У Ватикані оприлюднено послання Папи Франциска на Всесвітній день хворих, який відзначатиметься у контексті синодального процесу.
Пропонуємо вашій увазі переклад вступу Папи Франциска до книги «Енцикліка про мир в Україні», упорядником якої є Франческо Ґрана. Книга зібрали виступи Святішого Отця, що стосуються війни в серці Європи.
У п`ятницю, 25 листопада 2022 р., у Ватикані оприлюднено "Лист Святішого Отця до українського народу у дев`ятий місяць після початку війни".
На шляху до дедалі більшого «ми» - Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця, що відзначатиметься 26 вересня 2021 року.
У Ватикані представлено послання Папи Франциска на VI Всесвітній день бідних, який відзначатиметься 13 листопада 2022 року. У ньому Папа, зокрема, вказує на трагічні наслідки безглуздя війни, що породжує бідність.
Цього року єпископ-емерит Броніслав Бернацький відзначає 50-річчя священницьких та 20-річчя єпископських свячень. Із цієї нагоди для ювіляра надійшло привітання від Святішого Отця Франциска.
Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься наступної неділі, зосереджений на темі слухання та підкреслює нагальність поставити людську особу в центрі комунікації. Як підкреслив Папа Франциск, «добра журналістика неможлива без слухання». Ця вимога стала ще очевиднішою під час пандемії, а тепер і під час трагічної війни в Україні.
У вівторок, 10 травня 2022 р., у Ватикані представили Послання Папи Франциска на ІІ Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком, що відзначатиметься 24 липня на тему: «Вони й на старість плодовиті будуть».
Цього року Всесвітній день молитви про покликання припадає на 8 травня. Пропонуємо вашій увазі повний текст папського послання.
У неділю Пасхи, 17 квітня 2022 р., Папа Франциск відслужив вранці Святу Месу на площі Святого Петра у Ватикані, а опівдні виголосив з лоджії базиліки Святого Петра наступне великоднє послання, після якого уділив урочисте благословення "Urbi et Orbi":
«Ідентичність Церкви полягає в тому, щоб євангелізувати», – наголошує Папа Франциск у Посланні на Всесвітній місійний день, що цього року відзначатиметься 23 жовтня 2022 року. Він підкреслює, що для виконання місії важлива присутність спільноти, і закликає християн прислухатися до Святого Духа, Який є головною дійовою особою місії.
З нагоди урочистості Христового Різдва Папа Франциск виголосив з лоджії ватиканської базиліки Святого Петра наступне послання «Urbi et Orbi»:
Люди з інвалідністю – Христові друзі та заступники за людство у молитві перед Богом. Про це Папа Франциск нагадує у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, що відзначається під егідою ООН 3 грудня.
У посланні на цьогорічний Всесвітній день бідних Папа Франциск закликає християн та уряди всього світу до нагальних дій, оскільки кількість бідних, також і через пандемію, зросла безмірно. Необхідно змінити стилі життя, бо джерелом бідності є егоїзм.
«Встань, роблю тебе свідком того, що ти бачив» ( пор. Ді 26, 6).
Дорога молоде!
Я хотів би ще раз взяти вас за руку, щоб разом пройти духовним паломництвом, яке веде нас до Всесвітнього дня молоді у Лісабоні 2023 року.
«Не можемо бо не говорити про те, що самі бачили та чули» (Ді 4,20). Такою є тема Послання Папи Франциска на Всесвітній місійний день, що було оприлюднене у Ватикані в останню п’ятницю січня. Святіший Отець наголошує, що християни, які відчули на собі Боже милосердя, не можуть не ділитися цим досвідом з ближніми.
Оприлюднене послання Папи Франциска на Світовий День Молоді 2021, який цього року відзначатиметься на місцевому рівні в передостанню неділю листопада. «Коли падає молода людина, то, деякою мірою, падає людство. Але правдою є також те, що коли молода людина підводиться, то це так, ніби підводиться все людство», – пише Папа Франциск у посланні на цьогорічний Світовий день молоді, який відзначатиметься на місцевому рівні в неділю, 21 листопада, коли Церква латинського обряду святкуватиме неділю Христа Царя Всесвіту.
Звертаючись до всіх літніх людей з нагоди першого Всесвітнього дня дідусів і бабусь, Святіший Отець висловлює усвідомлення їхніх проблем і переживань, бо сам перебуває у тому самому віці. Він закликає їх відкривати своє серце на Бога, на інших, передавати молодим поколінням свої мрії й пам`ять та молитися, бо їхня молитва заступництва – «це легені, без яких ні Церква, ні світ не можуть обійтися».
Папа Франциск видав нові приписи, що стосуються використання передсоборового Месалу для служіння Святої Меси: рішення прийматимуться місцевими єпископами, групи вірних, що прив’язані до давної форми, не повинні заперечувати легітимність літургійної реформи, повчань Другого Ватиканського Собору та навчання Римських Архиєреїв.
Covid, піратство, корабельні аварії. Чимало небезпек чигають на понад 1,7 мільйона моряків, які забезпечують до 90% постачання. Саме їм присвячена неділя моря, що відзначатиметься 11 липня.
У Посланні з нагоди започаткування Десятиліття відновлення екосистем 2021-2030, проголошеного ООН, Папа Франциск закликає взяти на себе ці довготривалі зобов’язання, збільшуючи зусилля щодо запобігання та припинення деградації екосистем та їхнього відновлення.
Послання Святішого Отця Франциска на LV Світовий день суспільних комунікацій.
У Ватикані відбудеться представлення Апостольського листа Motu proprio Папи Франциска «Antiquum ministerium», яким той надає інституційний вимір служінню катехита в Церкві.
Мрії-сни, служіння та вірність. Ці три характерні ознаки святого Йосифа лягли в основу Послання Папи Франциска на день молитви за покликання, припадатиме в рік, присвячений цьому святому.
У відеопосланні учасникам міжнародного конгресу, присвяченого 50-річчю проголошення Святої Терези «Вчителькою Церкви», Папа Франциск наголосив, що вона стала непересічною жінкою завдяки молитві, яка єднає з Богом.
Під час похоронної Святої Меси був зачитаний лист від Папи Франциска, у якому він висловлює співчуття з приводу смерті пастиря та дякує Богу за дар його життя і служіння.
Опівдні у неділю Пасхи Папа Франциск, промовляючи з базиліки Святого Петра, звернувся до міста Риму та всього світу з наступним великоднім посланням. У ньому понтифік згадав і про Україну.
Дикастерія в справах комунікації опублікувала книгу «Чому боїтеся. Ще не маєте віри?», присвячену Надзвичайному молитовному заходу, який Папа Франциск провів 27 березня 2020 року, закликаючи увесь світ молитися за жертви пандемії та довіритися Богові в боротьбі проти цього лиха.
У Ватикані оприлюднено Послання Святішого Отця на цьогорічну Чотиридесятницю.
Близькість до осіб, які страждають, – це одне з обличь милосердної любові. Брат Карло Манджіоне, який належить до чернечої родини каміліян, поділився своїми думками про послання Папи Франциска на Всесвітній День Хворого, який відзначатиметься 11 лютого 2021 р., де Святіший Отець, зокрема, пригадує про те, що прямувати шляхом святості означає також бути поряд із братом, який страждає з причини якоїсь хвороби.
«Не можемо бо не говорити про те, що самі бачили та чули» (Ді 4,20). Такою є тема Послання Папи Франциска на Всесвітній місійний день, що було оприлюднене у Ватикані в останню п’ятницю січня. Святіший Отець наголошує, що християни, які відчули на собі Боже милосердя, не можуть не ділитися цим досвідом з ближніми.
Близькість до осіб, які страждають, – це одне з обличь милосердної любові. Брат Карло Манджіоне, який належить до чернечої родини каміліян, поділився своїми думками про послання Папи Франциска на Всесвітній День Хворого, який відзначатиметься 11 лютого 2021 р., де Святіший Отець, зокрема, пригадує про те, що прямувати шляхом святості означає також бути поряд із братом, який страждає з причини якоїсь хвороби.
Стосункам довіри як основі піклування про хворих присвячене послання Святішого Отця на цьогорічний Всесвітній день хворого.
У Сантьяго-де-Компостела розпочався ювілейний рік на честь святого Якова, мощі якого спочивають у місцевій катедрі. У посланні з цієї нагоди Папа запрошує ступити на дорогу навернення та солідарності.
Повний текст Апостольського листа Папи Франциска, присвячений значенню та цінності вертепу, підписаний та оприлюднений 1 грудня 2019 року. З цієї нагоди Святіший Отець здійснив паломництво до францисканського санктуарію в Ґреччо, де святий Франциск Ассізький спорядив перший вертеп.
Поточна пандемія показала, наскільки важливо піклуватися одні про одних та будувати суспільство на братерських стосунках. Піклування, прикладом якого є ставлення Бога до людини, означає шанувати гідність кожної людини, служити спільному добру, допомагати бідним і беззахисним та дбати про створіння. Про це йде мова в Посланні Папи Франциска з нагоди 54- го Всесвітнього дня миру.
Молитва та інші релігійні практики не мають жодного сенсу, якщо ми не усвідомлюємо, що кожна людина, навіть найбідніша і зневажена, несе в собі Божий образ. Про це йде мова в Посланні на цьогорічний Всесвітній день бідних, в якому Святіший Отець звертає увагу також на численні прояви милосердя до ближніх в час пандемії.
У темряві страждань Дім Милосердя в сицилійському містечку Джела є свідченням ніжності та милосердя Бога. Папа Франциск пише про це у листі на ім’я засновника цієї структури отця Паскуаліно Ді Діо. Ця ініціатива, за словами Папи, є прикладом Церкви, що виходить назовні.
Від 1926 року, в передостанню неділю місяця жовтня Католицька Церква відзначає Всесвітній місійний день, який цього року припадає на 18 жовтня. Цього дня вірні в усьому світі покликані відкрити свої серця для потреб місійних теренів, надаючи конкретну матеріальну та духовну підтримку місіонерам та «молодим» Церквам. Послання з нагоди Місійного дня, згідно зі звичаєм, оприлюднюється в неділю П’ятидесятниці.
Братерство й соціальна дружба – це дороги, які вказує Папа Франциск для побудови кращого, справедливішого та мирного світу зусиллями всіх, народу й інституцій. Рішуче «ні» війні та глобалізації байдужості.
У 1600-ту річницю від дня смерті святого Єроніма Святіший Отець підписав Апостольського Листа, в якому представляє спадщину цього видатного Отця Церкви.
Згідно з біблійною традицією, ювілей, що відзначався кожних п’ятдесят років, був часом «пригадати, повернутися, відпочити, відновити та радіти». Ці слова стали основою цьогорічного послання Папи з нагоди Всесвітнього Дня молитви за дбання про створіння.
Дорога молоде!
Щорічна зустріч молоді в Меджуґор’ї – це час, наповнений молитвою, катехізацією та братерською зустріччю, які дають вам можливість пізнавати Живого Ісуса Христа, особливо у звершенні святої Євхаристії, у поклонінні Святим Дарам, а також у Таїнстві Примирення.
Документ, який підготувала «Міжвідомча комісія Святого Престолу з питань цілісної екології», подає орієнтири для втілення принципів цілісної екології, запропонованих в Енцикліці Папи Франциска «Laudato Si’».
Молитва та інші релігійні практики не мають жодного сенсу, якщо ми не усвідомлюємо, що кожна людина, навіть найбідніша і зневажена, несе в собі Божий образ. Про це йде мова в Посланні на цьогорічний Всесвітній день бідних, в якому Святіший Отець звертає увагу також на численні прояви милосердя до ближніх в час пандемії.
Від 1926 року, в передостанню неділю місяця жовтня Католицька Церква відзначає Всесвітній місійний день, який цього року припадає на 18 жовтня. Цього дня вірні в усьому світі покликані відкрити свої серця для потреб місійних теренів, надаючи конкретну матеріальну та духовну підтримку місіонерам та «молодим» Церквам. Послання з нагоди Місійного дня, згідно зі звичаєм, оприлюднюється в неділю П’ятидесятниці.
Побачила світ нова книга Папи Франциска «Різні та об’єднані. Ком-унікую, а, отже, існую», головною темою якої є комунікація та людські стосунки. Передмову до цих роздумів написав Кентерберійський архієпископ Джастін Уелбі, Глава Англіканської Співдружності.
Папа Франциск написав до вірних листа з нагоди місяця, присвяченого особливій молитві до Пресвятої Богородиці, заохочуючи до проказування молитви на вервиці та запропонувавши дві окремі молитви.
Далі подаємо Великоднє Послання Святішого Отця Франциска, який згадав про Україну, говорячи: «Нехай зупиняться страждання людей, котрі проживають у східних регіонах України».
В Неділю Пасхи, 12 квітня 2020 р., Папа Франциск відслужив Святу Месу на катедральному престолі базиліки Святого Петра, по завершенні якої літургійний збір проспівав молитву «Царице Неба». Опісля з-перед головного престолу звернувся до міста Риму та світу з великоднім посланням:
У понеділок, 24 лютого 2020 р., у Ватикані представлено Послання Святішого Отця на Великий Піст.
«Ми вас благаємо в ім’я Христа: примиріться з Богом!» (2 Кор. 5, 20)
Лікуючи хворих, потрібно пам’ятати про їхню людську гідність і недоторкану цінність їхнього життя – це одне з наставлень, які дає Святіший Отець у Посланні з нагоди XXVIII Всесвітнього дня хворого.
«Після того, як Бог стався історією, кожна людська історія, в певному сенсі є божественною історією», – на цьому наголошує Святіший Отець у Посланні з нагоди 54-го Всесвітнього дня суспільних комунікацій, закликаючи розповідати про те, що є доброго в людстві, та долати спокуси деструктивних розповідей.
Прагнення миру закладене в глибині людського серця, а страх та неприйняття відмінностей інших спричиняють війни та конфлікти. Для того, аби стати на шлях миру, потрібно пам’ятати про постраждалих від наслідків насилля, шукати правду в діалозі поза ідеологіями та відмінними поглядами й усвідомлювати свої обов’язки перед суспільством. Про це йде мова в Посланні Папи Франциска з нагоди 53- го Всесвітнього дня миру.
До бідних ставляться як до непотребу, але саме їм належить Царство Боже, бо вони повністю уповають на Бога. Про це йде мова в Посланні на Всесвітній день бідних, в якому Святіший Отець закликає християн сіяти серед убогих надію і довір’я.
У вівторок, 5 листопада 2019 р., на полицях книгарень з’явиться книга-інтерв’ю журналіста інформагентства «Fides» Джанні Валенте з Папою Франциском «Без Нього нічого не можемо. Розмова про те, як сьогодні бути місіонерами в світі». Напередодні, 4 листопада, «Fides» поширило деякі уривки з цієї книги.
У день літургійного спомину святого Єроніма, відомого перекладача Святого Письма, оприлюднено Апостольський Лист у формі Motu proprio “Aperuit illis”, яким Папа проголошує ІІІ-тю неділю звичайного періоду “Неділею Божого слова”.
Всечесні Отці та Богопосвячені Особи!
Дорогі Брати і Сестри!
Папа Франциск проголосив жовтень 2019 року Надзвичайним Місійним Місяцем.
Глава Католицької Церкви звернувся із посланням до учасників міжрелігійної зустрічі «Мир без кордонів», яке було зачитане в неділю, 15 вересня 2019 р., під час її відкриття в столиці Іспанії.
Три умови слідування за Ісусом були в центрі уваги проповіді, яку виголосив Папа Франциск під час Святої Меси в столиці Мадагаскару.
У посланні, надісланому через Державного Секретаря Святого Престолу, Папа Франциск заохотив Лицарів Колумба залишатися «лицарями милосердя», вірними духові засновників.
У липні Папа закликає членів Молитовного апостольства та усіх людей доброї волі молитися за за тих, хто вершить правосуддя.
Про три умови для наслідування Спасителя, – перебування в русі, цілковиту готовність і рішучість, – говорив Глава Католицької Церкви під час недільної катехизи перед проказуванням Богородичної молитви «Ангел Господній».
19 червня 2019 року, у гостинному домі “Архистратиг” презентували переклад книги Папи Франциска Апостольське післясинодальне повчання Christus Vivit Святішого Отця Франциска: Молоді та всьому Божому народу”. Книга перекладена і видана Асоціацією богопосвяченого життя УГКЦ та РКЦ в Україні.
До бідних ставляться як до непотребу, але саме їм належить Царство Боже, бо вони повністю уповають на Бога. Про це йде мова в Посланні на Всесвітній день бідних, в якому Святіший Отець закликає християн сіяти серед убогих надію і довір’я.
Конгрегація католицького виховання оприлюднила документ під назвою «Чоловіком і жінкою створив їх. Шляхами діалогу стосовно питання гендеру у вихованні»
З нагоди трьохсотріччя відходу до вічності святого Жана-Батиста де Ла Салль, засновника Згромадження Братів Християнських Шкіл і Небесного покровителя католицьких вчителів і вихователів, Папа Франциск прийняв членів цього Згромадження.
Опівдні, в Неділю Пасхи, 21 квітня 2019 р., Папа Франциск звернувся з лоджії базиліки Святого Петра до Риму та світу з наступним великоднім посланням:
4 квітня 2019 р. в апостольському палаці у Ватикані Святіший Отець прийняв делегацію католицьких та протестантських журналістів з Німецької Республіки, вказуючи на важливість їхньої спільної праці.
У вівторок, 2 квітня 2019 р., в 14-ту річницю відходу до вічності святого Івана Павла ІІ, у Ватикані оприлюднено Апостольське напоумлення Папи Франциска «Christus vivit», приготоване за підсумком XV Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів, що від 3 до 27 жовтня 2018 р. відбувалася у Ватикані на тему «Молодь, віра і розпізнавання покликання».
У вівторок, 26 лютого 2019 р., у Ватикані представлено Послання Святішого Отця на Великий Піст
«Бо створіння очікує нетерпляче виявлення синів Божих» (Рм 8,19).
Безкорисливе дарування є головною темою послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня хворого. Зразком такого дарування є свята Тереза з Калькутти та численні волонтери, що гуманізують лікувальний процес.
Згідно зі звичаєм, в літургійний спомин святого Франциска Сальського оприлюднене Послання Святішого Отця з нагоди Дня суспільних комунікацій.
У Ватикані представлено лист Святішого Отця з нагоди 25-річчя Папської Академії за життя. «Людська спільнота – це Божа мрія ще до створення світу (пор. Еф 1,3-14). В ній вічний Син, породжений від Бога, взяв тіло й кров, серце й почуття.
Безкорисливе дарування є головною темою послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня хворого. Зразком такого дарування є свята Тереза з Калькутти та численні волонтери, що гуманізують лікувальний процес.
Святіший Отець закликає юнаків і дівчат, що зібралися на новорічне паломництво в Мадриді, використовувати свої таланти для того, щоб робити цей світ кращим.
Опівдні, 25 грудня 2018 р., Папа Франциск звернувся з лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані з наступним посланням до Риму та всього світу:
Дорогі брати й сестри, благодатного вам Різдва!
Хоч ми є грішниками, наша Мати-Церква є святою. На цьому наголосив Святіший Отець у своєму подячному слові на завершення синодальних праць, підкреслюючи, що результатом Синоду не є документи, а початок душпастирського переосмислення.
У листі до англійського богослова Стівена Уолфорда Папа Франциск пояснює, як слід читати Апостольське напоумлення «Amoris Laetitia».
«Прагнення шукати Божу волю, щоб якнайкраще служити Церкві». Такими словами Папа Франциск описав тривалий шлях, який привів до появи Апостольського напоумлення «Amoris Laetitia». Про це йдеться в листі до Стівена Уолфорда, автора книги «Pope Francis, the family and divorce. In Defense of Truth and Mercy» (Папа Франциск, сім’я та розлучення. На захист правди та милосердя), присвяченої цьому документові.
Зустрічаючись із католицькими парламентарями, Глава Католицької Церкви наголосив на тому, що існує небезпека відповідати екстремізмом на екстремізм, нетерпимістю на нетерпимість.
Приймаючи у середу, 22 серпня 2018 р., перед початком загальної аудієнції, учасників міжнародної зустрічі, організованої Міжнародною мережею законодавців-католиків, Папа Франциск поділився думками про те, яким шляхом повинен прямувати християн-політик. Згадана мережа, заснована 2010 року, згуртовує депутатів-католиків з усього світу та є незалежною та позапартійною ініціативою.
Лейтмотивом послання - гаджети. Переваги використання нових цифрових технологій в сфері туризму і необхідність відповідального ставлення до них.
«Ecclesia Sponsae Imago» (Образ Церкви-Нареченої) – такою є назва інструкції про Ordo virginum (Чин дів), форму богопосвяченого життя, відновлену півсторіччя тому блаженним Папою Павлом VI, представлення якої відбулося у Ватикані.
Господь вислуховує волання убогих, а ми покликані ставати засобами в Його руках, щоб полегшувати наслідки бідності, що є плодом гріхів, давніх, як сама людина. Про це нагадує Папа Франциск у посланні на ІІ Всесвітній день бідних
«До вподоби було Богові»: лист Конгрегації віровчення до єпископів Католицької Церкви про деякі аспекти християнського спасіння.
«Правда визволить вас» (Ів 8,32). Неправдиві новини й журналістика миру» – це тема Послання Папи Франциска на 52-ий Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься 13 травня 2018 року. Його текст оприлюднено 24 січня 2018 р., в день святого Франциска Сальського, небесного покровителя журналістів.
Назва нового папського повчання (адгортації) на тему святості в сучасному світі взята із Євангелія від св. Матея: «Радійте й веселіться» (Мт 5, 12). Нове напоумлення Святішого Отця представлене в понеділок 9 квітня 2018 року, на який припала урочистість Благовіщення Господнього, перенесена через збіг у літургійному календарі Церкви з дня 25 березня, Вербної Неділі.
Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога (Лк 1, 30)
Дорога молоде, Світовий день молоді 2018 року – це ще один крок у підготовці до міжнародного СДМ, який відбудеться в Панамі в січні 2019 року. Цей новий етап нашого паломництва припадає на той самий рік, що й Синод єпископів, який стосуватиметься теми «Молодь, віра та розпізнавання покликання». Це щасливий збіг. Увага, молитва й роздуми Церкви звернені до вас, молодих людей, із бажанням прийняти та насамперед обійняти коштовний дар, яким ви є для Бога, для Церкви та світу.
"Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне" (Мт 24,12) – ці Ісусові слова, записані святим Матеєм, стали темою цьогорічного послання Папи Франциска на Великий Піст, представлення якого відбулося у Ватикані у вівторок, 6 лютого 2018 року. У ньому читаємо:
«Перед обличчям трагічного затягування ситуацій конфлікту в різних частинах світу, запрошую всіх вірних провести 23 лютого ц.р., в п’ятницю першого тижня Великого Посту, спеціальний День молитви і посту за мир», – із такими словами Папа Франциск звернувся до вірних, промовляючи після проказування молитви «Ангел Господній» в неділю, 4 лютого 2018 р., додаючи:
У неділю, 10 грудня 2017 р., прес-центр Святого Престолу поширив наступну заяву:
"Визнання необхідності пошуку, є основною вимогою пошуку (....) Учнем Христа є не той, хто позбавлений чогось важливого; він той, хто знайшов набагато більше - повноту радості, яку може дати тільки Господь" - папа Франциск у проповіді до євангелія 30.07.2017
Понтифік закликає доцінити важливість дідусів і бабусь в житті родини
Папа Франциск перед моїм виїздом особисто доручив мені засвідчити вам його близькість, його обійми, його молитви разом із благословенням. Про це сказав кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков, у своїй проповіді під час Божественної Літургії 12 липня 2017 року, у празник Верховних апостолів Петра і Павла в соборі Воскресіння Христового, що в Києві.
«Велике вчинив мені Всемогутній», – ці слова Пресвятої Богородиці, записані святим Лукою, лягли в основу теми наступного Всесвітнього дня хворого «Подив речами, довершеними Богом», який Церква відзначатиме 11 лютого 2017 року, в день літургійного вшанування Пречистої Діви Марії, що об’явилася в Люрді. У четвер, 15 грудня 2016 р., у Ватикані оприлюднено Послання Папи Франциска з цієї нагоди.
«Ненасильство – стиль політики на користь миру», – такою є тема 50-го Всесвітнього дня миру, що відзначатиметься 1 січня 2017 року, та Послання Папи Франциска з цієї нагоди, що було підписане 8 грудня 2016 р., а в понеділок, 12 грудня – оприлюднене. В ньому Глава Католицької Церкви стверджує, що рішуче й послідовне застосування ненасильства спричинилося до вражаючих результатів та заохочує всіх, включаючи політичних і релігійних провідників, відповідальних у міжнародних організаціях та керівників підприємств та ЗМІ, прийняти програму й виклики, що випливають з Євангельських Блаженств.
Молитовні намірення Папи Франциска на грудень 2016.
«Misericordia et misera» (Милосердя і нещасна) – ці два слова, якими святий Августин підсумовує зустріч Ісуса та перелюбниці, про яку розповідається на сторінках Євангелії від Івана, стали також назвою Апостольського листа Папи Франциска з нагоди завершення позачергового Святого Року, що був приурочений милосердю. Підбиваючи підсумки цього періоду благодаті, Глава Католицької Церкви поширив деякі його особливості і на наступний період життя Церкви.
«Misericordia et Misera» – це назва Апостольського листа, який Папа Франциск підпише після закриття Святих Дверей базиліки Святого Петра у Ватикані, яким завершиться Ювілей Милосердя. Мова йде про документ, в якому Наступник святого Петра вкаже на плоди надзвичайного Святого Року та накреслить шлях Церкви на найближчі роки. Представлення документа відбудеться у понеділок, 21 листопада.
Дбати про «просвіщення сумлінь віруючих, надаючи їм критерії для судження та розрізнення, аби не піддатися збаламученню світською культурою». Таким є одне із завдань, яке Папа Франциск поставив перед проводом католицьких спільнот Європи.
У жовтні Папа просить Апостольство молитви та всіх вірних молитися за журналістів, а також за спільноти.
«Поводьмося милосердно з нашим спільним домом», – такою є тема Послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня молитви в наміренні дбання про створіння, який Католицька Церква вдруге відзначає 1 вересня 2016 р., приєднавшись до давнішої ініціативи деяких Православних Церков.
Існування у Європі численних людей, які хоч і охрищені, але не усвідомлюють отриманого дару, є викликом для всіх Церков, присутніх на континенті. Про це Папа Франциск пише у листі на ім’я кардинала Курта Коха, Президента Папської Ради сприяння єдності християн, з нагоди чергового Міжхристиянського Симпозіуму, організованого Францисканським Інституту духовності при Папському Університеті «Antonianum» та Богословським департаментом Факультету Православної Теології Університету Салонік, Греція.
«Як турботлива Мати, Церква протягом сторіч завжди відзначалася турботою та увагою до мирян, родини та життя, виявляючи любов милосердного Спасителя до людства. Ми, добре це усвідомлюючи з огляду на Наше служіння Пастиря Господнього стада, з готовністю докладаємо зусилля для того, щоб багатства Ісуса Христа належним чином та щедро поширювалися між вірними», – цими словами розпочинається Апостольський Лист Motu Proprio «Sedula Mater» (Турботлива Мати), яким Папа Франциск створив Дикастерію (Відомство) у справах мирян, родини і життя.
Вогонь Святого Духа запобігає тому, щоб Церква ставала «функціональною», даючи їй «апостольську мужність», що допомагає долати перешкоди та вчиняє нас креативними. Думками про те, Церква потребує не бюрократів та функціонерів, але місіонерів Папа Франциск поділився у неділю, 14 серпня 2016 р., коментуючи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» Христові слова: «Вогонь прийшов я кинути на землю, і як я прагну, щоб він вже розгорівся!».
Папа Франциск підбив підсумки своєї Апостольської подорожі до Польща. Пропонуємо повний текст катехези під час Загальної аудієнції у середу, 3 серпня.
В період проведення Олімпійських Ігор, Папа закликає молитися за те, щоб спорт сприяв мирові у світі, а також за те, щоб християни своїм життям давали справжнє свідчення віри. Про це йдеться у загальному та євангелізаційному наміреннях призначених на серпень для членів товариства «Апостольство молитви» та всіх людей, що моляться в наміреннях Святішого Отця.
Бути готовими «прочитати знаки руйнування та смерті, які супроводжують мандрівку людства, підвищуючи чутливість інституцій до того, щоб економічна система не була зосередженою виключно на споживанні природніх ресурсів та визискуванні людських істот, але щоб сприяла повноцінному здійсненню кожної особи та справжньому розвиткові». З таким закликом Папа Франциск завернувся до учасників симпозіуму «Інтегральна екологія. Laudato si’: Молодь – промотори змін», що відбувся у Кракові 25 липня 2016 року.
«Отче», – це слово є «таємницею» Ісусової молитви, «ключем, якого Він Сам дає нам, щоб і ми могли увійти в ці взаємини довірливого діалогу з Отцем, Який підтримував та супроводжував Його протягом всього життя». На це вказав Папа Франциск, коментуючи в неділю, 24 липня 2016 р., євангельську розповідь про те, як Христос, відповідаючи на їхнє прохання, вчив Своїх учнів молитися.
«Vultum Dei quaerere» – «Обличчя Божого шукайте» – таку назву має Апостольська Конституція Папи Франциска про жіноче контемлятивне (затворницьке) життя, оприлюднена у п’ятницю 22 липня 2016 року.
«Ви маєте рацію. Прийшов час стати пліч-о-пліч, щоб в істинно європейському дусі вийти назустріч проблем нашого часу», – з цими словами Святіший Отець звернувся до учасників екуменічної ініціативи «Разом для Європи», яка зібрала в німецькому місті Мюнхені представників понад 300 християнських рухів та спільнот різних конфесій на з’їзд під гаслом «Зустріч-Примирення-Майбутнє».
Загальний: Щоб були шановані корінні народи, тотожність яких, а навіть й існування, перебувають під загрозою.
Місійний: Аби Церква в Латинській Америці і на Карибах через свою континентальну місію проголошувала Євангеліє з відновленим запалом та ентузіазмом.
Державний секретар Святого Престолу, кардинал П’єтро Паролін, від імені Папи Франциска скерував слово до учасників конференції «Радикалізація в тюрмах. Пастирський погляд», яка була організована Радою Конференцій Єпископату Європи (CCEE) у Страсбурзі (30.05-1.06.2016).
«Вітаю паломників, що прибули з України та Білорусі в рамках міжнародної конференції з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії. Знову підносячи молитви за жертви цієї катастрофи, висловлюємо вдячність рятівникам та визнання всім ініціативам, покликаним полегшити страждання і виправити завдану шкоду. Христос Воскрес!», – з таким привітанням наприкінці загальної аудієнції у середу, 20 квітня 2016 р., Папа Франциск звернувся до групи ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і переселенців із Чорнобильської зони, які приїхали з України та Білорусі.
В рамках відвідин табору «Mòria Refugee Camp» на грецькому острові Лесбос, що відбулися у суботу, 16 квітня 2016 р., Глави Католицької Церкви та Константинопольської й Елладської Православних Церков підписали наступну спільну декларацію:
Папа Франциск підняв питання про скасування у Рік Милосердя смертної кари і прощення заборгованості найбідніших країн.
У прес-центрі Ватикану представлено Апостольську Адгортацію «Amoris Laetitia» (Радість любові). Цей документ Вселенського Архієрея підсумовує два Синоди Єпископів про сім’ю, що проходили у Ватикані 2014 та 2015 року.
Коментар архієпископа Мечислава Мокшицького, Голови Конференції римсько-католицьких єпископів України щодо Декларації, підписаної Папою Франциском та Патріархом Кирилом.
"Милості хочу, а не жертви" (Мт 9,13)
Справи милосердя на Ювілейній дорозі
1. Марія є Іконою євангелізуючої Церкви, тому що сама євангелізована.
В буллі, яка проголошувала Ювілей я написав: "Нехай Великий піст в цьому Ювілейному Році переживається більш інтенсивно, як сильний момент, щоб целебрувати і досвідчити милосердя Бога" (Misericordiae Vultus, 17).
«Комунікація та Милосердя – плідна зустріч», – такою є тема Послання Папи Франциска на 50-й Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься 8 травня 2016 р., представлення та оприлюднення якого відбулося у п’ятницю, 22 січня.
“Мігранти та Біженці звертаються до нас. Відповідь євангелія милосердя”
Дорогі брати і сестри!
Господи Ісусе Христе, Ти навчав, щоб ми були милосердними, як Отець наш небесний
Як виникає з опитування опублікованого останніми днями щоденною газетою "Avvenire", три чверті італійців рішуче проти закону про одностатеві шлюби.
Дисциплінарні зміни, запропоновані деякими отцями Синоду щодо Причастя для розлучених є спробою протягнути зміни доктрини Церкви – про це говорить Архиєпископ Станіслав Ґондецкі, котрий бере участь у Синоді єпископів про сім`ю.
У вестибюлі Митрополичої Курії представлено книжковий стенд Комісії з екології і міграції Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України та Інституту еколого-релігійних студій Ужгородського Національного Університету.
Після інтенсивної праці на минулому тижні енцикліка Папи Франциска на тему охорони довкілля вже готова. Папа анулював усі офіційні зустрічі, аби допрацювати остаточну версію документа.