| Місцевість | Старий Скалат |
| Парафія | бл. Якова Стрепи |
| Обслуговують священики | Старий Скалат |
| Деканат | Тернопільський деканат |
| Настоятель | о. Петро МАЛИЙ |
| Вікарії | о. Гжегож ПОДОЛОВСКІ; |
| область | Тернопільська |
| район | Підволочиський |
| вулиця | Топольова, 42 |
| телефон | +38(03543)36020 |
| Email: | piotrmaly@o2.pl |
![]() |
|
| Рік заснування парафії | 1991 |
![]() |
|
| Будівництво храму | 1911 |
| Розбудова (1996 | 1996 |
![]() |
|
| Рік консекрації | 1998 |
![]() |
|
| відпуст I |
21 жовтня |
![]() |
Назва парафії згідно статутів СТАРОСКАЛАТСЬКА ПАРАФІЯ РИМО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ КОСТЕЛА СВЯТОГО ЯКУБА |
|
![]() |
спільноти Живий Розарій |
|
![]() |
монастирі Сестри францисканки Служебниці Хреста |
![]() |
|
| канонічна візитація |
2003 - єп. Леон МАЛИЙ |
| деканальна візитація | 2013 - о. Анджей МАЛІГ |
![]() |
Місії |
![]() |
| Книга охрещень
1995 |
| Книга конфірмації 1994 |
| Книга одружених 1994 |
| Книга померлих 1994 |
![]() |
Настоятель/Адміністратор Вікарії інші священики |
|
![]() |
Покликані з парафії
священики, які походять з парафії о. Мар’ян ПОПЕЛЯР, о. Павло ЧИРИК |
|
![]() |
сестри, які походять з парафії с. Марія ЗАДОРОЖНА |
|
![]() |
Територія парафії Полупанівка, Новосілка, Хмелиськ, Мовчанівка, Кам’янки, Богданівка, Клебанівка, Шевченкове |
інформація
В Старому Скалаті 26-28 листопада відбулася духовна зустріч з Блаженою Матір’ю Єлизаветою Чацькою. Сестри Францисканки Служебниці Хреста гостили дівчат, які протягом трьох днів знайомилися з Бл. Матір’ю.
До Старого Скалату сестри Францисканки Служебниці Хреста запрошують дівчат на духовну зустріч з Блаженною Матір`ю Єлизаветою Розою Чацькою. 26-28.11.2021р.
Тел. для зголошень: 0674125790 - с. Юлія ФСХ
У п`ятницю, 3 вересня у храмі св. Йосифа в Полупанівці, котрий водночас є архідієцезійним Санктуарієм Матері Божої Святого Скапулярію урочистою Євхаристією архієпископ Мечислав Мокшицький розпочав канонічну візитацію Тернопільського деканату.
Ось і завершився другий модуль навчання терапії сенсорної інтеграції, двотижневі навчання, що пройшли у Бердичеві за ініціативи БО «Кармель» та представників польського товариства терапевтів сенсорної інтеграції, за участі логопедів, фізіотерапевтів, психологів, педагогів з різних куточків України. Зокрема були сестри Згромадження Сестер Францисканок Служебниць Хреста, які служать незрячим дітям у Старому Скалаті.
Папа Франциск вирішив, що беатифікація Слуг Божих кардинала Стефана Вишинського та Єлизавети Рози Чацької відбудеться 12 вересня у Варшаві. Про це повідомив варшавський митрополит, кардинал Казімєж Нич, у спеціальному комунікаті, пише Deon.
«Бути щасливим – про життєвий вибір, цінності та труднощі», таке гасло товаришувало невеликої групі молодих чоловіків підчас кармелітських реколекції в днях 16-18 квітня. У домі сестер Францисканок, в Старому Скалаті зібралося п’ятеро юнаків. Четверо приїхало з отцем Рафалом з Бердичева, один зі Львова.
1 червня 2020 року, у свято Пресвятої Діви Марії, Матері Церкви, в Тернопільському деканаті в Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в Полупанівці, архієпископ Мечислав Мокшицький уділив Таїнства Конфірмації 23 молодим людям.
Центр реабілітації та ранньої допомоги незрячим дітям та їх батькам ім. св. Йоана Павла ІІ у селі Старий Скалат, який започаткували сестри Францисканки Служебниці Хреста, отримують допомогу від волонтерів фонду "Пам`ять і любов".
Парафіяни в Старому Скалаті дякували Богу за дар освячення відновленого храму, яке звершив Й. Ем. Мар’ян Кардинал Яворський, Львівський митрополит 19 вересня 1998 року.
З 4 по 6 березня наша парафія переживала час великопісних реколекції щоб добре підготуватися до великого свята Воскресіння Господнього.
14-15 січня 2016 року в Івано-Франківську відбувся ІI турнір з мініфутболу серед міністрантів на кубок Архієпископа Мечислава Мокшицького.
Минулої суботи та неділі, 21-22 листопада відповідно, архієпископ М. Мокшицький здійснив канонічну пастриську візитацію парафії бл. Якова Стрепи у Старому Скалаті. Архієпископа супроводжував Генеральний Вікарій ЛА, о. інфулат Юзеф Павлічек разом з о. Володимиром Смолинем.