Aktualności

Назад

Modlitwa dziękczynna z okazji 30-lecia katolickiej audycji radiowej we Lwowie.

: 1586 2022-12-21 20:27:31

Mszę Świętą w intencji pracowników i wolontariuszy Radia Katolickiego poprowadził abp Mieczysław Mokszycki, który w swoim kazaniu zachęcił pracowników radia, aby nie ustawali w służbie prawdzie za pośrednictwem środków masowego przekazu.

Pierwsza Rzymo-Katolicka audycja została wyemitowana na Radio Nezależnist na początku lat 90. Inicjatorem i pierwszym prezenterem tego projektu był wówczas kanclerz Kurii, a później biskup pomocniczy najpierw archidiecezji lwowskiej, a następnie charkowsko-zaporoskiej, ks. Marian Buczek. W kolejnych latach opiekę nad radiem przejęli wikariusze katedry lwowskiej, a od 2014 roku dyrektorem radia został ks. Mariusz Krawiec który przybył do Lwowa na zaproszenie arcybiskupa Mieczysława Mokszyckiego w celu założenia na Ukrainie katolickiego wydawnictwa oo. Paulnów

Autor : Wita Jakubowska

Назад