Новини

Назад

Українці на міжнародній зустрічі щодо шляхів миру

: 192 2022-08-12 13:57:26

Минають дні, і може здаватися, що події навколо війни в Україні відходять на другий план. Проте війна триває, а тема миру для нас і бажана і дражлива водночас. Саме тому молодь з різних європейських країн зустрілась, щоб шукати шляхи до миру. 

З 9 по 14 серпня 2022 року в Італії триває міжнародна зустріч під назвою «Carta di Leuca» на тему: «Правильні шляхи миру». Це захід об’єднав 50 волонтерів з України, Італії, Португалії, Швеції, Албанії, Румунії, Мальти та інших країн в розмовах і активностях, присвячених питанню миру. Місію «Карітас-Спес Україна» в міжнародній програмі представляють п’ятеро волонтерів: з «Карітас-Спес Луцьк» парафії свв. Петра і Павла та львівського молодіжного осередку (парафія с. Рясне), які беруть участь у цій активній та насиченій програмі, розповідають про Україну для всього світу, діляться своїм досвідом та переймають досвід молоді з інших країн.

Війна, що точиться в Європі та в інших частинах світу, вимагає, щоб миротворці звучали сильніше. Застереження, висловлене у 1977 році святим Павлом VI, є дійсним і в наш час: «Мир – це не мрія, це не утопія, це не ілюзія», хоча його будівництво передбачає «дуже важке і дуже тривале» завдання. Раніше святий Йоан XXIII нагадав про чотири стовпи, які підтримують розбудову миру: правда, справедливість, любов і свобода. Це не простий перелік принципів, а посилання на універсальні цінності, здатні надихнути на рішення та дії, дійсні для всіх людей.

Зустріч «Carta di Leuca 2022» пропонує чотири дієслова: думати, планувати, говорити, пропонувати мир. Дружня атмосфера, яка об’єднала різні культури, країни та національності, спонукає до роздумів щодо важливості миру у різних його проявах. Відданість миру має бути натхненна ідеєю миру, яка є достатньо глибокою та переконливою, щоб посилити людські прагнення та спонукати до наступних дій.

Ми молимось за перемогу та мир для України й всього світу!

Джерело: Caritas-Spes UkraineНазад