Новини

Назад

Львівська ОВА та релігійні спільноти області об’єднують зусилля, щоб забезпечити вимушених переселенців житлом, їжею та всім необхідним

: 44 2022-05-12 16:03:19

Станом на сьогодні 237 тисяч людей зареєструвалися на Львівщині як ВПО. Люди продовжують прибувати у нашу область. І змінюються категорії переміщених осіб. Якщо на початку це були, як правило, матері з маленькими дітьми, то зараз це часто старші самотні люди, яким потрібна медична та психологічна допомога. В області уже зареєструвались 31 тисяча пенсіонерів та понад 8 тисяч осіб з інвалідністю з числа переселенців.

Релігійне середовище Львівщини, як і Львівська ОВА, від 24 лютого допомагає вимушеним переселенцям житлом, харчуванням та психологічною допомогою, збирає та відправляє гуманітарні вантажі військовим.

Сьогодні мав нараду із представниками релігійного середовища Львівщини. Це наша перша зустріч від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Обговорили те, чим ми можемо бути корисними одне одному і домовилися активніше співпрацювати у цій сфері.

Так, у містах і селах, які постраждали від активних бойових дій, поступово відновлюється життя – частина людей повернеться додому. Ми також працюємо над тим, щоб забезпечити житлом на довгу перспективу тих, хто втратив дах над головою і кому нікуди повертатися, – сприяємо зведенню модульного житла, ремонтуємо гуртожитки, шукаємо житло під викуп. Але ми дуже потребуємо допомоги, щоб підтримати цих людей житлом та наставництвом зараз.

Попри те, що часи важкі, країна може і повинна розвиватися. Школи та дитсадки мають працювати за призначенням, заклади культури – також. Діти повинні отримувати якісну освіту, щоб гідно представляти Україну у всіх сферах.

Під час зустрічі просив очільників релігійних спільнот Львівщини розглянути варіанти додаткового розміщення вимушених переселенців при монастирях, церквах та молитовних будинках. Ми також відкриті до всієї іншої допомоги, яку релігійне середовище готове надати тим, хто перебуває у потребі.

Натомість Львівська обласна державна адміністрація готова надати часткову грошову компенсацію за безкоштовне розміщення людей. Допоможемо продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни, меблями, одягом та взуттям, побутовою технікою. Залучимо на допомогу волонтерів. У нас є фахівці, які можуть надати психологічну, медичну та юридичну допомогу.

Радію, що під час наради панувало порозуміння і бажання гуртуватися, аби допомогти нашим людям.

Звертаюся також до усіх, хто читає мій допис, і готовий присвятити час волонтерству, зокрема для допомоги людям старшого віку чи з інвалідністю, пишіть на цю електронну адресу: medpsysocial.aid@gmail.com

Лише об’єднавши зусилля, ми зможемо гідно прийняти цей виклик і розпочати новий, позитивний, виток історії України.

Джерело: Максим КозицькийНазад