Aktualności

Назад

Dziękczynienie za dar beatyfikacji Założyciela Sióstr Służebniczek bł. Edmunda Bojanowskiego w Borysławiu.

: 1596 2024-05-03 12:59:45

Udział wzięły Siostry służebniczki ze Lwowa-Sichowa wraz z proboszczem, dziećmi z Ochronki i ich rodzicami, Siostry Służebniczki z Krysowic z dziećmi z Ochronki i ich rodzicami, Siostry z Białobożnicy z dziećmi i młodzieżą oraz Siostry z Borysławia z proboszczem, z dziećmi i młodzieżą.

Centralnym punktem spotkania była dziękczynna Eucharystia z prośbą o kanonizację Założyciela i modlitwą błagalną o dar pokoju dla Ukrainy. Następnie odbył się 15 już Festiwal piosenki i poezji na cześć bł. Edmunda. Młodzież i dzieci z Borysławia przybliżyły zebranym gościom w krótkiej scence teatralnej postać męczennicy błogosławionej Siostry Celestyny Faron. Świętowanie zakończyło się radosnym spotkaniem przy stole. Bogu niech będą dzięki za wszystko.


Foto: Henyk Marta

S. Teresa Nowosiadło



Назад