Новини

Назад

Ювілей 100-ліття існування парафії св. Миколая в с. Пнікут

: 698 2012-12-07 00:00:00

06 грудня 2012 р., в день храмового празника, відбувся Ювілей 100-ліття існування парафії св. Миколая в с. Пнікут, Мостиського р-ну. Урочистості очолив митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький.

Розпочалося святкування Ювілею від привітання о 10:45, через спільноту парафії, архієпископа Мечислава Мокшицького. У вітальному слові настоятель – о. Станіслав Венгжиньський і віряни представили історичний зарис парафії св. Миколая в с. Пнікут.

В Євхаристії о 11:00 під головуванням митрополита Львівського взяли участь: священики, які родом з Пнікута – Директор релігійної місії «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії РКЦ – о. Вячеслав Дорош і настоятель парафії св. Вартоломея в м. Дрогобич – о. Мирослав Лех; колишній настоятель парафії в Пнікуті – о. прелат Ян Бурас (Луцька дієцезія РКЦ); священики Львіської архідієцезії, серед яких священики Мостиського деканату; представники органів державного і місцевого самоврядування; віряни парафії; паломники та гості з-за кордону.

В своїй поповіді архієпископ закликав до витривалості у вірі, яка є багатсвом людини і особливо потрібна у ці непевні часи, коли люди зневірюються і занепадають духом. Проовідник також зазначив, що сторічна історія спільноти св. Миколая в с. Пнікут є і повинна надалі бути знаком ревної віри у Христа, якого сьогоднішній світ потребує.

Під кінець Святої Меси відбулася адорація Пресвятих Дарів і Євхаристійна процесія.

Ювілей парафії попередили реколекції, які виголосив о. Славомир Зелінський OFM Conv. і якими вірні приготувалися до гідного пережиття свого свята.

 

Редакція новин порталу

 



Назад