Новини

Назад

У Львові вшанували святого Йосифа Більчевського з нагоди 100 роковин його відходу до вічності

: 635 2023-03-18 19:56:41

Сьогодні, 18 березня, у Львові молитовно вшанували 100 річницю відходу до вічності св. Йосифа Більчевського, архієпископа, митрополита Львівського у 1901-1923 роках, який народився у Віламовіцах на території теперішньої Бєльсько-Живєцької дієцезії (Польща).

Урочисту святу Месу у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії очолив єпископ Роман Піндель з Бельсько-Живєцької дієцезії. Разом із земляком святого молилися єпископи РКЦ в Україні на чолі з новим Головою Конференції єпископом віталієм Скомаровським, а також єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Володимир Груца.

У проповіді єпископ Піндель говорив про те, як важливо жити з усвідомленням того, що Господь завжди виконує свої обітниці і визволяє свій народ, хоча може це не відбувається швидко, але це стається завжди і про це ми можемо прочитати на сторінках Святого Письма, про це також свідчили своїм життям святі нашої Церкви:

— Ми у своїй дієцезії, на території якої народився св. Йосиф Більчевський, розпочали відзначати його народження для Неба у той час, коли в Україні почалася війна. Тож я нагадував вірянам, що наш земляк був тою людиною, яка дбала про те, аби люди різних віросповідань та конфесій мирно співіснували поруч, він не ділив людей за національністю, але намагався примирити людей, зупинити конфлікти, щоби не примножувати ненависті. Він завжди поспішав на допомогу потребуючим і нам варто його наслідувати. Особливо зараз, коли довкола стільки ненависті, агресії, страху і невпевненості, коли людей намагаються позбавити їхньої власної Батьківщини. Я говорив про це людям, просячи, щоби вони відчинили свої серця і домівки для українців, які страждають.

А вам я хочу сказати, щоби у річницю народження для Неба святого пастиря вашої архідієцезії, ви взяли собі до серця слова пророка Осії: «Ходімо, повернімося до Господа, Він нас зранив, Він і зцілить, Він ударив – Він же й рани перев’яже. Через два дні він оживить нас, на третій день на ноги нас поставить, і будемо перед ним жити».

Після завершення Святої Меси усі присутні молилися суплікацію у намірі припинення війни та про справедливий мир і перемогу для України

Джерело: credo.pro

Автор : Віта Якубовська

Назад