Новини

Назад

Конференція ОБСЄ: наступ на релігійну свободу в Україні

: 155 2022-09-30 10:21:19

28 вересня в рамках конференції ОБСЄ відбулась презентація доповіді на тему «Російський наступ на релігійну свободу в Україні». Участь у зустрічі взяв єпископ Київсько-Житомирський Віталій Кривицький SDB.

Презентацію проведено Інститутом релігійної свободи та Центром громадянських свобод.

Саме ІРС тиждень тому оприлюднив зібрані матеріали та свідчення, що презентують наступ ворожих російських сил на релігійну свободу в Україні з моменту початку повномасштабної війни, стан свободи віросповідання на території півострова Крим з початку окупації Росією у 2014 році.
Матеріали базуються на доповідях та свідченнях представників різних конфесій.

Свідчення ректора Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса о. Руслана Михалківа
Якщо раніше на окупованих територіях священникам здебільшого лише погрожували вбивством, то тепер релігійних діячів убивають і катують – знову, але в набагато більших масштабах, ніж 2014 року.

Якщо раніше російська окупаційна влада виганяла українських віруючих із їхніх церков і молитовних будинків, то зараз Росія знищує духовну спадщину України ракетними ударами, обстрілами та пограбуванням релігійних споруд, що неможливо виправдати військовою необхідністю.

Як наслідок, щонайменше 270 релігійних споруд, духовних навчальних закладів і священних місць (кладовищ, меморіалів тощо) зазнали руйнувань внаслідок російської агресії проти України – їх повністю знищено або пошкоджено.

Найбільше храмів, мечетей і синагог зруйновано в Донецькій області – 71, особливо в майже повністю знищеному Маріуполі. На другому місці за кількістю руйнувань релігійних споруд – Київська область (53), де точилися відчайдушні бої за українську столицю. Війна спричинила масштабні знищення та пошкодження храмів і молитовних будинків також у Луганській (40) і Харківській (39) областях.

Аналіз конфесійної належності атакованих релігійних споруд свідчить, що найбільше храмів та інших церковних будівель, які постраждали від російських обстрілів (108), належать Українській Православній Церкві (в спілкуванні з Московським патріархатом).

За матеріалами irs.in.ua та rkc.org.ua

 


Фото: єпископ Віталій КривицькийНазад