Новини

Назад

Про візит Папи Йоана Павла ІІ до України в 21 річницю згадують Архієпископ Мечислав Мокшицький та єпископ Едвард Кава.

: 238 2022-06-27 21:55:22

Цього року відзначаємо 21-у річницю Апостольської подорожі, сьогодні вже святого, папи Йоана Павла ІІ до України. Архієпископ Мечислав Мокшицький, який у тому часі виконував функції другого секретаря Святішого Отця, згадує про відвідини папою митрополичої курії, яка на той час ще не була повернута законним власникам, а також згадав найважливіші, на думку митрополита, слова Святого Папи сказані у Львові:

-Підчас свого візиту до Львова папа відвідав приміщення митрополичої курії, адже хотів побачити резиденцію архієпископа Базяка, котрий висвятив його, тоді ще о. Кароля Войтилу, на єпископа-помічника у Кракові. І цей зв’язок зі Львовом завжди був присутній у його пам’яті, у спогадах. Ми дуже вдячні, що папа відвідав тоді Україну, яка на той час відзначала десять років Незалежності. А тепер, у цих важких часах, я часто згадую слова, якими він звернувся до всіх, але в основному до римо-католиків: «Випливи на глибину, Львівська Латинська Церкво, Господь з тобою. Не лякайся труднощів. З Христом переможеш все!» І ми віримо, що Йоан Павло ІІ, як Апостол миру, є з нами у цей важкий час, що він молиться за нас і випрошує довгоочікуваний мир, щоб ми не боялися і не втрачали надії і любові до ближнього.

Єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава, на час візиту Святішого Отця до України був ще семінаристом і прибув на зустріч з папою Йоаном Павлом ІІ із братами-семінаристами із Санкт-Петербурга з особливою місією. Що цікаво, згадуючи свої враження від участі в заходах підчас Апостолького Паломництва Петра наших часів, єпископ Кава теж по-особливому сприйняв ті самі слова папи Йоана Павла ІІ, що й митрополит Мечислав:

-Тими днями я був у Львові, тоді ще як семінарист-францисканець. У нас була дуже конкретна місія: ми разом з групою семінаристів приїхали із Санкт-Петербурга і привезли папі на освячення наріжний камінь під будівництво францисканського монастиря. Папа освятив цей камінь підчас Меси у Львові, а ми стояли у натовпі, бо ближче до вівтаря підійти просто не було можливості з огляду на кількість бажаючих побачити папу зблизька. Але я був вдячний Богові і за те, що я взагалі можу бути присутній. Дуже добре пам’ятаю все, що відбувалося, але найбільше мене якось торкнулися слова папи «Львівська Церкво випливи на глибінь» і це були дуже відважні слова, які можливо не всім сподобалися, але я вважаю їх пророчими. Зараз, коли я є частиною цієї Церкви, як єпископ-помічник, то постійно собі ці слова згадую і прошу заступництва св. Йоана Павла ІІ, щоби допоміг на цю глибину виплисти і мати відвагу, щоб це зробити. І ще один момент, уже підчас зустрічі з молоддю на Сихові. Тоді падав дуже сильний дощ і ми дуже змокли, бо на хвилі ентузіазму, навіть не подумали взяти з собою щось від дощу, і тоді папа заспівав «Nie lej deszczu nie lej, bo cię tu nie trzeba» і за мить дощ перестав падати. Це показало святість Йоана Павла ІІ, яка всіх, хто був поруч, вразила. Кожне слово, яке тоді лунало, було проголошуване з такою міццю і відчувалася у цьому проповідування велика сила. Я згадую про цю подію і мрію, щоб в Україні знову відбулося щось подібне, адже це мало би великий вплив на відродження Церкви в Україні.

Автор : Віта Якубовська

Назад