Свій шлях до Бога Адам Хмельовський розпочав від новіціяту Єзуїтів, але через 6 місяців покинув його. Перебувючи у свого брата на Поділлі приєднався до Третього Ордену Св. Франциска і вів активну апостольську діяльність серед місцевого населення. У 1887 р. за згодою кард. Альбіна Дунаєвського одягнув габіт, а через рік склав на його руки чернечі обіти, даючи таким чином початок новій Чернечій родині – Братам та Сестрам Альбертинцям, котра базувалася на Уставі Ордену Святого Франциска Асизького. Перші Альбертинки опікувались будинком для бездомних жінок у Кракові. Спершу це був житловий будинок для бездомних жінок, серед яких було багато професійних жебрачок, злодійок та узалежнених від алкоголю жінок. Згодом, у 1918 році міська рада виділила сестрам будинок, у якому лежачі пацієнти отримували цілодобовий догляд. З часом діяльність сестер значно розширилася і вони почали доглядати за хворими.
Свого часу Брат Альберт був пов’язаний зі Львовом і вже через рік після заснування, сестри Альбертинки розпочали у Львові дуже активну діяльність - працювали у притулках для убогих, у будинках для дітей з інвалідністю, для дітей-сиріт, піклувалися про жінок у важких життєвих обставинах. Проте у 1945 році сестрам довелося покинути Львів. Вони повернулися лише 1 листопада 2017 року. Це сталося у 125-ту річницю початку служіння сестер Альбертинок у Львові.
У перші роки брат Альберт сам керував згромадженням, але 7 квітня 1902 року він призначив першу офіційну настоятельку - сестру Бернардину Марію Яблоньську, яка керувала Згромадженням 38 років до своєї смерті у 1940 році. Вона зіграла дуже важливу роль у формуванні Ордену, тому її називають співзасновницею згромадження. Після смерті брата Альберта вона написала Конституцію згромадження сестер Альбертинок, яка забезпечувала йому юридичну стабільність. На момент її смерті сестри альбертинки керували 56 установами та мали близько 500 членів.
До 1916 року на території Львівської архідієцезії сестри діяли у не лише у Львові, але також і у Сокалі, Перемишлі та Станіславові. У притулках кожному голодному давали хліб, бездомним - нічліг, потребуючим - одяг, безробітнім - роботу. Кожен міг розраховувати на допомогу, незалежно від віросповідання чи національності.
Орден св. Брата Альберта був відповіддю на потреби людей того часу. Він організовував будинки для інвалідів та невиліковно хворих, керував сестер на роботу у військові госпіталі та звичайні лікарні, створював кухні, ясла та навчальні заклади для безпритульних дітей та молоді.
Харизмат:
Служіння Христові у ближніх за посередництво вчинків християнського милосердя, особливо найбільш потребуючим, покинутим та безпритульним.
Герб:
Францисканський герб – на фоні хреста перехрещені руки, доповнені символом хліба, який є знаком доброти, відповідно до слів бр. Альберта: Бути добрим, як хліб.
Гасло: Бути добрим, як хліб
Адреса:
Плебанівка, вул. Соборна, 11б
Львів, вул. Свєціцького 8/6
День богопосвяченого життя, у 125-ту річницю початку монашеського служіння бл. Бернардини Яблонської, її учениці сестри Альбертинки – Ієроніма, Радослава і Доротея відновили свої монаші обіти в костелі св. Йоана Павла ІІ у Львові.
«Карітас- Спес Львів» організував харчування для людей, які чекають на перетин кордону з Польщею в Раві-Руській та Шегинях. Також наші осередки надають прихисток біженцям у Львові та невеликих містах біля Львова: Івано-Франківську, Чернівцях та Тернополі. Станом на сьогодні є вільно близько 350 місць, але цифра змінюється весь час. Зазвичай ці шелтери стають тимчасовими пунктами перебування по дорозі до кордону. Тільки за вчорашній день було роздано більше 350 гарячих обідів.
16 грудня 2021 року, сестри альбертинки разом із волонтерами у рамках щомісячної благодійної акції вирушили до безпритульних, щоб роздати їм поживні бутерброди. Під час цієї ініціативи доброчинці, у пам’ять святого брата Альберта Хмельовського, який є засновником Згромадження Сестер Альбертинок ідуть до людей, чиїм домом стала вулиця, щоб не лише принести їм поживу, але й розраду, добре слово.
Вчора, 17 листопада, волонтери спільно із сестрою альбертинкою Ієронімою у пам`ять про св. брата Альберта традиційно, як і щомісяця, роздавали поживні бутерброди, мандарини та цукерки потребуючим людям, які живуть на вулиці.
17 червня 2021 року альбертинці та альбертинки вшанували св. Альберта Хмеловського. З цієї нагоди у сестер альбертинок відбулася Свята Меса. В ній взяли участь запрошені гості, серед запрошених була також Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич.
Вже бачимо як ростуть стіни майбутнього притулку для бездомних жінок та самотніх матерів. Будемо вдячні за кожну посильну пожертву та молитву - пишуть Сестри Альбертинки, які служать убогим у Львові.
15 січня, минає 130 років від дня заснування Згромадження Сестер Альбертинок, які служать убогим. Розпочалася історія Сестер у Кракові, але вже через рік вони діяли і у Львові. Через історичні обставини, після Другої світової війни Сестри покинули Львів, щоб повернутися до нього через понад як півстоліття. Однією із ініціатив сучасних Сестер Альбертинок, які служать убогим у Львові, є спорудження Дому бездомних жінок та самотніх матерів підтримати яке може кожен охочий.
Про милосердя як рецепт подолання бідності і важливість Дня бідного розповіла сестра-альбертинка Ієроніма Кондрацька. День бідного — це особливий момент, завдяки якому можемо ще раз пригадати собі, що такі люди є і живуть вони серед нас.
Допомагати бездомним, людям з інвалідністю та просто самотнім...
Ліками, їжею та працею або просто порадами чи добрим словом. За таким принципом уже три роки у Львові працюють сестри-альбертинки.
Про своє прохання повідомили Сестри Альбертинки РКЦ, які служать убогим у Львові. Влітку відбулося посвячення наріжного каменю та території під будівництво. Кошти для будови потрібні постійно, – розповідає с. Ієроніма:
У Львові збудують Дім для самотніх і бездомних жінок. Сьогодні територію під будівництво освятив Папський елемозинарій Кардинал Конрад Краєвський у співслужінні із Митрополитом і Архієпископом Львівським РКЦ Мечиславом Мокшицьким, а також єпископом-помічником Львівської Архідієцезії РКЦ Едвардом Кавою і духовенством. Дім буде розташований на перехресті вулиць Хлібної-Пимоненка, і ним опікуватимуться Сестри Альбертинки РКЦ. На освячення завітав також мер міста Андрій Садовий.
Якщо ми поглянемо на фото св. брата Альберта (Адама Хмельовського) у юності, то побачимо сконцентроване і вольове лице молодого аристократа. Зазвичай такі люди подають блискучі надії. На їхні плечі лягає суспільний поступ. І Адам Хмельовський не був виключенням із цього правила.
Під час карантину, суспільство особливо звернуло увагу на бездомних осіб. Адже це найстрашніше – залишитися без даху над головою, без засобів до існування у час пандемії. Заклади громадського харчування, вокзали були зачинені. А саме там бездомні могли знайти трішки їжі, чи притулку.Також у храмах було обмаль людей, а це означало, що й милостині не отримати. Тож бездомні залишилися наодинці із бідою. Весь цей час поруч з ними у Львові були Сестри Альбертинки РКЦ, чиє Згромадження повернулося до міста Лева у 2017 році, після тривалої перерви.
1 листопада 2017 року три черниці зі Згромадження Сестер Альбертинок Служниць Убогим прибули до Львова, щоби по роках перерви поновити тут своє служіння людям бідним і хворим, служачи знедоленим із добротою, любов’ю та милосердям, як того навчав засновник — св. Брат Альберт Хмельовський.
12 грудня у Митрополичій Курії відбулася зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького з Генеральною Настоятелькою Згромадження сестер альбертинок старшою сестрою Терезою Мацюшек. Її супроводжувала настоятелька нового дому сестер-альбертинок у Львові сестра Ієроніма Кондрацка. Розповіла, що, здійснюючи канонічну візитацію монаших спільнот сестер альбертинок в Україні, зустрічається також із єпископами.
Парафія св. Йоана Павла II звершує душпастирське служіння у психіатричній лікарні на вул. Кульпарківській у Львові. Пастирська допомога відбувається в окремих відділеннях, які через специфіку місця утворюють окремі спільноти, мають своїх покровителів (наприклад, Святий брат Альберт - відділення № 18, Святий Миколай - дитячий відділ).
3-го вересня у Митрополичій Курії відбулася зустріч представниць Провінційного Дому сестер альбертинок з архієпископом Мечиславом Мокшицьким. Сестри альбертинки розповіли, що предметом розмови була справа будови у Львові Дому для самотніх бездомних жінок.
У листопаді минає 125 років від моменту, коли послідовниці святого брата Альберта заснували у Львові три будинки: притулки для безхатченків та сиротинець. 13 листопада, сестри-альбертинки Слугині Убогих відновлюють свою місію милосердя у Львові. Перед тим, як розпочати свою працю, сестри розповіли про своє служіння та плани на найближче майбутнє у Львові, а також історії своїх покликань. Історія кожної з сестер не лише захоплююча, але також і дуже знакова.
9 листопада в Курії Львівської Архідієцезіі сестри Єроніма, Доротея та Радослава зустрілись з католицькими журналістами, щоби розповісти про свою місію у Львові.
А сьогодні, 12 листопада, архієпископ Мечислав Мокшицький освятив каплицю львівського дому згромадження Альбертинок Слугинь Убогих.
Згромадження сестер та братів Альбертинів готуються до святкування 100 річниці смерті святого Брата Альберта у 2014 році. Наступні 9 років молимось і дякуємо Господу Богу за Святого Брата Альберта та його служіння серед найбідніших. Ця Львівська урочистість вписується в святкування цієї річниці, оскільки Львів був одним з міст, де Святий Альберт здобував святість та служив ближнім.
Урочисту Святу Месу 28 вересня в неділю, о годині 11.30 в Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові, очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський.