Новини

Назад

Представник німецького єпископату Арх. Стефан Гессен зустрівся з біженцями в парафії Святого Йоана Павла ІІ у Львові.

: 124 2022-07-06 15:48:16

У вівторок, 5 липня, архієпископ зустрівся у Львові з людьми, які надають допомогу біженцям, а ввечері відслужив Месу з архієпископом Мечиславом Мокшицьким. в парафії св. Йоана Павла ІІ, через яку проходили біженці від початку війни, знаходячи житло, їжу та душпастирські, культурні та психологічні послуги для понад двох тисяч осіб. Вони прибули з нині окупованих територій і найбільш бомбардованих міст.

«Ось євангелізація зі Словом, яка виявляється в дії», — сказав архієпископ Стефан Гессе, відповідальний за опіку над іммігрантами в німецькому єпископаті, на зустрічі з біженцями війни в парафії Святого Йоана Павла ІІ.

Нині в парафіяльних залах і кімнатах проживає сто п’ятдесят осіб, у тому числі півсотні дітей. Тим не менш, звичайне душпастирське та євангелізаційне парафіяльне життя не зменшилося. Десятки волонтерів залучаються до спеціальної служби для біженців, у тому числі тих, хто живе в інших центрах і домівках. У виховній діяльності беруть участь діти, які проживають у парафіяльному будинку, а вісім психологів проводять зустрічі з усіма віковими категоріями, включно з дорослими.

Багато людей важко переживають травму війни через те, що їхні будинки зруйновані або знаходяться на окупованих територіях. У храмі парафіяльний колектив театру «Еммануїл». Кароля Войтили (який також займався біженцями) привітав гостей з містерією про війну та лікування ран.

Архиєпископ Стефан Гессе сказав: «Я бачу тут, що ваші страждання вигнані зі своїх домівок, вони зцілені тим, що тут ви знаходите тепло домашньої та сімейної атмосфери парафії, жвавої спільноти. Важливо, що чотири вагітні жінки приходили на парафію і знаходили тут відповідну опіку. Нещодавно, 21 червня, жінка з окупованого Луганська народила дитину Архієпископ у проповіді привітав новонародженого Григорія, «який від самого свого народження в будинку біженців під час війни свідчить, що життя сильніше від смерті».

Вірні в Німеччині опікуються біженцями, які прибули до їхньої країни, і тими, хто знайшов притулок у менш небезпечних регіонах України. Він радий, що допомога надійшла і правильно розподіляється. Як зазначив архієпископ Мечислав Мокшицький, військові, які були присутні на Месі, розповіли, що саме з Гамбурга надходить велика допомога українській армії. Показовим був обряд принесення дарів: до вівтаря підійшла велика ромська родина, яка чекала на свою сьому дитину, всі тільки почали готуватися до хрещення.

Загалом серед біженців, які проживають у парафіяльному домі, катехуменів (дорослих і дітей), які звернулися та очікують на хрещення, є двадцять п’ять. Під час зустрічі єпископів із мешканцями в їхніх кімнатах у Домі Святого Йоана Павла ІІ, керівництво Міжнародного гуманітарного фонду, швидко обладнала парафіяльні зали меблями та побутовою технікою для потреб біженців і готова будувати будинки на церковних землях дієцезії. Чиї будинки знесені або проживали на тимчасово окупованих територіях. Архиєпископ Стефан Гессе вільно поспілкувався з біженцями та роздав наймолодшим солодощі.

о. Гжегож Драус

Парафія св. Йоана Павла ІІ м. ЛьвівНазад