Новини

Назад

Св. Станіслав Костка з`являється і випроваджує людей, що ховаються у підвалах Азовсталі.

: 267 2023-03-18 13:57:47

Цей зворушливий театральний сюжет є мотивом вистави "Бог тебе почує", яку виконує християнський театр "Еммануїл імені Кароля Войтили" у Львові.

Вистава була показана у Польщі та Україні на польській мові, щоб виразити вдячність за велику допомогу та підтримку поляків, яку досвідчили мільйони українців. Св. Станіслав показаний як "Польський Янгол".

Річниця військового і тюремного театру.
Вистава вдячності була показана під час святкування річниці діяльності театру "Еммануїл". Театр показав свою першу виставу 15 березня 2001 року. Заснувала його вчителька Жанна Горай, сценаристка і режисер. Багато років театр діяв при п`ятидесятницькій спільноті "Джерело життя". В репертуарі були євангелічні вистави, також про Мартіна Лютера, боротьбу за свободу України, про Голокост, благословенного Климентія Шептицького. Духовний пошук керівниці та акторів скерував театр до римо-католицького костелу. Захоплені постаттю Івана Павла ІІ, вони знайшли свій дім у львівській парафії, де він є патроном.

В 2021 році отримали від архиєпископа Мечислава Мокшицького титул "Театр імені Кароля Войтили". Після такої почесної номінації, була показана вистава "Іван Павло ІІ в барці над нами пливе" під час конференції Єпископату України. Одну із головних ролей грав настоятель парафії о. Гжегож Драус. На цій історичній виставі, на радість єпископів та семінаристів, у епізоді про папського секретаря показано самого ж справжнього секретаря, архиєпископа Мечислава Мокшицького.

Різні версії вистави про св. Йоана Павла ІІ остаточно сформували католицьку ідентичність театру.
Театр знаний також як в`язничний, бо від самого початку працює у карних закладах. Відвідав буквально всі в`язниці України, а також більшість карних закладів Польщі. Бувало й так, що до участі у виставі залучали також самих в`язнів, проводячи з ними кількаразові репетиції.
Театр "Еммануїл" часто виступає у військових закладах, останнім часом у реабілітаційних центрах для солдатів, яким ампутували ноги та руки.
За 22-літню діяльність театр виступав близько 2 тисяч разів, показуючи більш, ніж 40 вистав власного авторства.

Педагогічна та освітня діяльність
Театр провадить спеціалізовані денні табори для дітей та молоді на канікулах. Зараз педагоги, які творять театр, заснували ромську школу для переселенців - дітей та дорослих. Під час святкування річниці, також виступив театр "Госпітальєри", заснований однією із акторок театру "Еммануїл", в якому беруть участь хворі із психоневрологічної лікарні. Також польський театр "Зелена жабка" показав виставу для дітей.

Привітання від архиєпископа.
Архиєпископ Мечислав Мокшицький надіслав лист-привітання. У ньому процитував духівника Кароля Войтили С. К. Норвіда: "Краса спонукає до праці, а праця до воскресіння". Архиєпископ написав: "З таким натхненням Кароль Войтила знайшов своє місце діяльності у темні часи війни, вибрав зброю Слова, яке захищало від падіння в безнадію. Радію, що сьогодні театр, названий його іменем, подібно приносить надію військовим, переселенцям, тим, хто ослаб духовно через війну. Виразним словом, крізь театр, вони знаходять свою частку в Милосерді від Бога і Вітчизни".

Фото Анастасія Трохимчук.
о. Г.ДраусНазад