12 czerwca 2026 roku, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, liczni kapłani, osoby konsekrowane i świeccy Archidiecezji Lwowskiej zgromadzili się w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Pokoju i Pojednania w Bolszowcach, aby wspólnie przeżyć szczególny moment w życiu duchowym lokalnego Kościoła – Akt Poświęcenia Archidiecezji Lwowskiej Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
DZIEŃ TRZECI (czwartek 11.06.2026)
Serce Jezusa – zbawienie i nadzieja nasze
10 czerwca 2026 r., nadeszła smutna wiadomość, że w wieku 87 lat zmarła śp. Teresa Olekh, Mama Siostry Ryszardy Olekh, ze Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej w Kamionce Buskiej (Dekanat Żółkiew).
DZIEŃ DRUGI (środa 10.06.2026)
Serce Jezusa – pokoju i pojednanie nasze
W tym roku obchodzimy 25. rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ukrainy. Stała się ona jednym z najważniejszych wydarzeń religijnych i społecznych w historii niepodległej Ukrainy. Odbyła się zaledwie dziesięć lat po odzyskaniu niepodległości przez Ukrainę i stała się wyraźnym znakiem duchowego odrodzenia kraju po dziesięcioleciach prześladowań religijnych w czasach komunistycznych.
DZIEŃ PIERWSZY (wtorek 9.06.2026)
Serce Jezusa – źródło miłości
W niedzielę 7 czerwca 2026 roku katolicy uczcili Najświętsze Ciało i Krew Chrystusa. Uroczystość ta jest publicznym manifestem wiary katolików w rzeczywistą przemianę chleba i wina w Ciało i Krew Zbawiciela. W tym dniu wychodzimy z Najświętszymi Darami poza kościoły, na ulice naszych miast i wsi, aby pokazać światu, że należymy do Boga, który nie zawahał się stać człowiekiem.
Drodzy Bracia i Siostry!
„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28).
Słowa naszego Zbawiciela nabierają dziś szczególnej mocy. W czasie, gdy nasza Ojczyzna doświadcza ciężaru wojny, niepewności jutra, bólu rozłąki i cierpienia wielu rodzin, Chrystus nie przestaje zapraszać nas do swojego Serca – źródła pokoju, nadziei i miłości.
4 czerwca 2026 roku w Wyższym Seminarium Duchownym św. Józefa we Lwowie-Brzuchowiczach odbył się XVII Archidiecezjalny Dzień Ministranta i Służby Liturgicznej. Na spotkanie przybyło około 300 przedstawicieli służby ołtarza z parafii Archidiecezji Lwowskiej. Mszy Świętej przewodniczył metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki razem z biskupem pomocniczym Leonem Małym oraz kapłanami Archidiecezji Lwowskiej przybyłymi na kongregację duchowieństwa.
4 czerwca na terenie Lwowskiego Seminarium Duchownego w Brzuchowiczach odbyła się Kongregacja Duchowieństwa i Osób Konsekrowanych Archidiecezji Lwowskiej pod przewodnictwem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego. Na zaproszenie abpa Mieczysława Mokrzyckiego przemawiał do zebranych Danyło Poliuga, lekarz, weteran - szef sztabu medycznego 1. batalionu 80. samodzielnej brygady powietrznodesantowej i szef służby medycznej w szpitalu w Sosnowcach.