:

Львів
Чернечий дім Пресвятої Євхаристії

вул. Кривоноса 3Б/21,
79008, Львів

https://www.facebook.com/dominikanci.lviv/

https://www.facebook.com/dominikanie.lwow/

https://www.instagram.com/dominikanci_lviv/

Настоятель: о. Ігор Гнюс ОР


Чортків
Чернечий дім бл. Чеслава, парафія ПДМ і св. Станіслава

вул. Незалежності 28,
48501 Чортків

https://www.facebook.com/sw.stanislaw/

Настоятель: о. Сворад Дуда ОР