Новини

Назад

Урочистість Стрітення у Львові: треба наново вчитися довіряти Богові

: 331 2023-02-03 14:13:26

2 лютого, на 40-й день після Різдва Христового, Католицька Церква відзначає свято Стрітення Господнього. Цього дня львівська римо-католицька громада, якою опікуються отці-домініканці, зібралась на відзначення храмового свята.

Вже котрий рік поспіль святкове богослужіння відбувається в каплиці Божої Матері Неустанної Допомоги, відомої як «каплиця Розена», адже ситуація з храмом досі не вирішена. Тож ця частина архітектурного комплексу все ще заміняє спільноті парафіяльний храм, який розташований буквально за стіною.

Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Йому співслужили настоятель домініканської спільноти у Львові о. Ігор Гнюс та декан Львівського деканату о. прелат Ян Нікель, а також священники зі Львова та околиць.

Вітаючи усіх, присутніх на Євхаристії, єпископ сказав:

— Ми все ще відзначаємо храмове свято не у храмі Стрітення, але це тимчасово. Залишмо цю справу Богові; даймо Йому час і дозвольмо діяти.

А у проповіді владика Едвард наголосив:

— Хоча нам сьогодні важко святкувати будь-які свята, але добре, що вони є, бо завдяки ним, через молитву, можемо відірватися від тої важкої буденності, яка зараз постійно нас переслідує. А сьогоднішня урочистість дуже добре вписується у нашу ситуацію, бо показує нам, що Бог завжди відповідає на наші молитви. Завжди. Навіть тоді, коли ми зневірюємося, знеохочуємося і втрачаємо надію, — Бог нам об’являє, що чує, чого потребуємо, і обдаровує нас тим, про що ми просили. Бог завжди виконує свої обітниці. Не так, як ми, люди, які спершу даємо слово, а тоді забираємо назад. Подивіться, що сталося: на нас напала держава, яка зобов’язалася нам гарантувати мир і безпеку, тобто російська федерація. Це нам показує, що не можна довіряти людині. Нам треба наново навчитися довіряти Богові. (…) Як віруючі люди, ми маємо зараз конкретну місію. Не можемо лише сидіти, споглядати і переживати, але маємо насамперед інтенсивно молитися і бути активними у цій молитві. По вірі нашій буде нам дано; тож якщо будемо молитися, то все це нещастя закінчиться навіть швидше, ніж ми сподіваємося. Якщо будемо молитися і вірити.

Після завершення Святої Меси відбулося виставлення Пресвятих Дарів та молитва Розарію за мир в Україні.

Джерело: CREDO

Автор : Віта Якубовська

Назад