Згромадження сестер Кармеліток Дитятка Ісуса (Кармелітки)

Згромадження сестер Кармеліток Дитятка  Ісуса (Кармелітки)

some_text

 

 

Історія:

Приблизно в тринадцятому столітті, коли кармеліти залишили Палестину і почала поширюватися в усіх країнах Європи, багато жінок вирішили приєднатися до ордену з тими самими обмеженнями

Перші жіночі громади, які жили за правилами кармелітського статуту, з`явилися при монастирях Італії та Німеччині в середині XV століття. Першою жіночою громадою, яка звернулася до настоятеля ордена з проханням про приєднання до кармелітам на прав другого ордена, була громада м. Гельдерн (бл. Кельна). Настоятель ордена Іоанн Сорет задовольнив їхнє прохання і допустив ъх до принесення вічних обітів.

Офіційне визнання цих жіночих громад мало місце тільки під час понтифікату папи Миколая Vбуллою Cum Nulla(7 жовтня 1452), які дозволяють офіційно освячені жіночі релігійні ордени, а також їх офіційний вбір

У 1594 році була заснована реформована група ордену - кармелітки босі), ініціатором реформи виступила свята Тереза Авільська.

Серед цих громад, певну історичну цінність має громада Монни де Бартолі, вдови Мігліораті. Сестри жили з самого початку істинно споглядального життя в дуже простих структурах і євангельських убогостях. З них взяли початок громади кармеліток св. Марії від Ангелів і С. М. Магдалени де Пацці у Флоренції, які змінювалися протягом кількох поколінь - іноді різко змінювали численність, іноді брали участь у релігійній та церковній влади, а в шістнадцятому столітті перейшли до форми закритого монастиря. Аналогічні зміни існують в основному у Франції, Іспанії та Нідерландах.

Одною з перших видатних діячів ордену була Френсіс Амбуаз (1427-1485), герцогиня Бретані, вдова ,що у 1457 році стала черницею і заснувала перший монастир кармелітів-кларисок (Colettine) в Нанті, а потім недалеко Ванн, і Нанті, одночасно працюючи в тісній гармонії і дружбі з Джоном Соретом, разом вплинули на законодавство кармеліток. Проте їхніми зусиллями устав кармеліток став дуже приближеним до цистерціанців.

З історичної точки зору ці громади не змогли виробити свій власний стиль життя, але були влаштовані в зразку із середньовічніми моделями життя.

У 1562 році Тереза Авільська почалося з наміром реформувати життя кармелітів, щоб адаптуватися до типу релігійного життя для жінок, запропонований Тридентським собором: хоча багато з них мали намірення залишитися при старому уставі, а після смерті Терези реформування громади пішло по шляху босих кармеліток.

 

Упродовж останніх двохсот років харизмат Кармелю запозичили кільканадцять жіночих інститутів богопо­свяченого життя, один чоловічий та кілька мирянських. Нині у світі живе майже 50 тисяч богопосвячених осіб, які керуються Уставом Кармелю . Деякі з інститутів, наприклад Інститут Сестер Матері Божої з Гори Кар­мель, зберегли істотні символи кармелітського герба та їхню традиційну інтерпретацію. Інші прийняли його з певними змінами, метою яких було підкреслити специфічні елементи духовності інституту.

Згромадження Сестер Кармеліток Дитятка Ісуса вмістило в центрі кармелітського герба постать Дитятка Ісуса, Яке правою рукою благословляє, а в лівій тримає царське яблуко (державу). Девіз Zelo zelatus sum pro Domino Deo exercituum вони замінили словами св. Тере­зи від Дитятка Ісуса: "Моє небо - чинити добро на зем­лі". Герб у цілому сестри тлумачать так: Дитятко Ісус є головним патроном Згромадження - звідси Його присутність у центрі на фоні хреста. Таке розташування має нагадувати сестрам, що вони повинні шанувати і на­слідувати життя Ісуса від Його народження аж до смер­ті. Середнє поле герба символізує Гору Кармель, а зірка на ньому означає Марію. Зірка праворуч символізує пророка Іллю, а ліва - св. Терезу в ім`я Дитятка Ісуса - особливу заступницю Згромадження.

 

Генеральний Дім:

ul. Pomnikowa 10-B, 05-260 Marki,

tel.: +48 (22) 781-15-55

www.karmeltanki.pl

Генеральна настоятельна: М. Ґуровська Фаустина

 

Дім на території Архідієцезії:

МИКУЛИНЦІ

С. АЛЄТТА (Калєта Марта Зофія) – настоятелька

С. ЙОРДАНА (Янік Беата Ельжбєта)

С. АЛЬОНА (Бабанова Олена)

вул. Коновальця, 10, Микулинці, 48120

Тернопільська область

тел.:+38 (03551)512-84

 

Львівський митрополит зустрівся із настоятелькою сестер Кармеліток Дитятка Ісуса.

: 434 2022-12-15 12:09:03

13-го грудня у Митрополичій Курії відбулася зустріч представниць Провінційного Дому сестер Кармеліток Дитятка Ісуса з архієпископом Мечиславом Мокшицьким. Сестра Арнольда Дуляк, настоятелька Краківської провінції разом із генеральної секретаркою сестрою Еуфемією розповіли, що предметом розмови була справа служіння сестер у Львівській архідєцезії.