Скаути

Скаути

Сьогодні Католицьке скаутство Європи – це насамперед велика педагогічна організація, яка потужно розвивається в 11 країнах Європи та налічує більше 55 000 скаутів лише серед хлопців і дівчат віком від 12 до 17 років та більше 10 000 старших провідників, які активно та індивідуально працюють із кожним скаутом і скауткою. Щороку наша кількість зростає майже на 1 000 нових членів.

Католицьке скаутство Європи – це також і велика християнська організація. У 2001 році ми отримали благословення від Апостольського престолу та особисто від Святого папи Івана Павла ІІ на здійснення своєї діяльності як однієї із форм сучасної євангелізації. Кожна наша збірка починається і закінчується молитвою, а кожний день у мандрівці чи на таборі починається Літургією, яку проводить скаутський капелан.

Сьогодні Католицьке скаутство Європи – це також велика громадська організація, котра об’єднує успішних та цілеспрямованих людей, які реалізували чи реалізовують себе у світському житті, та є хорошим прикладом для молодих. У Західній Європі Католицьке скаутство Європи – це «міжнародний бренд», «знак якості та вишколу», «організація, де зустрічаються покоління», оскільки є тисячі сімей, в яких дідусь, батько і син є скаутами. Саме через вагомі результати педагогічної діяльності ми маємо дорадчий голос у Раді Європи та користуємося підтримкою Європейського союзу.

Покликанням і ціллю Католицького скаутства Європи є повноцінне виховання молоді через створення спільних інтересів батьків і дітей та через створення кола друзів, які є хорошим прикладом того, що навіть добре навчаючись і пізніше досягаючи немалих матеріальних і кар’єрних успіхів, можна при цьому залишатися Людиною, добрим сином чи дочкою своїх батьків та християнином, який не боїться визнати свою віру.

Запрошуємо усіх дітей та молодь, які бажають пригод, мандрівок, таборів, сотень нових друзів, хочуть активніше долучитися до життя своєї парафії та їхніх батьків, приєднуватися до нашого руху!

Католицькі скаути усієї Європи належать до Міжнародної Федерації Скаутів Європи, єднаючись з 11 країнами Європи і Канади, які мають той самий фундамент і працюють над тим самим духом, допомагаючи іншим молодим людям. Зв’язком є не тільки Федерація, але й спільнота віри, молитви і праці.

Один з перших прапорів FSE, який використовували французькі скаути ще з 1959 року.

Початковий колір фону синій (як і нині на скаутських на светрах). Пізніше було вирішено змінити фон для скаутського прапора як поєднання білого та чорного,

котрі символізують не «добро» та «зло», а життя людини тут, на землі, і вічне життя.

1. Що таке скаутинг?

Скаутинг – це всесвітній добровільний недержавний і неполітичний рух, в якому беруть участь більше 25 мільйонів дітей і молодих людей різних соціальних груп, релiгiй та культур. Головна мета скаутингу – суспільний, духовний, інтелектуальний і фізичний розвиток молоді, формування активної цілісної особистості. Зі Статуту Всесвітньої організації скаутського руху:«…сприяння розвитку молодих людей для досягнення ними повного інтелектуального, суспільного і духовного потенціалу як індивідуумів, як відповідальних громадян і як членів місцевих, національних і міжнародних співтовариств". Така мета досягається шляхом участі скаутів у прогресивних розвиваючих програмах і в суспільних проектах.

2. Що означає слово скаут?

У перекладі з англійської слово «скаут» означає «розвідник».

3. Чим скаут відрізняється від піонера?

Піонерський рух створювався як державний, політичний і антирелігійний рух. І хоча багато формальних речей було запозичено від скаутства,  принципи побудови піоонерського руху суперечать засадничим ідеям скаутингу. Зараз в Україні піонерський рух відсутній.

4. Коли виник скаутський рух?

Скаутський метод виховання, як і сам рух, заснований у Великобританії на початку ХХ століття полковником Робертом Бейден-Пауеллом.

5. Хто такий Бейден-Пауелл?

Роберт Стефенсон Сміт Бейден-Пауелл народився 22 лютого 1857 року в Лондоні у родині професора геометрії Оксфордского університету Бейдена-Пауелла. У віці 19-ти років успішно склав іспит у військове училище. З 1876 року для Роберта Бейдена-Пауелла розпочалосяжиття, повне мандрів по військових гарнізонах.

У 1889 році під час оборони Мейфкінга – невеликого південноафриканського містечка – разом з лордом Едуардом Сесілем він організував загони юнаків, які в охороні тилу і зв`язку замінили дорослих. Повернувшись в Англію, Бейден-Пауелл познайомився з роботою Вільяма Смiта«Бригади хлопчиків» (Boys` Brigade – "ВВ") про гуртки юнаків, організованих на військовий лад.У той же час Англіканська церква заснувала свою, ще більш мілітаристську, "Церковну бригаду хлопчиків" (Church Lads` Brigade – "CLB").

Однак Бейден-Пауелл вважав, що потрібно знайти кращі форми для роботи з молоддю і зробити її більш масовою, варто ввести у практику походи, розвідку, таборування, спорт і романтику пригод. У 1907 році він зібрав групу з 20 хлопчиків на маленькому і дикому острові Браунсі. У центрі табору стояв великий намет. Кожен патруль мав свій окремий намет. Діти були як із привілейованих шкіл, так і з родин робітників. Хлопчики носили незвичну на той час форму, що стала потім загальною скаутською: блузу і шорти, підперезані ременем, а на ногах – гетри і черевики. Заняття велися у формі ігор і змагань. У 1908 році вийшла книга Бейден-Пауелла"Скаутинг для хлопчиків" (Scouting for Boys). Книга мала вражаючий успіх – по всій країніпочали утворюватися скаутські гуртки. Незважаючи на те, що вже існували "Бригади хлопчиків" (ВВ) і "Церковні бригади хлопчиків" (CLB), що користувалися підтримкою держави і церкви, рух скаутів швидко розвивався.

Статут скаутів виховував молодь у дусі дружби і братерства, незалежно від расової, національної, релігійної чи класової приналежності. До 1909 року в Англії вже нараховувалося 14 000 скаутів. У 1910 році виникла й організація дівчат – «герл-гайдiв».

6. Хто такі гайди?

Гайдинг зародився в Англії у 1910 році. Ідея створення цього руху належить генераловіанглійської армії Лорду Робертові Бейдену-Пауеллу. Спочатку у 1910 році він заснував рух бойскаутів, але незабаром представниці жіночої статі переконали його, що вони теж хочуть брати участь у подібному русі. І тоді Бейден-Пауелл попросив свою сестру Агнес організуватиподібний рух і для дівчат.

7. Хто такі пластуни?

Пластуни – це члени Національноі скаутськоі організаціі України «ПЛАСТ» (у козаків пластунами називали розвідників). Український Пласт виник у 1911-1912 роках у Галичині. Засновниками є Іван Чмола, Петро Франко й Олександр Тисовский.

8. Коли і звідкіля прийшов скаутський рух в Україну?

Багато хто помилково вважає, що скаутинг прийшов до нас з Америки. Насправді, батьківщина скаутингу – Англія. До нас цей виховний рух прийшов ще в 1916 році. Але з 1924 аж до кінця1980-ти років був заборонений.

 9. Чи може скаутинг, ідеї якого були запозичені в англійців, виховати патріотів в Україні?

Звичайно, що може. Особливість скаутингу полягає в тому, що будучи міжнародним рухом, він несе у собі національну особливість. Це випливає з основних, єдиних для всіх скаутів світу, обов`язків скаута. Кожен скаут обіцяє виконувати свої обов`язки перед Батьківщиною. Ми обіцяли виконати свій борг перед Україною, тому наші програми спрямовані на пізнання національно-культурної спадщини, уплетеного, як квітка, в єдиний букет країн світу.

10. Що потрібно зробити, щоби стати скаутом?

Для того, щоби стати скаутом, людина повинна пройти визначену програму. Під програмою мається на увазі ознайомлення зі скаутським рухом, скаутськими законами, правилами, традиціями, а також складання проб (екзаменів). Це все робиться для того, аби кандидат зміг визначитися, потрібно йому скаутство чи ні, чи подобається йому тут і – якщо він все ж вирішує вступити в організацію – щоб він не почував себе «одинаком». Для здачі проб, освоєння«теорії» на допомогу новоприбулому приходять його майбутні колеги, провідники.

11. З якого віку можна вступити в скаутський рух?

Стати членом скаутської організації може будь-яка людина, але переважна більшість членів організації складає молодь від 7 до 17 років. У зв`язку з такою різницею у віці організована робота груп організована за віковими категоріями. В організації існує 3 основні групи: Вовченята (7-12 років), Скаути (12-17 років), Провідники та Мандрівники (17 років і старші).

12. Яка користь від скаутів суспільству?

Скаути є організаторами й учасниками прогресивних розвиваючих програм і різноманітних суспільних проектів. Наприклад:

– екологічні акції (прибирання парків, саджання дерев);

– благодійні акції (збір продуктів і одягу дитячим будинкам, безкоштовні концерти, трудова допомога церквам і монастирям).

13. Ви займаєтеся тільки суспільною діяльністю?

На щастя, нас не спіткала доля багатьох скаутських груп і організацій, що цілком переключилися на міське життя. Ми зберігаємо і збільшуємо кращі традиції туризму, не втратили зв`язок з природою, гармонійно сполучаємо цю сторону свого життя з активною суспільною діяльністю.

14. Що таке Джемборі?

Це величезне наметове місто зі своїми проспектами, торговими центрами, місцями розваг і цікавих заходів. Фактично, це свято для кращих із кращих скаутів. Джамборі (“Jamboree”) бувають всесвітні і національні. Останні є таборами в межах певної країни, хоча це означає лише те, що основний відсоток учасників – скаути цієї держави, але аж ніяк не те, що скаутів з інших країн там немає.

Перший Всесвітній Джемборі відбувся у 1920 році, у Лондоні.

КОНТАКТИ:

Офіційний портал:

http://skauty.org.ua

Україна – Ukraine

м. Львів, 79019,

вул. Б.Хмельницького, 36,

„СКАУТСЬКА ДОМІВКА НА ДЗВІНИЦІ”

веб-сайт: www.fse.in.ua

e-mail: fse.in.ua@gmail.com

тел.: +38 095 268 04 39

факс: +38 (032) 297-55-85

Вифлеємський Світло Миру у помешканні митрополита Мечислава Мокшицького.

: 379 2020-12-31 12:29:01

30 грудня, місцеві польські харцери, котрі прибули зі своїм харцмістром Стефаном Адамським, принесли Вифлеємський вогонь до помешкання митрополита Мечислава Мокшицького.


Молоді члени Скаутсвa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до митрополита Мечислава Мокшицького

: 343 2020-12-27 20:27:29

25 грудня молоді члени Скаутсвa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до резиденції митрополита Мечислава Мокшицького. Скаути заспівали пісню передачі вогню миру, заколядували і склали свої побажання.


Вифлиємське Світло Миру засяяло у каплиці Митрополичої Курії

: 594 2020-12-22 14:48:40

22 грудня молоді члени Скаутсвa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до резиденції митрополита Мечислава Мокшицького. О 12 годині в каплиці Митрополичої Курії засяяло Вифлиємське Світло Миру, яке скаути отримали з Кракова. Скаути заспівали пісню передачі вогню миру, заколядували і склали свої побажання.


Скаути принесли Вифлеємський вогонь до митрополита Мечислава Мокшицького

: 731 2019-12-26 12:53:50

25 грудня молоді члени Скаутсвa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до резиденції митрополита Мечислава Мокшицького. Скаути заспівали пісню передачі вогню миру, заколядували і склали свої побажання.


Вифлеємський вогонь у помешканні митрополита Мечислава Мокшицького.

: 987 2019-12-23 22:39:54

Cьогодні зранку, 23 грудня, місцеві польські харцери, котрі прибули зі своїм капеланом о. Миколою Ліпітаком CR та львівським харцмістром Стефаном Адамським, принесли Вифлеємський вогонь до помешкання митрополита Мечислава Мокшицького.


Вифлиємське Світло Миру засяяло у каплиці Митрополичої Курії

: 815 2019-12-23 19:50:03

23 грудня молоді члени Скаутсвa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до резиденції митрополита Мечислава Мокшицького. О 12 годині в каплиці Митрополичої Курії засяяло Вифлиємське Світло Миру. Скаути заспівали пісню передачі вогню миру, заколядували і склали свої побажання.


Вифлеємський Вогонь Миру мандрує Україною

: 933 2019-12-16 19:56:37

Скаути з України взяли участь в офіційному переданні Вогнику Європі. Цього року естафету для Європи прийняла одинадцятирічна Вікторія Кампенхубер, яка першою запалила цей Вогонь Миру в гроті Ісуса у Вифлеємі. Вже цієї суботи в столиці Австрії – Відні вогник передали для всієї Європи. У ці дні він мандрує і Україною. Духовним наставником скаутів є отець Леонтій Саламон.


Представники ГО “Скаутство Європи в Україні” презентували свою організацію у Винниках

: 1113 2019-12-10 11:30:43

За сприяння о. Леонтія Саламона та Винниківської міської ради були запрошені представники ГО "Скаутство Європи в Україні" для презентації своєї спільноти. Презентація складалася з двох частин. У першій представники ГО “Скаутство Європи в Україні” розповіли дорослим мешканцям про суть та принципи організації, розказали про її історію та можливості, які дає дітям та дорослим участь в організації.


Скаутська зустріч в парафії Святого Йоана Павла ІІ у Львові

: 943 2019-05-30 11:05:53

В неділю, 26 травня, в парафії Святого Йоана Павла ІІ у Львові зустрілися скаути на спільній молитві, повідомляє Скаутство Європи в Україні.


Скаути колядували з потребуючими людьми разом з митрополитом Мечиславом.

: 1254 2019-01-17 15:52:48

Відбулася різдвяна зустріч Архієпископа Мечислава Мокшицького та скаутів ГО "Скаутство Європи України" з осередків - Львів та Винники - які принесли Вогник Миру та спільно колядували у приміщенні РМ Карітас-Спес Львівської Архідієцезії з потребуючими людьми, котрі перебувають під опікою Релігійної місії нашої Архідієцезії. На святковий обід зібрались близько 150 бідних людей, які взяли участь у ньому.


Вифлиємське Світло Миру засяяло у каплиці Митрополичої Курії

: 1846 2018-12-21 10:28:57

18 грудня молоді члени Скаутсвa в Україні принесли Вифлеємський вогонь до резиденції митрополита Мечислава Мокшицького. Перед молитвою Ангел Господній в каплиці Митрополичої Курії засяяло Вифлиємське Світло Миру. Скаути заспівали пісню передачі вогню миру і склали свої побажання.


Скаутський табір молоді Винниківської парафії

: 2269 2018-07-17 11:52:10

Поблизу с. Новоселище Золочівського району 5-10 липня відбувся скауський табір, духовним наставником якого був настоятель санктуарію Матері Божої Винниківської о. Леонтій Саламон. Скаутський табір- це місце, де ти можеш знайти однодумців, друзів, які підтримають у важку хвилину. 


Скаути передали Вифлеємський вогонь архієпископу Мечиславу Мокшицькому

: 1603 2017-12-24 17:32:26

23 грудня молоді члени ГО "Скаутсво Європи в Україні" разом з президентом цієї організації Юрієм Зошієм принесли Вифлеємський вогонь до помешкання митрополита Мечислава Мокшицького.


Вифлиємське Світло Миру сьогодні засяяло у каплиці Митрополичої Курії

: 1702 2017-12-19 13:11:06

Сьогодні, 19 грудня, перед молитвою Ангел Господній в каплиці Митрополичої Курії засяяло Вифлиємське Світло Миру. Ним поділилися місцеві польські харцери, котрі прибули зі своїм капеланом о. Миколою Ліпітаком CR та львівським харцмістром Стефаном Адамським.


Cкаутський табір дітей з Винник, Малехова та Золочева

: 2995 2017-07-06 15:29:50

26-30 червня 2017 року поблизу с. Новоселище, Золочівського району відбувся скаутський табір для кожної вікової групи: вовченят (8-11 років),  скаутів дівчат (11-16 років) та скаутів хлопців (11-16 років). 


Вифлеємський вогонь від українських скаутів

: 1685 2016-12-22 18:42:58

22 грудня делегація Організації Українських Скаутів, як і щороку, принесла до Митрополичої Курії Вифлеємське Світло Миру, яке передала Архієпископу Мечиславу Мокшицькому.


Запрошення на літній скаутський табір

: 3863 2016-06-06 17:04:33

Федерація католицьких скаутів Європи оголошує літній табір 2016 року, який відбудеться 20-24 червня.

Щиро запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у скаутському таборі. Детальна інформація:


о. Леонтій -    0504303877
о. Олег -        0952600360