Новини

Назад

У Ватикані представлено звіт Адміністрації Майна Апостольської Столиці

: 116 2022-08-09 16:27:35

В інтерв’ю для ватиканських медіа голова Адміністрації Майна Апостольської Столиці наголосив, що головною метою діяльності залишається служіння євангелізації та уважність до найслабших, як от орендарі, що потрапили в труднощі через кризу.

Вже другий рік поспіль Адміністрація Майна Апостольської Столиці оприлюднює свій звіт, прямуючи шляхом прозорості, який накреслив Папа Франциск. Представляючи результати діяльності за 2021 рік, єпископ Нунціо Ґалантіно, який очолює це відомство Римської Курії, нагадав, що в Апостольській конституції «Praedicate evangelium» Папа Франциск підкреслює, що головним завданням всіх органів Святого Престолу є євангелізація, що стосується також і відомств економічного характеру. В цьому випадку фундаментальними є вірогідність та здобуття довіри з боку тих, хто довіряє свої ресурси Церкві для її місії.

Деякі показники
Якщо йдеться про підсумок діяльності, то активи збільшилися на 8,11 мільйона євро, що є різницею між результатами діяльності, що становлять 38,11 мільйона євро, та коштами, переданими на діяльність Курії (30 мільйонів євро). В цьому контексті також можна зазначити, що в 2021 році адміністрація майна зробила більший внесок на діяльність Курії, порівнюючи з попередніми роками.

З економічної точки зору діяльність у 2021 році була позначена наслідками пандемії. Майбутнє ж вимальовується непевним, зокрема, через війну в Україні, що впливає на вартість енергоресурсів та економічну активність. Протягом року, що минув, адміністрація також дотримувалася політики підтримки орендаторів, які потрапили в скрутне становище через кризу.

Коли йдеться про діяльність в Італії, то потрібно зазначити, що Ватикан сплачує податки, що випливають з володіння чи управління майном на території країни. Таким чином, протягом 2021 року Адміністрація Майна Апостольської Столиці сплатила 5,83 мільйона євро податку на нерухомість та 2,57 мільйона євро податку на прибуток.

Євангелізаційний профіль діяльності
Відповідаючи на запитання про те, яким чином нова Апостольська конституція про Римську Курію спрямовує діяльність очолюваного ним відомства, єпископ Ґалантіно підкреслив, що реформу, яку провів Папа Франциск, не можна розглядати лише як своєрідну технічну реорганізацію, йдеться про рішуче спрямування всієї діяльності до єдиної місії Церкви, якою є євангелізація.

«Отож, також і ми повинні постійно пам’ятати про те, що через те, що ми робимо, ми покликані євангелізувати. Тобто, приймаючи рішення, ми повинні запитувати себе: я цим євангелізую чи ні? Не євангелізуємо тоді, коли в Адміністрації Майна забуваються особливі цілі, для яких це майно сформоване. Якщо роблю інвестиції спекулятивного характеру, то напевно не євангелізую. Не євангелізуємо тоді, коли через недбайливість чи некомпетентність це майно не може досягти мету, якою є забезпечити все необхідне для звичайної місії Церкви та Римської Курії», – сказав Голова Адміністрації Майна Апостольської Столиці, підкреслюючи, що вірогідність і репутація Церкви залежить також і від компетентного та прозорого управління майном, а тому «оприлюднення звіту є конкретним виявом подяки тим, хто в різний спосіб також і сьогодні великодушно ввіряє свої ресурси Церкві для її місії».

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Ватикан

Джерело: vaticannews.vaНазад