Новини

Назад

„Михаїл це той, хто бореться зі злом”. Храмове Свято на честь Архангела Михаїла у Львові на Сихові

: 390 2022-09-26 11:57:28

24 вересня, парафія Архангела Михаїла, що у Львові на Сихові, відзначила свій храмовий празник. Перед початком Меси о. Яцек Коцур, настоятель парафії, привітав гостей та зазначив, що Архангел Михаїл є не лише покровителем парафії, але й цілої України:

-Тож за його заступництвом будемо молитися у цей важкий час, у 213-й день війни, за мир в Україні, за перемогу наших Збройних Сил, особливо будемо молитися за наших парафіян, які воюють і за жертв війни.

Святу Месу очолив о. Павло Одуй OFMConv, духівник священників Львівського деканату, у співслужінні з численно прибулими на урочистість священниками Львова та околиць. У проповіді о. Павло наголосив на тому, що ангели не просто присутні поміж людьми, але й мають дуже конкретну місію, яку Господь їм доручив виконати:

-Ангел завжди вказує на Господа. Ім’я кожного Архангела має в собі Боже ім’я: Гавриїл – Бог сильний; Михаїл – Хто як Бог; Рафаїл – Бог зцілює. Михаїл це той, хто бореться зі злом. Бореться зі злом, котре постійно присутнє, бо ми постійно змагаємося із нашими слабкостями, з гріхами. Люди вже часом не мають сили боротися і здаються. Зло представлене, як дракон – сильний, але мудрий. І коли ми зустрічаємося з драконом, то потребуємо допомоги когось такого, як Архангел Михаїл. В його руках є зброя – меч. А меч символізує Слово Боже. Це наш захист і наша зброя у боротьбі зі злом. Слово Боже сильніше за танки та іншу зброю. І це важливо розуміти, що Словом Божим ми перемагаємо сатану і спокуси, воно зміцнює нашу віру.

Зараз є війна, але я щиро кажучи, не бачу, щоби у храмі було більше людей, а мало би бути більше. Вони мали би приходити боротися так, як християнин має боротися. Те, що робить наша армія зі зброєю в руках це дуже важливо, це необхідно, але потрібно теж тримати і цей духовний фронт. Я не бачу якоїсь більшої туги за Богом, не набагато більше людей приходить до сповіді у наших храмах. Часом здається, що людям байдужа ця боротьба на духовному фронті. А у цей час Архангел Михаїл підказує нам, як боротися. Візьміть собі це до серця, бо це може робити кожен віруючий: роздумувати над Словом Божим, приступати до Причастя, молитися на розарії. Нічого особливого, а має таке велике значення.

А на завершення проповідник додав:

-А яке наше ім’я? Ім’я кожного з нас – християнин. Ми християни, тобто Христові, ті що належать до Христа. (…) І ми теж маємо свою місію, яку Господь нам доручив. Ми маємо ставати ангелами для інших, бо своїми словами і вчинками вказуємо на Бога. Це не ми такі, але Господь, який добрий і сильний. Це Він нас таким зробив. Це наша місія.

Урочиста Свята Меса завершилася виставленням Пресвятих Дарів, молебнем до Архангела Михаїла та молитвою про перемогу і мир для України.

Фото: Сергій Якубовський

Автор : Віта Якубовська

Назад