Новини

Назад

114-ий випуск католицької програми "Скеля"- січень 2023

: 485 2023-02-02 21:16:36

Запрошуємо до перегляду католицької програми "Скеля". У 114 випуску пропонуємо вашій увазі події за січень 2023 року:

- 1 січня, на свято Пресвятої Богородиці, в перший день Нового року, вірні зібралися в кафедральному соборі Львова, щоб молитись спільно про мир у світі і в Україні. В останній день Октави Різдва і перший день нового 2023 року, в Митрополичій Базиліці Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу з нагоди урочистості Пресвятої Богородиці Діви Марії, Всесвітнього Дня миру.

- Арх. М. Мокшицький про спочилого папу-емерита Бенедикта XVI. «Звістка про смерть Папи Венедикта XVI наповнила моє серце болем, тому що він був мені близький», – так архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит латинського обряду.

- Реколекції для міністрантів відбулися у Львівській Духовній Семінарії. Понад 70-т юнаків із різних куточків Львівської Архідієцезії впродовж трьох днів переживали духовні вправи, разом молилися та шукали відповіді на питання, які ставить життю сьогодення. Темою цих зустрічей було гасло: “Вчинки милосердя — інструменти проти зла”

- Сьома Велика Коляда у Митрополита Мечислава Мокшицького. У Митрополичій Курії сьогодні 9 січня від ранку та цілий день триває колядування дітей та молоді з парафій нашої архідієцезії.

- 11 січня, в рамках свого візиту до Львова, президент Польщі Анджей Дуда відвідав митрополичу базиліку Успіння Пресвятої діви Марії. У латинській Катедрі Президент помолився перед образом Матері Божої Милостивої, сфотографувався з маленькими парафіянами, які з батьками власне прийшли на Святу Месу, а тоді зустрівся на короткій приватній розмові з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським.

- 21 січня ц.р. у Вищій духовній семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах відбувся духовно-психологічний вишкіл для семінаристів «Психологічна допомога та духовна підтримка в час війни».

- «Ісус народжується в окопах» - різдвяна вистава з воєнними мотивами і з повагою до воїнів, які боронять Україну. 22 січня у Львівській катедрі показали дещо інший, менш традиційний, ніж зазвичай, «вертеп». Війна торкнулася кожного в Україні. І у вертепі йшлося про те, що рани, завдані цим злочином, зціляє віра, надія та любов.

- 28 січня, в суботу, у Львівській Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася щорічна Різдвяна зустріч представників українських Рад Лицарів Колумба. Святу Месу, у співслужінні з капеланами Рад, очолив Національний Капелан Лицарів Колумба в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.

- У львівській катедрі 28 січня відбулася презентація виданого в Україні пісенника з кресовими колядками, які донині виконують поляки, що проживають на теренах, розташованих близько польсько-українського кордону, що йде через Мостиська у бік Львова. Мостиська земля сьогодні є найбільшим скупченням польського населення в Україні. Там ще живі традиції колядування, які радянська влада не змогла знищити.

- - 30 січня, у Львівській катедрі, Архієпископ Мечислав Мокшицький відслужив Святу Месу та здійснив обряд поховання воїна, який загинув захищаючи Україну. Віталій Свінціцький був парафіянином Львівської митрополичої базиліки, з перших днів повномасштабної війни боронив Україну, був депутатом Львівської міської ради, служив у складі 80-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ.

- 30 січня, в 11.00 год. в Митрополичій Базиліці відбулася Різдвяна зустріч слухачів Університету Третього Віку, які згромадились на спільну молитву та агапу.

- 31 січня у митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії парафіяльна спільнота та громада міста попрощалися із Американським добровольцем та новітнім героєм України. Деніель Вітні Свіфт загинув 19 січня 2023 року, захищаючи Україну від російських загарбників. Він боровся у складі Інтернаціонального легіону та був відзначений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.Назад