Новини

Назад

Вшанування св. Йоана з Дуклі – покровителя міста Львова в 25 річницю канонізації.

: 434 2022-06-25 22:59:39

26 червня, в суботу у Львові відбулося вшанування покровителя міста – св. Йоана з Дуклі, мощі якого було внесено до святині, у якій він служив - храму св. Андрія колишнього Бернардинського монастиря. Євхаристію очолив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, разом із Львівським митрополитом Мечиславом Мокшицьким, а також із братами бернардинцями, які прибули з різних куточків України та священниками Львівського деканату.

У своїй проповіді єпископ Ян Собіло сказав: «Мені часто хлопці кажуть, що в окопах на фронті не має невіруючих, ми переживаємо єдність – кажуть… Святий Йоан з Дуклі, який сьогодні нас запросив радіє зараз, бо коли ми є разом, перебуваємо в любові, тоді Бог діє. Ми дозволяємо Богу діяти коли ми є разом… Тоді відкриваються двері неба і Бог зсилає величезну благодать». Владика підкреслив, що ця війна є початком відродження не тільки України, але й Європи і цілого Світу.

На завершення віце-провінціал Провінції св. Архангела Михаїла, о. Емануїл Сабадах OFM, скерував до присутніх слова подяки та закликав вірних так як св. Йоана з Дуклі віддатись цілковито Богові, бути відкритим на Його Слово, щоб Він міг вчинити нас святими.

На святкування прибули монахи Провінції святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших Францисканців в Україні, а також духовенство й вірні латинського і візантійського обрядів. Євхаристію своїми співами прикрасив жіночій хор із парафії Святого Антонія Падевського в Збаражі.

Цього року не вирушила процесія вулицями міста з огляду на військовий стан, тому Святий Йоан залишився трохи довше в храмі де служив та осягнув святість.

Нагадаємо, св. Йоан з Дуклі помер 29 вересня 1484 року у Львові. Після його смерті, почались відбуватись деякі чуда: наприклад, після вспомину Йоана у одного з братів зникла гарячка, інша вірна незряча парафіянка після молитви до майбутнього святого почала знову бачити та багато інших зцілень, у тому числі від епідемій. Це дало поштовх до пошуку інших чуд. Був беатифікований у 1733 році папою Климентом ХІІ, а у 1739 році папа Климент XII оголосив його патроном Польщі, Литви і Русі. У XVII столітті св. Йоан з Дуклі став покровителем Львова. 1948 pоку розпочався процес канонізації св. Йоана з Дуклі. 10 червня 1997 pоку у Коросно акт канонізації здійснив папа Йоан Павло ІІ.

Автор : Олександр Кусий

Назад