Новини

Назад

112-ий випуск католицької програми "Скеля"

: 225 2022-12-04 18:22:22

Запрошуємо до перегляду католицької програми "Скеля". У 112 випуску пропонуємо вашій увазі події за листопад 2022 року:

- 1 листопада, в урочистість Всіх Святих архієпископ Мечислав Мокшицький очолив св. Месу на польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові. Там численно зібралися місцеві вірні Львівських громад, а також приїхали паломники з України та Польщі, котрих привітав митрополит.

- 2 листопада, у день спомину всіх померлих вірних, львівські римо-католики традиційно зібралися біля могили св. Йосифа Більчевського на Янівському цвинтарі, де цього року Львівський митрополит освятив відновлений надгробок отця Кароля Ястрембського, довголітнього настоятеля Митрополичої базиліки у Львові, а також надгробок Олександра Шатковського, січневого повстанця.

- 3 листопада архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав нових мешканців дитячого будинку сімейного типу, який почав функціонувати у колишньому монастирському комплексі Отців Реформатів у Раві-Руській.

- 3 листопада, у Мостиськах на Львівщині, попрощалися із Мар’яном Матушем, парафіянином римо-католицької громади храму Народження Св. Йоана Хрестителя, який у свої дитячі та юні роки був тут міністрантом. Загинув 17 вересня 2022 року захищаючи Україну від російських загарбників.

- Вранці 11 листопада, в 104-тю річницю Незалежності Польщі, представники польських організацій Львівщини, працівники Генерального консульства РП у Львові, польські військовослужбовці та вірні традиційно зібралися на спільну молитву у Митрополичій Базиліці.

- 12 листопада парафія св. Мартина у с. Нове Місто на Львівщині відзначила храмове свято та 500 років свого храму.

- З нагоди чотирнадцятїо річниці свого інґресу до Львівської Митрополичої Базиліки та початку реколекцій для священиків Архієпископ Мечислав Мокшицький увечері, 14 листопада, очолив Святу Месу в катедрі.

- З 14 по 17 листопада 2022 року у Вищій духовній семінарії св. Йосифа в Брюховичах тривали дні духовної віднови для священників Львівської архідієцезії. Реколекції, в яких взяло участь 50 священників На запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького провадить їх єпископ-помічник Калішської дієцезії, Лукаш Бузун OSPPE.

- Отець Тадеуш Ридзик разом із співпрацівниками відвідали осередки для біженців на території Львова та околиць, якими опікується Католицька Церква, поспілкувалася з людьми, які у цих осередках проживають, а також із керівництвом цих тимчасових прихистків.

- 22 листопада 2022 року у парафії Святого Антонія Падуанського брати францисканці гостювали священників Львівського деканату, які зібрались на свій день спільноти та духовної віднови.

- 23 листопада, на Тернопільщині, Архієпископ Мечислав Мокшицький митрополит Львівський відслужив Святу Месу та здійснив обряд поховання воїна, який загинув у боях за Херсонщину. Мешканець с. Підволочиськ Тернопільської області, Руслан Водолазький, був парафіянином місцевого римо-католицького храму. На війну пішов добровольцем у квітні 2022 року. Служив у саперних військах. Загинув 19 жовтня, повернувся на рідну землю 16 листопада при обміні тілами загиблих.

- Традиційно щороку єпископи РКЦ та УГКЦ в Україні разом переживали реколекції. Цього року духовні вправи відбувались на території Львіської Духовної Семінарії РКЦ у Брюховичах від 21 до 24 листопада.

- 24 листопада, в другій половині дня, в Реколекційному домі Львівської Архідієцезії в Брюховичах після завершення спільних реколекцій для католицьких єпископів України латинського і візантійського обрядів розпочалася щорічна братня зустріч єпископів РКЦ, УГКЦ і Мукачівської Греко-католицької Єпархії sui iuris (свого права).

- 25 листопада 2022 року у Вищій духовній семінарії св. Йосифа в Брюховичах біля Львова відбулося 57-е пленарне засідання Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні.

- 28 листопада, у м. Сколе відбулася активація Центру роботи з молоддю ім. св. Йоана Павла ІІ. Центр було створено в рамках Програми транскордонної співпраці Польщі та України, як поєднання культурної та історичної спадщини Жешівського та Львівського регіонів. Реконструкцію будівлі було здійснено за фінансової підтримки Європейського Союзу.

- Отець Генриху Мосінг досі єднає науку й віру. Сьогодні 30 листопада 2022 року в приміщені Науково-дослідницького інституту епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулась урочиста конференція, на якій був присутній архієпископ Мечислав Мокшицький.Назад