«Папа для України» – спеціальна гуманітарна акція Святішого Отця Франциска, метою якої є допомога всім жителям України, що постраждали від воєнних дій на Сході або стали внутрішніми переселенцями.
Наприкінці загальної аудієнції Папа Франциск Папа Франциск ввірив український народ Пресвятій Марії, Цариці миру. Він також звернувся із закликом шанувати під час війни місця культу.
«Це я вам дякую за присутність, бо через це маю змогу побути біля вас, що є народом-мучеником», – такими словами Папа Франциск відповів на подяки, які йому висловлювали українські біженці, що є гостями Карітасу італійської дієцезії Пескара-Пенне.
Вітаючи українських паломників з Мілана, Папа Франциск подякував їм за гостинність для співгромадян, які втікають від війни, побажавши миру українському народові.
Постраждалим від зловживань присвячений молитовний намір Папи Франциска на березень, закликаючи до конкретних дій, спрямованих на те, щоби виправляти сподіяне лихо та запобігати його повторенню.
Протягом року Папа Франциск, кожної неділі під час зустрічі з паломниками закликав не забувати про український народ, який страждає з причини «жорстокої та абсурдної» війни. Не бракувало також цілеспрямованих закликів міжнародної спільноти і до політичних лідерів, як також конкретних жестів солідарності.
За три дні до річниці початку повномасштабної війни в Україні Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції отця В’ячеслава Гриневича SAC, виконавчого директора Карітас-Спес Україна. Під час зустрічі понтифік отримав символічний подарунок.
Зустрічаючись у неділю з паломниками, Папа Франциск закликав до молитви й солідарності з народами, які постраждали від землетрусу, не забуваючи і про страждання України.
В останній промові в Африці Папа Франциск, як і кожної неділі, підніс молитву за мир в «багатостраждальній Україні».
Перебуваючи з візитом у Африці, Папа Франциск у День богопосвяченого життя скерував також думку до богопосвячених осіб у своїй дієцезії та в усьому світі.
Зустрічаючись у Ватикані з очільниками та представниками українських Церков і релігійних організацій, Папа Франциск назвав знаком миру та джерелом надії той факт, що віруючі різних віросповідань в Україні об’єднують зусилля на служінні народові, зраненому війною.
Як повідомлялося, делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій України 24-25 січня перебуває з візитом у Ватикані. Сьогодні вже відбулась зустріч із понтифіком.
Завершуючи зустріч з паломниками в Неділю Божого слова, Папа Франциск нагадав про тривання Тижня молитов за єдність християн, закликавши також пам’ятати в молитвах про український народ.
Зустрічаючись із учасниками екуменічного паломництва з Фінляндії, Святіший Отець наголосив на Святій Тайні Хрещення, що провадить до сопричастя.
Розділяючи біль родичів загиблих внаслідок чергового масованого ракетного обстрілу, Папа Франциск закликав вірних не забувати про молитву за Україну, яка потребує близькості та миру.
Перший молитовний намір у 2023 році Папа Франциск присвячує важливій ролі вихователів.
Зустрічаючись із дипломатичним корпусом, акредитованим при Святому Престолі, Папа Франциск звернувся із черговим закликом зупинити війну в Україні, засудивши бомбардування цивільної інфраструктури. На основі енцикліки святого Івана ХХІІІ «Pacem in terris», 60-річчя якої припадає цього року, він поділився думками про передумови будування миру.
Похоронну Святу Месу на площі Святого Петра очолив Папа Франциск. Ще задовго до світанку 5 січня 2023 р. на площу Святого Петра у Ватикані, оповиту туманом, почали прибувати вірні. Вони прийшли, щоби провести в останню путь того, хто протягом свого священичого, єпископського та папського служіння провадив їх до Христа, а протягом останніх майже десяти років супроводжував на цій дорозі своїми молитвами. Десятки тисяч вірних заповнили площу, щоби взяти участь у похороні вислуженого Папи Венедикта.
Наприкінці загальної аудієнції Папа Франциск звернувся до всіх з окремим проханням про особливу молитву за свого 95-річного попередника.
У неділю, 25 грудня 2022 р., в урочистість Господнього Різдва, Папа Франциск опівдні виголосив з центральної лоджії базиліки Святого Петра різдвяне послання, в якому склав побажання миру українському народові, та уділив урочисте благословення Urbi et Orbi.
Папа Франциск завершив загальну аудієнцію закликом бути витривалими в молитві за український народ і чинити конкретні діла солідарності, а вітаючи поляків, подякував їм за ініціативи на підтримку українських сімей.
В урочистість Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії Єпископ Риму здійснив традиційний акт вшанування Пресвятої Богородиці на Іспанській площі Риму.
У своїй першій науці з нагоди Адвенту, Проповідник Папського дому зосередився на кількох аспектах, пов’язаних з міжрелігійною дійсністю, наукою та викликами історії.
Вітаючи Константинопольського Патріарха з нагоди престольного свята, Папа Франциск побажав Церкві якнайшвидше втішатися єдністю, а всьому світові – миром, згадавши про «дорогу і багатостраждальну Україну».
Одне із запитань журналістів єзуїтського журналу «Америка», які нещодавно записали інтерв’ю з Папою Франциском, стосувалося війни в Україні. Папа розповів про зусилля, яких він докладає для звільнення полонених. «Цими днями припадає річниця Голодомору, – зазначив він, – геноциду, який Сталін вчинив проти українців (у 1932-33 роках). Я вважаю доречним згадати про це як про історичний попередник [нинішньої] війни».
В першу неділю Адвенту Папа Франциск знову закликав не забувати про багатостраждальний народ України, а також звернувся із закликом, який стосувався загострення ситуації у Святій Землі, наголошуючи на тому, що насильство вбиває майбутнє.
Ним став колишній Апостольський Нунцій в Україні, який приступить до виконання цих обов’язків у січні. У понеділок, 21 листопада 2022 р. у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Префектом Дикастерії для Східних Церков Преосвященного Клаудіо Ґуджеротті, титулярного єпископа Равелло, дотеперішнього Апостольського Нунція у Великобританії. Він приступить до виконання обов’язків з другої половини січня наступного року.
Як і кожної середи, Папа Франциск завершив загальну аудієнцію закликом не переставати молитися за Україну, зробивши також окремий заклик, присвячений масованим ракетним обстрілам, що сталися напередодні.
Під час недільної зустрічі з паломниками Папа Франциск закликав не забувати про багатостраждальний український народ у молитві та в конкретних ділах солідарності.
Під час загальної аудієнції, що випередила відзначення Всесвітнього дня бідних, Папа поблагословив скульптурну композицію, покликану звернути увагу на потреби бездомних.
Дітям, які страждають, сиротам, постраждалим внаслідок війни і тим, які опинилися на вулиці, присвячений молитовний намір, який Папа Франциск пропонує на листопад.
Зустрічаючись зі священиками і семінаристами, які навчаються і працюють у Римі, Папа Франциск відповів на запитання українського священика про те, якою є роль Церкви на теренах, позначених війною.
Під час середової зустрічі з паломниками Папа Франциск висловив близькість українському народові, що цими днями страждає від наслідків масованих ракетних обстрілів.
Пропонуємо вашій увазі короткі біографічні довідки блаженних, яких Папа Франциск проголосить святими Католицької Церкви. Це буде друга канонізаційна урочистість проведена цього року, після того як 15 травня відбулося зарахування до лику святих, що мало відбутися ще попередніми двома роками, але відкладалося через пандемію.
Двічі під час загальної аудієнції в першу середу жовтня Папа Франциск звернувся із закликом пам’ятати про багатостраждальну Україну та молитися за мир.
За Церкву, відкриту для всіх, закликає молитися Папа Франциск протягом місяця жовтня, прямуючи до синодального зібрання, яке відбудеться у Ватикані рівно через рік.
Стурбований новими загрозами та ескалацією війни в Україні, Папа Франциск свої роздуми перед молитвою «Ангел Господній» у першу неділю жовтня присвятив рішучому закликові до припинення вогню, засудивши анексію територій, закликавши до пошани територіальної цінності та прав меншин і висловивши біль з приводу численних жертв, між якими багато дітей. Пропонуємо вашій увазі робочий переклад цих роздумів.
В суботу, 1 жовтня 2022 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції радника-уповноважену Президента України Альону Вербицьку. Зустріч відбулася в Апостольському палаці у Ватикані.
Перед молитвою «Ангел Господній» в останню неділю вересня Папа Франциск звернувся із закликами, присвяченими трагічним подіями в різних частинах світу, не забуваючи і про Україну, та з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця.
Виступаючи під час відкриття Конгресу релігійних лідерів у Нур-Султані, Папа Франциск наголосив на важливості релігійної свободи, яка є невід’ємним правом і не обмежується тільки свободою культу. Він також поділився думками про роль релігійного провідника в сучасному світі, назвавши чотири виклики. За його словами, шукання трансцендентного може стати світлом для рішень у контексті геополітичних, соціальних, економічних, екологічних криз, які в корені є духовними.
Метою XXXVIII Апостольської подорожі Папи Франциска є участь у VII Конгресі лідерів світових і традиційних релігій та зустріч з місцевою католицькою спільнотою.
Під час недільної зустрічі з паломниками, Папа Франциск закликав не забувати молитися за український народ і представив місію солідарності, яку в Україні з його доручення здійснює кардинал Конрад Краєвський.
Ієрархи з’їхалися до Риму на формаційні курси, присвячені служінню єпископа в сучасному світі. Зустріч зі Святішим Отцем відбувалася у формі спілкування.
У вівторок, 30 серпня 2022 р., прес-служба Святого Престолу поширила наступне комюніке:
У контексті війни в Україні мали місце численні виступи Святішого Отця Франциска та його співробітників щодо неї. Їхня мета, в основному, – це закликати пастирів і вірних до молитви, а всіх людей доброї волі – до солідарності та зусиль, спрямованих на відбудову миру.
Папа Франциск ввів до Колегії Кардиналів 20 нових членів, з яких 16 – виборці та 4 мають більше, ніж 80 років життя. З-поміж виборців – 3 служать у Римській Курії, а 13 очолюють місцеві Церкви. Після консисторії з нагоди введення в сан нових кардиналів відбулася консисторія з нагоди затвердження канонізаційних процесів.
«Важлива риса нинішнього понтифікату — те, що Папа уникає ролі судді. На жаль, слова, сказані у Ватикані, означали саме це, саме так були сприйняті й тому вони такі болючі для наших братів-українців та дуже багатьох людей доброї волі». Колишній Посол Республіки Польща при Святому Престолі Пьотр Новіна-Конопка написав до Папи Франциска відкритого листа у відповідь на його слова, сказані на загальній аудієнції в День Незалежності України.
Папа Франциск закликав і далі молитися та підтримувати Україну, а також висловив упевненість у тому, що в Нікараґуа ще існує можливість для подолання напруження шляхом діалогу.
Вітаючи учасників молитви на площі Святого Петра, Папа Франциск заохотив римлян і гостей міста відвідати Папську Марійську базиліку, і там, перед статуєю Діви Марії, Цариці миру, молитися за мир у світі та в Україні.
Про розмову повідомив Володимир Зеленський у Твіттері, зазначивши, що вона була нагодою проінформувати Папу про «страшні злочини», які агресор коїть в Україні.
Вітаючи паломників, які зібралися на загальну аудієнцію, Папа Франциск знову скерував думку до України. Ті, хто спілкувався зі Святішим Отцем, як також представники Апостольської Столиці у своїх інтерв’ю стверджують, що Папа Франциск постійно пам’ятає про ситуацію в Україні, про страждання її народу.
В суботу, 6 серпня 2022 р., Папа Франциск прийняв у Апостольському палаці у Ватикані Надзвичайного і Повноважного Посла України при Святому Престолі Андрія Юраша. Це була друга зустріч після того, як призначений на цю посаду 14 грудня минулого року Високоповажний Андрій Юраш офіційно розпочав свою місію, вручивши 7 квітня вірчі грамоти-повідомляє vaticannews.
У вітаннях, звернених до учасників загальної аудієнції, Папа Франциск не забув згадати про Україну.
Спілкуючись із журналістами під час перельоту з Канади до Італії, Папа Франциск ще раз засудив колоніалізм, назвав геноцидом те, що трапилося з індіанськими народами, поділився дуками про розвиток доктрини та відповів на чергові запитання про можливе зречення.
Перший день перебування на канадській землі присвячений відпочинкові після перельоту. В понеділок – перші зустрічі з корінними народами.
Папа Франциск відлетів до Канади, де перебуватиме до наступної п’ятниці. Вдруге у цьому році Папа Франциск піднявся на борт літака, щоби вирушити в міжнародну Апостольську подорож. У неділю, 24 липня 2022 р. приблизно о 9:15 місцевого часу, з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно, піднявся в небо «Airbus 330» італійської авіакомпанії «ITA Airways», тримаючи курс до міста Едмонтона на заході Канади.
Папа Франциск звернувся із черговим закликом, запевнивши свою близькість населенню України, що страждає від ракетних обстрілів, закликаючи міжнародну спільноту докласти зусилля для припинення війни.
Днями у ЗМІ почала ширитися інформація про імовірний візит папи Франциска до Києва. Про те, що папа хотів би відвідати Україну говориться вже не вперше, а запрошення приїхати до України надіслали папі і президент Украни, і мер міста Києва і архієпископи обох обрядів - Мечислав Мокшицький і архієпископ Святослав Шевчук.
Приймаючи учасників генеральних капітул трьох чоловічих чинів і згромаджень, між якими були також ченці Василіянського Чину святого Йосафата, Папа Франциск скерував слова близькості до українського народу та поділився думками про братерський вимір євангелізації як здійснення харизми чернечого інституту.
Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами і міжнародними організаціями в інтерв’ю для Tg1 сказав, що Папа «дуже переконаний у тому, що візит може принести позитивні результати».
Папа Римський Франциск може приїхати до України в будь-який день, оскільки це буде сильний момент натхнення і підтримки і дозволить йому краще зрозуміти причини війни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитра Кулеба в ефірі національного телемарафону, повідомляє Укрінформ.
Папа Франциск в інтерв’ю для Reuters підтвердив своє бажання відвідати Україну. В суботу, 2 липня 2022 р., Папа Франциск дав розлоге інтерв’ю для кореспондента Reuters Філа Пуллели. Інформагентство почало публікувати деякі частини цієї розмови. Під час зустрічі йшла мова також про російську агресію проти України.
Протягом місяця, в якому відзначатиметься Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком, Папа Франциск заохочує молитися саме за них, щоб вони ставали промоутерами революції ніжності, якої потребує світ.
Папа Франциск закликав не переставати молитися за те, щоби якнайшвидше скінчилося божевілля війни в Україні та не переставати підтримувати народ, який багато страждає.
Недільну зустріч з паломниками Папа Франциск завершив згадкою про Україну, де не припиняються бомбардування та ракетні удари. Серед десятків тисяч прочан, що в неділю, 26 червня 2022 р., прибули на площу Святого Петра у Ватикані, були також і паломники з України. Це не пройшло повз увагу Папи Франциска, який після проказування молитви «Ангел Господній», вітаючи різні групи прочан, сказав:
Коли Ісус кличе, також і до подружжя, то заохочує дивитися вперед і завжди випереджує нас в любові та служінні. Хто йде за ним, не буде розчарований! На цьому наголосив Папа, проповідуючи під час заключної Святої Меси з нагоди Х Всесвітньої зустрічі сімей.
Моменти свідчення під час першої панельної дискусії під час Х Всесвітньої зустрічі сімей, вказують на нові перспективи для душпастирської опіки подруж, які відчувають потребу бути поруч, розпізнаючи в Церкві милосердного самарянина.
Музика, свідчення, вдячність і слова заохочення від Папи Фрацниска. В залі Павла VI у Ватикані за участі Папи Франциска відбувся Фестиваль сімей, яким розпочалася Х Всесвітня зустріч сімей. Серед свідчень про різні виклики, що стоять перед сім’ями в сучасному світі, прозвучало свідчення матері з дочкою, які втікаючи від жахіть війни, знайшли пристановище в італійській багатодітній сім’ї.
Папа Франциск звернувся із посланням до учасників першого саміту країн, що приєдналися до Трактату про заборону ядерної зброї, нагадуючи знову, що неморальним є не тільки застосування, але й володіння такою зброєю.
У передмові до книги «Церква в цифровому світі. Інструменти та пропозиції», Святіший Отець наголосив на цінності соціальних мереж, зокрема, під час пандемії Covid-19, адже вони допомогли у душпастирській діяльності та вказали на потребу міжособистісної комунікації.
Наприкінці недільної зустрічі з прочанами Папа Франциск звернувся із заохоченням замислитися над тим, що кожен робить для допомоги українцям, які страждають від війни.
Під час недільної зустрічі з прочанами Папа Франциск знову скерував свою думку до тих, хто страждає від війни в Україні, закликавши не припиняти молитву за мир.
Серед учасників загальної аудієнції минулої середи були українські діти та їхні вихователі, що вже два місяці є гостями італійської волонтерської організації «Misericordie» в Тоскані.
Монетний двір Держави-Міста Ватикану випустив пам’ятну срібну медаль, тема якої – «Мир в Україні». «Адміністрація Губернаторства нічого не заробить на цій ініціативі. Всі виручені кошти будуть передані Святішому Отцеві, який на свій розсуд використає їх для допомоги українському населенню», – зазначив директор цієї установи Мауро Олів’єрі.
Останнього дня травня 2022 року Папа Франциск завершив Марійський місяць травень проказуванням святого Розарію за мир в базиліці Santa Maria Maggiore, біля стіп статуї Марії, Цариці миру. Коротко про цю подію й місце, де вона відбувалась.
Після проказування молитви «Царице Неба» в останню неділю травня Папа Франциск повідомив про те, що наприкінці серпня відбудеться зустріч кардиналів, присвячена реформі Римської Курії, перед якою – консисторія з нагоди введення в сан нових 21 кардинала, троє з яких служать у Курії, а 13 очолюють дієцезії в світі.
Яке значення має для нас Вознесіння Ісуса на небо? Відповіді на це запитання Папа Франциск шукав під час своєї недільної зустрічі з паломниками, вказуючи на те, що справжня любов залишає свобідними і нагадуючи про важливість молитви одні за одних і за світ.
У молитві перед статуєю, встановленою в намірі припинення Першої світової війни, з Папою Франциском єднатимуться українські сім’ї, а за допомогою засобів комунікації – санктуарій в Зарваниці.
Про небезпеку пізнання, позбавленого моральності та відчуття справедливості, про загрозу розуму, що став цинічним від надміру ідеологій, роздумував Папа Франциск у черговому повчанні про старість, зупинившись на біблійній Книзі Проповідника.
Зустрічаючись із представниками спільнот, натхнених духовністю канонізованого в неділю Шарля де Фуко, Папа Франциск наголосив на актуальності свідчення цього пустельника в сьогоднішньому часі, який потребує нагадування про простоту та універсальність віри.
Під час Святої Меси на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск зарахував до лику святих 10 блаженних Католицької Церкви, між якими мирянин, черниці та священики, які прославили Бога мученицькою смертю та праведним життям. Це була перша після жовтня 2019 канонізація, адже протягом двох років на заваді проведенню урочистих багатолюдних богослужінь стала пандемія коронавірусної інфекції.
«Папа – це вісник миру і саме його втручання може знаменувати якесь вирішення цієї трагедії, що розгортається в Маріуполі», – зазначає Юля, дружина одного з офіцерів «Азову». Разом з Катериною, яка також є дружиною офіцера, вони мали можливість розповісти Папі Франциску про ситуацію в Маріуполі та на «Азовсталі».
Протягом травня, місяця, що присвячений Богородиці, Папа Франциск запрошує молитися за зміцнення віри молоді, заохочуючи юнаків і дівчат наслідувати чесноти Діви Марії та прислухатися до своїх дідусів і бабусь.
Міністерство закордонних справ України подякувало Папі Римському Франциску за зусилля зі встановлення справедливого миру та зупинення війни. Про це йдеться у переданому Укрінформу коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.
В інтерв’ю для італійського часопису «Corriere della Sera» Папа розповів про зусилля, спрямовані на те, щоби зупинити війну в Україні, про спілкування з Предстоятелем РПЦ та поділився думками про недостатнє прагнення миру, й про те, що незважаючи на песимізм, потрібно робити все можливе, щоби зупинити війну.
Папа Франциск заохотив протягом травня щодня молитися на вервиці за мир, відразу скерувавши свою думку до «Міста Марії» – Маріуполя, знищеного бомбардуваннями. Він також звернув увагу на трагедію депортованих дітей. «Страждаю і плачу, коли думаю про страждання населення», – сказав він.
Суспільно-політичні, церковні та екуменічні наслідки війни, роль жінки в Церкві, дипломатична служба Святого Престолу та імплементація нової Апостольської Конституції про Римську Курії були серед тем чергової сесії Ради Кардиналів.
Замислитися над потребою християн, здатних перемінювати структури та зводити мости, заохотив Папа Франциск учасників конгресу іспаномовного душпастирського лідерства в США.
Серед паломників, які в останню середу квітня прибули на площу Святого Петра у Ватикані на загальну аудієнцію з Папою, були також діти з України, що гостюють у греко-католицькій громаді містечка Каттоліка.
Зустрічаючись зі спільнотою санктуарію, пов’язаного із чудом сліз Пресвятої Богородиці, Папа Франциск нагадав про важливість дару сліз і наголосив на тому, що війна нищить також і тих, які просто за нею спостерігають.
У день, коли християни Сходу святкують Великдень, Папа Франциск склав свої щирі вітання та побажання миру. В день, коли сповнилися два місяці від початку широкомасштабного вторгнення в Україну, він повторив заклик до великоднього перемир’я, що є «мінімальним знаком прагнення до миру».
В інтерв’ю для аргентинської щоденної газети «La Nación» Папа Франциск ділиться думками про війну, називаючи її анахронізмом і розповідає про дипломатичні зусилля Святого Престолу. Він також повідомив про те, що не відбудеться зустріч з Предстоятелем РПЦ, що планувалася в Єрусалимі.
Прес-служба Святого Престолу поширила заяву про те, що Святіший Отець приєднується до заклику Генерального Секретаря ООН про перемир’я з нагоди Пасхи за юліанським календарем.
Духовна світськість, захоплення числами та функціоналізм: три простори, в яких приховуються ідоли, що завдають шкоди священичому служінню, розпізнати яких допомагає зосередження погляду на Христі. Думками про це Папа Франциск ділився під час Святої Меси освячення мира.
Зустрічаючись з членами римського спортивного клубу, Папа Франциск присвятив також окрему згадку Україні. «Ваш голова згадав про дві речі, які хочу тепер повторити. По-перше, Україна. В ці дні ми не можемо говорити про інші речі, принаймні не згадавши про це, про жорстокість, до якої може дійти.
Андрій Юраш, якого Президент України призначив на цю посаду 14 грудня минулого року, є четвертим Послом при Святому Престолі після того, як 30 років тому були встановлені дипломатичні стосунки між Святим Престолом й Україною.
Діти з України та прапор із багатостраждальної Бучі нагадали паломникам з різних частин світу про жахіття війни. Папа Франциск на загальній аудієнції закликав молитися за невинно вбитих і за припинення війни в Україні.
Євхаристійне богослужіння, яке Папа Франциск очолив під час Апостольської подорожі на Мальту, завершилося проказуванням молитви «Ангел Господній», яке Святіший Отець попросив пожертвувати в намірі миру.
Молитвою про благодать доброго серця була позначена проща Папи Франциска на місце, де на зорі християнства знайшов притулок на Мальті святий апостол Павло. Другий день Апостольської подорожі Папи Франциска на Мальту, 3 квітня 2022 р., розпочався прощею до Печери святого Павла – санктуарію на тому місці, куди згідно з переданням причалив Апостол Народів, рятуючись після корабельної аварії.
Європа, символізована вітром з півночі, західні стилі життя, міграційні потоки з півдня та холодний вітер війни зі сходу були в центрі першої промови Папи Франциска на Мальті, в основу якої лягла метафора рози вітрів.
Перед тим, як вирушити на Мальту, Папа Франциск у «Домі святої Марти» привітався з сім’ями українських біженців.
Вітаючи українських дітей, присутніх на загальній аудієнції, Папа Франциск закликав не переставати молитися за припинення жахіття війни в Україні.
Свято і радість. Такими є почуття Небесного Отця, коли повертається блудний син, які покликані наслідувати також і ми. Думками про це Папа Франциск ділився під час недільної зустрічі з паломниками.
У черговому заклику, спонукуваному війною, що розпочалася широкомасштабним вторгненням російської армії в Україну, Папа Франциск наголосив на необхідності викреслити війну з історії, доки вона не викреслила з неї людину.
Дарунок для міста Львова, щоби нести допомогу населенню, кількість якого значно зросла в цей період. Як повідомив Речник Апостольської Столиці Маттео Бруні, в суботу, 26 березня 2022 р., кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, знову вирушив до Львова, щоби доставити карету швидкої допомоги, яка є дарунком від Папи Франциска, який цими днями особисто поблагословив її.
«Якщо хочемо, щоби світ змінився, то повинно змінитися, насамперед, наше серце. Щоб зробити це, дозвольмо Богородиці сьогодні взяти нас за руку. Погляньмо на Її непорочне Серце, в якому спочив Бог, на єдине Серце без тіні серед людського створіння», – наголосив Папа Франциск проповідуючи під час покаянного богослужіння, наприкінці якого відбулося посвячення України, Росії та всього людства Непорочному Серцю Марії.
О Маріє, Мати Божа і Мати наша, ми в цю скорботну годину прибігаємо до Тебе. Ти є Матір’ю, любиш і знаєш нас: від Тебе нічого не приховано з того, що лежить у наших серцях. Мати милосердя, ми багато разів досвідчили Твоєї турботливої ніжності, Твоєї присутності, яка повертає мир, тому що Ти завжди ведеш нас до Ісуса, Князя миру.
Покаянне богослужіння, під час якого Папа Франциск довершить акт посвячення України та Росії, супроводжуватиметься трансляціями з Ватикану з українським коментарем. Повідомляємо що, Покаянне богослужіння в рамках ініціативи «24 години для Господа», яке Папа Франциск очолить у п’ятницю, 25 березня, і під час якого довершить акт посвячення України, Росії та всього людства Непорочному Серцю Марії, транслюватиметься ватиканськими медіа з коментарем українською мовою.
25 березня о 18:00- Молебень з Папою Франциском.
НАЖИВО з Ватикану на каналі EWTN/Трансляції дивіться в кабельних мережах, мережах цифрового телебачення MEGOGO, SWEET.TV, DIVAN.TV та в Інтернеті (сторінка Facebook, Youtube та сайт www.ewtn.org.ua)
Сьогодні Святіший Отець Франциск провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Це був ще один жест підтримки українського народу під час війни.
Папа Римський Франциск повідомив, що один з них він купить для міста за власні кошти. Про це розповів Маркіян Лопачак, секретар Львівської міської ради.
Під час традиційної недільної зустрічі 20 березня 2022 р. з паломниками Папа Франциск знову скерував думку до України, згадавши про відвідини поранених дітей, закликавши міжнародну спільноту зробити все можливе, щоби покласти край огидній війні та закликав єднатися в молитві посвяченні України та Росії Непорочному Серцю Марії. Промовляючи після проказування молитви "Ангел Господній" він сказав наведені нижче слова.
В структурах педіатричної лікарні «Bambino Gesù» тепер госпіталізовані 19 дітей, які прибули з України в період після початку війни.
Святіший Отець провів розмову з Предстоятелем РПЦ у контексті війни в Україні: об’єднати зусилля, щоби допомогти мирові та страждаючим. Ввечері, 16 березня 2022, Папа Франциск у супроводі кардинала Курта Коха, Голови Папської Ради сприяння єдності між християнами, провів відеоконференцію з Московським Патріархом Кірілом, з яким був очільник відділу зовнішніх стосунків Іларіон.
Папа Франциск звершить обряд у Ватикані, а кардинал Краєвський – у Фатімі. «У п’ятницю, 25 березня, під час покаянного богослужіння, яке Папа Франциск о 17:00 очолюватиме в базиліці Святого Петра, він посвятить Росію та Україну Непорочному Серцю Марії. Такий самий акт того самого дня у Фатімі здійснить кардинал Конрад Краєвський, Папський Роздавач милостині, як посланець Святішого Отця», – повідомляє директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні.
Папа Франциск вкотре закликав припинити вбивство невинних в Україні, зосередитися на переговорах і гарантувати дієві та безпечні гуманітарні коридори.
Медичні та гігієнічні засоби, одяг та продукти передано до осередку збору гуманітарної допомоги при соборі Святої Софії. Як ми повідомляли раніше, 7 березня 2022 р., на площі перед Палацом Губернаторства у Ватикані було відкрито пункт збору гуманітарної допомоги для постраждалих від війни в Україні.
Під час недільної зустрічі з паломниками 6 березня 2022 р., Папа Франциск закликав, аби припинився збройний наступ в Україні і взяв верх здоровий глузд, щоб були гарантовані гуманітарні коридори. Він помолився разом з паломниками за мир, подякував журналістам і оголосив про спеціальну місію двох кардиналів.
Виконуючий обов’язки Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України пояснює рішення єпископату звернутися з проханням до Папи посвятити Україну та Росію Пресвятому Непорочному Серцю Марії.
Через Апостольську Елемозінерію Папа Франциск передав медикаменти до пункту збору гуманітарної допомоги, що при базиліці Святої Софії в Римі.
Під час середової зустрічі з паломниками Папа Франциск нагадав про день молитви і посту за мир в Україні, скерував думку до тих, які страждають внаслідок війни та подякував тим, хто надає гуманітарну допомогу.
У контексті погіршення ситуації в Україні, Папа Франциск закликав сторони стриматися від дій, які можуть посилити страждання населення, а віруючих – молитися та постити в намірі миру.
У контексті розвитку подій в Україні та навколо неї не втрачають своєї актуальності заклики, присвяченій цій темі, які протягом останніх тижнів лунали з уст Папи Франциска.
Що означає підставити другу щоку та чи дійсно є можливим любити ворогів? Думками про це ділився Папа Франциск під час недільної зустрічі з паломниками.
Папа Франциск розширив у деяких питаннях повноваження місцевих єпископів і вищих настоятелів, внісши відповідні зміни до канонів Кодексу Канонічного Права та Кодексу Канонів Східних Церков.
Святіший Отець, апелюючи до сумління політиків, ввірив заступництву Діви Марії кожне зусилля на користь миру. Під час недільної зустрічі з паломниками, які 13 лютого 2022 р. зібралися опівдні на площі Святого Петра у Ватикані на проказування молитви «Ангел Господній», Папа Франциск знову скерував свою думку до України.
Зустрічаючись із паломниками на традиційній середовій аудієнції, Папа Франциск подякував тим, які два тижні тому особливо молилися за мир в Україні, побажавши успішного результату дипломатичним зусиллям, а також закликав молитися за хворих.
Папа Франциск взяв участь у ток-шоу на італійському телеканалі «Rai Tre», відповідаючи на запитання розмаїтого характеру. Ввечері, 6 лютого 2022 р., за посередництвом телемосту, Папа Франциск сполучився із «Дому святої Марти» у Ватикані зі студією італійського телеканалу «Rai Tre», взявши участь у ток-шоу «Che tempo che fa», відповідаючи на запитання ведучого Фабіо Фаціо, які стосувалися церковних, суспільних та особистих тем.
Папа Франциск склав подяку італійським правоохоронцям, що дбають про безпеку паломників, які прибувають до Ватикану.
Середова зустріч Папи з прочанами завершилася молитвою за мир в Україні, перед проказуванням якої він заохотив часто це повторювати протягом дня, нагадуючи, що «Отче наш» – це молитва братів і сестер, які випрошують примирення.
Папа Франциск закликає всіх людей доброї волі молитися за те, щоб кожна політична дія служила загальнолюдському братерству. Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 23 січня 2022 р., Папа Франциск звернувся із наступним закликом:
У черговому повчанні про святого Йосифа Папа Франциск наголосив на близькості Бога до людини, Який не лякається її гріхів, але готовий з ніжністю допомагати долати труднощі та надолужувати за помилки.
Єпископ Риму прийняв на аудієнції учасників екуменічного паломництва з Фінляндії, наголосивши на тому, що світ потребує Божого світла, яке сяятиме завдяки любові, сопричастю та братерству між нами.
Молитва до святого Йосифа як до приятеля у найважчі періоди життя, усвідомлення ролі власних батьків у своєму житті, аби самими бути добрими батьками, материнське і батьківське обличчя Церкви, виховання молоді до відповідальності, духовне батьківство, страждання батьків, що є біженцями – на ці та інші теми, об’єднані постаттю святого Йосифа Обручника, Папа Франциск спілкувався в інтерв’ю з журналістами ватиканських медіа.
В одному з відеороликів Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя з нагоди Року «Сім’я Amoris laetitia» Папа Франциск ділиться думками про душпастирство сімей у кризовій ситуації.
Папа Франциск зустрівся із дипломатами, підбивши підсумки минулого року та представивши свій погляд на міжнародну панораму нашого часу.
Під час молитовної зустрічі з римлянами та паломниками Папа Франциск підніс молитву за відновлення суспільної гармонії в Казахстані та поблагословив новонароджених, що прийняли або готуються до Хрещення.
Папа Франциск присвятив своє перше в цьому році молитовне намірення переслідуваним за віру, нагадуючи про те, що релігійна свобода не обмежується свободою культу, але пов’язана з братерством.
Огляд року, що завершується, в світлі подій, якими була позначена діяльність Папи Франциска. Три міжнародні подорожі, від руїн Мосула та батьківщини Авраама в Іраку через столиці та периферії Центральної Європи до колиски західної цивілізації та перехреста страждань на острові Лесбос у Греції; вісім Апостольських листів Motu proprio, що впроваджують реформи в душпастирській, судовій та фінансовій сферах; проголошення нечуваного досі синодального процесу, й, очевидно, зустрічі, аудієнції, міжнародні події в Римі та поза ним.
Звертаючись до юних представників мирянської організації «Католицька Акція», Папа Франциск підкреслив, що кожен з них є унікальним і Христос любить їх такими якими вони є, навіть якщо хтось не приділяє їм належної уваги.
Конгрегація Божественного культу й дисципліни Святих Таїнств приготувала літургійний обряд для поставлення мирян в інституційне служіння катехита. Завданням єпископських конференцій є приготувати переклади відповідними мовами.
Папа Франциск запевнив у молитві за Україну та за її народ, закликавши до подолання напруження шляхом міжнародного діалогу і щоб Різдво принесло мир. Після проказування молитви «Ангел Господній» у неділю, 12 грудня 2021 р., Папа Франциск звернувся із окремими побажаннями до українців. Він сказав:
Дарування себе, пониження, настільки, щоби стати вбогим серед вбогих, служіння. Таким є сенс Господнього Різдва, про який нагадав Папа Франциск, зустрічаючись із дарувальниками цьогорічних різдвяних символів, які прикрашають місця зустрічі Святішого Отця з паломниками.
З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією Папа Франциск нагадує про необхідність оздоровлення суспільства для подолання наслідків пандемії. «Гарантією солідного та тривалого розвиту в цей період відновлення буде не гонитва за тим, аби повернути втрачене, але зусилля, спрямовані на сприяння оздоровленню суспільства, зокрема, через рішучу боротьбу з корупцією.
Вірити не означає, насамперед, дотримуватися певних приписів, але усвідомлювати, що ми є улюбленими Божими дітьми. Аби пам’ятати про цю любов, слід розпочинати день дивлячись у вікно, щоб усвідомлювати красу, яка нас оточує, і таким чином, виходити поза себе самих й виходити назустріч іншим. На цьому наголосив Папа Франциск під час зустрічі з молоддю в Афінах.
На Кіпрі, де зустрічаються Європа та Близький Схід, розпочалася перша велика інкультурація Євангелія на європейському континенті. Перші християни передали світові нечуване послання краси. Покликання цього острова полягає в тому, щоб бути посланцем краси серед континентів. На цьому наголосив Папа у своїй другій промови на Кіпрі.
У листі до членів Міжнародного Форуму Католицької Акції Єпископ Риму підкреслив, що в глобалізованому світі слід пам’ятати про те, звідки ми вийшли і куди прямуємо. Найбільша бідність, за його словами – це життя без віри, яка дає сенс життю, без надії, яка дає сили працювати, без усвідомлення, що нас любить хтось, хто не розчарує.
«Святий Йосиф є захисником і прикладом для наслідування для тих, хто жертвенно служить ближнім у повсякденному житті, часто залишаючись непоміченими», – вказав Папа Франциск під час загальної вудієнції в середу, підкреслюючи його роль в історії спасіння.
Під час загальної аудієнції в середу Папа Франциск розпочав новий цикл роздумів про святого Йосифа. Закінчивши під час загальних аудієнцій, які щосереди проводяться у Ватикані, цикл катехиз про Послання святого апостола Павла до Галатів, Папа Франциск почав нову серію роздумів, присвячених святому Йосифові з нагоди «Року святого Йосифа», що добігає до кінця.
Перед молитвою «Ангел Господній» Папа Франциск нагадав, що земні речі, такі як гроші, успіх, зовнішній вигляд,добре фізичне самопочуття проминають, тільки милосердна любов залишається навічно.
Звертаючись до учасників конференції на тему «Італійці в Європі і християнська місія», Папа Франциск зазначив, що мігранти є частиною нас самих: це наші ближні, наші родини, молодь, студенти, дипломовані спеціалісти, підприємці, безробітні.
Папська Рада сприяння новій євангелізації, якій Папа Франциск доручив організацію заходів з нагоди Всесвітнього дня бідних, оприлюднила деталі заходів, що відбуватимуться за участі Папи Франциска, а також про ініціативи солідарності в Римській дієцезії.
Вчитися віри без зовнішніх прикрас, але щирої та збудованої на довірі до Бога та любові до ближнього заохотив Папа Франциск прочан, коментуючи євангельську розповідь про бідну вдову.
Приймаючи на аудієнції представників асоціації «Retrouvaille», що допомагає подружжям зберегти сім’ю, Єпископ Риму підкреслив, що воскреслий Христос, який супроводжував учнів на дорозі до Емаусу, є прикладом того, як потрібно супроводжувати тих, що перебувають у кризі.
У молитовному намірі на листопад Папа Франциск заохочує до близькості з людьми, які страждають від порушень психічного здоров’я.
У посланні до учасників конференції на тему захисту неповнолітніх від зловживань Папа Франциск підкреслив, що носієм усіх форм зловживання – сексуального зловживання, зловживання сумлінням і владою – є культура смерті, яку слід подолати шляхом особистого і спільнотного навернення і запобігання.
Заупокійна молитва на гробах полеглих під час війни стала нагодою для Папи Франциска піднести черговий заклик покласти край війнам.
Віра без радості перетворюється в гнітючу вправу. На це звернув увагу Папа Франциск у повчанні з нагоди урочистості Всіх Святих, наголошуючи на тому, що відкриваємо цю радість, якщо усвідомлюємо Божу присутність в нашому житті.
Ділячись з прочанами звісткою про цю подію, Папа Франциск побажав, аби звучання дзвону пробуджувало людські сумління, нагадуючи про те, що кожне життя є недоторканим.
Продовжуючи роздуми над свободою в світлі Послання до Галатів, Папа Франциск ділився думками про спільнотний вимір свободи. Якщо свобода не служить добру, то ризикує залишитися безплідною, зазначив він.
В процесі лікування та медичних досліджень на першому місці повинна бути конкретна хвора людина, бо католицька охорона здоров’я покликана свідчити своїми справами, що не існує негідного чи викинутого життя. На цьому наголосив Папа Франциск під час аудієнції з представниками Фундації університету «Rome Biomedical Campus».
Під час недільної зустрічі з прочанами Папа Франциск подякував дітям, які моляться за мир, а скеровуючи слова близькості родичам жертв терактів, скоєних цими днями, наголосив на тому, що насильство породжує насильство.
У своєму повідомленні у Twitter Папа Франциск вказав на важливість слухання у синодальному процесі. Про вміння слухати інших і Святого Духа говорив також Головний Доповідач XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів кардинал Жан-Клод Оллеріш під час вступної зустрічі Синоду, що відбулася 9 жовтня.
Суперечності та ситуації, що виявляють нашу крихкість, є привілейованими нагодами, щоби пережити досвід Божої любові. Про це йшлося в недільній проповіді Папи Франциска.
Під час представлення Х Всесвітньої зустрічі сімей, що відбудеться у червні 2022 року, наголошувалося на необхідності залучати сім’ї у сімейне душпастирство, сприяти тому, аби сім’ї брали участь у заходах, організованих з цієї нагоди на місцевому рівні, та щоб приєднувалися до прямих трансляцій зустрічі в Римі.
У центрі молитовного наміру, який Папа Франциск пропонує на «місійний» місяць – покликання кожного християнина проповідувати Христа прикладом свого життя.
Відповідь віри на Боже запрошення вимагає бути активними в любові. На цьому наголосив Папа Франциск, роздумуючи над навчанням святого Павла про виправдання людини.
Прощею до гробу святого Петра та молитвою з його Наступником у Римі розпочалася Пленарна Асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи, приурочена до 50-річчя цього континентального об’єднання, на якій є присутній також в.о. Голови Конференції РКЦ Архієпископ Мечислав Мокшицький.
Яким є завдання Церкви в Європі? Деякі думки про це Папа Франциск запропонував очільникам єпископатів континенту, що зібралися в Римі на Пленарну Асамблею Ради Єпископських Конференції Європи, на якій є присутній також представники з України: очільник УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук та в.о. Голови Конференції РКЦ Архієпископ Мечислав Мокшицький.
Не стільки поглибленням тієї чи іншої теми, але навчанням бути Церквою бачить майбутній Синод Єпископів Папа Франциск, про що він сказав членам Ради Кардиналів, які зустрілися в онлайн-режимі
У посланні до Генерального Настоятеля Згромадження Пасіоністів з нагоди богословського конгресу, присвяченого темі мудрості хреста, Єпископ Риму підкреслив, що від хреста богослов’я повинно вчитися поєднувати висоту думки зі смиренням серця.
Що означають Христові слова проте, що коли хтось хоче бути першим, хай стане слугою? Про це Папа Франциск говорив у черговій недільній катехизі.
Звертаючись до очільників катехитичних комісій європейських єпископатів, Єпископ Риму наголосив, що катехизація – це шлях, на якому катехити зустрічають своїх ближніх там, де вони живуть і працюють, тому що вони самі зустріли Христа, Який покликав їх стати учнями-місіонерами.
У центрі прощення перебуває Бог, Який обіймає, а не список гріхів та наше впокорення. Сповідь – це «таїнство радості», більше того, вона є «святом» на небі та на землі. У вівторок, 14 вересня, на стадіоні в Кошицях Папа Франциск немовби заглянув у вічі кожного юнака та дівчини, що зібралися на зустріч із ним, щоби запросити їх у новий спосіб переживати таїнство покаяння.
15 вересня 2021 року Папа Франциск очолив у національному санктуарії Матері Божої Семи скорбот в Шаштіні, й у якій, згідно з даними місцевої влади, взяли участь коло 60 тисяч прочан, була останнім велелюдним заходом Апостольської подорожі Папи Франциска до Словаччини, що стала 54-ю країною, яку він відвідав під час свого понтифікату.
Під час зустрічі з єпископами, священиками, богопосвяченими особами, семінаристами і катехитами в Катедральному соборі святого Мартина у Братиславі, Святіший Отець закликав їх відповідати на духовні потреби людей, сповняючи свою місію «у свободі Євангелія, у креативності віри та в діалозі, який випливає з Божого милосердя».
Хліб і сіль, як типові символи слов’янської гостинності, були в центрі промови Папи Франциска до представників влади, дипломатичного корпусу, підприємництва та громадянського суспільства Словаччини.
Першим етапом є проща на 52-й Міжнародний Євхаристійний Конгрес, що розпочався 5 вересня, а завершиться Святою Месою, яку очолить Папа Франциск.
Приймаючи учасників Генеральної Капітули Отців Кларетинців, Папа Франциск наголосив на важливості не відокремлювати молитву та місіонерську діяльність: хто хоче бути свідком, той не повинен переставати бути адоратором.
Кардинала Джузеппе Бертелло замінить його заступник, а Секретарем відомства, відповідального за справи духовенства, стане чилійський священик. У середу, 8 вересня 2021 р., у Ватиані повідомлено про ряд важливі призначення у Державі-Місті Ватикану та Римській Курії. З
Вже незабаром архиєпископ Вісвалдас Кулбокас розпочне свою місію в Україні. У четвер, 2 вересня 2021 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції архиєпископа Вісвалдаса Кулбокаса, Апостольського Нунція в Україні. Зустріч була присвячена початкові його дипломатичної місії. Вже незадовго він прибуде до Києва.
У вересні, місяці проведення ініціативи «Пора створіння», Святіший Отець знову звертає увагу на екологічну кризу, яку переживає світ. Він заохочує замислитися над тим, наскільки наш спосіб життя «є шкідливим для Землі».
Що у центрі нашої віри: любов Христа як джерело спасіння, а чи виконання певних формальностей задля заспокоєння сумління? Замислитися над цим заохотив Папа Франциск під час загальної аудієнції.
Папа Фрацниск прийняв у Ватикані асоціацію з Франції, що шляхом ініціативи «солідарних помешкань» допомагає бездомним.
Під час зустрічі з паломниками в останню неділю серпня Папа Франциск склав співчуття з приводу нещодавніх терактів у Кабулі й нагадав про обов’язок християн молитися в ключових етапах історії.
П’ятниця – 10 вересня о 20:00 год. – виїзд з Парафії св.Йоана Павла II у Львові, нічній перетин Угорського кордону та переїзд в Будапешт, відпочинок у парафії.
Не те, що входить у людину, але те, що виходить з її серця чинить людину нечистою. Навколо цього Ісусового зауваження оберталася недільна проповідь Папи Франциска.
Зустрічаючись із членами міжнародного згуртування законодавців-християн, Папа Франциск поділився думками про їхню роль у регламентуванні здобутків технології, спрямовуючи їх на служіння спільному добру.
Звідки народжується недовіра до Ісусових слів? Відповідь на це запитання Папа Франциск шукав разом з прочанами, які в неділю опівдні зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.
У своєму відопосланні, опублікованому 18 серпня 2021 р., Папа Франциск закликає щепитися вакциною проти Covid-19, зазначаючи, що це простий, але важливий внесок у краще майбутнє.
Роздумуючи під час загальної аудієнції над роллю закону і заповідей для християн на основі Послання апостола Павла до Галатів, Святіший Отець наголосив, що цінність закону полягає в тому, що він веде до зустрічі з Христом.
У своєму відопосланні до учасників латиноамериканського віртуального конгресу з богопосвяченого життя Святіший Отець вказав на важливість розвитку інкультурованого богослов’я, яке може адаптуватися до місцевої дійсності та стати засобом євангелізації.
Внебовзяття Пречистої Діви Марії нагадує кожному з нас про те, що призначенням кожного з нас є прослава у Господі, незважаючи на щоденні труди та випробування. На це звернув увагу Папа Франциск під час недільної зустрічі з вірними, що збіглася з Марійським святом.
З нагоди Міжнародного дня молоді, Святіший Отець нагадує про вагомий внесок нових поколінь у піклування про ближніх і, особливо, про найбільш потребуючих.
Президент Папської Академії Суспільних Наук пояснює нагальність того, аби суспільство відновило ставлення до праці згідне з навчанням Церкви.
Іноді нам здається, що зручніше було би, якщо би Бог не втручався у наші справи, з якими можемо впоратися самостійно. На таку спокусу Папа Франциск звернув увагу під час чергової недільної зустрічі з вірними, запрошуючи наново відкривати зчудування даром Пресвятої Євхаристії.
Організатори закликають приготував «духовний букет», щоб належно зустріти Наступника святого Петра під час паломництва їхньою землею.
Представляючи молитовне намірення на серпень, Папа Франциск нагадує про питоме покликання Церкви, яким є євангелізація, а також ділиться думками про необхідність реформи, яка повинна починатися від кожного з нас, проходячи через досвід молитви, любові та служіння.
Чи наші пошуки за Богом є щирими і що потрібне для того, щоби чинити Божі діла? Відповісти на ці запитання Папа Франциск заохотив прочан, які в перший день серпня зібралися на площі Святого Петра у Ватикані.
«Будуйте мости і прагніть діалогу», – з таким заохоченням звернувся Папа Франциск до учасників комунікаційної кампанії в Бразилії, проведеної з ініціативи Бразилійської Єпископської Конференції.
На фоні зменшення надходжень та пожертв, вдалося уникнути песимістичних прогнозів завдяки скороченню видатків, яке, однак, не позначилося на здійсненні місії Сятого Престолу.
У Ватикані оприлюднили програму наступної Апостольської подорожі Папи Франциска, що включатиме участь у Міжнародному Євхаристійному Конгресі в столиці Угорщини та чотириденні відвідини Словаччини.
Глава Католицької Церкви запевняє свою близькість з постраждалими та молиться, аби насильство не переважило над прагненням примирення.
Святіший Отець написав подячного листа на ім’я Голови Адміністративної Ради Фундації університетської лікарні ім. Аґостіно Джемеллі, закликаючи зберігати притаманний цьому медичному закладові цілісний підхід до піклування про людську особу.
У телеграмі на ім’я Президента Німеччини Святіший Отець висловив співчуття рідним загиблих у повенях, що вразили дві західні федеральні землі країни.
Кубок Америки, чемпіонат Європи з футболу, Олімпійські і Паралімпійські ігри – всі ці події відбуваються в межах декількох тижнів, бо минулого року пандемія перешкодила проведенню багатьох спортивних змагань, які були перенесені на цей рік. В цьому контексті варто пригадати висловлювання Папи Франциска про найглибші цінності спорту.
Папа Франциск ще залишатиметься кілька днів у клініці для завершення лікування та післяопераційної терапії. Актуальні події в світі спорту стали нагодою поділитися думками про його цінності та значення.
Очоливши проказування недільної молитви з лікарняної палати, Папа Франциск наголосив на важливості доброго функціонування медичного забезпечення, закликаючи подбати про збереження лікарень, які надають безкоштовну медичну допомогу.
Двадцятка бездомних, які знайшли притулок у палаці поблизу Ватикану, який Папа подарував для потреб тих, які нічого не мають, прибули до лікарні ім. Аґостіно Джемеллі, щоби запевнити Святішого Отця в своїх молитвах за його швидке одужання.
Папа Франциск перебуває в лікарні після планової хірургічної операції. Також і вислужений Папа Венедикт XVI, разом з вірними й доброзичливцями з усього світу, молиться за швидке одужання Папи Франциска, який у неділю, 4 липня 2021 р., був прооперований в римській лікарні ім. Аґостіно Джемеллі.
Планове хірургічне втручання, проведене Папі Франциску з приводу дивертикулярної хвороби, успішно завершилося в неділю ввечері.
Через послання, надіслане від його імені Державним Секретарем Святого Престолу, Глава Католицької Церкви приєднався до заходу, організованого UNESCO з нагоди сторіччя французького філософа та соціолога, з яким мав особисту зустріч у Ватикані 2019 року.
Представляючи молитовний намір на липень, Папа Франциск звертає увагу на діалог як на дорогу до нового погляду на дійсність, що спонукає із завзятістю братися за виклик будування спільного добра.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Його Святістю Папою Франциском. Глава держави привітав Понтифіка з днем Святих Апостолів Петра і Павла. «Ціную можливість продовжити наш з вами діалог. Святий Престол є світовим моральним авторитетом», – сказав Президент.
Як оздоровити «найбільшу недугу», якою є брак любові? Відповідь на це запитання у світлі Ісусового чуда дав Папа Франциск, зустрічаючись із паломниками в останню неділю червня.
Приймаючи делегацію Константинопольського патріархату, що прибула до Риму на святкування урочистості апостолів Петра і Павла, Папа Франциск поділився думками про те, які виклики і нагоди для екуменічного діалогу породжує криза пандемії.
Зрозуміти, що ми не є самодостатніми та відкидати фальшиву релігійність, яка боїться «створювати незручності» для Бога закликав Папа Франциск прочан, які прибули до Ватикану на традиційну недільну зустріч.
Єпископ Риму зустрівся з постійними дияконами Римської дієцезії та їхніми родинами, поділившись з ними думками про свої очікування від їхнього служіння в Церкві.
Дикасктерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя оприлюднила затверджений Папою декрет, який регламентує тривалість мандату очільників рухів і товариств, аби влада була дійсно служінням спільноті, запобігаючи зловживанням. Винятки лише для засновників.
У вітаннях наприкінці загальної аудієнції, що відбулася два дні перед урочистістю Найсвятішого Серця Ісуса, Папа Франциск заохотив ввіряти Ісусові наші труднощі та втому, щоб знайти полегшення та мир.
Мріяти про Церкву, віддану служінню, не забувати про своє походження з-поміж Божого люду, творити справжню братерську спільноту й не боятися говорити з Богом про свої слабкості. З такими заохоченнями Папа Франциск звернувся до французьких священиків, які навчаються в Римі, проживаючи у спільноті при парафії Святого Людовіка.
Після дипломатичної місії в сфері багатосторонності, представляючи Святий Престол при ООН та інших міжнародних організаціях, колишній Апостольський Нунцій в Україні переведений до Канади.
Святіший Отець присвятив свій молитовний намір на червень красі подружжя, яке він називає «вимогливою подорожжю», але в якій дружина й чоловік не є самотніми, «бо їх супроводжує Ісус».
З нагоди свята Пресвятої Тройці Папа Франциск нагадав вірним про покликання до єдності, джерелом якого є центральна істина нашої віри, об’явлена Ісусом Христом.
Папа Франциск відвідав спільноту майбутніх ватиканських дипломатів, розділивши з ними вечерю та обмінявшись думками щодо актуальних викликів, які стоять перед Церквою та світом.
Папа Франциск призначив трьох найвищих посадовців літургійного відомства Римської Курії. У четвер, 27 травня 2021 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Префектом Конгрегації Божественного культу та дисципліни Святих Таїнств дотеперішнього Секретаря цієї дикастерії архиєпископа Артура Роше.
Вже незабаром буде проголошена блаженною перуанська черниця, вбита бойовиками комуністичної партії Перу. У справі шести інших кандидатів на прославу підтверджено геройський вимір чеснот.
Під час свого візиту до римського осідку організації «Scholas Occurentes», Святіший Отець зазначив, що важливим критерієм поразки політики є війни і конфлікти.
Глава Католицької Церкви закликав всіх пастирів і вірних приєднатися до ініціативи католицьких ієрархів Святої Землі, які під час чування з нагоди П’ятидесятниці в храмі святого Стефана молитимуться за мир в регіоні.
За посередництвом відеопослання Папа Франциск привітав учасників 50-го Тижня богопосвяченого життя в Іспанії. Коли богопосвячене життя втрачає вимір діалогу з дійсністю, то починає ставати безплідним. Із такою пересторогою Папа Франциск звернувся до учасників Національного Тижня богопосвяченого життя, який вже 50 років проводиться в Іспанії, ставши, в дійсності, 49-м і 50-м тижнем, оскільки минулого року з відомих причин провести його не вдалося.
Єпископ Риму разом з прем’єр-міністром Італії відкрив праці Генеральних Штатів щодо народжуваності – форуму, організованого сімейними асоціаціями, щоби шукати шляхи для подолання демографічної зими.
Звертаючись до учасників міжнародної конференції на тему «Пізнавати розум, тіло і душу», Святіший Отець вказав на важливість міждисциплінарних досліджень, що ведуть до кращого розуміння нас самих, та спрямовані «на той трансцендентний горизонт, до якого прагне наша істота».
В якій любові каже нам перебувати Ісус? Як у ній перебувати й куди це нас приведе? Відповіді на ці запитання Папа Франциск шукав у своїй черговій недільній катехизі.
Папа Франциск привітав учасників концерту, організованого на підтримку тих, які на передовій боротьби з коронавірусом та справедливого розподілу вакцин.
У своєму молитовному намірі на травень Папа Франциск висловлює побажання, аби фінанси ставали засобом, який служить людині, а не причиняється до її відкинення, молячись за те, аби відповідальні за світ фінансів захищали потребуючих.
Закликом використовувати медіа на користь миру Глава Католицької Церкви приєднався до Всесвітнього дня свободи преси. «Використовуймо всі засоби, які маємо, особливо, могутній інструмент медіа, для будування та зміцнення спільного добра. Стараймося застосовувати #MediaforPeace».
Інституційне оформлення та збирання архівних матеріалів були в центрі уваги першого року діяльності фундації, створеної для збереження спадщини Папи Лучані.
Кардинали голосуватимуть щодо зарахування до лику святих семи блаженних. У понеділок, 3 травня 2021 р., у Ватикані під проводом Папи Франциска збереться звичайна прилюдна консисторія кардиналів у справі канонізації ряду блаженних. Декрети про визнання чуда за заступництвом деяких блаженних були затверджені понад рік тому, але довершенню канонізації минулого року став на заваді спалах пандемії.
Ісус захищає, знає та любить Своїх овець. Ці три риси доброго пастиря були в центрі уваги недільного повчання Папи з нагоди проказування молитви «Царице Неба».
Про ініціативу, що згуртує санктуарії світу та вірних у молитві за завершення пандемії, оголосила Папська Рада сприяння новій євангелізації.
В інтерв’ю для Радіо Ватикану – Vatican News Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук склав подяку Папі Францискові за молитву в намірі України.
Міграція, війни, голод, бідність, пандемія – всі ці надзвичайні ситуації протягом останніх років змушують багатьох людей шукати кращої долі в багатших країнах. На ці та інші теми спілкувалися Папа Франциск та Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді під час аудієнції у Ватикані.
Глава Католицької Церкви проказав разом з паломниками у Ватикані молитву за мешканців цих теренів, закликавши сприяти мирові та запобігти ескалації насильства.
Молитовна зустріч в римському санктуарії Божого Милосердя за участю Папи Франциска завершилася проказуванням молитви до Пресвятої Богородиці.
Пасхальна Вігілія під проводом Папи Франциска в Базиліці св. Петра у Ватикані. Наживо.
Ісус втішає нас. Роздуми на Хресну дорогу, яку очолить Папа
Поглянути на страждання людства очима дітей запросив Папа Франциск Церкву та людство, довіривши наймолодшим приготувати роздуми на молитву Хресної дороги з нагоди цьогорічної Великої П’ятниці.
Літургія Страстей Господніх під проводом Папи Франциска з базиліки святого Петра у Ватикані, 2 квітня 2021 р.
Хрест постійно присутній у звіщенні Доброї Новини, є його інтегральною частиною ще навіть до початку проповідування. Збагнути та засвоїти цей факт, не обурюючись ним і наслідуючи Ісуса заохотив священиків Папа у день складення Богові подяки за дар священства.
Роздумам про значення Пасхального тридення була присвячена загальна аудієнція, що відбулася у Велику Середу.
Запрошенням заглибитися у здивування, яке викликає Літургія Пальмової неділі, пропонуючи перехід від радісного в’їзду Ісуса до Єрусалиму до Його засуду та смерті, стала проповідь Папи Франциска під час Святої Меси в базиліці Святого Петра.
Заява Прес-служби Святого Престолу про зустріч Папи Франциска з Главою Уряду України Денисом Шмигалем та деяка додаткова інформація.
Святкуючи Благовіщення Господнє, Церква спогадує, як у незначному селі Назареті простій дівчині Марії явився Господній посланець, звіщаючи про те, що Вона стане Матір’ю Божого Сина.
Молитві з Дівою Марією була присвячена загальна аудієнція, що відбулася у переддень Благовіщення Господнього.
Запропонувати міжнародній спільноті та релігійним лідерам напрямні на дорозі цілісного роззброєння має на меті онлайн-зустріч, організована Ватиканською комісією COVID-19.
В Італії побачила світ книжка-інтерв’ю журналіста-ватиканіста Доменіко Аґассо «Бог і прийдешній світ», в якій він спілкується з Папою Франциском. Vatican News опублікувало деякі уривки з цієї книжки.
13 березня 2013 року Хорхе Берґольйо обраний на Петровий престол: перший Папа-єзуїт і перший Папа з-за океану, перший, який взяв ім’я Франциск.
Треті великопосні роздуми Проповідника Папського Дому з цьогорічного циклу проповідей в рамах приготування до Великодня, що має тему: «А ви що скажете, хто Я?», були присвячені вірі у божество Ісуса та в Його спасенну силу.
У своїй редакційній колонці Редакційний директор Дикастерії у справах комунікації Святого Престолу Андреа Торніеллі коментує промови Папи Франциска, звернені до представників ісламу під час його візитів до трьох різних країн, включаючи останню подорож до Іраку.
Це буде великим заохоченням для нас: так єпископат Угорщини прокоментував слова Папи, який спілкуючись із журналістами під час перельоту з Багдада до Риму сказав, що повинен взяти участь у завершальній Святій Месі з нагоди Міжнародного Євхаристійного Конгресу.
Найвелелюднішу зустріч та останній прилюдний захід Святіший Отець використав також, аби попрощатися та подякувати.
Звертаючись до учасників міжрелігійної зустрічі, що відбулася в стародавньому місті Ур на півдні Іраку, Святіший Отець закликав їх взяти на себе зобов’язання «здійснити Божу мрію про те, щоб людство стало гостинним і відкритим для всіх своїх дітей».
Промовляючи до представників влади та громадянського суспільства, Глава Католицької Церкви наголосив на важливості солідарності та спільних зусиль усіх компонентів суспільства задля побудови миру, що вимагає, водночас, рівноправ’я всіх громадян, без дискримінації з огляду на релігійну чи етнічну приналежність.
Наприкінці молитовної зустрічі з вірними в другу неділю Великого Посту Святіший Отець поділився з ними деякими заохоченнями, побажавши успішного великопосного шляху.
Святіший Отець надіслав телеграму співчуття на ім’я Президента Італійської Республіки, запевняючи у своїх молитвах за благородних синів італійської землі.
Беручи до уваги епідеміологічну ситуацію, спільні проведення реколекцій скасоване: кожен з очільників ватиканських дикастерій повинен особисто присвятити цей час молитовній зустрічі з Божим словом та поглибленню свого духовного життя.
Кардинальські відзнаки майбутній Наступник святого Петра отримав разом з тодішнім Главою УГКЦ Блаженнішим Любомиром Гузаром і Львівським римо-католицьким митрополитом Мар’яном Яворським. 20 років тому архієпископа Мар’яна Яворського було оголошено кардиналом-пресвітером з титулярним храмом св. Сикста в Римі.
Святіший Отець ввіряє материнському заступництву Богородиці хворих дітей і тих, які їм допомагають. «Нехай же Господь натхне кожного бути близькими зі страждаючими, насамперед, з наймолодшими, та ставити слабких на перше місце. Ввіряю Діві Марії лікарів і всіх хворих дітей, аби Вона чувала над ними Своєю материнською любовю.
Святіший Отець склав співчуття постраждалим внаслідок сходження льодовика на півночі Індії та склав привітання мешканцям Далекого Сходу, що святкують Новий рік за місячним календарем.
Звертаючись до представників Руху Фоколярів, Святіший Отець запропонував їм замислитися над важливістю продовжувати справу їхньої засновниці, над значенням кризи та над духовністю, заснованою на послідовності та реальності.
У світлі євангельської розповіді про оздоровлення, довершені Ісусом, Святіший Отець поділився думками про «справжнє» здоров’я, нагадавши про актуальність відзначення Дня хворого в контексті триваючої пандемії.
Чергова катехиза Святішого Отця була присвячена літургійній молитві, яка робить християнина учасником Христових таїнств. Святу Месу не можна лише «вислухати», її потрібно «звершувати», і це робить не лише священик, який її очолює, але всі християни, що її переживають.
Він відзначатиметься в четверту неділю липня, адже 26 числа цього місяця у літургійному календарі Церкви латинського обряду припадає спомин святих Йоакима та Анни, Ісусових дідуся й бабусі.
Під час недільної «віртуальної» зустрічі з вірними Святіший Отець скерував думку вірних до трагедії бездомних, які помирають від переохолодження, заохотив приєднатися до молитви за єдність християн і закликав журналістів свідчити правду.
Також і в часі пандемії пошук єдності всіх християн не припинявся. Екуменічний рух робить свій прогрес та, зокрема, у цей складний період нашої історії, закликає всіх християн, без огляду на конфесійну приналежність, виявляти солідарність одні до одних та ділитись добром. Про це та інше довідуємось із статті Секретаря Папської Ради сприяння єдності християн, опублікованої у щоденній ватиканській газеті “L`Osservatore Romano”.
Через Державного Секретаря Святого Престолу, Папа надіслав телеграму співчуття на ім’я Глави Держави.
Святіший Отець надіслав вітання 46-му Президентові США з нагоди його інавгурації в Білому Домі.
В Тиждень молитов за єдність християн катехиза Святішого Отця про молитву була присвячена саме молитві за єдність, яка є своєрідним «духовним заповітом» Ісуса.
Християни в різних частинах світу, в основному, північної півкулі, розпочинають восьмиденну молитву в наміренні відновлення єдності.
Відповідаючи на запитання журналістів, інформацію підтвердив Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні.
Коментуючи перед проказування молитви «Ангел Господній» Христове хрищення в Йордані, яким розпочалася прилюдна діяльність Ісуса, Святіший Отець звернув увагу на «велич щоденності» у світлі тридцяти років прихованого життя Спасителя, та наголосив на тому, що в основі нашої тотожності лежить факт Божого прощення.
Надсилаючи вітального листа адміністраторові столичної архидієцезії, Святіший Отець знову висловив свою близькість венесуельському народові, «випробовуваному стражданнями, спричиненими бичем пандемії» та «пихатістю могутніх».
800-й річниці смерті засновника Доменіканського Ордену присвячений ювілейний рік, що розпочався урочистою Святою Месою в італійському місті Болонья та триватиме до свята Богоявлення 2022 року.
Перед проказуванням молитви «Ангел Господній» в урочистість Богоявлення Святіший Отець нагадав, що вірні покликані дозволити Христові захопити й просвітити себе, щоби випромінювати Його світло для ближніх.
Протягом місяця, який розпочинається Всесвітнім днем миру, Папа Франциск запрошує молитися за те, щоби випросити благодать братерства між віруючими різних релігій.
Про покликання до миру через культуру піклування нагадав Папа Франциск у першому прилюдному проказуванні молитви «Ангел Господній» в перший день нового року.
Вітаючись із «віртуальними» учасниками загальної аудієнції в останню середу року, Святіший Отець наголосив, що протягом цього року не бракувало добрих речей, за які ми повинні бути вдячними.
Спеціальний рік, про який Святіший Отець повідомив під час недільної «віртуальної» зустрічі з вірними, проводитиметься у контексті п’ятиріччя Апостольського напоумлення «Amoris Laetitia», яке Папа написав за підсумками синодальних засідань у Ватикані на тему сім’ї.
Опівдні, 25 грудня 2020 р., через відеотрансляцію, що велася із Залу благословень, розташованого над портиком базиліки Святого Петра, Папа Франциск звернувся до Риму та світу з наступним різдвяним посланням:
Під час середової катехизи, що припала безпосередньо перед Різдвом, Святіший Отець поділився декількома думками, покликаними допомогти належно приготуватися до його відзначення.
Про прихід Ісуса Христа у світ і в кожну людську душу, про Його покірне обличчя “убогого” та про вибір на користь бідних та злиденних йдеться у третій та заключній науці кардинала Раньєро Канталамесси в рамках приготування до Різдва.
Місією Церкви в усіх її членах є молитва заступництва. Про це роздумував Святіший Отець у черговій середовій катехизі про молитву, звертаючи увагу на те, що той, хто не любить ближнього, не спроможний молитися серйозно.
В передостанню неділю Адвенту Святіший Отець вказав на приклад Предтечі для тих, які шукають сенс свого життя та справжню радість, дорога до якої, «не є легкою прогулянкою».
Побожні роздуми, діла милосердя, особливі молитви, проказування вервиці в сім’ї, жертовна праця та інші нагоди отримати повний відпуст. Про це – в декреті Апостольської Пенітенціарії.
У своєму Апостольському листі «Patris corde – Із серцем Батька», Папа Франциск спогадує 150-річчя проголошення святого Йосифа Обручника покровителем вселенської Церкви. З цієї нагоди від 8 грудня цього року до 8 грудня 2021 відзначатиметься «Рік святого Йосифа».
Відокремлення від гріха та шукання Бога: два аспекти навернення стали темою катехизи Папи Франциска в другу неділю Адвенту.
Отець Раньєро Канталамесса, який під час Консисторії 28 листопада цього року був піднесений до кардинальської гідності, виголосив для Папи Франциска та очільників Римської Курії, зібраних у залі Павла VІ у Ватикані, першу науку з нагоди Адвенту.
Представлення документа, апробованого Папою Франциском, відбулося за участі очільника Папської Ради сприяння єдності християн і очільників конгрегацій, відповідальних за призначення нових єпископів.
З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю Папа Франциск оприлюднив послання, присвячене роздумам про будування кращого завтра, спираючись на скелі суспільного включення та активної участі в житті громади. «Найгіршим у кризі буде змарнувати її», – стверджує він, висловивши серед іншого побажання, аби залучати осіб з інвалідністю до катехитичного служіння.
Новий орган, що отримав статус юридичної особи згідно з канонічним і ватиканським законодавством, координуватиме молитовний рух, який зродився як «Апостольство молитви» й сьогодні поширений на всіх континентах.
Представляючи молитовне намірення на грудень 2020 року, Святіший Отець говорить про силу молитви перемінювати серця та закликає підтримувати стосунки з Ісусом завдяки молитовному життю.
Коротка зустріч-спілкування відбулася в каплиці монастиря «Mater Ecclesiae».
«Знову почнімо мріяти. Дорога до кращого майбутнього». Книга-інтерв’ю Папи Франциска та журналіста Остена Айверея з такою назвою побачить світ у грудні, а цими днями кілька уривків з неї оприлюднив часопис «La Repubblica».
Про це оголошено під час передачі хреста та ікони в рамках приготування до міжконтинентального відзначення, що 2023 року відбудеться у Лісабоні.
Напередодні міжнародної он-лайн зустрічі “Економіка Франциска”, що проходить від 19 до 21 листопада 2020 р., залучивши понад дві тисячі молодих економістів та підприємців з усього світу, був опублікований документ, який дає відповідь на запитання: «А що я можу зробити для “Економіки Франциска”?», який вказує на те, що всі запрошені ступити на шлях, що веде до нової економіки, натхненої святим Франциском Ассізьким.
У богослуженні в базиліці Святого Петра візьмуть участь делегації Панами та Португалії. Хоч пандемія відклала на один рік проведення наступної зустрічі молоді всього світу з Папою Франциском, приготування до цієї події триває. Після того, як місяць тому, 16 жовтня 2020 р., було представлено логотип заходу, що 2023 року відбудеться в столиці Португалії місті Лісабоні, наступної неділі в базиліці Святого Петра у Ватикані відбудеться черговий важливий етап.
Думками про те, як не впасти у відчай і зберегти надію поділився Глава Католицької Церкви, проповідуючи під час Святої Меси, яку він відслужив у намірі всіх померлих вірних.
У день поминання всіх померлих вірних думка Глави Католицької Церкви особливим чином лине до жертв пандемії.
У контексті Міжнародного дня міст Святіший Отець нагадує про важливість змінити свій погляд на місто: щоб змінити його, потрібно побачити, що в ньому живе Бог.
Як повідомив Речник Апостольської Столиці, Святіший Отець поінформований про те, що трапилося, та заохочує французький народ згуртовано долати зло добром.
Консисторія відбудеться наприкінці листопада. Два достойники служать у Римській Курії, інші – очолюють місцеві Церкви та спільноти в різних частинах світу.Привітавши паломників, які в останню неділю жовтня зібралися на площі Святого Петра у Ватикані на молитву «Ангел Господній», Папа Франциск повідомив, що в суботу, 28 листопада 2020 р., перед першою неділею Адвенту, він проведе прилюдну консисторію, під час якої надасть кардинальський сан тринадцятьом достойникам. Далі він назвав їхні імена.
Римо-католицьку спільноту Святої Землі очолюватиме дотеперішній Апостольський Адміністратор П’єрбаттіста Піццабалла, O.F.M.
Навчатись у школі Пречистої Діви Марії означає навчатись у школі віри та життя. Такою була головна думка промови Глави Католицької Церкви до академічної спільноти “Marianum” з нагоди її 70-річчя заснування.
Усвідомити, що спасаємося разом, зустрічаючись, ведучи переговори, переставши взаємне поборення, примирившись, стримавши мову пропаганди, розвиваючи конкретні шлях миру закликав Святіший Отець, виступаючи під час міжнародної міжрелігійної зустрічі в Римі.
В річницю обрання Івана Павла ІІ, засновника Всесвітніх Днів Молоді, став доступним у мережі також офіційний сайт заходу.
Чергова зустріч Ради Кардиналів відбулася в онлайн-режимі та була зосереджена на тому, як буде вводитися в життя нова Апостольська Конституція про Римську Курію.
Поновлено повноваження дотеперішніх її членів, призначено нового учасника та нового секретаря. Тепер до Ради входять сім кардиналів.
Австралійський кардинал цими днями повернувся до Риму. В квітні цього року Австралійський Високий Суд одноголосно виправдав його від звинувачень у зловживаннях проти неповнолітнього. До цього він провів у тюрмі понад 400 днів.
Не вистачить лише прийняти Боже запрошення, слід виявити готовність ступити на дорогу навернення. Цього нас, як зазначив Святіший Отець під час недільної зустрічі з вірними, навчає притча про гостей на весільному бенкеті.
Святіший Отець подякував за служіння експертам Ради Європи, що прибули до Ватикану з метою перевірки заходів протидії відмиванню грошей і фінансуванню тероризму.
Наближається анонсований захід, під час якого Папа звернеться із відеопосланням на тему виховання та запрошенням до освітньо-виховного альянсу, яке опісля прокоментують представники світу освіти та культури.
Приймаючи на аудієнції представників італійського державного банку, Глава Католицької Церкви заохотив їх керуватися у своїй діяльності спільним добром, не піддаючись логіці шукання такого прибутку, який поневолює людину.
Натхнена прикладом святого Франциска з Ассізі, енцикліка була підписана на гробі Небесного покровителя триваючого понтифікату. «Fratelli tutti» – так називається третя енцикліка Папи Франциска, присвячена темі загальнолюдського братерства та соціальної дружби.
У День боротьби за ліквідацію ядерної зброї Глава Католицької Церкви закликає молитися за дар світу, вільного від зброї масового знищення.
Підтримавши ініціативи польської Фундації «Життю: Так!», Глава Католицької Церкви нагадав, що єдиним подателем життя є Господь Бог.
Недільна зустріч Святішого Отця з вірними стала нагодою роздумати над тим, що Бог постійно вирушає на пошуки людини, запрошуючи трудитися для Його царства, а Його винагорода – благодать, що перевищує будь-які заслуги.
В контексті кризи ЗМІ повинні допомагати людям не хворіти від самотності та отримувати слова розради. На цьому наголосив Святіший Отець, звертаючись до працівників бельгійського християнського тижневика «Tertio».
Звертаючись до літніх і хворих священиків італійського регіону Ломбардія, Святіший Отець висловив їм вдячність «за свідчення вірної любові до Бога і до Церкви» та «за мовчазне звіщення Євангелія життя».
Милосердна любов, що потрібна не лише у сфері родинних чи дружніх стосунків, але й у суспільстві та політиці, стала темою роздумів Святішого Отця під час недільної зустрічі з вірними.
Любові та спільному благу Глава Католицької Церкви присвятив шості роздуми з циклу «Оздоровити світ», наголошуючи, що для того, аби збудувати здорове, справедливе й інклюзивне суспільство, слід чинити це на скелі спільного добра.
Звертаючись у посланні до учасників міжнародного форуму «Європейський Дім Амброзетті», Святіший Отець закликав їх вийти за межі технократичної парадигми, та ступити на шлях розпізнавання, що вимагає навернення і креативності.
До відповідального ставлення до ресурсів землі та їхнього шанобливого розподілу закликає Святіший Отець в молитовному намірі на вересень, що збігається із «Порою створіння».
Промовляючи до вірних, які зібралися в неділю на площі Святого Петра у Ватикані, Святіший Отець нагадав про те, що 1 вересня припадає Всествітній день молитви в намірі дбання про створіння, та скерував думку до конфліктів, що загрожують мирові в Середземномор’ї.
Думками про те, що означає вимога взяти на себе свій хрест для слідування за Христом, Святіший Отець поділився під час останньої у серпні недільної зустрічі з прочанами.
Святий Престол готовий підтримати зусилля ООН, спрямовані на набрання чинності Трактату про повну заборону ядерних випробувань.
Молитовний візит відбувся у переддень літургійного спомину святого та в день спогадування його Матері святої Моніки.
Зустрічі Папи з вірними відбуватимуться на внутрішньому подвір’ї Святого Дамаза Апостольського палацу.
Про вітання від Глави Католицької Церкви інформує офіційне інтернет-представництво Президента України.
Всі ми покликані дати відповідь на запитання про те, ким Христос є для кожного з нас особисто, нагадав Святіший Отець під час недільної зустрічі з вірними.
В Міжнародний день пам`яті жертв актів насильства на основі релігії або переконань Глава Католицької Церкви нагадує про те, що Бог не потребує нічийого захисту.
Декрет Апостольської Пенітенціарії, виданий з доручення Святішого Отця, оголосив місцевий єпископ, який звернувся із проханням про це до Апостольської Столиці, зважаючи на те, що повноцінному проведенню Ювілею завадила пандемія.
Щорічна програмна зустріч відбулася онлайн і була зосереджена на постаті засновника в контексті наближення його беатифікації.
Під час недільної зустрічі з вірними Святіший Отець заохотив не піддаватися зневірі в моменти труднощів, пам’ятаючи про те, що Христова присутність дає нам благодать свідчити.
Дикастерія сприяння цілісному людському розвитку повідомила в своєму комюніке, що Святіший Отець надіслав Ліванській Церкві 250 000 євро, аби відповісти на потреби людей, що постраждали внаслідок вибуху в бейрутському порту.
Під час першої після липневої перерви «віртуальної» зустрічі з вірними Глава Католицької Церкви скерував свою думку до Лівану, в столиці якого сильні вибухи напередодні спричинили загибель людей і завдали матеріальної шкоди.
Протягом серпня Святіший Отець запрошує згадати в своїх молитвах моряків і рибалок, нагадуючи про їхню важливу роль у гарантуванні продовольчої безпеки та товарообігу.
Йдеться про звичайну ротацію персоналу, що відбувається згідно з бажанням Святішого Отця. Папа Франциск покликав до виконання обов’язків особистого секретаря о. Фабіо Салерно, що досі працював у Відділі Державного Секретаріату в справах стосунків з державами. Про це повідомив Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні.
Через кардинала Майкла Черні Папа надіслав листа до Руху безземельних селян Бразилії, які організували ініціативи солідарності в рамках подолання наслідків пандемії.
Після сьогоднішньої молитви «Ангел Господній», Святіший Отець Франциск проголосив наступні слова:
«Я дізнався про нову угоду про припинення вогню на Донбасі, що була укладена нещодавно у Мінську членами Тристоронньої контактної групи.
Не відвертати свій погляд від потреб ближнього заохотив Святіший Отець учасників курсу, присвяченого наверненню до дияконії, організованого аргентинською дієцезією.
Вже рік мешканцям прирічкових міст і поселень бразильської Амазонки надає медичну допомогу корабель-лікарня, започаткована з ініціативи Святішого Отця та названа на його честь. Тепер команда приєдналася до боротьби проти пандемії.
Притча про сіяча, названа ним «матір’ю» всіх притч була у центрі недільних роздумів, якими він поділився з паломниками на площі Святого Петра.
Думками про джерело радості Святіший Отець поділився у розмові із засновницею спільноти «Нові горизонти»
Глава Католицької Церкви наголошує, що гарантування безпеки повинно посприяти наданню необхідної гуманітарної допомоги в контексті боротьби з пандемією.
Святіший Отець зателефонував до настоятеля парафії, яку відвідав два роки тому, просячи молитися за нього і заопікуватися найуразливішими.
Представляючи своє молитовне намірення на липень, Святіший Отець наголошує на труднощах, якими позначене життя сімей в сьогоднішньому світі, закликаючи Церкву й державу належним чином їх супроводити.
Глава Католицької Церкви написав послання учасникам Конференції Католицьких Медіа в США, заохочуючи використати досвід, набутий у контексті пандемії та старатися дивитися на світ очима Святого Духа, погляд якого допомагає долати недуги расизму, несправедливості та байдужості.
Глава Католицької Церкви ще раз запросив молитися за добрі результати конференції ЄС та ООН щодо Сирії та регіону.
Під час недільної зустрічі з вірними Святіший Отець побажав, аби люди, які потерпають під повеней на заході України, відчули «Господнє втішення та братню допомогу». Він також заохотив молитися за покращення долі народів Близького Сходу, що страждають від війн.
Черговим знаком прихильності та близькості Святішого Отця Франциска до України, котра страждає з огляду на зростаючу кількість випадків захворювання внаслідок пандемії, стали два апарати штучної вентиляції легень, передані в якості допомоги хворим Апостольською Нунціатурою у Києві для Міністерства охорони здоров’я України.
Папська Рада сприяння новій євангелізації представила Довідник, покликаний допомогти Церкві відповісти на нові виклики в сфері катехизації, пов’язані з культурними змінами. До появи документа причинилися також експерти з України.
Давид, як приклад молитви в усіх життєвих обставинах, був у центрі уваги восьмого повчання Святішого Отця про молитву. Все, що може трапитися в нашому житті, може стати словом, зверненим до Бога, Який завжди нас вислуховує. Такою думкою Папа Франциск підсумував своє повчання з нагоди загальної аудієнції, що в середу, 24 червня 2020 р., транслювалася з Апостольського палацу у Ватикані та була останньою перед літньою перервою.
“Mater Misericordiae”, “Mater Spei” та “Solacium migrantium” – три нові виголоси, додані з доручення Святішого Отця до однієї з найулюбленіших молитов.
Святіший Отець закликав молитися за те, аби біженцям надавалася необхідна підтримка, та заохотив зробити належні висновки із впливу локдауну, пов’язаного з пандемією, на довкілля, склавши побажання з Днем батька.
Звертаючись до медпрацівників, представників адміністрації та духовенства італійського регіону Ломбардії, що найбільше постраждав від пандемії коронавірусу, Папа Франциск висловив їм вдячність за великодушність й відданість у їхньому служінні.
Папа затвердив для проголошення три декрети про визнання чуда за заступництвом кандидатів на беатифікацію, декрет про визнання мучеництва італійської черниці та про геройський вимір чеснот мексиканської черниці.
Молитва заступництва за прикладом Мойсея, який, серед іншого, заступався за народ, який прогнівив Бога, була в центрі уваги роздумів, якими Папа поділився під час чергової загальної аудієнції.
Подвійний плід Євхаристії, яким є єднання з Христом і між тими, які Його споживають, був у центрі роздумів, якими Святіший Отець поділився під час полуденної молитви до Пресвятої Богородиці в урочистість Божого Тіла.
В телефонній розмові з Архиєпископом Апаресіди Святіший Отець запевнив у своїх молитвах, заохочуючи всіх бразилійців у цей період випробування скерувати свій погляд на Апаресідську Богородицю, шукаючи в Неї заступництва.
Про боротьбу з Богом як метафору молитви Святіший Отець роздумував під час чергової загальної аудієнції.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Його Святістю Папою Франциском у розвиток діалогу, започаткованого під час офіційного візиту Глави Української держави до Ватикану 8 лютого 2020 року.
Страждання світу в центрі уваги молитовного намірення Папи Франциска на червень, місяць, присвячений набожності до Пресвятого Ісусового Серця.
Під час загальної аудієнції Глава Католицької Церкви висловився щодо ситуації, яка склалася в США після трагічної загибелі Джоржа Флойда, підкреслюючи, що ми не можемо претендувати на захист сакральності кожного людського життя, заплющуючи очі на прояви расизму та виключення.
Зустрічаючись з вірними в останню неділю травня, Глава Католицької Церкви висловив солідарність мешканцям Амазонського регіону в контексті пандемії, та наголосив, що рятувати людей важливіше від рятування економіки. Він також заохотив до молитви за лікарів і медперсонал.
Свою четверту катехизу з циклу про молитву Святіший Отець присвятив молитві стародавніх праведників, які передали до наших днів шану до Всевишнього.
Вознесіння говорить нам про те, що Ісус і зійшов на небо, щоб перебувати у славі по правиці Отця, Він і далі й назавжди залишається з нами. Про це Святіший Отець нагадав перед проказуванням молитви «Царице Неба».
З нагоди сторіччя від дня народження Кароля Войтили Папа Франциск звернувся до польської молоді, заохочуючи юнаків і дівчат за прикладом свого святого земляка відкритися на дію Божого милосердя та стати його знаряддям у нашому світі.
Глава Католицької Церкви нагадав про ініціативи Високого Комітету загальнолюдського братерства, а також не оминув увагою річницю об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі й замаху на святого Івана Павла ІІ.
Святіший Отець закликав до солідарності в Європі в контексті 70-річчя «Декларації Шумана», а згадуючи 40-річчя візиту святого Івана Павла ІІ до Африки, підтримав місцеву екологічні ініціативу. Не забракло також вітання з нагоди Дня матері.
В заяві Комісії Єпископських Конференцій Європейського Союзу (COMECE) наголошується на важливості дотримуватися прав людини, включно з правом на свободу віросповідання, як у процесі впровадження заходів анти-Covid19, так і в період їхнього поступового скасування.
Під час ранішньої Святої Меси Божої в «Домі святої Марти» Папа закликав молитись за тих, які трудяться в «Червоному Хресті» та «Червоному Півмісяці». А в своїй проповіді запевнив, що Господь завжди потішає Своєю близькістю, правдою та надією.
Два італійські священики, донька священика-редемпториста разом з батьком та юнак наших днів: Папа затвердив ряд декретів про визнання геройського виміру чеснот п`ятьох Слуг Божих.
Відповідаючи на потреби тих, хто страждає внаслідок пандемії, Лицарі Колумба радіють збільшенням бажаючих долучитися до їхньої діяльності.
Папа Франциск підніс двох кардиналів до рангу кардиналів-єпископів і призначив нового Віце-Камерленга Святої Римської Церкви.
З наближенням місяця травня, який в католицькій традиції особливим чином присвячений набожності до Пречистої Діви Марії, Папа Франциск написав до всіх вірних листа, заохочуючи до щоденної молитви Розарію, який пропонує завершувати однією з цих молитов:
Папська Фундація дбає про духовну й матеріальну підтримку найбідніших громад в різних частинах світу, в яких часто місцева Церква є чи не єдиним осередком надання соціальних і медичних послуг.
Запланований на вересень 2020 року захід відбудеться у вересні 2021.
Чергова загальна аудієнція, яку Папа провів у режимі онлайн з робочого кабінету в Апостольському палаці, була присвячена Всесвітньому Дневі Землі.
У зв’язку з тим, що надзвичайна ситуація, викликана пандемією, вплинула на заходи, заплановані організаторами, на 2022 рік перенесено Всесвітню зустріч сімей, натомість на 2023 рік – Всесвітній день молоді.
Воскресіння учня по воскресінні Ісуса було в центрі роздумів Папи Франциска, якими він поділився, проповідуючи під час Святої Меси з нагоди Неділі Божого Милосердя. Він зазначив, що запорукою відбудови кращого світу є милосердя, виявлене до всіх.
16 квітня 1927 року, в маленькому баварському містечку Марктль-ам-Інн на півдні Німеччини, в родині офіцера поліції Йозефа Ратцінґера народився син, який того ж самого дня був охрищений та отримав ім’я Йозеф Алоїз. Через 78 років, 19 квітня 2005 року, його обрано Наступником святого Петра і він взяв ім’я Венедикт XVI. Сьогодні, передавши кермо Петрового човна своєму наступникові, він присвятив решту свого життя молитві за Церкву, за кожного з нас.
Під час Святої Меси в середу Папа Франциск окремо молився за те, щоб у цей нелегкий час Господь був поруч похилих віком людей, особливо самотніх та в домах для престарілих. У проповіді він пригадав вірність Бога, який і далі прямує із Своїм людом, як Спаситель: вірність Господа – це радість для нас усіх, що зігріває серце.
Надзвичайна молитва відбулася на площі Святого Петра, спогадуючи Христову жертву за спасіння людства.
Цьогорічні богослужіння Великого Четверга та Великої П’ятниці, як також Пасхальне чування, Великодня Свята Меса та благословення “Urbi et Orbi” відбуватимуться у незвичний спосіб. Все організовано таким чином, щоб супроводжувати вірних в цей період пандемії, дотримуючись приписів, впроваджених для запобігання поширенню вірусу.
Ранкову Святу Месу у Велику Середу Святіший Отець пожертвував за навернення тих, які наживаються на потребах людей, викликаних триваючою кризою, а під час проповіді у світлі Юдиної зради вказав на тих, які сьогодні готові продати найрідніших задля власної вигоди.
Фонд діятиме при Папських Місійних Організаціях. Як вступний внесок, Святіший Отець пожертвував 750 тисяч американських доларів.
Під час ранкової Святої Меси в суботу Святіший Отець підніс молитву за те, щоби Господь дарував нам чесне сумління, аби завжди чинити лише добро в цей важкий період, а в проповіді звернув увагу на те, що наші великі гріхи і падіння завжди починаються з маленької спокуси, що веде до самовиправдання.
Під час ранкової Святої Меси в середу Святіший Отець скерував свою думку до працівників суспільної комунікації, побажавши щоби вони були підтримкою для людей в умовах карантину. Проповідуючи, він вказав на те, що піддатися проводові Святого Духа веде до справжньої свободи.
У квітні Папа просив молитися про звільнення від залежностей.Загальний намір – звільнення від залежностей.
У складний час, який переживаємо з приводу пандемії COVID-19, у Ватикані видали Декрет про звершення богослужінь Пасхального Тридення 2020 р.
Результати тестів підтверджують відсутність інших випадків заражень серед мешканців «Дому святої Марти». Два нові випадки зараження Covid-19 у Ватикані. Про це повідомив Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні, доводячи до відома про перевірку, здійснену санітарними службами.
Святіший Отець благословив Рим і світ Найсвятішими Тайнами, випрошуючи в Господа припинення пандемії.
Шановні Священики та Богопосвячені Особи!
Улюблені Брати і Сестри!
У ці дні випробувань для людства, Святіший Отець Франциск, який сказав: «На пандемію вірусу ми хочемо відповісти загальною молитвою, співчуттям та турботою», запрошує католиків усього світу духовно об’єднатися у молитві з ним завтра, у п’ятницю 27 березня, о 18 год. за римським часом (тобто о 19 год. київського часу).
Відповісти вселенськістю молитви на пандемію вірусу закликав Папа Франциск, оголошуючи про дві молитовні ініціативи та висловлюючи солідарність із населенням Хорватії, що постраждало від землетрусу.
Апостольська Пенітенціарія оголосила про дар спеціальних відпустів для вірних, уражених недугою COVID-19, як також для медичних працівників, родичів і всіх тих, які різними способами, також і молитвою, піклуються ними.
Люди на завершальній стадії життя без капеланів, сім’ї, зачинені вдома без можливості прийти до священика з огляду на карантинні заходи… Під час ранкової проповіді Папа нагадав про щирий жаль, що відпускає гріхи в очікуванні на можливість висповідатися.
З огляду на надзвичайний стан також і загальні аудієнції та «Ангел Господній» лише через засоби комунікації.
У Ватикані повідомлено про те, що щоденні трансляції Святої Меси, яку служить Папа, відбуватимуться й надалі, а традиційні щотижневі зустрічі проводитимуться за допомогою засобів комунікації.
Перед Святою Месою в «Домі святої Марти» у Ватикані до молитви за недужих Папа додав заклик до священиків приносити Святе Причастя хворим та підтримувати медичних працівників у виконанні їхніх обов’язків.
«Бути свідками – це дар, якого ми не заслужили, але не можемо відступити назад, виправдовуючись своєю непридатністю», – підкреслив Папа перед молитвою «Ангел Господній».
У центрі уваги нового документу, опублікованого Міжнародною Богословською Комісією, – взаємозв’язок між вірою та Святими Таїнствами, зокрема, Таїнствами християнського втаємничення та Таїнством подружжя.
Як і щороку, в Попільну Середу Святіший Отець розпочав Великий Піст богослуженням на Авентинському пагорбі Римі.
На загальній аудієнції у Попільну середу Папа закликав «підключитись» до Євангелії, вимкнути мобілки, подбати про «екологію серця», відмовитись від зайвого та вирушити шляхом милосердної любові до найбільш потребуючих.
Недільний ранок 23 лютого Папа проводить у місті Барі, беручи участь у заключній частині Зустрічі роздумів і духовності єпископів Середземномор’я, метою якої є відповідь на очікування народів цього регіону.
Єпископ Серджіо Паґано, Префект Ватиканського Апостольського Архіву в інтерв’ю для Ватиканського радіо розповідає про очікування дослідників на відкриття доступу до матеріалів, що стосуються понтифікату Папи Пія ХІІ.
Добігає до завершення чергова зустріч Ради Кардиналів – спеціального органу, скликаного Святішим Отцем для допомоги в управлінні Церквою та реформуванні Римської Курії.
Під час недільної зустрічі з вірними Святіший Отець поділився думками про те, хоч не є легко дотримувати заповідей так, як цього вимагає Ісус, Він дає нам для цього особливу допомогу – Свою благодать і любов.
Понад 90 років тому, 11 лютого 1929 року, було створено сучасну Ватиканську державу та покладено край конфліктові між Святим Престолом й об’єднаною Італією, що посприяло участі італійських католиків у житті своєї країни.
Глава Католицької Церкви подякував Орденові за участь у турботі Наступника святого Петра за всі Церкви та підтримку діл милосердя Папи.
Під час офіційного візиту до Святого Престолу Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Державним секретарем, кардиналом П’єтро Пароліном, за участю Секретаря з міждержавних відносин, архієпископа Пола Річарда Галлахера, повідомляє Офіс Президента України.
Повідомлення Ватиканського прес-центру про аудієнцію Президента України в Папи Франциска, що відбулася 8 лютого 2020 року.
Звертаючись до учасників семінару, присвяченого питанням освіти й виховання, Святіший Отець зазначив, що виховання є одним з найбільших викликів сучасного суспільства.
8 лютого відбудеться офіційний візит Президента України Володимира Зеленського до Ватикану. Як повідомляє Офіс Президента України, програмою візиту передбачена аудієнція Глави держави з Його Святістю Папою Франциском.
Розмови з викладачем філософії о. Луїджі Епікоко були приурочені до 100-річчя від дня народження Папи-слов’янина.
Святіший Отець передав вітання учасникам відкриття святкувань 150-річчя проголошення Риму столицею об’єднаної Італії.
Просити в Бога «нового погляду», який вміє побачити благодать, шукати ближнього й надіятися заохотив богопосвячених осіб Святіший Отець, проповідуючи під час Святої Мечи з нагоди Дня богопосвячених осіб.
Вітаючи під час загальної аудієнції молодь, Святіший Отець заохотив юнаків і дівчат наслідувати приклад святого Джованні Боско, а також закликав молитися за богопосвячених осіб.
Під час недільної зустрічі з вірними Глава Католицької Церкви закликав до молитви й зосередження в річницю звільнення концтабору Аушвіц.
Про потребу гостинності до інших християн, про турбото щодо мігрантів та вразливих людей говорив Святіший Отець під час загальної аудієнції з вірними у Ватикані 22 січня 2020 року.
Прес-служба Святого Престолу поширила телеграму співчуття за підписом Державного Секретаря з приводу трагедії, що трапилася поблизу столиці Ірану.
Прагнення миру закладене в глибині людського серця, а страх та неприйняття відмінностей інших спричиняють війни та конфлікти. Для того, аби стати на шлях миру, потрібно пам’ятати про постраждалих від наслідків насилля, шукати правду в діалозі поза ідеологіями та відмінними поглядами й усвідомлювати свої обов’язки перед суспільством. Про це йде мова в Посланні Папи Франциска з нагоди 53- го Всесвітнього дня миру.
Зустрічаючись з паломниками в останню неділю року, Святіший Отець поділився думками про те, що від Святої Родини з Назарету можемо вчитися сповняти Божу волю.
Спільно відкривати те, як вкорінення у вірі запрошує та готує виходити назустріч ближнім, відповідаючи на нові виклики нашого суспільства, закликав Папа Франциск у посланні до учасників новорічного паломництва, організованого у Вроцлаві екуменічною спільнотою з Тезе.
Бажаючи у день Христового Різдва Божого світла для народів світу, Папа Франциск не забув і про Україну, що гаряче прагне миру.
Святіший Отець прийняв зречення Декана Колегії Кардиналів та зробив призначення на цю посаду п’ятирічним, з можливістю пролонгації.
У п’ятницю, 20 грудня 2019 р., у Ватикані відбулася зустріч Папи Франциска та Генерального Секретаря ООН, наприкінці якої вони звернулися з наступним спільним відео-посланням:
Останню в цьому році загальну аудієнцію Святіший Отець присвятив приготуванню до Різдва та ролі вертепу в цьому приготуванні.
Святіший Отець інавгурував новий ватиканський осідок «Scholas Occurrentes», папської фундації, що займається вихованням у різних частинах світу. Відкрито 14-й міжнародний осідок у Лос-Анджелес, США.
11 грудня вранці, перед Генеральною Аудієнцією, при Вівтарі Катедри Ватиканської Базиліки, Святіший Отець Франциск прийняв на Аудієнції учасників Паломництва Мукачівської Єпархії Візантійського обряду (Україна) з нагоди 30 річчя виходу з підпілля Мукачівської Єпархії.
Під час недільної зустрічі з вірними Святіший Отець запевнив у тому, що молиться за позитивні результати зустрічі представників найвищого рівня так званої «Нормандської четвірки».
Папський роздавач милостині вдруге вирушив до таборів біженців на грецькому острові, щоби довершити місію, розпочату в травні.
Над темою душпастирства християнських подруж та покликанням сімей запропонував призадуматись Папа Франциск під час зустрічі з учасниками курсу, організованого трибуналом Римської Роти.
Чергова «п’ятниця милосердя» привела Папу Франциска до «польової поліклініки», оснащеної на площі Святого Петра для бідних, та до безхатченків, для яких відкрито осередок нічного й денного перебування у престижному палаці.
Безпритульні, мігранти та бідні, для яких, зазвичай, ускладнений доступ до структур охорони здоров’я, можуть отримати необхідні медичні послуги в оснащеній з нагоди дня бідних амбулаторії на площі Святого Петра.
Під час катехизи перед проказуванням молитви «Ангел Господній» Папа Франциск запропонував роздумати над темою життя після смерті та призначенням людини до щасливої вічності з Богом.
Про гідність ув’язнених братів та сестер, про виклики, які стоять перед в’язнями та їхніми сім’ями, і про пріоритети в’язничного капеланства говорив Папа до учасників міжнародної зустрічі регіональних та національних відповідальних за пенітенціарного душпастирства.
Представляючи молитовне намірення на листопад 2019 року, Папа Франциск закликає католиків молитись за дух діалогу, зустрічі й примирення на Близькому Сході.
Ідентичність, місце та надія – ці три поняття були в центрі цьогорічної проповіді Святішого Отця в день спомину всіх померлих.
Завершуючи Синод, присвячений Амазонії, Папа підбив підсумки його діяльності, наголошуючи, що його осередком був пастирський, культурний, екологічний та суспільний діагноз проблем у цьому регіоні.
Продовжуючи роздуми про Діяння Апостолів, Святіший Отець звернув увагу на те, що Церква – це не твердиня, а намет, спроможний розширюватися, щоби всі могли увійти до нього.
З нагоди літургійного спомину Святого Йоана Павла ІІ його наступник Папа Франциск опублікував на своєму аккаунті у Твіттер наступне повідомлення:
В річницю обрання Кароля Войтили на Петрове служіння, Папа Франциск вказав на постійну актуальність його заклику відкрити серце для Христа.
В неділю, 13 жовтня 2019 р., Папа Франциск відслужив на площі Святого Петра у Ватикані Святу Месу, на початку якої проголосив святими Католицької Церкви п’ятьох блаженних. Пропонуємо вашій увазі короткі біографічні довідки.
Після Святої Меси з нагоди відкриття, відслуженої напередодні, вранці, 7 жовтня, молитвою, промовистою й наповненою символами ходою та вступним словом Святішого Отця розпочалися безпосередні праці Синоду про Амазонію.
Сторони відзначили внесок і прагнення Церкви сприяти розбудові дедалі солідарнішої Європи, обговоривши також деякі питання міжнародного й регіонального характеру.
Папа Франциск надіслав послання до учасників цьогорічної Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи, які зібрались у Сантьяго-де-Компостела від 3 до 6 жовтня 2019 року.
Звертаючись до представників італійської Федерації спілок лікарів-хірургів і стоматологів, Святіший Отець закликав їх розглядати хворобу не тільки як клінічний випадок, а як стан певної людини, шануючи її гідність і неповторність.
У п’ятницю, 6 вересня 2019 р., на землю Мадагаскару вдруге ступила нога Наступника святого Петра: після того, як цю країну 1989 року відвідував святий Іван Павло ІІ, сюди прибув Папа Франциск, як «Сіяч миру та надії» (таким є гасло цього етапу 31-ї Апостольської подорожі).
«Ви – важливі!» – наголосив Святіший Отець, звертаючись до молоді, що взяла участь у міжрелігійній зустрічі в Мапуто. Другою подією другого дня Апостольського візиту Папи Франциска до Мозамбіку стала Міжрелігійна зустріч з молоддю, що відбулася в четвер, 5 вересня 2019 р., в спортивному комплексі «Pavillon Maxaquene».
Протягом семи днів Глава Католицької Церкви відвідуватиме Мозамбік, Мадагаскар і Маврикій/
«Я не маю приготованої промови, бо під час тієї зустрічі, яку ми мали [у Ватикані 5 липня 2019] Папа вже сказав усе, що мав сказати», – пожартував Святіший Отець, приймаючи в понеділок, 2 вересня 2019 р., ієрархію Української Греко-Католицької Церкви, яка цими днями зібралася в Римі на чергове щорічне засідання священного Синоду Єпископів.
Представляючи молитовне намірення, Сятіший Отець нагадує, що створіння є задумом Божої любові. «Океани містять більшість води планети, як також найбільше розмаїття живих істот, чимало з яких сьогодні з різних причин перебувають під загрозою», – цим ствердженням Папа Франциск розпочинає відеопредставлення молитовного намірення на вересень, призначеного для «Апостольства Молитви – Всесвітньої мережі молитви в наміреннях Папи», нагадуючи: «Створіння – це задум Божої любові до людства».
Зустрічаючись з паломниками, які зібралися на загальну аудієнцію, Святіший Отець поділився думками про те, що означає християнське сопричастя. Він підкреслив, що справжнє навернення – це те, яке сягає до кишені, натомість, лицеміри не можуть називатися справжніми Христовими учнями.
Європа не повинна розпастися, слід шанувати ідентичність народів, але уникати замкненості, політика потребує креативності та розсудливості, а Синод, присвячений Амазонії, хоч і має екологічний аспект, але оскільки спонукуваний Церквою, то матиме, насамперед, євангелізаційний вимір. Такими думками Папа Франциск поділився в інтерв’ю для розділу «Vatican Insider» італійської щоденної газети «La Stampa».
В перший день серпня опубліковано відеоролик, в якому Святіший Отець представляє молитовне намірення для Всесвітньої мережі молитви Папи.
Вчора, 4 липня, у Ватикані Папа Римський Франциск прийняв президента Російської Федерації Володимира Путіна, який запізнився майже на годину. Зустріч відбувалася за зачиненими дверима і тривала майже годину.
Про Святих Верховних Апостолів як про свідків життя, свідків прощення та свідків Ісуса Христа проповідував Папа Франциск під час Євхаристійного Богослужіння з нагоди урочистості святих Петра й Павла.
Папа Франциск надіслав листа в’язням виправної колонії, розташованої на італійському острові Ґорґона.
Своїми думками на тему богослов’я прийняття та діалогу у контексті Середземномор’я поділився Глава Католицької Церкви, взявши участь у сумпозіумі, який у п’ятницю, 21 червня 2019 р., відбувся на Папському Богословському Факультеті у Неаполі.
Приймаючи у Ватикані Папських Представників, Глава Католицької Церкви вказав на 10 важливих характеристик, якими повинно відзначатись, зокрема, служіння Папських Нунціїв, які представляють Церкву і Святішого Отця у різних куточках світу.
Завершивши Святу Месу в Марійському санктуарії в Шумулеу-Чук, Папа вшанував Пресвяту Богородицю, піднісши «Золоту троянду» до Її чудотворної статуї, яка там почитається.
Перший день Апостольської подорожі пройде під знаком екуменізму. В п’ятницю, 31 травня 2019 р., об 11:10 місцевого (що збігається з київським) часу в міжнародному аеропорту Бухареста, столиці Румунії, приземлився літак, яким з Апостольським візитом до цієї країни прибув Святіший Отець Франциск. Румунія стала 45-ю країною, яку він відвідує за час свого понтифікату.
У п’ятницю, 24 травня Святіший Отець Франциск прийняв на приватній аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, титулярного Архієпископа Равелло, Апостольського Нунція в Україні.
Про необхідність братерського суспільства та про важливу місію дипломатів на служінні мирному співжиттю між народами говорив Папа Франциск приймаючи у Ватикані новопризначених Послів, акредитованих при Святому Престолі.
В загальній аудієнції взяла участь делегація українських військовослужбовців, до яких Святіший Отець звернувся з окремим привітанням.
Вчителька хімії та місіонерка й перша блаженна мирянка з «Opus Dei»: кардинал Анджело Беччіу провів у Мадриді чергову беатифікацію.
Понад 3,5 мільйонів євро Апостольська Елемозінерія пожертвувала у 2018 році від імені Святішого Отця для користь бідних і потребуючих, допомагаючи їм оплатити рахунки за комунальні послуги та оренду житла.
Питання зловживань, жіночий дияконат, роль жінки в Церкві. Такі теми були заторкнуті під час зустрічі Папи Франциска з учасницями Пленарної Асамблеї Міжнародного Союзу Генеральних Настоятельок.
У четвер ввечері, 9 травня 2019 р., в Папській базиліці святого Івана на Латерані Папа Франциск, зустрічаючись із духовенством та мирянами своєї дієцезії, заохотив їх прислухатись до вказівок Святого Духа та до волання їхнього міста.
Звертаючись до учасників екуменічної й міжрелігійної зустрічі молоді в столиці Північної Македонії, Святіший Отець зазначив, що основною характеристикою молоді є здатність мріяти і закликав їх бути ремісничими надії для свого народу і всього людства.
Жанові Ваньє, що присвятив своє несенню надії страждаючим, у вересні сповнилося 90 років. Цієї ночі на 91-му році життя відійшов до вічності Жан Ваньє, повідомляє Радіо Ватиканське.
Звертаючись до дітей, що під час Святої Меси в Раковському (Болгарія) приступили до першого Святого Причастя, Святіший Отець закликав їх пам’ятати, що Христос живий і що Він завжди бажає перебувати поруч з ними.
О 9:50 місцевого часу, що збігається з київським, літак з Папою Франциском на борту приземлився в столиці Болгарії місті Софії. Главу Католицької Церкви біля підніжжя трапу зустрічав Прем’єр-міністр Бойко Борісов, повідомляє vaticannews .
У делікатній та складній ситуації, в якій знаходиться Україна, Святіший Отець Франциск вирішив запросити до Рима в днях 5-6 липня 2019, Верховного Архієпископа, членів постійного Синоду та Митрополитів Української Греко-Католицької Церкви.
Приєднавшись через Твіттер до відзначення Всесвітнього дня свободи преси, Глава Католицької Церкви наголошує на необхідності вільної журналістики.
У травні Папа закликає членів Молитовного апостольства та усіх людей доброї волі молитися за Церкву в Африці.
Папський молитовний намір: Щоб Церква в Африці завдяки активності своїх членів була закваскою єдності між народами, а також знаком надії для цього континенту.
Три дарунки, які воскреслий Ісус приніс Своїм учням, являючись їм після воскресіння, були в центрі уваги роздумів, якими Святіший Отець поділився в неділю Божого милосердя.
В другий день великодніх свят Глава Католицької Церкви знову склав співчуття з приводу терактів на Шрі-Ланці та ще раз нагадав світові про необхідність засудження тероризму, «нелюдських вчинків», для яких не існує виправдання.
А також склав співчуття з приводу терактів на Шрі-Ланці, скоєних проти християнських храмів під час пасхальних богослужінь.
Наприкінці Хресної дороги в римському Колізеї у Велику П’ятницю, 19 квітня 2019 р., Папа Франциск проказав наступну молитву:
Святіший Отець розпочав Пасхальне Тридення серед працівників та ув’язнених пенітенціарної установи у Веллетрі.
«Господній Дух на мені, бо він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину». В світлі цих слів старозавітного пророцтва, які Ісус у синагозі Назарету Ісус застосував щодо Себе, Святіший Отець поділився зі священиками значення помазання, яке вони отримали під час свячень.
У вівторок, 16 квітня 2019 р., Папа Франциск надіслав повідомлення Архиєпископові-Митрополиту Паризькому Мішелю Апетіту, з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.
Напередодні його особисто привітав Папа Франциск.
Благословенням пальмових і оливкових галузок та процесійною ходою на згадку про урочистий в’їзд Христа до Єрусалиму на площі Святого Петра у Ватикані розпочалася Свята Меса Страстей Господніх, яку в Пальмову (Вербну) неділю 14 квітня 2019 р. очолив Папа Франциск.
Звертаючись до політичних і церковних лідерів Південного Судану, що взяли участь у реколекціях у Ватикані, Святіший Отець закликав їх перебувати в присутності Бога, щоб усвідомити свою відповідальність за будування миру в країні. На завершення зустрічі, серед загального зворушення, Папа наблизився до кожного з політичних лідерів країни, поцілувавши їм ноги.
Йдеться про документ, яким регулюється створення та діяльність персональних ординаріатів для англіканців, які приступають до єдності з Наступником святого Петра.
Нещодавно завершилась Х Пленарна Асамблея Папської Комісії Захисту Неповнолітніх, під час якої наголошувалось на важливості слухання постраждалих. Були представлені нові проекти та заплановані заходи.
Католицьке телебачення «EWTN», телеканали «UA: Перший» і «5» у співпраці з Католицьким Медіа-Центром транслюватимуть на живо великодні богослужіння під проводом Папи Франциска, а також богослужіння з Києва.
Згадати в своїх молитвах тих, які ризикують своїм життям, рятуючи інших, заохочує Святіший Отець, вказуючи на людей, які здійснюють своє покликання в екстремальних умовах.
У Ватикані 29 березня 2019 р. проголошено оновлене законодавство в сфері захисту неповнолітніх і уразливих дорослих. В редакційній колонці Андреа Торніеллі пояснює основні елементи трьох документів, що стосуються Держави-Міста Ватикану та Римської Курії.
Святіший Отець відлетів з дводенним візитом до Марокко, що включає зустрічі з представниками влади, зі студентами інституту мусульманських проповідників, мігрантами та місцевою християнською спільнотою.
В урочистість Благовіщення Господнього Святіший Отець відслужив Святу Месу в стінах, які згідно з переданням були свідками цієї події, де підписав Апостольське напоумлення у формі Листа до молоді.
Церква проголосила блаженним ще одного мученика громадянської війни в Іспанії – каталонського медика, що був взірцем мирянина.
В Аріччі поблизу Риму тривають духовні вправи Святішого Отця та Римської Курії.
В Іспанії проголошено нових мучеників, які загинули за віру під час кривавих подій в країні в 30-х роках минулого сторіччя.
Приймаючи настоятелів та працівників Ватиканського Секретного Архіву, Папа Франциск оголосив про те, що вже через рік дослідники отримають доступ до архівів, які стосуються понтифікату Папи Пія ХІІ.
Святіший Отець окреслив нагальну необхідність подбати про безпеку й захист найменших і уразливих у наших суспільствах, наголосив на рішучості Церкви в цьому напрямку, подякував величезній більшості вірних своєму служінню та закликав перетворити цю ситуацію в шанс на очищення.
Святіший Отець відкрив зустріч «Захист неповнолітніх у Церкві». «Розпочинаймо цей наш шлях, озброєні вірою та духом якнайбільшої щирості, мужності та конкретності», – з таким заохоченням Папа Франциск звернувся у четвер, 21 лютого 2019 р., до Патріархів і Глав Східних Католицьких Церков, кардиналів та єпископів, чернечих настоятелів та очільників дикастерій Римської Курії, зібраних у залі синодальних засідань, відкриваючи зустріч «Захист неповнолітніх у Церкві».
Напередодні зустрічі «Захист неповнолітніх у Церкві» переглянемо шлях, яким вже пройшли Папи, Ватикан і місцеві Церкви в боротьбі проти зловживань сексуального характеру, скоєних представниками духовенства проти неповнолітніх.
У четвер, 14 лютого 2019 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив кардинала Кевіна Фаррелла, Префекта Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя, Камерленгом Святої Римської Церкви.
В працях, присвячених розвиткові та регламентуванню літургії, беруть участь кардинали та єпископи з усіх континентів, які є членами цього відомства.
Молитвою в катедральному соборі Абу-Дабі розпочався останній день Апостольської подорожі Папи Франциска до Об’єднаних Арабських Еміратів.
Під час міжрелігійного форуму на тему братерства, що відбувся в Абу-Дабі за участі Папи Франциска, було підписано спільну декларацію, якою, зокрема, рішуче засуджено тероризм і насильство.
В неділю, 3 лютого 2019 р., о 21:48 місцевого часу, літак з Папою на борту приземлився в міжнародному аеропорту Абу-Дабі, столиці ОАЕ. Так розпочався короткий, але дуже важливий історичний візит Глави Католицької Церкви: вперше Папа ступив на Аравійський півострів.Папа Франциск розпочав свій другий день у ОАЕ церемонією привітання в президентському палаці, після якої наніс офіційний візит наслідному принцеві країни.
Святіший Отець вручив молодь під опіку Пресвятої Богородиці, закликавш повертатися додому, до своїх спільнот і родин, місіонерами, що звіщають віру та радість.
В міжнародному аеропорту Панами відбулася офіційна зустріч. Після дванадцяти з половиною годин перельоту, літак з Папою Франциском на борту приземлився в міжнародному аеропорту Токумен Панами, столиці однойменної країни в Центральній Америці, яке цими днями стало молодіжною столицею світу. Тож прибуття Святішого Отця привітав ентузіазм двох тисяч юнаків і дівчат, зібраних в аеропорту, та тисячі й тисячі молодих паломників з усіх континентів на вулицях міста.
24–27 січня 2019 року католицьке «Телебачення Віковічного Слова» («EWTN Україна») транслюватиме на живо Всесвітні дні молоді в Панамі, у яких братиме участь Папа Франциск.
Святіший Отець підкреслив, що інтернет – це ресурс нашого часу, що може допомогти навіть і молитися разом, та активував свій профіль на платформі Апостольства молитви «Click To Pray», заохотивши молодь завантажувати її та молитися.
Очільник Ватиканського прес-центру пояснив деякі аспекти запланованої на лютий зустрічі голів єпископатів з Папою на тему захисту неповнолітніх у Церкві. Представлено також деякі організаційні моменти.
Згідно зі звичаєм, у свято Господнього Хрищення Папа охристив немовлят, які протягом року народилися в сім’ях ватиканських працівників. «Передавати віру – це ваше завдання», – наголосив Папа Франциск, звертаючись до батьків у проповіді на Святій Месі, під час якої він уділив Святе Таїнство Хрищення 27 немовлятам.
Речник організаційного комітету Всесвітнього дня молоді у Панамі Джанкарлос Канданедо розповідає про приготування до приїзду Святішого Отця.
На початку нового року Папа Франциск зустрівся з послами країн, які підтримують двосторонні відносини зі Святим Престолом.
Дозволити Богородиці поглянути на нас, обійняти і взяти нас за руку заохотив вірних Святіший Отець в перший день нового року, наголосивши на важливості здатності дивуватися перед обличчям втілення Божого Сина.
Пропонуємо згадати основні події року, що минає, у світлі «програмного документа» понтифікату Папи Франциска.
У цьогорічному різдвяному посланні Святіший Отець заохотив наново відкривати дар братерства, особливо бажаючи цього тим регіонам, які спраглі миру.
Католицький телеканал «EWTN» та телеканали «UA: Перший», «5» у співпраці з Католицьким Медіа-Центром транслюватимуть НАЖИВО Різдвяні Богослужіння під проводом Святішого Отця Папи Франциска:
Ввечері, 7 грудня 2018 р., відбулася інавгурація різдвяних символів, встановлених на площі Святого Петра: піщаного вертепу, виконаного згідно з традицією піщаних скульптур з Єзоло, та ялинки, що прибула з Доломітових Альп.
Папа Франциск подякував жертводавцям за різдвяну ялинку та вертеп, які цього року прикрасили площу Святого Петра, та пригадав про їхнє символічне значення у призмі приходу Божого Сина у наш світ.
Під час ранкової Святої Меси у понеділок першого тижня Адвенту Святіший Отець проповідував про важливість того, аби повністю зрозуміти таємницю народження Ісуса, щоб розвивати особисті стосунки з Божим Сином.
«Дорогі брати й сестри, вчора Україна спогадувала річницю Голодомору, жахливого голоду, спровокованого радянським режимом, який спричинив мільйони жертв. Картина, що викликає біль. Нехай же ця рана минулого стане для всіх закликом, аби такі трагедії більше ніколи не повторювалися.
«Зараз всі спільно пообідаємо. Дякуємо тим, які приготували обід та служитимуть при столах. Дякуємо всім і молімося до Бога, щоб усіх нас благословив. Просимо Божого благословення для всіх, зокрема, для тих, які зібралися тут. Нехай же Бог благословить кожного з нас, наші серця, наші наміри й допоможе прямувати вперед», – цими простими словами Папа Франциск привітав усіх, які в неділю, 18 листопада 2018 р., зібралися в залі Павла VI у Ватикані на обід, приготований з нагоди Всесвітнього дня бідних.
З нагоди ІІ Всесвітнього Дня Бідних, на бажання Папи, на площі Святого Петра у Ватикані відкрито медичний пункт.
В суботу зранку, 6 жовтня, Його Святість Папа Франциск прийняв на приватній Аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, титулярного Архієпископа Равелло, Апостольського Нунція в Україні.
Від 3 до 28 жовтня 2018 р. у Ватикані триває XV Звичайна Асамблея Синоду Єпископів. Вона розпочалась урочистою Святою Месою на площі Святого Петра, яку вранці очолив Папа Франциск.
Ватиканський прес-центр повідомив про заклик Папи Франциска до всіх вірних протягом жовтня щодня молитися на вервиці за Церкву.
«Святіший Отець вирішив запросити всіх вірних в усьому світі щодня молитися вервицю протягом усього Марійського місяця жовтня, і, таким чином, єднаючись як Божий люд в сопричасті й покаянні, просити Пречисту Діву Марію та Архангела Михаїла захистити Церкву від диявола, який завжди намагається відділити нас від Бога і розділити нас». Про це йдеться в повідомленні Ватиканського прес-центру, опублікованому в суботу, 29 вересня 2018 року.
Підсумовуючи під час загальної аудієнції Апостольський візит до Балтійських країн, Папа Франциск зосередився на темі свободи, що набирає сенсу в контексті милосердя, вказав на екуменічний вимір подорожі, поділився своїми враженнями від зустрічей з молоддю й літніми людьми, а також підкреслив героїзм людей, які віддали життя за віру.
Звертаючись до молодих литовців, Папа Франциск вказав на важливість підтримки спільноти у подоланні важких моментів, закликав молодь виходити назустріч іншим і не кружляти у «лабіринтах життя», а наслідувати Христа, який дає чіткий напрямок власному життю.
Папа Франциск прийняв у Ватикані учасників Генеральної Капітули Згромадження Облатів святого Йосифа, подівшись думками про важливість наслідування святого Йосифа та належного формування молоді.
Завжди існуватимуть ті, що чинять опір Добрій Новині, але саме свідчення вірності Божій любові спасає світ від гріха, егоїзму, жадібності й байдужості. На цьому наголосив Папа, проповідуючи під час Святої Меси з нагоди завершення ІХ Всесвітньої зустрічі сімей. Перед її початком він попросив пробачення у жертв зловживань.
Папа Римський Франциск надіслав вітання президенту та громадянам України з нагоди 27 річниці незалежності. Про це повідомляє прес-служба президента.
«Сподіваюся, що прагнення знайти рішення на благо миру, до якого так прагне народ, принесе позитивні результати для усієї країни, особливо для жителів регіонів, уражених конфліктом», — йдеться у привітанні.
Католики України дякують за Humanae Vitae. "Ось минуло 50 років, а зміст цього документу й надалі додає відваги жити євангелічним радикалізмом, розвиваючи поставу цілковитої довіри Богу". Додати до листа можна і свій підпис.
З 26 липня в Ватикані офіційно можна придбати медаль випущену до 6-го року понтифікату Папи Франциска. Пам`ятний знак присвячений миру і застерігає від війни.
Світ не повинен забувати про уроки минулого століття, зокрема, про Хіросіму й Нагасакі; вистачить вже, щоб енергетичний ринок диктував закони життя народів. Нехай, натомість, запанує мир, що є плодом відкритого діалогу без боязні відмінностей. Про це говорив Святіший Отець, підсумовуючи День молитви і призадуми за мир на Близькому Сході
В навечір’я урочистості святих Апостолів Петра і Павла Папа очолив консисторію, ввівши в сан нових кардиналів.
Господь нагадує нам, що єдиною вірогідною владою є та, що припадає до стіп інших, аби служити Христові. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час прилюдної консисторії з нагоди введення в сан чотирнадцятьох нових кардиналів.
У першій промові, виголошеній у Швейцарії, Глава Католицької Церкви зауважив, що екуменізм – це «збиткове починання», але мова йде про втрату згідно з повчанням Ісуса: хто втратить своє мене ради, той знайде/
Папа Франциск зустрівся з делегацією італійського Форуму Сімейних Асоціацій, що зродився 1992 року з метою об’єднати зусилля різних згуртувань, спрямовані на те, щоб звернути увагу політичного та культурного дискурсу на сім’ю, як соціальний суб’єкт.
Під час ранкової Святої Меси в день літургійного спомину святого апостола Варнави Святіший Отець поділився думками про три виміри євангелізації.
Під час загальної аудієнції в середу, 23 травня 2018, Папа Франциск привітав делегацію українських військових і запевнив у молитві за мир в Україні.
Ми часто дякуємо Богові за Його дари, і це добре. Але ще краще дякувати Богові за те, який Він, бо Він – це Бог, вірний у любові, а Його доброта не залежить від нас. Про це 5 травня 2018 року Папа Франциск говорив у проповіді з нагоди 50-річчя утворення в Римі першої спільноти Неокатехуменальної Дороги, відсвяткувати яке з`їхалися 150 тисяч осіб з усього світу.
25 квітня архієпископ М. Мокшицький разом зі академічною спільнотою Люблінського Католицького Університету, викладачами і студентами університету, з нагоди 100-річного ювілею університету звершив паломництво до гробниці св. Йоана Павла ІІ, багаторічного викладача вищезгаданого університету.
Ісус прийшов щоб служити нам, Він не «вмиває руки», як Пилат, але схиляється над загубленою вівцею, ризикуючи поранитися терням. На це завернув увагу Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси «на Господній вечері», яку він відслужив у Великий Четвер 29 березня 2018 р. в римській в’язниці «Regina Coeli».
Розпочинається реєстрація учасників з України, які хочуть узяти участь у Світових днях молоді в Панамі. Центральні події СДМ-2019 відбудуться в Панамі 22–27 січня 2019 року. Від 17 до 21 січня їм передуватимуть «Дні в дієцезіях».
13 березня 2013 року кардинали Католицької Церкви обрали на конклаві нового єпископа Риму, 265 наступника св. Петра. Ним став аргентинський кардинал архієпископ Буенос Айресу, Хорхе Маріо Берґоліо. Новий папа взяв собі імя Франциск, на знак того, як він потім розповідав, щоб "памятати про бідних", і бути як "бідак з Асижу - св. Франциск".
У Загальному Римському Календарі – нове свято: згідно із декретом "Ecclesia Mater" Конгрегації Божественного культу й Дисципліни Святих Таїнств, підписаним 11 лютого 2018 р. та оприлюдненим 3 березня 2018 р., Папа Франциск постановив, щоб у понеділок після П’ятидесятниці відзначалося свято Пречистої Діви Марії, Матері Церкви.
П’ятницю, 23 лютого 2018 р., Папа Франциск оголосив Днем молитви і посту в наміренні миру. Із відповідним закликом він звернувся у неділю, 4 лютого, після проказування молитви «Ангел Господній».
5 січня 2018 року в Язлівці, на Тернопільщині,у Санктуарії бл. Марцеліни Даровської відбулась урочиста Служба Божа, яку очолив і проповідь виголосив о. Андрій Нєдзельський. Зокрема,отець звернув увагу на волю Божу в житті блаженної Марцеліни, як вона розпізнала волю Господа Бога щодо її життя та життя монашого згромадження. Мати Марцеліна говорила: "Найкраще,що може зробити людина - це виконати Божу волю, жити Богом і для Бога!".
Папа Франциск підписав декрет про героїчність чеснот кардинала Стефана Вишинського, повідомляє прес-бюро Апостольського Престолу. Відтепер польському Примасові Тисячоліття офіційно належить титул Слуги Божого. Для беатифікації потрібне чудо за наступництвом кардинала Вишинського. 12 грудня 2017 р. під час звичайної сесії кардинали та єпископи Конгрегації у справах канонізацій висловили позитивну думку про героїчність чеснот кардинала Стефана Вишинського. Тим самим завершилася праця Конгрегації над «Positio super virtutibus».
Телеканали «Перший», «5» та «EWTN» у співпраці з Католицьким Медіа-Центром транслюватимуть на живо різдвяні богослужіння з Папою Франциском:
7 жовтня 2017 року, об 11.30, Його Святість Папа Франциск прийняв в приватній Аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, Апостольського Нунція в Україні. Під час зустрічі, Святіший Отець хотів бути детально поінформованим щодо політичної, церковної та екуменічної ситуації в Україні, і особливо щодо тих людей, які страждають через війну на Донбасі. Він хотів дізнатися про стан Своєї гуманітарної ініціативи «Папа для України».
Про важливість смиренно супроводжувати сучасну людину на її життєвому шляху говорив Папа Франциск до нововисвячених єпископів з усього світу, серед яких є два архієреї з Римо-Католицької Церкви в Україні: Віталій Кривицький, єпископ-ординарій Києво-Житомирської дієцезії, та Едвард Кава, єпископ-помічник Львівської архідієцезії.
У вівторок, 29 серпня 2017 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив о. Ентоні Джеймса Коркорана, ТІ, Апостольським Адміністратором Апостольської Адміністратури Киргизстану. Його попередникові на цьому служінні Янезу Міхельчічу, ТІ, у травні виповнилося 75 років життя.
Папа Франциск наприкінці осені відвідає М’янму (колишня Бірма) і Бангладеш. Про це у понеділок 28 серпня 2017 р. повідомив Ватиканський прес-центр.
Чудотворна ікона показує нам, що Богородиця не є далекою Королевою, але Матір’ю, що обіймає Своїх дітей. Про це роздумує Папа Франциск у своєму посланні учасникам ювілейних святкувань на Ясній Горі в Ченстохові в Польщі.
Будівля, яку з 1827 р займає найменша армія на світі, потребує грунтовної реконструкції
Папа молиться за жертви цього теракту й бажає висловити свою близькість усьому іспанському народові.
Повідомленням, оприлюдненим через соціальну мережу Твіттер у суботу, 12 серпня 2017 р., Папа Франциск закликав молодь усього світу поділитися своїми думками й подбати про те, аби їх голос був почутий в рамках приготування до Синоду Єпископів, що відбудеться у Ватикані в жовтні наступного року на тему «Молодь, віра та розпізнавання покликання».
«Мир становить ясний та невідкладний пріоритет як для Папи Франциска, так і для мене особисто, в цьому історичному періоді, коли ми є свідками зростання напруженості та конфліктів у різних частинах світу», – ствердив кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу, в інтерв’ю для італійського часопису «Corriere della Sera», присвяченому запланованому на 20-24 серпня 2017 його візитові до Росії.
Від 10 серпня дві Католицькі Комісії Душпастирства молоді в Україні (Римсько і Греко-Католицької церкви) пропонують анкету on-line українською мовою, яка призначена для осіб 16 - 29 років життя. Їх відповіді послужать для підготовки XV Синоду Єпископів, присвяченого молоді. Синод під гаслом – «Молодь, віра та розпізнання покликання» пройде в жовтні 2018 року в Римі. Анкету українською мовою можна заповнити за адресою https://papasluhae.wufoo.eu/forms/m-/
Нагорода c 1968 року присвоюється відомим людям, які приносять дітям радість. Папа Франциск став другим понтифіком, якому вручають таку нагороду. Раніше відзнакою нагородили св. Івана Павла ІІ.
З нагоди Саміту «Великої двадцятки», який 7-8 липня 2017 р. відбувається у німецькому місті Гамбурзі, Папа Франциск написав послання на ім’я Ангели Меркель, Федерального Канцлера Німеччини,
«Українські прочани, – Христос Воскрес! – які брали участь у міжнародному військовому паломництві до Люрду й не перестаю випрошувати в Господа миру для дорогої української землі.», – ці слова сказав Папа Франциск наприкінці загальної аудієнції, що відбулася 24 травня 2017 р. на площі Святого Петра у Ватикані.
Вчора у загальній аудієнції з Папою Франциском взяв участь Львівський митрополит РКЦ архієпископ Мечислав Мокшицький разом із групою паломників.
Святіший Отець посвятив корони для коронації статуї Фатімської Божої Матері в архидієцезальному санктуарії та запевнив у своїй молитві за мир в Україні.
Під час своєї поїздки до Португалії у зв`язку із сторіччям об`явлень Пресвятої Діви Марії у Фатімі, яка відбудеться у наступному місяці, Папа Римський Франциск канонізує візіонерів Гіацинту та Франциска.
Дві Енцикліки й два Апостольські напоумлення, 17 міжнародних Апостольських подорожей і 12 душпастирських візитів в Італії, три консисторії з введенням у сан 56 нових кардиналів, Звичайний та Надзвичайний Синоди про сім’ю, позачерговий Святий Рік, присвячений милосердю, перші кроки в реформі Римської Курії та навчання словами й жестами, що не перестають вражати. Ось так можна підсумувати чотири роки служіння Папи Франциска.
Наступний Всесвітній День Молоді відбудеться в Панамі на початку 2019 року, повідомив кардинал Кевін Фаррел.
Від 16 до 20 січня 2017 року в столиці Філіппін Манілі відбудеться ІV Всесвітній Апостольський Конгрес Божого Милосердя (WACOM). Посланцем Папи Франциска на ньому буде архиєпископ Ліону, кардинал Філіп Барбарен. Зустріч організовує Рада Всесвітніх Конгресів Божого Милосердя, яку з 2008 року очолює архиєпископ-митрополит Відня, кардинал Крістоф Шенборн. Загальна тема конгресу: покликані до милосердя, послані нести милосердя.
Технічний комітет гуманітарної Акції «Папа для України», ініційованої Папою Римським Франциском, закінчив розгляд проектних заявок громадських, благодійних та релігійних організацій, які надають допомогу вимушеним переселенцям і постраждалим від військових дій на сході України. Тепер Акція переходить до реалізації проектів і їх подальшого моніторингу.
В суботу, 17 грудня 2016 р., Ватиканський прес-центр оприлюднив наступне повідомлення:
13 грудня 2016 року Апостольський Нунцій в Україні Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті зустрівся зі студентами й викладачами Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова. Під час двогодинної лекції Посол Ватикану відповідав на запитання присутніх, розповів про дипломатію Ватикану, допомогу Папи Франциска для України та Сирії.
Сьогодні, 17 грудня, Папі Римському Францсику виповнюється 80 років. В цей ювілейний день заносимо наші молитви за Папу, щоб він надалі повний сили Святого Духа з радістю та відвагою звіщав Благу Звістку всім народам світу.
Plurimos annos!
У четвер, 1 грудня 2016 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції делегацію вірних Апостольської Адміністратури Кавказу, що прибула з прощею до Риму, аби подякувати Святішому Отцеві за його візит до Грузії.
У неділю, 20 листопада 2016 р., перед урочистим Євхаристійним богослуженням з нагоди завершення надзвичайного Святого Року Милосердя, Папа Франциск звершив обряд зачинення Святих Дверей базиліки Святого Петра.
Субота й неділя 19-20 листопада 2016 року — це дні, коли у Католицькій Церкві введенням у сан нових кардиналів та закриттям Святих Дверей завершується Надзвичайний Святий Рік Милосердя.
Субота та неділя 19-20 листопада 2016 року – це дні, в яких у католицькій Церкві введенням у сан нових кардиналів та закриттям Святих Дверей завершується Надзвичайний Святий Рік Милосердя.
Його Святість Папа Франциск прийняв 7 листопада на аудієнції Його Високопреосвященство архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті, Апостольського Нунція в Україні.
У неділю вранці, 16 жовтня 2016 року, під час Служби Божої на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск зарахував до лику святих Католицької Церкви 7-ох блаженних.
Папа Франциск відвідає португальський марійний санктуарій в Фатімі в травні 2017 р. Про це повідомив кардинал Держсекретар П`єтро Паролін час візиту в це місце з нагоди 99-річчя об`явлення тут Діви Марії. Кардинал взяв участь в урочистостях, які завершилися 13 жовтня 2016 року, в якості спеціального посланника Святішого Отця.
Після молитви «Ангел Господній» на завершення Меси, відправленої з нагоди Марійного ювілею, Папа Римський сказав, що в суботу 19 листопада відбудеться консисторій, на якому буде призначено нових кардиналів.
У середу, 5 жовтня 2016 р., в церкві святих Андрія та Григорія на римському пагорбі Челіо, Папа Франциск, за участі Архиєпископа Кентерберійського Джастіна Уелбі, Голови Англіканської Співдружності, очолив молитву вечірні, яка була приурочена спогадуванню 50-річчя зустрічі їхніх попередників Папи Павла VI та Архиєпископа Майкла Ремсі, якою було відновлено діалог між Католицькою та Англіканською Церквами.
Святіший Отець Франциск, порадившись з Єпископськими Конференціями, зі Східними Католицькими Церквами, Спілкою Вищих Настоятелів, а також вислухавши думку Отців попереднього Синодального зібрання та XIV Звичайної Ради Синоду Єпископів, постановив, що у жовтні 2018 року відбудеться XV Звичайна Загальна Асамблея Синоду Єпископів на тему: «Молодь, віра та розпізнавання покликання».
Віра і служіння. Навколо цих «суттєвих елементів християнського життя» у світлі прочитаного Божого слова Папа Франциск побудував свою проповідь, виголошену під час Святої Меси в Баку, яку він очолив в парафії Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії.
«Не бійся, бо я з тобою» (Іс 43,5): Передавати в наш час надію та довіру.
Таку тему, у світлі слів з Книги Ісаї, Папа Франциск обрав на 51-й Всесвітній день суспільних комунікацій, що відзначатиметься 28 травня 2017 року. Цей єдиний «всесвітній день», започаткований Другим Ватиканським Собором, відзначається у неділю перед П’ятидесятницею, яка наступного року припадатиме 4 червня.
Під час свого апостольського візиту до Грузії Папа Франциск зустрінеться в Тбілісі з предстоятелем Грузинської православної церкви католикосом-патріархом Ілією II і духовенством цієї древньої Церкви, а також відвідає найважливіший духовний центр - Патріарший собор Светіцховелі у Мцхеті. Напередодні цієї події ми зустрілися з єромонахом Михаїлом, співробітником прес-центру Грузинського православного патріархату в Тбілісі, і запитали його про очікування Грузинської православної церкви у зв`язку з майбутнім візитом Святішого Отця в цю кавказьку країну.
В четвер 22 вересня 2016 р., у Ватикані відбулися дві події, безпосередньо пов’язані своєю тематикою: оприлюднено статут Секретаріату з питань комунікації, а також Папа зустрівся з Національною радою Спілки журналістів Італії.
У другій половині вівторка 20 вересня в різних місцях в Ассізі була проведена молитва за мир, відповідно до релігійних традицій. Папа брав участь в екуменічній молитві християн у нижній базиліці святого Франциска, де прозвучала молитва також і за мир в Україні.
Папа Франциск запросив парафії, церковні асоціації та окремих вірних усього світу спільно пережити 20 вересня День молитви за мир, в якому він братиме участь на завершення тридцятої Міжнародної міжконфесійної зустрічі за мир, що проходить в Ассізі. До спільної молитви за мир закликав також Митрополит Львівський Архієпископ Мечислав Мокшицький.
15 вересня цього року у Ватикані Апостольські нунції з цілого світу зібралися на святкування Надзвичайного Ювілею Божого Милосердя, а також на спеціальну нараду з Святішим Отцем Папою Франциском, повідомляє прес-служба Апостольського Престолу.
Технічний Комітет оприлюднив рекомендації та реєстраційні форми для подання на отримання допомоги.
4 вересня відбудеться довгоочікувана канонізація всі відомої Матері Терези з Калькутти. Дуже часто, коли ми чуємо про Мати Терезу, ми уявляємо втомлену і виснажену бабусю з сумним і нещасним виразом обличчя. А як може бути інакше? Присвятивши своє життя служінню бідним і знедоленим, постраждалим від війн і катаклізмів, людям Мати Тереза, як і сестри заснованого нею ордену Сестер Місіонерок Любові, просто не могла не зламатися під тягарем тих випробувань що її спіткали. Куди вже тут радіти і усміхатися, коли навкруги стільки голих, голодних та скалічених.
«Всією своєю істотою та своєю діяльністю Церква покликана сприяти цілісному розвиткові людини у світлі Євангелія. Цей розвиток здійснюється через дбання про неоціненні блага справедливості, миру й збереження довкілля», – цими словами розпочинається Апостольський лист Motu proprio Папи Франциска «Humanam progressionem», яким він створив Дикастерію служіння цілісному розвиткові людини, пояснюючи:
Зустріч Франсуа Олланда з Папою є кульмінацією певного прориву — в таких категоріях французька преса сприймає візит президента Франції до Ватикану. Зустріч відбулася 17 серпня 2016 року по обіді, Олланд розмовляв із Папою Франциском 40 хвилин. Потім провів робочу зустріч із держсекретарем Ватикану. І хоча цього разу візит був строго приватним, усі коментатори підкреслюють велике політичне значення цього жесту.
«Pax vobis» - «Мир вам», – таким є гасло Апостольського візиту Папи Франциска до Грузії, який він здійснить наприкінці вересня й на початку жовтня цього року. Ці слова з 20 глави Євангелії від Івана, якими Ісус звернувся до апостолів у день Свого воскресіння, написані латинською та грузинською мовами на логотипі подорожі.
У четвер, 11 серпня 2016 р., Папа Франциск спожив обід в «Домі святої Марти» з групою сирійських біженців. Мова йде про 21 особу, що прибули після візиту Святішого Отця до табору на грецькому острові Лесбос, а тепер проживають у Римі, перебуваючи під опікою Спільноти святого Еґідія. Кілька сімей прибули до Італії літаком разом з Папою 16 квітня, а інші – в червні.
У суботу, 6 серпня 2016 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Апостольським Нунцієм у Польщі Його Високопреосвященство архієпископа Сальваторе Пеннаккіо, дотеперішнього Апостольського Нунція в Індії та Непалі.
Святіший Отець Франциск 27 липня цього року в рамках Світових Днів Молоді в Кракові зустрівся з польським католицьким єпископатом, і на цій зустрічі сказав, що у “секуляризованому світі існує небезпека гностичної «духовності». Йдеться про єресь пошуку Бога без Христа, народу без Церкви, вважає Папа Франциск.
Отець Федеріко Ломбарді, який завершив своє служіння на посаді директора прес-служби Апостольського Престолу, призначений президентом адміністративної ради ватиканського фонду «Йозеф Ратцингер - Бенедикт XVI».
31 липня Святіший Отець призначив апостольським адміністратором ad nutum Sanctae Sedis апостольської адміністрації Киргизстану о. Янеза Міхельчича ТІ, настоятеля монашої спільноти Товариства Ісусового в Бішкеку.
Успішно закінчилась Апостольська подорож Папи Франциска до Польщі. До Риму Святіший Отець прибув у неділю 31 липня, приблизно о 21:30 годині римського часу, завершивши свій ХV міжнародний Апостольський візит, що тривав від 27 до 31 липня 2016 року з нагоди ХХХІ Всесвітнього Дня Молоді та святкування 1050-річчя Хрищення Польщі.
СДМ дійшов до свого кінця. Папа Франциск звершив Месу на Полі Милосердя (Campus Misericordia) 31 липня 2016 р. Понад 2 мильйона людей брали участь на Месі.
Джерело: Католицький Медіа-Центр
Перед молитвою "Ангел Господній" Папа оголосив місце проведення наступного СДМ. Це було неочікувано!
У ранці 30 липня Папа Франциск зустрівся з духовенством та богопосвяченими особами в Санктуарії Божого Милосердя на Лаґєвніках, під Краковом.
Оргкомітет СДМ інформує, що учасників молебню Хресної Дороги, який відбувся вчора, у п’ятницю 29 липня 2016 р. на краківських Блонях, нарахували 800 тисяч.
У колишньому нацистському таборі смерті Біркенау-Бжезінка, відомому також як Аушвіц ІІ, що входив у комплекс Аушвіц-Біркенау, у п’ятницю 29 липня 2016 р., відбулось молитовне вшанування жертви концтаборів та Справедливих серед народів світу, що ризикували життям, аби врятувати життя євреям від знищення нацистами.
Відвідини колишнього нацистського концтабору Аушвіц були першою точкою програми Папи Франциска у п’ятницю 29 липня 2016 року. Ще під час перельоту до Риму з Вірменії Святіший Отець повідомив, що не має наміру виголошувати з цієї нагоди окремі промови, але помолитися в тиші, випрошуючи в Бога дару сліз.
Бог спасає нас, вчинивши себе непримітним, близьким та конкретним, а свідком цього є Пречиста Діва Марія, наша Матір. Про це проповідував Папа Франциск, очоливши у четвер, 28 липня 2016 р., Святу Месу в Марійському санктуарії на Ясній Горі в Ченстохові, яка була приурочена 1050-річчю Хрищення Польщі, що відзначалося кілька місяців тому.
Урочисті Дзвони Зигмунта привітали 27 липня на Вавелі Святішого Отця Франциска, який прибув на Світовий День Молоді до Польщі. Після короткої вітальної церемонії у військовій частині аеропорту Краків-Баліце з президентом Польщі Анджеєм Дудою та його дружиною Агатою Корнхаузер-Дуда, а також з членами уряду і єпископами, Франциск сів у закритий автомобіль з Ватиканськими реєстраційними номерами - SCV1.
XV Апостольська подорож Папи Франциска матиме подвійний вимір: участь у Всесвітньому Дні Молоді в Кракові та відвідини Польщі. Тому його офіційна назва: «Апостольська подорож Його Святості Франциска до Польщі з нагоди ХХХІ Всесвітнього Дня Молоді». На це вказав о. Федеріко Ломбарді, ТІ, Директор Ватиканського прес-центру, представляючи цей візит під час брифінгу, що відбувся у середу, 20 липня 2016 року.
Літургійний спомин св. Марії Маґдалини, який є обов`язковим для всієї Церкви римського обряду цього року Католицька Церква відзначатиме як свято. Ця поправка внесена за бажанням Папи Франциска у форму декрету Конгрегації богослужінь і дисципліни Таїнств. Декрет датований 3 червня і підписаний префектом названої Конгрегації кардиналом Робертом Сара, оприлюднено одночасно з поясненням секретаря Конгрегації монсеньйора Артура Роча. Він зазначає, що дане рішення вписується в актуальний церковний контекст і має на меті «підкреслити значення цієї жінки, яка проявила велику любов до Христа і була так люблена Христом».
Папа Франциск прийняв зречення Директора Прес-центру Ватикану о. Федеріко Ломбарді, ТІ, призначивши на його місце доктора Ґреґа Берка, дотеперішнього віце-директора прес-служби Святого Престолу. Про це повідомлено 11 липня 2016 року, а призначення набирає чинності від 1 серпня цього року.
Триває реформування фінансово-економічної сфери Апостольської Столиці та Держави-Міста Ватикану. У суботу, 9 липня 2016 р., у Ватикані оприлюднено Апостольський лист Святішого Отця у формі Motu Proprio, відписаний 4 липня, яким він здійснює реформу органів, які займаються контролем, наглядом та адмініструванням майна Святого Престолу.
У п’ятницю, 8 липня 2016 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих, під час якої затвердив декрети цього ватиканського відомства, які стосуються беатифікаційних процесів.
Урочистою церемонією в Климентинському залі Апостольського Палацу у Ватикані у вівторок, 28 червня 2016 р, відзначено 65-річчя священства вислуженого Папи Бенедикта XVI. У ньому брали участь теперішній і попередній Єпископи Риму, кардинали та єпископи Римської Курії та найближчі співробітники Бенедикта ХVІ.
Папська допомога буде розподілена за посередництвом Комітету, очолюваного Його Преосвященством Яном Собіло, єпископом-помічником Харківсько-Запорізької дієцезії. Святий Престол зберігає за собою відповідальність за всю акцію та нагляд над нею.
Вельмишановні представники Церков та релігійних організацій цього міста Запоріжжя, всім вам приношу братні вітання Папи Франциска та дякую вам за те, що надали змогу здійснити цю зустріч, яка сама по собі становить знак згоди та привід для надії.
Державний секретар Ватикану, який перебуває з офіційним візитом в Україні, відвідує сьогодні Запоріжжя. Після зустрічі з бездомними і переселенцями біля санктуарію Бога Отця Милосердного ватиканський ієрарх зустрівся з Технічним комітетом, відповідальним за розподіл гуманітарної допомоги, зібраної для України за ініціативою Папи Франциска.
Слідкуйте наживо за офіційним візитом Державного Секретаря Ватикану кардинала П`єтро Пароліна.
Як ми вже повідомляли, сьогодні о 17.15 до Києва, в аеропорт Бориспіль прилітає з Риму Держсекретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін. 18-19 червня Кардинал Паролін відвідає Львів де матиме зустрічі з представниками влади, громадськості та ієрархами РКЦ ат УГКЦ.
У Запоріжжі під час прес-конференції щодо візиту Державного секретаря Ватикану було представлено проект «Папа для України».
Сьогодні, 13 червня, Апостольська нунціатура оприлюднила офіційну програму візиту кариднала П`єтро Пароліна в Україну, що відбудеться 15-20 червня.
Літургійний спомин св. Марії Маґдалини, обов`язковий для всієї Церкви римського обряду і відзначається 22 липня, зведений в Загальному римському календарі в ранг свята.
Апостольська Нунціатура в Україні оприлюднює документ щодо призначення Його Преосвященства Яна Собіло, Єпископа помічника Харківсько-Запорізької Дієцезії, Головою Технічного комітету з надання гуманітарної допомоги, зібраної за ініціативою Папи Римського Франциска у всій Католицькій Церкві Європи для постраждалих внаслідок конфлікту на Сході України.
Сьогодні, 31 травня 2016 року, Святіший отець Франциск призначив єпископа Віталія Скомаровського, оринарія Луцької дієцезії Апостольським Адміністратором sede vacante Київсько-Житомирської дієцезії.
28 травня Папа Франциск призначив Апостольським нунцієм у Російській Федерації архієпископа Челестіно Мільйоре, котрий в останніх роках був нунцієм в Польщі.
У червні кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, здійснить візит до України, щоб висловити солідарність Папи з населенням, яке зазнає страждань. Про це він сам оголосив, виступаючи у середу, 11 травня 2016 р., в університеті міста Тарту в рамках офіційного візиту до Естонії.
Загальний: Щоби у всіх країнах світу до жінок ставилися з повагою і цінували їх істотний внесок у суспільне життя.
Місійний: Аби в родинах, спільнотах і групах поширювався звичай молитви Розарію в намірах євангелізації та миру.
Гуманітарна допомога, зібрана католицькими церквами в Європі буде розподілятися між усіма потребуючими, незалежно від віровизнання чи конфесії.
Під час Загальної аудієнції 20 квітня цього року Папа Франциск звернувся до учасників паломництва з нагоди 30-річниці Чорнобильської трагедії. Серед паломників також був і архієпископ Мечислав Мокшицький Митрополит Львівський, котрий поділився своїми враженнями від аудієнції.
«В Україні вітають загальноєвропейську гуманітарну ініціативу Його Святості Папи Римського для України. Висловлюємо глибоку вдячність Главі Католицької Церкви за Його заклик до благодійної акції, яка відбулася 24 квітня. Щиро дякуємо Папській Раді «Cor Unum» та національним Конференціям єпископів за організацію і підтримку кампанії зі збору коштів у державах Європи.» - йдеться у повідомленні МЗС.
У середу, 20 квітня Архієпископ Мечислав Мокшицький розпочав свій візит у Ватикані, де він брав участь у Генеральній Аудієнції зі Святішим Отцем Франциском разом з групою ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і переселенців із Чорнобильської зони.
Від 19 по 21 квітня у Римі з візитом пребуває група ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС і переселенці із Чорнобильської зони, які приїхали з України та Білорусі. Сьогодні, 20 квітня, вони взяли участь у Генеральній аудіенції з Папою Франциском.
«Ми дуже вдячні Святішому Отцю Франциску за те, що в Неділю Божого Милосердя закликав, аби 24 квітня в усіх католицьких храмах Європи провести збір пожертв для допомоги потерпілим від війни на Донбасі - сказав у розмові з католицькими журналістами Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький.
«Святіший Отець Франциск, разом з усіма, хто його супроводжує під час візиту на Лесбос – супровід і журналісти – надсилають вислуженому Папі Венедиктові XVI якнайщиріші сердечні побажання з нагоди його 89-річчя, молячись до Господа Бога, аби Він надалі благословив його цінне служіння близькості та молитви за всю Церкву», – таке привітання було надіслано з борту літака під час перельоту до Греції.
«Приймаючи запрошення Його Святості Карекіна ІІ, Верховного Патріарха і Католікоса всіх вірменів, державної влади та католицької Церкви, Святіший Отець Франциск від 24 до 26 червня 2016 року відвідуватиме Вірменію», – таке повідомлення у суботу, 9 квітня 2016 р., оприлюднив Ватиканський прес-центр.
Під час недавніх Пасхальних свят Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті відвідав вірних у Донецьку, де цікавився тамтешньою ситуацією і проблемами людей.
Зустрічаючись у п’ятницю, 18 березня 2016 р., з членами Неокатехуменальної дороги, Папа Франциск вручив місіонерський мандат 56 новим місіям ad gentes, які складаються із 270 сімей, в яких нараховується понад 1500 дітей. Кожна така місія складається приблизно із 40 осіб, 14 таких місій вирушать до Азії, 30 – до Європи, 6 – до Африки, 4 – до Океанії, 2 – до Америки.
У березні Папа просить Апостольсьво молитви та всіх вірних молитися за родини і переслідуваних християн.
У суботу, 13 лютого 2016 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив архиєпископа Івана Юрковича, дотеперішнього Апостольського Нунція в Росії та Узбекистані, Постійним спостерігачем Святого Престолу при структурах ООН у Женеві та Постійним спостерігачем при Всесвітній організації торгівлі.
«Благодать Господа Ісуса Христа, любов Бога Отця та причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами» (2 Кор 13,13).
У п’ятницю, 12 лютого 2016 р., о 7:54 місцевого часу, з римського міжнародного аеропорту Фюмічіно піднявся у небо літак італійської авіакомпанії «Alitalia», на борту якого Папа Франциск разом із супроводом вирушив у свою ХІІ Апостольську подорож за межі Італії.
В очікуванні християн світу на зустріч Святішого Отця Франциска з Патріархом Московським Кирилом, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України Архиєпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, що був Другим Секретарем святого Папи Івана Павла ІІ і Папи Венедикта XVI, в інтерв’ю для Радіо Ватикану, зазначив, що зустрічі Глав двох Церков передувала тривала підготовка ще за попередніх Вселенських Архиєреїв:
У п’ятницю, 5 лютого 2016 р., оприлюднено спільне комюніке Апостольської Столиці та Московського Патріархату, в якому читаємо:
Понад чотири тисячі богопосвячених осіб, які представляють різні форми посвяченого життя, прибувають до Риму з кожного куточку світу, щоб взяти участь в події з нагоди завершення Року богопосвяченого життя – заходах, що триватимуть від 28 січня до 2 лютого 2016 р. на тему «Богопосвячене життя у сопричасті.
Паломництво до святих місць – один із найкрасномовніших способів вираження віри Божого люду, який «виявляє побожність поколінь людей, які повірили у простоті й довірилися заступництву Пречистої Діви та святих», – з цієї думки Папа Франциск розпочав своє слово, звернене до учасників Міжнародної зустрічі паломницьких центрів, парохів, настоятелів та працівників санктуаріїв, зустрічаючись з ними у четвер, 21 січня 2016 року.
У неділю, 17 січня, Католицька Церква вже 102 раз поспіль відзначила Всесвітній день мігранта і біженця.
Сьогодні, в Урочистість Непорочного Зачаття ПДМ, Папа Римський Франциск відкрив Святі Двері собору Святого Петра. Таким чином понтифік офіційно розпочав Ювілейний рік Божого Милосердя. Зазвичай бронзові ворота головного Католицького Собору відкриваються щочверть століття. Востаннє через них заходили у собор у 2000 році.
Протягом листопада Папа Франциск прийме на аудієнції ряд глав держав.
Світло серед темряви світу. Так окреслює сім’ю підсумковий звіт 14-ї Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів у Ватикані, описуючи численні труднощі, які вона переживає, але також – її великий потенціал, щоби їх долати. Папа Франциск розпорядився оприлюднити документ, який був прийнятий під час 18-го загального зібрання у суботу, 24 жовтня 2015 р., ввечері.
18 жовтня 2015 р., Папа Франциск звершив канонізацію подружньої пари — Луї та Зелі Мартенів, батьків однієї з найбільш відомих у католицькому світі святих, кармелітки Терези від Дитятка Ісус. Під час канонізаційної Меси, яку Папа відслужив на площі св. Петра, до слави вівтаря також були вознесені італійський священик о. Вінченцо Ґроссі та іспанська монахиня Марія від Непорочного Зачаття.
«Людина в ділі Божого творіння» в контексті енцикліки Laudato si Папи Франциска – такою була тема міжнародної наукової конференції, яка 15 вересня 2015 року відбулася в Теологічному Інституті ім. св. Йосипа Більчевського у Брюховичах.
31 березня 2015 року Папа Франциск призначив кардинала Джузеппе Версальді.
Одноденний душпастирський візит до південноіталійського міста Неаполя, Папа Франциск розпочав 21 березня 2015 р., молитвою у всесвітньовідомому Марійському санктуарії в Помпеї, розташованому 25 кілометрів від Неаполя.