Шановні отці настоятелі, адміністратори та вікарії!
Якщо у Вашій парафії, серед міністрантів, є той, хто проявляє зацікавлення до священства, а також хоче краще розпізнати своє покликання – тоді варто скористатися з можливості, яку вам хочемо запропонувати.
Дорогі Сестри та Брати Священники,
Римсько – католицька парафія Успіння Пресвятої Діви Марії у Золочеві організовує паломництво до Санктуарію Божого Милосердя у Кракові-Лагевніках, яке відбудеться 11 – 12 квітня 2026 року.
Запрошуємо вас на Архідієцізіальне паломництво до Паре ле Моньяль та Люрду в Рік Пресвятого Серця Ісуса, яке відбудеться з 20 по 28 квітня 2026 року. Вартість: 585 євро. Реєстрація до 20 березня у о. Лукаша Лесьняка, тел. 0992744038.
Конференція католицьких єпископів в Україні звернулася до Церкви у Польщі з проханням надати душпастирську опіку тисячам українців різних віросповідань, які працюють у Польщі, розповів єпископ Радослав Змітрович у розмові з КАІ.
Голова Комісії душпастирства родин українського єпископату звернув увагу, що ситуація українських сімей складна, бо на сході України досі триває війна. Не полегшує справи також скрутне економічне становище в країні.
Єпископ-помічник Кам`янець-Подільської дієцезії РКЦ, який бере участь у 375-й пленарній зустрічі Конференції єпископів Польщі у Варшаві, підкреслив, що багато українців втрачає надію на поліпшення ситуації в країні. Звідси така велика еміграція. Сім`ї розділяються – наприклад, коли хтось із подружжя їде на заробітки за кордон. Насамперед це впливає на дітей і нерідко змушує їх страждати.
«У зв`язку з цим Конференція єпископів України латинського обряду звернулася до поляків і Церкви в Польщі з проханням надати душпастирську опіку тисячам українців, які працюють у вашій країні, хоч би яке було їхнє віросповідання», – сказав єпископ. Він також вказав, що особливо допомогти можуть священики й черниці, які працювали в Україні та знають мову. «Де можна знайти кращу опіку, ніж при церквах і парафіях? Добре було б, якби єпископи призначили координатора, відповідального за таку діяльність».
Єпископ Радослав Змітрович розповів про одну з ключових проблем, яка полягає в тому, що багато українських подружніх пар і родин перебувають поза Церквою та не мають жодних відносин із Богом. «Без Бога важче розв`язувати проблеми в сім`ї. Міграція також часто зумовлює кризи, ба навіть загрожує розпадом подружжя».
Унаслідок війни на сході України посилилася внутрішня міграція, і це для таких мігрантів значною мірою призначена допомога, яку Церква надає насамперед через установи «Карітас». «Мігрантів приймають також сім`ї. Прекрасний прикладом допомоги – діяльність Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті, який нещодавно знову відвідав Донбас, де нині триває війна. Дуже добре й чітко виглядає розподіл допомоги, ініційованої Папою Франциском. Потрібно також пам`ятати про тисячі священиків і мирян, які щоденно допомагають мігрантам, воліючи залишатися анонімними», – сказав єпископ-помічник Кам`янець-Подільської дієцезії.
Джерело: Католицький Медіа-Центр з посиланням на Deon.pl
© Copyright © 1991-2025 Львівська Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви.
Усі права застережено. Повне або часткове використання матерiалiв дозволяється за умови посилання rkc.lviv.ua (для iнтернет-видань — гiперпосилання) на www. rkc.lviv.ua. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій. Редакція може не поділяти думку авторів. Редакція залишає за собою право редагувати надані матеріали.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію.
