Новини

Назад

Речник єпископату спростовує повідомлення ТАСС, ніби Церква в Польщі хоче «поглинути» Львівську архідієцезію

: 129 2022-06-24 17:23:22

Речник Конференції єпископату Польщі о. д-р. Лешек Генсяк назвав «безглуздою» інформацію агентства ТАСС від 22 червня 2022 р., нібито «Католицька Церква Польщі хоче поглинути українську Львівську архідієцезію».

«Такого типу медійні “сенсації” російського інформагентства належить розглядати, зі зрозумілих причин, як елемент пропагандистської війни. Однак вони не мають жодного стосунку до реальності, а є типовим прикладом фейкових новин», — сказав священник.

Він наголосив, що ніколи, навіть за кулісами різноманітних єпископських зібрань, ніхто не обговорюватиме всерйоз таку сюрреалістичну ідею. «Конкордат — це міжнародна угода, підписана між двома країнами. Нині, звісно, немає необхідності переглядати цю угоду», — зазначив речник Конференції єпископату Польщі. Він також додав, що до складу Конференції входять єпископи, які служать у Польщі. Тому немає жодних підстав, щоби членом цієї організації став ординарій дієцезії з‑поза меж Польщі, навіть якщо він поляк за національністю.

Заява о. Генсяка є реакцію на новину російського офіційного державного інформаційного агентства ТАСС, яке 22 червня ц.р. заявило, що «Католицька Церква в Польщі хоче поглинути Львівську архідієцезію України».
Джерело: CREDOНазад