1 червня 2023 р. у Вищій духовній семінарії св. Йосифа, що у Львові-Брюховичах, відбувся XIV Архідієцезіальний день міністранта та Літургійної служби.
30 травня, у парафії Матері Божої Неустанної Допомоги, архієпископ Мечислав Мокшицький уділив Таїнства Конфірмації 6 кандидатам, які пройши відповідне катехетичне приготування.
25 травня, у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулися похоронні урочистості світлої пам’яті Станіслава Леговича, батька отця прелата Андрія Леговича, особистого секретаря Львіського митрополита та економа архідієцезії.
Цими днями студенти Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах мали нагоду взяти участь у вишколі з медіаграмотності. Тематичні зустрічі проводили працівник пресслужби Львівської архідієцезії о. доктор Олександр Кусий та журналістка, кореспондентка суспільно-релігійного часопису CREDO Віта Якубовська.
17 травня, архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський взяв участь у прийомі організованому львівським офісом Посольства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії з нагоди святкуванні коронації Короля Чарльза III та Королеви Камілли.
14 травня в нашій катедрі єпископ Едвард Кава уділив Таїнства Конфірмації 8 кандидатам. Конфірмація належить до таїнств християнського втаємничення, які є основою всього християнського життя.
Цими днями, з 12 по 14 травня 2023 року, відбулася Всеукраїнська зустріч римо-католицьких семінаристів. Цього року вона проходила у Вищій духовній семінарії Львівської архідієцезії, що у Брюховичах неподалік Львова.
7 травня єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава уділив свячень дияконату двом семінаристам 5 курсу Вищої Духовної Семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах.
6 травня єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава уділив свячень дияконату семінаристу 5 курсу Вищої духовної Семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах Ігору Бабію.
6 травня у с. Білобожниця на Тернопільщині відбулася непересічна подія, яка зібрала у парафіяльному храмі Святих Апостолів Петра і Павла майже усіх мешканців цього села та навколишніх місцевостей. Цього дня відбулися свячення дияконату семінариста 5 курсу Вищої Духовної Семінарії св. Йосифа Роберто Подольського.
8 травня Римо-Католицька Церква згадує св. Станіслава, єпископа і мученика. У цей день свято свого Покровителя відзначає один із найстарших храмів Львівської архідієцезії – парафія у с. Щирець.
2 травня, парафїю Святого Архангела Михаїла, що у Львові на Сихові, відвідав митрополит Катовіцький, архієпископ Віктор Скворц. У 2018 році він освятив цей храм, а цього разу, в рамках свого візиту, поблагословив мармурову пам’ятну таблицю присвячену цій видатній для парафії події. Також Митрополит очолив Святу Месу з нагоди 5 річниці освячення храму, яку невдовзі відзначатимуть.
У рамках візиту, разом із архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським гість відвідав парафії, в яких працюють священники з Катовіцької і Тарновської архідієцезій.
Вища духовна семінарія св. Йосифа у Львові-Брюховичах вкотре гостинно відчинила двері для хлопців, які роздумують над своїм покликанням до священства. Від 21 до 23 квітня 2023 року вихователі й семінаристи проводили, вже вчетверте, зустріч під назвою «Стань семінаристом на три дні».
До України прибув о. Марцін Казновскі SDB Інспектор Краківської Провінції Отців Салезіянів Дона Боско. Отець Марцін відповідальний за салезіянські осередки у південно-східній Польщі та в Україні. Інспектор вже відвідав співбратів у Бібрці, планує також візит до Перемишлян, а також до Житомира, Коростишева та Одеси.
17 квітня римо-католицька громада Кременця попрощалася з захисником України Дмитром Батовським, який завершив свою земну мандрівку 13 квітня 2023 року. Похоронні урочистості очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський у співслужінні із священниками Тернопільського деканату.
16 квітня, у Неділю Божого Милосердя, Митрополича Базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові відзначила своє друге храмове свято, адже львівська латинська катедра є також Санктуарієм Божого Милосердя. Урочисту відпустову суму цього дня очолив о. Петро Ворва, настоятель парафії св. Терези від Дитятка Ісус, що у Брюховичах.
7 квітня, у Велику П’ятницю, у Митрополичій Базиліці Успіння Песвятої Діви Марії, як і у всіх католицьких храмах цілого світу звершувалася Літургія Страстей Господніх. Урочисте богослужіння очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, а проповідь виголосив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Леон Малий.
У середу, 5 квітня, відбулися похоронні урочистості п. Марії Борис (08.01.1950-02.04.2023), мами сестри Вероніки Борис FRM, яка служить у Львівському дитячому будинку №2, що по вул. Антоновича 117. понад 20 років. Пані Марія відійшла до Господа по вічну нагороду 2 квітня 2023 року, у віці 73 років, проживши достойне життя, як ревна християнка, дружина, мама та бабуся.
6 квітня, урочистою Літургією Вечері Господньої розпочалося Пасхальне Тридення у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. Святу Месу очолив львівський митрополит РКЦ архієпископ Мечислав Мокшицький. Проповідь виголосив отець Славомір Зєліньскі ОFMConv, директор загального душпастирства.
2 квітня у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії архієпископ Мечислав Мокшицький очолив урочисту Святу Месу Вербної Неділі. Неділя за тиждень до Пасхи є згадкою в’їзду Ісуса до Єрусалиму. Свята Меса у всіх храмах розпочинається освяченням вербних гілочок та процесією до храму, а на Літургії Слова читають уривок є Євангелії про Страсті Христові. У Львові освячення верби відбулося, традиційно, під пам’ятною таблицею св. Йоана Павла ІІ, а тоді віряни та духовенство вирушили урочистою ходою довкола храму.
Під час виконання бойового завдання під Білогорівкою Донецької області віддав життя за Україну парафіянин римо-католицького храму Божого Милосердя та Матері Божої Неустанної Допомоги м. Тернополя Михайло Шпікула.
У суботу, 25 березня 2023 року, Львів відвідав американський історик та письменник, професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи, зокрема історії України, Тімоті Снайдер .
23 березня Івано-Франківська римо-католицька громада попрощалася з захисником України Олегом Осадчим, який героїчно загинув у боях за Бахмут 15 березня 2023 року.
21 березня, у свято Переходу до Неба святого Отця Бенедикта, у бенедиктинському монастирі св. Йосифа, що в Солонці біля Львова, відбулося пресвітерське рукоположення брата Єфрема Міхальського OSB.
Що таке капеланство з погляду єпископа? CREDO розмовляє з ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії єпископом Павлом Гончаруком. Він — голова Комісії військового душпастирства при Конференції єпископів РКЦ в Україні.
Сьогодні, 18 березня, у Львові молитовно вшанували 100 річницю відходу до вічності св. Йосифа Більчевського, архієпископа, митрополита Львівського у 1901-1923 роках, який народився у Віламовіцах на території теперішньої Бєльсько-Живєцької дієцезії (Польща).
Єпископ Віталій Скомаровський розповів про перебіг засідання та інші обговорювані теми й ухвалені рішення:
— Ми розглянули багато аспектів діяльності та життя Церкви в Україні: літургійні питання, душпастирство під час війни, потреби дієцезій та спільнот на Сході й Півдні України, які перебувають близько до зони бойових дій.
Завершився перший день нарад 58-го пленарного засідання Конференції єпископів РКЦ в Україні. Виконувач обов’язків Голови Конференції єпископату України архієпископ Мечислав Мокшицький коротко підсумував перший день. Він розповів для CREDO, на чому наголошував у вступному слові Апостольський Нунцій, та про що говорили єпископи під час нарад:
Підчас війни наше душпастирство зазнало певних змін. Перш за все ми надавали гуманітарну допомогу потребуючим. І тут варто сказати про відданість, з якою працювали наші священники, черниці і миряни. Завдяки цьому ми змогли вийти на зустріч потребам не лише парафіян та наших гостей, які були вимушені покинути свої домівки, але ми також могли відправляти гуманітарні вантажі і на Східну та Південну Україну.
Минув рік від початку відкритого нападу росії на Україну. Це був, без перебільшення, рік боротьби за існування країни та народу. Ця боротьба триває, і вона йде також за людські душі. Про духовний фронт, про переоцінку цінностей, зміну мислення та пріоритетів, а також про дію Бога та прояви Його любові у найтемніші часи CREDO розповідає єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
Великий піст у всіх римо-католицьких парафіях традиційно розпочинається у Попільну Середу Святою Месою з обрядом посипання голів попелом. Вечірню Святу Месу у Львівській Митрополичій Базиліці успіння Пресвятої Діви Марії очолив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло у співслужінні з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським.
21 лютого 2023 р. місто Дрогобич, що на Львівщині, отримало у подарунок пожежний автомобіль, повністю укомплектований усім необхідним для роботи бригади пожежників.
21 лютого 2023 р. в римо-католицькій парафії св. Антонія у с. Волоща Дрогобицького району, що на Львівщині, місцева громада віддала шану і провела до місця останнього земного спочинку воїна Василя Летнянчина, який загинув, захищаючи Україну від російських загарбників.
Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, відвідав 16 лютого 2023 р. зимове модульне містечко для вимушених переселенців у Сихівському районі Львова.
Римо-Католицька Церква в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії до України не лише зайняла активну позицію щодо допомоги вимушеним переселенцям та родинам військових, але також продовжує виконувати функцію активного організатора та посередника у передачі гуманітарної допомоги від іноземних благодійників українським медзакладам, які потребують оновлення та збільшення кількості медичного обладнання, аби надавати якісну та своєчасну допомогу своїм пацієнтам, кількість яких збільшилася за рахунок евакуйованих пацієнтів прифронтових лікарень та поранених військових.
15 лютого архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, в.о. Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, взяв участь у архієреській хіротонії нового єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Миколи Семенишина.
14 лютого, у Львівській Митрополичій Курії Львівської архідієцезії архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, прийняв гостей із Тернополя – пана Івана Калаура, народного депутата України 9 скликання та пана Івана Іскерського, заступника голови Громадської ради при Тернопільській обласній державній адміністрації.
У Вищій Духовні Семінарії св. Йосифа у Брюховичах тривають реколекції для священиків. Духовні вправи веде о. Пьотр Парадовскі OFMConv з Польщі. Отець реколекціоніст розповів, яку тему обрав для своїх конференцій і чому саме таку, а також поділився своїми враженнями від слухачів та зізнався, що вагався чи їхати до України у такий непростий час:
2 лютого, на 40-й день після Різдва Христового, Католицька Церква відзначає свято Стрітення Господнього. Цього дня львівська римо-католицька громада, якою опікуються отці-домініканці, зібралась на відзначення храмового свята.
У свято Стрітення Господнього Церква відзначає Всесвітній день богопосвяченого життя. У Львівській архідієцезії з цієї нагоди відбулася 2 лютого 2023 р. вже традиційна щорічна зустріч представників чернечих орденів та згромаджень. Конференція і Свята Меса відбулися у монастирі сестер-бенедиктинок у Солонці неподалік Львова. У цій зустрічі взяли участь понад 100 братів та сестер з різних орденів та згромаджень.
28 січня, в суботу, у Львівській Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася щорічна Різдвяна зустріч представників українських Рад Лицарів Колумба. Святу Месу, у співслужінні з капеланами Рад, очолив Національний Капелан Лицарів Колумба в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.
22 січня у Львівській катедрі можна було побачити дещо інший, менш традиційний, ніж зазвичай, «вертеп». Діти та молодь парафії підготували різдвяну виставу під назвою «Ісус народжується в окопах» – про переживання Різдва під час війни.
21 січня ц.р. у Вищій духовній семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах відбувся духовно-психологічний вишкіл для семінаристів «Психологічна допомога та духовна підтримка в час війни».
9-10 січня 2023 р. резиденція Львівських митрополитів приймає гостей: до архієпископа Мечислава Мокшицького прибула VII Велика Коляда. Митрополит Львівський знову гостинно відчинив двері Курії колядникам. Вони від ранку і до пізнього вечора прибувають із різних парафій та куточків Львівської архідієцезії, до складу якої входять чотири області.
У Вищій духовній семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах завершились реколекції для хлопців із вівтарної служби.
Католицький світ прощається з померлим папою Бенедиктом XVI, котрий відійшов до вічності 31 грудня 2022 року. Цими днями люди з його найближчого оточення діляться спогадами про те, яким був папа Ратцінґер за часів свого понтифікату, як минали його дні після зречення, яким він був у приватному спілкуванні та яку спадщину залишив після себе, як видатний богослов.
Завершився 2022 рік, який став роком важких випробувань для українського народу. Війна у самому центрі Європи торкнулася всіх і стала не лише лакмусовим папірцем перевірки на людяність для її мешканців, але теж своєрідним екзаменом для Церкви, яка проповідує любов, прощення та служіння ближнім у потребі.
У Львові триває новорічна Європейська зустріч молоді, яку щороку по різних містах Європи організовує екуменічна спільнота братів із Тезе. «Taize – Rostock у Львові»: такою є назва зустрічі, яка відбувається паралельно з тією, що триває зараз у Німеччині. Мета львівського заходу — зібрати українських шанувальників спільноти Тезе, які через війну не можуть виїхати за межі України, та створити для них «атмосферу Тезе» у Львові.
Як уже повідомлялося, кардинал Конрад Краєвський вп’яте відвідує Україну з візитом солідарності, під час якого передає українським сім’ям термобілизну та генератори.
19 грудня, у монастирі Отців Паулістів у Львові, спільною Святою Месою та передріздвяною зустріччю, завершив свою діяльність Katrolicki Program Radiowy, який виходив польською мовою кожної неділі на хвилях Радіо Незалежність протягом 30 років.
Свято св. Миколая це не лише гарний привід потішити дітей подарунками, але й нагода примножувати добро та радість, особливо у цей трагічний воєнний час. Таким принципом ще до війни керувався о. Ришард Уманьскі з Ченстохови. Отець вже декілька років поспіль виконує обов`язки помічника св. Миколая та привозить до Львова подарунки для дітей Львівської митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії.
8 грудня 2022 року, в урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, за давньою традицією Церкви, семінаристи третього курсу львівської Вищої духовної семінарії св. Йосифа отримали священницький одяг — сутану.
6 грудня відбулося щорічне засідання працівників, членів правління та наглядової ради Фонду «Даймо Надію». Такі збори мають на меті підсумувати рік роботи Фонду: відзвітувати за втілені проєкти, ініціативи та поточну діяльність, а також визначити цілі та плани на наступний рік праці.
Сьогодні, 5 грудня, до Львівської Обласної Дитячої Клінічної Лікарні Охматдит прибула делегація українських, польських та американських Лицарів Колумба на чолі з Найвищим Лицарем Ордену Патриком Келлі.
У братній зустрічі єпископів обох обрядів та у пленарному засіданні Конференції Римо-Католицьких Єпископів України взяв участь Апостолький Нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас.
23 листопада, на Тернопільщині, Архієпископ Мечислав Мокшицький митрополит Львівський відслужив Святу Месу та здійснив обряд поховання воїна, який загинув у боях за Херсонщину.
Єпископ приїхав до Львова на запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького.
CREDO вдалося поспілкуватися з єпископом Лукашом Бузуном, розпитати, чи не було йому страшно їхати в Україну під час війни, чи складно проводити реколекції для священників та яку тему він обрав для наук.
11 листопада парафія св. Мартина у с. Нове Місто на Львівщині відзначила храмове свято та 500 років свого храму. Історія храму св. Мартина сягає 1512 року, а за часів радянської окупації він був одним із небагатьох у цьому регіоні, який ніколи не переставав виконувати свою сакральну функцію. Саме сюди прибували віряни з навколишніх сіл та містечок, також і греко-католики, щоб узяти шлюб, охрестити дітей, посповідатися та приступити до Святого Причастя.
3 листопада, у Мостиськах на Львівщині, попрощалися із Мар’яном Матушем, парафіянином римо-католицької громади храму Народження Св. Йоана Хрестителя, який у свої дитячі та юні роки був тут міністрантом. Загинув 17 вересня 2022 року захищаючи Україну від російських загарбників.
У четвер 13 жовтня 2022 р. у Львові відбулось урочисте завершення Фатімських богослужінь. Святу Месу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, у співслужінні зі священниками Львівського деканату.
10 жовтня, внаслідок ракетних ударів, на Львівщині постраждав Санктуарій Воздвиження Чесного Хреста у Берездівцях на Львівщині.
Пан Андрій взірцевий християнин, католик, який був одним із засновників ХСП, потім також вступив до лав ЗСУ і наша співпраця з ним, його активна позиція та служіння дозволили нам доставляти допомогу найбільш потребуючим особам у гарячі точки. Вчора, 5 жовтня, ми мали нагоду зустрітися особисто, поспілкуватися, позгадувати ті часи, коли наше знайомство починалося і обговорити поточні важливі питання. Пан Андрій також зустрівся з архієпископом Мечиславом, отримав його благословення та папський розарій, - сказав єпископ Едуард Кава.
3 жовтня, у Жовкві, відбулися похоронні урочистості с.п. Йосифа Недзельського, тата отця Андрія Недзельського, Офіціала Митрополичого Суду Львівської Архідієцезії. Святу Месу і чин похорону очолив архієпископ Мечислав Мокшицький митрополит Львівський у співслужінні з численними священниками, які прибули з різних парафій архідієцезії, щоб молитися за померлого батька свого співбрата у священстві.
До Львова, з коротким візитом солідарності та підримки прибув архієпископ Балтімора (Меріленд, США) Вільям Лорі, Найвищий капелан Лицарів Колумба.
У неділю, 2 жовтня, високий гість разом із архієпископом Мечиславом Мокшицьким відвідав два осередки для вимушених переселенців – монастир сестер-бенедиктинок у Солонці та парафію св. Йоана Павла ІІ у Сокільниках.
Соцмережами активно ширяться фото фасаду храму св. Марії Магдалини у Львові, який також відомий, як Львівський Органний зал, адже храм досі не повернули католикам.
24 вересня, парафія Архангела Михаїла, що у Львові на Сихові, відзначила свій храмовий празник. Перед початком Меси о. Яцек Коцур, настоятель парафії, привітав гостей та зазначив, що Архангел Михаїл є не лише покровителем парафії, але й цілої України:
14 вересня 2022 року Римо-Католицька Церква в Україні урочисто завершила Рік Святого Хреста. Основні урочистості за участі Конференції єпископів РКЦ в Україні відбувалися в Шаргороді, у санктуарії Страстей Господніх. А у Львівській архідієцезії завершення Року Святого Хреста відбулося в санктуарії Вмираючого Ісуса Милятинського у Кам’янці-Бузькій.
ХХІ Архідієцезіяльні Дні Молоді відбулися 9-10 вересня у Львівській архідієцезії. Зустріч проходила під гаслом Року Хреста «У Хресті спасіння!».
9 вересня у Брюховичах, на території ВДС св. Йосифа розпочалися ХХІ Архідієцезіяльні Дні Молоді. Цього року зустріч молоді проходить під гаслом «У Хресті спасіння» та має глибокий молитовний характер. Учасники, яких цього року зібралося майже 400 осіб, моляться за мир в Україні, за воїнів, які захищають нашу Батьківщину від загарбників.
Вихователі та студенти Вищої Духовної Семінарії св. Йосифа Львівської архідієцезії на чолі з Отцем Ректором продовжують добру традицію духовного супроводу вимушених переселенців і підготували до Першої Сповіді та Першого Святого Причастя ще одну групу тимчасових мешканців Дому Паломника блаженного Якова Стрепи.
Львівська митрополича базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії 15 серпня урочисто відзначила храмове свято. Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава у співслужінні зі священниками Львівського та сусідніх деканатів, які прибули на спільну молитву.
В урочистість Успіння Пресвятої Діви Марії, 15 серпня, у Львові відбулася знакова подія для Української Кустодії Братів Менших Капуцинів – освячення монастиря для нової спільноти братів. Таким чином капуцини відзначили 315 років свого служіння у Львові, до якого вони повернулися після 75 років відсутності.
У рамках надання гуманітарної допомоги постраждалим від війни в Україні Львівська архідієцезія отримує пропозиції співпраці від різних організацій. Представники благодійних фондів, громадських та релігійних організацій з Європи та США приїздять до Львова, щоб ознайомитися із ситуацією та потребами людей на цей момент, щоб надавати допомогу якомога ефективніше.
11 липня, у свято св. Бенедикта з Нурсії, абата і Покровителя Європи, у храмі при бенедиктинському монастирі св. Йосифа у с. Солонці біля Львова відзначали патрональне свято. Літургію з цієї нагоди очолив єпископ Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький.
Від 6 по 9 липня на дорогах Львівської, Чернівецької, Тернопільської та Івано-Франківської областей можна було спостерігати вже звичне для цієї пори явище — пішу ходу груп, які співають, моляться та вітаються з перехожими словами «Слава Ісусу Христу!»
Уранці 6 липня на паломницький шлях до Божої Матері Миру, що в Більшівцях, вийшло ще кілька груп — львівська, тернопільська, стрийська та група з Кам’янки-Бузької. Львівську групу благословив на паломницький шлях єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Разом зі священниками він відслужив Святу Месу в бенедиктинському монастирі у с. Солонці, звідки вже другий рік поспіль стартує львівська група паломників.
Паломники Львівської архідієцезії цього тижня вирушають до Більшівців, до Божої Матері Миру. Традиційно — це завжди було паломництво за мир в Україні. Сьогодні цей намір має особливе звучання: за мир та примирення.
2 липня 2002 р., в архідієцезіяльний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я, відбулося ІІ паломництво до санктуарію Божої Матері Зцілення Хворих, що у Тартакові на Львівщині.
«Острів переможців» - саме таку назву обрали учасники для цьогорічного таборування, оскільки головною темою усіх зустрічей були умови доброї сповіді. Товаришували дітям у цій подорожі до духовної перемоги над гріхом душпастирі катедри – о. Іван Тимань та о. Роман Брода разом із семінаристами Вищої Духовної Семінарії св. Йосифа, а також с. Лідія Зембович та п. Вікторія Компановіч, які опікуються дітьми протягом шкільного року на парафіяльній світлиці.
Цього року відзначаємо 21-у річницю Апостольської подорожі, сьогодні вже святого, папи Йоана Павла ІІ до України. Архієпископ Мечислав Мокшицький, який у тому часі виконував функції другого секретаря Святішого Отця, згадує про відвідини папою митрополичої курії, яка на той час ще не була повернута законним власникам, а також згадав найважливіші, на думку митрополита, слова Святого Папи сказані у Львові:
Днями минуло 5 років, відколи Львівська архідієцезія РКЦ в Україні отримала нового єпископа — Едварда Каву OFMСonv, який на момент свячень став наймолодшим католицьким єпископом у світі. Проте молодий вік це радше перевага, ніж недолік — адже Церква в Україні динамічно розвивається і потребує енергійних пастирів, а єпископ Едвард за ці п’ять років служіння продемонстрував неабияку працьовитість, витривалість, енергійність і відповідальність за Церкву та ввірену йому паству.
16 червня у римо-католицькому санктуарії Матері Божої Янівської Цариці Миру в Івано-Франкове, на Львівщині, парафіяльна спільнота та громада міста попрощалися із новітнім героєм України. Василь Лучків загинув 11 червня 2022 року, захищаючи Батьківщину від російських загарбників.
13 червня 2022 р., у спомин св. Антонія Падуанського, до львівського санктуарію цього святого прибули сотні тисяч вірян різних конфесій. Вони вшанували того, за чиїм заступництвом та посередництвом отримують численні Божі благодаті.
12 червня 2022 р. у Вищій духовній семінарії св. Йосифа, що у Львові-Брюховичах, відбулася дещо нетипова для цього місця подія: урочисте Перше Святе Причастя. У каплиці семінарії, в присутності батьків, семінаристів та нових друзів, уперше прийняли Ісуса до свого серця двоє хлопчиків — Антон і Костянтин. Вони родом із Сіверськодонецька Луганської області, а зараз тимчасово мешкають на території семінарії в Домі паломника бл. Якова Стрепи.
11 червня, у Санктуарії Матері Божої Фатімської у Крисовичах 16 кандидатів приступили до таїнства християнської зрілості. Очолив Святу Месу та уділив Таїнство єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава, у співслужінні з настоятелем парафії та священниками, що прибули розділити радість цієї урочистості.
8 червня, в Івано-Франківську, архієпископ Мечислав Мокшицький митрополит Львівський та єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава передали Обласному Перинатальному Центру карету швидкої допомоги.
Монастир Сестер Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у Язловці на Тернопільщині, попри своє розташування у дещо відлюдному місці, завжди приваблював і туристів, і паломників. Туристів приваблюють руїни замку і монастир, який раніше був палацом місцевих аристократів, а паломники приїздять молитися на гробі блаженної Марцеліни Даровської, засновниці Згромадження Сестер Непорочного Зачаття, — а також на реколекції та оази.
4 червня до Львова вдруге прибула польська посланка до Європарламенту Беата Кемпа. Цього разу вона супроводжувала гумантарний вантаж для Львівських та Івано-Франківських медиків, організований о. Цезарієм Хвільчинським з парафії св. Йосифа в Журавіні біля Вроцлава у співпраці з фондом «МиПоляки» та Нижньосілезькою Спілкою Лікарів.
На території семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах відбувся щорічний з’їзд міністрантів та літургійної служби Львівської архідієцезії. Це вже XIII День міністранта у Львівській архідієцезії, і варто зазначити, що кількість учасників з роками не зменшується. Цього разу, попри воєнний час, до Брюховичів прибуло майже 300 міністрантів.
1 червня до Львова прибула делегація Конференції Єпископату Німеччини на чолі з єпископом Ауґсбурґа Бертрамом Йоганнесом Майєром. Архієпископ Мечислав Мошицький, який за часів понтифікату Йоана Павла ІІ мав нагоду співпрацювати з єпископом Майєром, дуже тепло згадував ці часи та висловив свою вдячність за цей візит солідарності:
Паломницький Дім бл. Якова Стрепи з 24 лютого прийняв сотні й сотні людей: багатодітні сім’ї і стареньких; хтось устиг зібрати багаж, а хтось ледве встиг ухопити документи; хтось із домашніми улюбленцями, серед яких був навіть свійський птах, а хтось зовсім сам. Сотні історій, у яких один спільний початок — війна.
Три місяці війни Росії проти України. 90 днів героїчного протистояння українського народу. 90 днів горя, втрат — але й титанічних зусиль та вагомих здобутків; час, який показав світові хто ми, а нам — які ми і на що спроможні.
Днями Україну з робочим візитом відвідував архієпископ Пол Річард Ґаллагер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами. Голова ватиканської дипломатії розпочав візит у Львові, де зустрівся з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, який виконує обов’язки Голови Конференції римо-католицьких єпископів України, та його єпископом-помічником Едвардом Кавою, а також з ієрархами львівської архієпархії УГКЦ та очільниками Львова та області.
В Україні з офіційним візитом перебуває Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами архієпископ Пол Річард Ґаллаґер. Безперечно, це ще один успіх української дипломатії на міжнародній арені, — але також знак того, що стійкість і мужність, із якою Україна чинить опір агресору, робить її гідним партнером та співрозмовником світової спільноти.
19 травня 2022р., перед від’їздом до Києва, архієпископ Пол Річард Ґаллагер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами, який перебуває в Україні з робочим візитом, зустрівся в курії Львівської архідієцезії з мером Львова паном Андрієм Садовим та головою ОВА паном Максимом Козицьким.
18 травня 2022 р. в Україну з робочим візитом прибув архієпископ Пол Річард Ґаллагер, Секретар у справах стосунків Святого Престолу з державами. Голова ватиканської дипломатії спершу приїхав до Львова, де зустрівся з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, який виконує обов’язки Голови Конференції римо-католицьких єпископів України, та його єпископом-помічником Едвардом Кавою, а також з архієпископом Ігорем Возняком, очільником Львівської архієпархії УГКЦ.
З візитом підтримки та солідарності з українським народом в оборонній війні проти російських загарбників в Україну прибули єпископи Польщі. Це голова Конференції католицьких єпископів Польщі архієпископ Станіслав Ґондецький, митрополит Познанський; архієпископ Войцех Поляк, Примас Польщі, та архієпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський.
15 травня архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський відвідав монастир Сестер Непорочного Зачаття Діви Марії у Язлівці. Там він зустрівся із вимушеними переселенцями з Харкова та Миколаєва, котрі знайшли прихисток у сестер на час війни.
10 травня, у храмі св. Бенедикта при монастирі св. Йосифа у с. Солонка неподалік Львова, архієпископ Мечислав Мокшицький митрополит Львівський рукоположив у диякони брата Єфрема Міхальського OSB. Таким чином бенедиктинська спільнота Львівської архідієцезії збагатилася ще одним служителем Таїнств.
8 травня, у Неділю Доброго Пастиря, семінарист 5 курсу Вищої Духовної Семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, Антон Василишин, отримав з рук єпископа-помічника Львівської архідієцезії Едварда Кави дияконські свячення.
Троє братів зі Спільноти Тезе, які вирушили у подорож солідарності Східною Європою, прибули 4 травня до Львова. Брат Бенуа, який вже неодноразово відвідував Львів за різних обставин, вперше прибув до України відколи почалося повномасштабне вторгнення Росії до нашої країни:
Львівська латинська катедра завжди залишалася відкритою, навіть підчас радянської окупації і завжди служила духовним осередком для католиків обох обрядів. Тут ніколи нікому не відмовили у допомозі чи підтримці. Сьогодні у цьому храмі продовжують примножувати духовну спадщину тих, завдяки кому віра у Бога вистояла у найважчі часи переслідувань та користаючи з досвіду попередніх поколінь, допомагають людям вистояти у цей нелегкий час війни.
Від початку повномасштабного вторгнення Львів не припиняє зустрічати, розселяти та надавати допомогу людям, які щодня прибувають з охоплених війною територій. Уже понад 338 тис. вимушених переселенців знайшли прихисток у Львові та області від 24 лютого.
28 квітня, у Львові, з ініціативи Лицарів Колумба та з благословення архієпископа Мечислава Мокшицького відбулося відкриття Центру надання гуманітарної допомоги. Центр розмістився у приміщенні колишньої Вищої Духовної Семінарії, яка є частиною архітектурного комплексу храму Стрітення та Курії РКЦ Львівської архідієцезії. Ключі від цих приміщень нещодавно передали Курії в рамках повернення церковного майна до законних власників.
Отець Олександр Кусий, відповідальний у Антикризовому штабі Львівської архідієцезії за комунікацію, збір інформації про гуманітарні потреби, а також за висвітлення діяльності штабу, розповідає про основні завдання, які стояли перед командою штабу та волонтерами, а також ділиться роздумами про моральні виклики воєнного часу та труднощі, з якими дводиться змагатися людям, які бачать таку кількість зла і страждань.
16 квітня, у Львові, заступник директора Карітас Польща о. Кордіан Шварц OFM передав українським медикам карету швидкої допомоги. Про неї попросили в одному із Наметів Надії, які розгорнув Карітас Польща поруч із прикордонними пунктами пропуску та вокзалами, щоб приймати українських біженців, надавати їм необхідну гуманітарну та психологічну допомогу. На це прохання відгукнулося дуже багато людей і вже у Страсну п’ятницю автомобіль швидкої перетнув кордон в сторону України.
12 квітня 2022 р. в Україну з коротким, але значущим візитом прибув Верховний лицар Ордену Колумба, Патрик Келлі.
12 квітня у Львівській Митрполичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулася традиційна Меса Мира, під час якої священники Львівської архідієцезії відновили свої священичі обіти.
9 квітня до Львова з робочим візитом прибули представники міжнародної католицької благодійної організації Kirche in Not, котра від грудня 2011 має статус папського благодійного фонду.
Антикризовий штаб гуманітарної допомоги Львівської архідієцезії, який розпочав свою роботу у перші дні війни, завершив свою роботу у такому форматі 7 квітня 2022 року. Штаб розпочав свою роботу 27 лютого і був відповіддю на виклики нашого часу та воєнного стану. З благословення архієпископа Мечислава Мокшицького був створений Антикризовий штаб гуманітарної допомоги, його рушійною силою від початку був єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
У цей драматичний для України час багато організацій Європи та світу прагне нести допомогу тим, хто страждає від воєнних дій і хоче підтримати тих, хто надає допомогу безпосередньо в Україні. Гуманітарна допомога для України не обмежується продуктами харчування чи одягом. Це також ліки та різні медзасоби. Медики Європи допомагають медикам в Україні зі спеціалізованим обладнанням, медикаментами та транспортом. Посередником у налагоджуванні такої співпраці часто виступає саме Церква, як надійний гарант того, що надана допомога піде за призначенням.
2 квітня черговий гумантарний вантаж з Польщі до хабу Антикризового гуманітарного штабу Львівської архідієцезії привезла польська посланка до Європарламенту Беата Кемпа у співпраці з о. Цезарієм Хвільчинським з парафії св. Йосифа в Журавіні біля Вроцлава, де разом із фондом «МиПоляки» організували акцію допомоги «Журавіна для України».
Представники усіх конфесій зібралися на площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченка, щоб молитися за вічний спокій для кожної невинно закатованої дитини, жінки, за кожного цивільного чиє життя обірвалося від рук російських окупантів. Молилися також за героїчно загиблих військових, які віддали своє життя боронячи нас і нашу землю від загарбників та вбивць.
Сестри зі згромадження Святого Йосифа служать у Стрию вже багато років. Садочок св. Зиґмунта Гораздовського, яким вони опікуються, — дуже популярний; щоби віддати сюди дітей, стрияни буквально стають у чергу. За роки своєї праці на цій ниві сестри заслужили на довіру та повагу мешканців міста.
Навіть невеличкі римо-католицькі парафії Львівської архідієцезії за останній місяць перетворилися на потужні осередки гуманітарної допомоги та євангелізації, даючи людям у цей драматичний час не лише дах над головою чи їжу, але й духовну та психологічну опору.
Минає місяць від дня повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. Місяць героїчного протистояння, місяць боротьби на всіх фронтах. Це час, який показує нам самим, які ми й на що буваємо спроможні як люди — і на що ми здані як народ. Це також час, який дуже чітко показує світові справжню Христову Церкву, яка завжди — чи то під час епідемій, чи під час воєн — із милосердям та співчуттям схилялася над болем і стражданням людини, як Добрий самарянин, як сам Христос.
Триває 26 доба героїчного спротиву українського народу російській орді. Люди з цілого світу допомагають Україні, усім чим можуть; але й самі українці теж допомагають одні одним, хто як може. Єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський, секретар Конференції єпископів України, розповідає CREDO про ситуацію в дієцезії під час війни, про ініціативи вірян та допомогу біженцям у ці драматичні часи:
19 березня, в урочистість св. Йосифа, у храмі при монастирі сестер-бенедиктинок у с. Солонка, неподалік Львова, відзначили храмове свято та дякували Богові за першу річницю освячення храму та монастиря.
Уже три тижні волонтерська група львівської митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії їздить на головний залізничний вокзал міста, щоб зустрічати добрим словом та гарячим чаєм людей, які прибувають до Львова втікаючи від війни.
Архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський говорить про те, що війна з Росією торкається кожної людини, а також про те, що світ повинен бачити і розуміти, що Росія чинить злочин проти України, особливо у Маріуполі, а також про самарянське служіння Римо-Католицької Церкви в Україні:
Директор місії «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії о. Вячеслав Дорош, команда якого активно діє у складі Антикризового штабу, розповідає про те, звдки надходить допомога, куди потрапляє і як доставляється туди, де її найбільше потребують:
На відстані за 30 км від Львова і 30 км до кордону з Польщею розташоване невеличке затишне містечко Жовква. Місто з багатим історичним минулим. Сьогодні, коли війна в Україні вийшла за межі Донбасу, мешканці Жовкви активно заповнюють сторінки новітньої історії своєю завзятістю, згуртованістю й активною допомогою тим, хто постраждав від війни. Вони збирають і переправляють у гарячі точки гуманітарну допомогу, приймають біженців, годують людей, які стоять у черзі в очікуванні на перетин кордону.
Антикризовий штаб Львівської архідієцезії на чолі з єпископом-помічником Едвардом Кавою у співпраці з Орденом Лицарів Колумба, місією «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії та Фондом «Даймо надію» продовжують активно працювати над забезпеченням гуманітарною допомогою осіб постраждалих від воєнних дій – як біженців, так і тих, що не змогли виїхати з охоплених активними воєнними діями територій.
Сьогодні бенедиктинський монастир у Солонці є одним із багатьох осередків, які приймають біженців на території Львівської архідієцезії. Зараз у монастирі св. Йосифа у Солонці — 19 сестер, двоє капеланів-бенедиктинців та хаскі Скай, яка приїхала з Житомирського абатства разом із тамтешніми сестрами. Разом вони дбають про біженців, число яких коливається, але загалом це понад сто осіб різного віку та стану здоров’я. Скай піклується про емоційний стан діток, сестри й отці дбають про їжу та душу, а дбати про здоров’я допомагає лікар-волонтер.
12 березня папський розподілювач милостині, кардинал Конрад Краєвський відвідав римо-католицьку парафію св. Лаврентія в Жовкві на Львівщині, яка з перших днів війни взяла на себе турботу про людей, які втікаючи зі зруйнованих міст, почали рухатися у напрямку польського кордону.
Триває 17 день війни. Антикризовий штаб Львівської архідієцезії продовжує працювати у посиленому режимі, намагаючись якомога ефективніше надавати допомогу людям, що постраждали від воєнних дій. Ця допомога скерована і до біженців, які прибувають до Західної України, і до тих, хто залишається у зоні ведення активних бойових дій, і до лікарень вздовж теперішньої лінії фронту, які приймають поранених, а також це допомога жінкам і дітям у перетині кордону.
«Розділений біль — це половина болю», — так сказав посланець Святішого Отця у перший день свого перебування в Україні, й почав реалізовувати свою місію серед постраждалих від війни українців. Кардинал Краєвський наголошує, що привіз благословення Папи Франциска всій Україні, всьому народу, незалежно від віросповідання людей чи регіону походження. Тож під час перебування в Україні він відвідує не лише церковні осередки прийому біженців, але також і ті, які організувала державна влада у співпраці з громадськими організаціями та волонтерами.
9 березня 2022 р. Папський розподілювач милостині кардинал Конрад Краєвський, який прибув в Україну на прохання Святішого Отця Франциска, відвідав тимчасовий притулок для біженців у Паломницькому домі бл. Якова Стрепи, що у Брюховичах біля Львова.
6 березня, в рамках інавгурації у Римо-Католицькій Церкві в Україні Року Святого Хреста, в одному із стаційних храмів Львівської архідієцезії, у парафії Святого Архангела Михаїла у Львові на Сихові, Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
6 березня 2022 р. Римо-Католицька Церква в Україні розпочала Рік Святого Хреста. Це мав бути час кращого пізнання таємниці Хреста — засобу нашого відкуплення. Натомість, як зазначили єпископи у своєму пастирському посланні, 24 лютого цей рік перетворився на Хресну дорогу цілого українського народу. У Львівській архідієцезії Рік Святого Хреста розпочався в санктуарії Святого Хреста у с. Берездівцях Стрийського деканату, яким опікуються отці-сальваторіани.
5 березня 2022 р. семінаристи третього та четвертого курсу Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові у присутності ректора та своїх співбратів-семінаристів прийняли з рук єпископа-помічника Львівської архідієцезії Едварда Кави служіння лекторату й аколітату.
Як повідомляє о. Владислав Бішко, директор Дому паломника, станом на сьогодні тут знайшли притулок майже 240 сімей з Харкова, Києва Запоріжжя та інших міст і містечок, що зазнають нищівних атак ворожого війська. Переважно це жінки з дітьми, але також літні люди, яких вдалося евакуювати із зони активних бойових дій.
Ось уже декілька днів у рамках діяльності Антикризового штабу працює ініціатива «Гарячий чай» на Залізничному вокзалі у Львові. Молодь з митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії на чолі із своїми душпастирями та с. Лідією FRM щодня виїжджають на головний вокзал міста, щоб підбадьорити людей, які виїхали із зруйнованих війною міст і, шукаючи притулку у безпечному місці, очікують на потяги до Польщі.
26 лютого 2022 р. архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський приїхав до Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Брюховичах, щоб підтримати семінаристів на дусі, молитися разом із ними на Євхаристії про припинення війни та про Боже благословення і опіку для Збройних Сил України, які зараз захищають нашу Батьківщину від російських нападників.
У цей тривожний час, коли Росія розширила географію війни проти України по всій її території, людям віруючим важливо чути голос своїх пастирів і відчувати, що Церква, частиною якої вони є, разом із ними протистоїть злу.
Уже понад два місяці минуло від драматичної події у Брюховичах неподалік Львова, де 3 грудня 2021 р. у римо-католицькому храмі св. Терези від Дитяти Ісуса сталася пожежа.
У свято Стрітення Господнього, 2 лютого 2022 року, львівська римсько-католицька громада, якою опікуються отці-домініканці, зібралась на відзначення храмового свята.
У понеділок, 31 січня, у храмі св. Йосифа при монастирі сестер бенедиктинок, що у с. Солонка неподалік Львова, представники чернечих орденів та згромаджень зібралися на спільній молитві. Зустріч відбулася з нагоди Всесвітнього дня богопосвячених осіб, який Церква з 1997 року відзначає щороку 2 лютого, у свято Стрітення Господнього.
Сьогодні, 22 січня 2022 р., Львівська архідієцезія та Вселенська Церква отримали двох нових священників. У митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, уділив свячення пресвітерату двом дияконам — Казимиру Вавричу з Нижніх Петрівців та Віктору Циганюку з Чернівців. В урочистості взяли участь численні священники Львівської архідієцезії, богопосвячені особи, родичі та гості нововисвячених отців.
Стало доброю традицією розпочинати новий календарний рік підсумками року, що минув, разом із архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, який виконує функції голови Конференції римо-католицьких єпископів України. Розмовляємо про найважливіші події року, про сумні й радісні миті; про те, що давало надію та що змушувало замислитися.
"Святий Йосиф - Батько творчої відваги" – під таким гаслом з 2 по 4 січня у Вищій Духовній Семінарії св. Йосифа у Брюховичах проходили реколекції для міністрантів. На реколекційні науки, які проводив о. Андрій Пеканець, з’їхалося 60 міністрантів із різних парафій Львівської архідієцезії.
21 грудня 2021р. архієпископ Мечислав Мокшицький зустрівся з підопічними благодійної кухні «Карітас-Спес» Львівської архідієцезії.Це традиційна передріздвяна зустріч, яка у Львові щороку відбувається у приміщенні благодійної їдальні «Карітас-Спес». Митрополит сідає до столу разом із людьми, які щодня протягом року отримують тут гарячу їжу, увагу та слово підбадьорення. А напередодні Різдва — традиційні для Святвечора страви. Це час спільного колядування, розмов, нагода поділитися своїми історіями та спогадами.
Рятувальникам вдалося ліквідувати пожежу у храмі св.Терези від Дитяти Ісуса, що у Брюховичах неподалік Львова. Серед постраждалих — двоє чоловіків, які отримали опіки першого ступеня, але відмовилися від госпіталізації. Внаслідок пожежі повністю обвалився дах будівлі.
56 Пленарне засідання Єпископату України триває 26-27 листопада у Брюховичах, що неподалік Львова.
25 листопада 2021 р. у львівській Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії відбулися похоронні урочистості с. Ольги Дуплєци, яка загинула 20 листопада під колесами маршрутки.
21 листопада, в урочистість Христа Царя та напередодні літургійного спомину св. Цецилії, покровительки церковної музики, органістів та хористів, хор Львівської Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії відзначав 50-річний Ювілей з дня заснування.
Як повідомлялося, з 15 по 18 листопада 2020 року у Вищій духовній семінарії св. Йосифа тривали дні духовної віднови для священників Львівської архідієцезії. Реколекції, в яких взяло участь 50 священників, проводив єпископ-помічник Вроцлавської архідієцезії Яцек Кіціньскі CMF на запрошення архієпископа Мечислава Мокшицького. У коментарі для CREDO отець-єпископ розповів, на чому зосередився під час духовних вправ, чому вважає такий час необхідним для кожного священника, а також поділився враженнями від спілкування з отцями, що взяли участь у реколекціях.
11 листопада, у Києві, архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, котрий на даний час виконує обов’язки Голови Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, зустрівся із прем’р-міністром України Денисом Шмигалем.
28 жовтня у м. Рава Руська на Львівщині, під патронатом Курії Львівської архідієцезії РКЦ в Україні та в рамках реалізації державного проєкту МЗС Республіки Польща, відбулося відкриття виставки «Храми Львівської архідієцезії – пам’ятки архітектури».
20 жовтня 2021 року, Згромадження Сестер-Наставниць Св. Доротеї Дочок Пресвятих Сердець Ісуса та Марії одночасно у всіх своїх осередках у цілому світі розпочало святкування 100-ї річниці народження для Неба своєї співсестри - св. Марії Бертілли Боскардін. Сестри з Української Делегатури, яка з 2008 року функціонує у м. Яворів на Львівщині, на території Львівської архідієцезії, також розпочали Юілейний рік св. Бертілли.
13 жовтня 2019 р. у Львові відбулось урочисте завершення Фатімських богослужінь. У докарантинні часи це богослужіння, яке відбувається ось уже понад 10 років у душпастирстві отців-домініканців кожного тринадцятого числа з травня по жовтень, об’єднувало вірян міста.
12 жовтня 2021 р. у Львові, в Науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького, відбувся прем’єрний показ документального фільму «Священник Генріх Мосінг. Місія…»
9 жовтня 2021 р. у санктуарії Божої Матері Рудківської, що в Рудках на Львівщині, відбувся щорічний з’їзд Троянд Живого Розарію Львівської архідієцезії.
10 вересня, у Львові, у приміщенні трапезної Українського Католицького Університету відбувся ІІ Молитовний сніданок. У ньому взяли участь представники різних релігійних конфесій, очільники міста і області, представники влади різних рівнів та громадських організацій, а також діячі культури, медицини та освіти.
У суботу, 7 серпня, у Львові відбувся Alive music festival. Організаторами фестивалю виступили отці домініканці у співпраці із світськими музикантами зі Львова, котрі таким чином вирішили долучитися до святкування 800-річчя дня народження для неба св. Домініка — засновника Ордену Отців Проповідників.
У суботу, 10 липня, завершилася проща до Божої Матері Миру та Поєднання у Більшівцях, що на Івано-Франківщині. Паломницькі групи прибули до Більшівців навіть із найвіддаленіших куточків Львівської архідієцезії. Найчисельнішою цього року була група Блаженної Марти Вєцької, котра виходила зі Снятина і налічувала понад 150 осіб, а найменшою була група, що вирушила з Франківська і складалася з двох осіб – консула РП у Львові Елізи Дзвонкєвіч та директорки Центру Польської Культури та Європейського Діалогу в Івано-Франківську Марії Осідач.
10 липня, у парафії св. Йоана з Дуклі у Старому Добротворі відбулося урочисте освячення нового вівтаря та інсталяція реліквій св. Йоана з Дуклі. Урочистість очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський у співслужінні із канцлером Курії Львівської архідієцезії Владиславом Гримським, деканом Жовківського деканату о. прелатом Юзефом Леговичом та прибулими на урочистість священниками.
7 липня 2021р. до Божої Матері Миру та Поєднання вирушила група львівських паломників. Святу Месу на початок шляху очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава. Він також звернувся до паломників зі словом заохочення й дав декілька настанов, як добре та плідно пережити цей непростий, але такий прекрасний час:
Україна відзначає 20-ту річницю візиту Йоана Павла ІІ. Святий Папа відвідав Київ та Львів 23-27 червня 2001 року. З цієї нагоди ми поспілкувалися із архієпископом Мечиславом Мокшицьким Львівським митрополитом, який на той час був другим секретарем Святішого Отця. Ми розпитали у митрополита, як виглядає підготовка апостольських подорожей папи, хто відповідає за програму та перебіг, а також про враження, особливо пам’ятні моменти візиту, його значення та плоди для України.
Перший після війни священник, якого висвятили у львівській катедрі. У Львові, в Митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії, відбулася подячна Свята Меса за 30 років священства. Серед ювілярів — о.Андрій Бачинський, офіціал єпископського суду Київсько-Житомирської дієцезії, колишній настоятель львівської катедри.
Сьогодні, 8 червня 2021 року, на брифінгу, що відбувся у подвір’ї Львівської міської ради, представники влади міста та співорганізатори від УГКЦ та РКЦ представили програму заходів присвячених відзначенню 20-ї річниці візиту до України св. Папи Йоана Павла ІІ.
У 101-й День народження св. Йоана Павла ІІ, 18 травня, в рамках Х Тижня християнської культури відбувся концерт хору імені св. Йоана Павла ІІ.
У неділю, 16 травня, у Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії розпочався Х Тиждень Християнської культури.
15 травня 2021 року, у Львові-Брюховичах відбулася ІІІ Національна Конвенція Лицарів Колумба в Україні. Святу Месу, якою традиційно розпочинається Конвенція, очолив Національний Капелан римо-католицьких Лицарів Колумба, архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський.
13 травня, в урочистість Вознесіння Господнього, у душпастирському осередку отців-домініканців, що міститься у каплиці Матері Божої Неустанної Допомоги, знаної як каплиця Розена, розпочалися Фатімські богослужіння.
Інтернет-ресурс Львівської Міської Ради «Духовна Велич Львова» за підтримки Інституту Екуменічних Студій УКУ підчас Великого посту провели цикл зустрічей у рамках Великопісної Екуменічної Школи.
Сьогодні, 18 березня 2021р., у Вищій духовній семінарії св.Йосифа у Львові Брюховичах розпочалася всеукраїнська зустріч семінаристів римо-католицьких семінарій.
Єпископ Віталій Скомаровський, секретар Конференції єпископів України, оголосив пресі підсумки засідання: — На цьому засіданні ми ще раз підсумували Рік молитов за покликання — але, звісно, продовжимо просити Бога про вірних та святих священників, яких наша Церква дуже потребує.
2016 року в урочистість св.Йосифа у с.Солонці неподалік Львова було освячено хрест і наріжний камінь під будівництво монастиря сестер Ордену св. Бенедикта. І ось 19 березня 2021 відбудеться освячення вже завершеного храму св.Абата Бенедикта і монастир св.Йосифа, в якому оселяться три сестри з абатства Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії з Житомира. Так Орден відновить свою присутність на цих територіях після 80 років перерви.
У суботу, 27 лютого 2021 року, у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові відбулася церемонія нагородження державними відзначеннями духовенства Львівської архідієцезії. Від імені Президента Республіки Польща Анджея Дуди нагороди вручив державний секретар канцелярії Президента Республіки Польща Адам Квятковський разом із послом Польщі в Україні Бартошем Ціхоцкім та Генеральний консул Республіки Польща у Львові Елізою Дзвонкєвіч.
27 лютого 2021р. молодь із парафій Львівського деканату зустрілася на першій після тривалої перерви Деканальній зустрічі молоді. Вона відбулася під гаслом «Любити — це вміти чекати».
20 лютого 2021р. семінаристи третього та четвертого курсу Вищої духовної семінарії св.Йосифа у Львові у присутності отця ректора, викладачів та вихователів прийняли з рук єпископа-помічника Львівської архідієцезії Едварда Кави служіння лекторату й аколітату.
2020 рік виявився важким не лише для економіки та системи освіти, але також і для Церкви. Священники та віряни опинилися в ситуації, якої нові покоління вже не знають: нам було сказано зачинити храми, нам не дозволяли брати участі у Святих Месах, випробовуючи віру та обмежуючи релігійні потреби багатьох людей.
2016 року, в урочистість св. Йосифа, у с.Солонці біля Львова було освячено хрест та наріжний камінь під будівництво монастиря сестер Ордену св.Бенедикта.
12 грудня, у літургійний спомин Пресвятої Діви Марії Гваделупської, у парафії Святого Архангела Михаїла у Львові на Сихові відбулося урочисте прийняття нових братів до Ордену Лицарів Колумба.
19 листопада 2020р. у львівській Духовній семінарії св.Йосифа завершилися щорічні реколекції для священників Львівської архідієцезії. Цього року реколекційні науки, які розпочалися 16 листопада, отцям проголошував єпископ Гданської дієцезії Вєслав Шляхетка. Це вперше отець єпископ проводив реколекції для священників.
Римо-католицька парафія Усіх Святих у Ходорові на Львівщині 31 жовтня урочисто відзначила 30-ту річницю повернення та реконсекрації храму, який за часів радянської окупації був перетворений на спортзал.
6 жовтня 2020р. у Брюховичах біля Львова розпочалася XV зустріч Комісії душпастирства молоді при Конференції єпископів РКЦ в Україні.
У свято Воздвиження Всечесного Хреста, 14 вересня, у Львові Брати Менші Конвентуальні (францисканці) урочисто оголосили про заснування Провінційної Кустодії Святого Хреста в Україні.
«Кардинал Мар’ян Яворський до останнього подиху був батьком Римо-Католицької Церкви в Україні», — каже єпископ Едвард Кава.
Як повідомлялося, 5 вересня 2020р., після 22 год. (23 год. за українським часом) відійшов до Господа єпископ-сеньйор Львівської архідієцезії, 44-й архієпископ-митрополит Львівський, останній український кардинал Мар’ян Яворський.
IV Паломництво Руху «Світло-Життя» Львівської архідієцезії відбулося 29 серпня 2020р. у львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії.
У суботу, 15 серпня, львівська митрополича базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії урочисто відзначила храмове свято. Святу Месу очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
24 липня у Львові, у віці 94 років, пані Ядвіга Цаппе відійшла до Господа по вічну нагороду – заслужена жінка польської громади Львова, опікун та депозитарій пам’яті минулого та великий патріотом, яка любила Польщу та Львів, яка передала цю любов своїм учням та вихованцям. За свого життя отримала відзнаки: Офіцерський хрест ордена «За заслуги» Республіки Польща, Рицарський хрест ордена «За заслуги» Республіки Польща, почесне звання «Ветеран боротьби за свободу і незалежність» та «Зберігач національної пам’яті».
Під час перебування в Україні кардинал Конрад Краєвський, папський Великий елемозинарій (розподілювач милостині), побував у Львові, де освятив ділянку під будівництво Дому милосердя та новозбудований храм парафії св. Йоана Павла ІІ, і в Бердичеві на відпустових урочистостях Божої Матері Святого Скапулярію.
18 липня 2020р. у Львові, кардинал Конрад Краєвський, Папський розподілювач милостині, освятив ділянку під будівництво Дому милосердя під покровительством блаженної Бернардини Марії Яблонської для безпритульних жінок та самотніх матерів у кризовій ситуації, а також освятив та вмурував наріжний камінь каплиці «Ecce Homo», яка буде частиною цього Дому.
У неділю, 12 липня, у санктуарії Матері Божої Більшівецької Львівський митрополит архієпископ Мечислав Мокшицький очолив відпустову Святу Месу. Із ним співслужив єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок. Напередодні єпископ Микола брав участь у нічному чуванні разом із молоддю, яка прибула до Матері Божої Миру та Поєднання, щоб розпізнати власне покликання.
4 липня 2020р. в Тартакові Львівської області митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький оголосив храм св. Архангела Михаїла санктуарієм Божої Матері Зцілення Хворих та встановив архідієцезіяльний День молитви за хворих та працівників служби охорони здоров’я у кожну першу суботу липня.
Курія Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви і Душпастирський відділ військового капеланства Львівської архідієцезії РКЦ в Україні видали друком молитовник військовослужбовця «Молись та захищай!»
28 червня, у Львівській Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої діви Марії відбулися центральні урочистості з нагоди відзначення 100 роковин від дня відходу до вічності засновника Згромадження Сестер Святого Йосифа, батька убогих та апостола милосердя – св. Зиґмунда Гораздовського.
13 червня 2020р,. у день літургійного спомину св.Антонія з Падуї, архієпископ Мечислав Мокшицький освятив наріжний камінь під будівництво храму в смт. Олеську Львівської області.
Сьогодні, 18 травня, ми відзначаємо 100 річницю з Дня народження св. Йоана Павла ІІ – Папи, що змінив хід історії. Це він великою мірою спричинився до падіння комуністичного режиму у Центральній та Східній Європі. Вперше від понад 455 років до Петрової Столиці було покликано єпископа, який був не з Італії. Кароль Войтила був папою 26 років. Це були надзвичайно працьовиті та плідні роки – чисельні апостольські подорожі, документи, адгортації, енцикліки, та апостольські конституції. Це була людина діалогу та поєднання.
Єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні продовжують висловлюватися про законопроєкт №3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності), який було внесено до Верховної Ради у квітні.
У римо-католиків триває Страсний Тиждень. Це час особливих приготувань до спомину найважливішої події в історії Спасіння. Чи не вперше з часів гоніння християн урочистості Святого Пасхального Тридення, як і сама Резурекція, не будуть публічними і відбуватимуться за зачиненими дверима храмів.
1 листопада 2017 року три черниці зі Згромадження Сестер Альбертинок Служниць Убогим прибули до Львова, щоби по роках перерви поновити тут своє служіння людям бідним і хворим, служачи знедоленим із добротою, любов’ю та милосердям, як того навчав засновник — св. Брат Альберт Хмельовський.
Учора, 17 лютого 2020р., у Празі та Ржічанах біля Праги розпочався XIV Чемпіонат Європи із футзалу серед священників.
11 лютого у Львівській міській раді мер міста Андрій Садовий зустрівся з єпископами та представниками ПЦУ, УГКЦ та РКЦ. Римо-Католицьку Церкву представляли архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський, та єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
28 грудня, у навечір`я свята Святого Сімейства Ісуса, Марії та Йосифа, на завершення Року святості подружжя та родини, у Стрию відбувся День зосередження для сімей Стрийського деканату.
У неділю, 8 грудня 2019 року, згідно з давньою традицією Церкви, семінаристи третього курсу Львівської Вищої духовної семінарії св. Йосифа Петро Демій та Антон Василишин отримали священницький одяг – сутану.
Отець Микола Петро Лучок, якого 11 листопада 2019 року Папа Франциск призначив єпископом-помічником Мукачівської дієцезії, розповідає для CREDO про те, чи важко було йому прийняти цю пропозицію, як планує реалізовувати своє нове служіння та як відреагувала мама на звістку, що син стане єпископом.
У неділю, 13 жовтня 2019 р., у Львові відбулось урочисте завершення Фатімських богослужінь, які кожного тринадцятого числа з травня по жовтень об’єднують вірян міста ось уже десять років. А особливо — в останні роки, коли Україна потребує молитви за мир та єдність.
5 жовтня 2019р. у парафії Успіння Пресвятої Діви Марії в Рудках неподалік Львова відбулося впровадження реліквій св. Йоана Павла ІІ, поєднане з зустріччю Розарієвих кіл.
«Ніщо не зможе такою мірою утвердити нашу віру, зміцнити нашу надію і прийняти любов до наших сердець, як культ Святого Сімейства» (о.Джон Бертьє МS). Під цим гаслом 6 червня 2019 р. відбувся ХI Архідієцезіяльний день вівтарної служби у Брюховичах, що неподалік Львова.
27 березня, у Києві, відбувся міжконфесійний семінар військових капеланів, організований Департаментом військового капеланства Української Греко-Католицької Церкви та Комітетом із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.
Вища Духовна Семінарія св. Йосифа у Львові-Брюховичах гостинно відчинила свої двері для хлопців, які роздумують над своїм покликанням до священства.
23 березня, у парафії Матері Божої Цариці Миру у селищі Івано-Франкове (Янів), відбувся деканальний День зосередження для сімей Городоцького деканату.
Журналісти Католицької Радіопрограми завдяки отцям із Товариства Святого Павла та за фінансової підтримки Фундації «Pomoc Polakom na Wschodzie» мали можливість розпочати Великий Піст від днів зосередження у Польщі.
30 січня у каплиці Львівської митрополичої курії відбулося освячення ікони Пресвятого Сімейства. Протягом Року святості подружжя та сім’ї, що триває у РКЦ в Україні, ікона мандруватиме від родини до родини, від парафії до парафії Львівської архідієцезії.
Палац Львівських митрополитів цього року вчетверте відчинив свої двері для колядників із цілої Львівської архідієцезії.
Уже традиційно підбиваємо підсумки року, що минає, а також останнього десятиріччя, разом з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським.
Наша розмова — про служіння Львівській архідієцезії, про поставлені цілі та їх досягнення, про покликання і релігійне виховання, про війну й милосердя, про життя Церкви в Україні та про інші важливі справи, які становлять невід’ємну частину служіння митрополита.
Війна в Україні триває вже чотири роки. Дехто встиг вже «втомитися» і воліє робити вигляд, що нічого не відбувається, але не люди, які живуть на лінії розмежування і не волонтери Християнської Служби Порятунку, і не капелани, які через своє служіння несуть людям Боже світло.
Подячна Меса з нагоди сорокової річниці вибору Папи Йоана Павла ІІ відбулася 16 жовтня у львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. Її очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едвард Кава.
Двадцять дев’ятого вересня у Львові відбулося урочисте освячення римо-католицького храму св. Арханегала Михаїла, що на Сихові, будівництво якого тривало десять років. Урочисту Месу та обряд освячення вівтаря та стін храму здійснив архієпископ Віктор Скворц, митрополит Верхньої Сілезії у співслужінні з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським та єпископом Глівіц Анджейом Іванецкім.
У Львові відбулася презентація дебютної книжки о. Петра Балога ОР «Віра шукає розуміння».
Це перша книжка із запланованого циклу про глибоке та усвідомлене розуміння віри. Як сказав під час презентації сам автор: «Щоби наша віра була розумною і щоб ми могли її пояснити».
Від 14 вересня у львівському архікатедральному соборі св. Юра (УГКЦ) у супроводі отців францисканців о. Евдженіо Каніла та о. Даніеля Фечети перебувають мощі св. Антонія з Падуї. 18 вересня частина мощей, а саме реліквіарій у формі погруддя святого, прибули на один день до санктуарію св. Антонія Падуанського (РКЦ).
13 вересня 2018 року, у Львові відбувся Обласний форум сім’ї, тема якого була: «Українська сім’я: виклики і завдання».
XVII Дні молоді Львівської архідієцезії тривали у Брюховичах, що неподалік Львова, 7-9 вересня.
Неподалік Львова, 7-9 вересня. Як повідомлялося раніше, гаслом зустрічі послужили слова архангела Гавриїла, якими він звернувся до Марії підчас Благовіщення: «Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога» (Лк 1,30).
У п’ятницю 7 вересня 2018 року в Брюховичах біля Львова, на території Вищої духовної семінарії св.Йосифа, розпочалися ХVII Дієцезіяльні дні молоді. Цього року учасників об’єднують слова з Євангелія від Луки (1,30): «Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога».
До України прибув головний гість урочистості у Всеукраїнському санктуарії Божої Матері Святого Скапулярію, що відбудеться 21-22 липня у Бердичеві. Зараз архієпископ Ренато Боккардо, ординарій дієцезії Сполето-Норчія (Італія), перебуває у Львові і з радістю погодився поспілкувався з католицькими журналістами.
У другій половині червня, при парафіяльній світлиці Львівської митрополичої базиліки, проходив літній денний табір для дітей. Парафія практикує таку форму літнього дозвілля вже не перший рік. Сестра Лідія Зембовіч FRM, директор світлиці, активно залучає до співпраці волонтерів. І не лише місцевих, але також і з Польщі.
У неділю, у с. Великосілки на Львівщині, відбулося храмове свято. Сьогодні тут вшановують Матір Божу Чорничну. Раніше це була народна назва урочистості Відвідин св. Єлизавети. Згодом свято було перенесено на інший час, а Матір Божа Чорнична, покровителька матерів та вагітних жінок, особливо тих, що мали труднощі з виношуванням, або нещодавно втратили дитину, стала самостійним спомином.
Неймовірні речі відбуваються поруч. На перший погляд все дуже звичайно і навіть буденно, адже кого здивуєш черницями, які працюють при парафії у невеликому райцентрі. Та, придивившись уважніше, можна побачити, як маленька спільнота з трьох сестер уособлює в собі універсальність Церкви, її відкритість на всіх без винятку людей та їхні потреби, випромінюючи при цьому Божу радість і сердечність.
У Львівській митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії 8-9 червня тривав IX Фестиваль релігійної музики «На Славу Божу». Він був поєднаний із музичними майстер-класами, які проводила доктор Анна Марек-Камінська, директор студій літургійної музики у Жешові (Польща).
В Україні вже другий рік триває Акція «Папа для України». Зібрані католиками Європи кошти йдуть на допомогу людям, постраждалим від війни на Донбасі. Це ліки, харчі, паливні котли та брикети, допомога на ремонтні роботи у будинках, що постраждали від обстрілів, та багато іншого. Завдяки титанічній праці й неймовірній посвяті Технічного секретаріату акції вдалося реалізувати багато проектів, які не лише допомогли людям вижити, але також повернули їм гідність і відчуття потрібності.
Які у нас в Україні асоціації виникають, коли ми чуємо слово волонтер? Уява зазвичай малює нам дві крайності: одна з них — це втомлені, буквально виснажені люди, які всі свої сили, весь свій час, нерідко коштом власних інтересів та родини, присвячують тому, щоби взути, вдягнути і забезпечити запчастинами наше військо, а інша — це молодь, яка раз на колись, як має час чи натхнення, десь комусь проведе майстер-клас, збере пакуночки, навідає діток.
Завершується 2017 рік. Для Римо-Католицької Церкви в Україні це був рік, багатий на знакові події та ювілейні дати. Аби підсумувати цей рік, та ще раз згадати найважливіше, портал CREDO запросив до розмови Голову Коференції Римо-Католицьких Єпископів України, архієпископа Мечислава Мокшицького, львівського митрополита.
Учора, 22 листопада, голова Технічного секретаріату акції «Папа для України» єпископ Едвард Кава відвідав прифронтові території Донецької та Луганської областей. Він зустрівся з партнерами акції та людьми, що вже отримали допомогу в рамках гуманітарних проектів, які профінансували за кошти надані Апостольським Престолом. А також побачитися з тими, хто досі потребує допомоги, зрозуміти які саме потреби є більш нагальними та пояснити, як саме можна отримати допомогу, куди слід звертатися.
ІІ Всеукраїнська зустріч осіб, задіяних у душастирство родин, відбулася 17-19 листопада у Брюховичах, що неподалік Львова. Тема цьогорічної зустрічі «Надія для подружжя у кризі» об’єднала осіб, які супроводжують подружжя від етапу приготувань до Таїнства Подружжя і протягом їхнього сімейного життя: священиків, сімейних консультантів, психологів, психотерапевтів та усіх, хто задіяний у допомогу та служіння родинам у Римо-Католицькій Церкві в Україні.
Парафія св. Антонія у Львові — це унікальне місце. Отці тримають двері відчиненими для всіх і кожен може тут задовільнити свою найбільшу потребу: чи то Таїнства і молитва, чи то щоденний хліб.
У листопаді минає 125 років від моменту, коли послідовниці святого брата Альберта заснували у Львові три будинки: притулки для безхатченків та сиротинець. 13 листопада, сестри-альбертинки Слугині Убогих відновлюють свою місію милосердя у Львові. Перед тим, як розпочати свою працю, сестри розповіли про своє служіння та плани на найближче майбутнє у Львові, а також історії своїх покликань. Історія кожної з сестер не лише захоплююча, але також і дуже знакова.
14 вересня 2017 р., — день особливої молитви за Україну у фатімському санктуарії, куди наші прочани прибули у Всеукраїнському ювілейному паломництві. Зокрема, удень вони (разом з усіма, хто був на адорації) молилися під час Години Милосердя, про яку Господь Ісус говорив святій Фаустині Ковальській. Під час Години Милосердя пролунали свідчення єпископів із різних країн та континентів нашої планети. Зокрема, від України говорив архієпископ Мечислав Мокшицький, митрополит Львівський. Саме він, до речі, попровадив богослужіння Години Милосердя.
14 вересня 2017 р. у Фатімі відбулися центральні урочистості Всеукраїнського ювілейного паломництва з нагоди 100‑ї річниці об’явлень Пресвятої Богородиці. Паломники з різних куточків України прибули до Португалії, щоб тут, у долині об’явлень, разом зі своїми пастирями молитися за мир в Україні та присвятити нашу Батьківщину Непорочному Серцю Марії.
Сьогодні вранці, 13 вересня, українські паломники прибули до Фатіми. До славетного місця об’явлень Діви Марії трьом маленьким пастушкам.
28 серпня 2017 р. учасники літніх реколекцій Руху Світло-Життя Львівської архидієцезії здійснили паломництво до Митрополичої базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові. Там вони взяли участь у Дні спільноти, який об’єднав молодь із різних деканатів архидієцезії. Таким чином Рух Світло-Життя започаткував нову традицію — підсумовувати літні реколекції у головному храмі архидієцезії спільною молитвою всіх учасників.
В Україні триває «сезон паломництв». Прочани Кам’янець-Подільської дієцезії йшли до Летичева, а прочани Львівської архідієцезії мандрували до Матері Божої Миру та Поєднання у Більшівцях. Зараз тривають паломництва до національного санктуарію у Бердичеві і до марійського центру у Зарваниці. Ми ж зупинимося на прощах у Львівській архідієцезії за участю архієпископа Месчислава Мокшицького.
Bранці, 5 липня 2017 р., від львівського храму св. Антонія з Падуї вирушило XV піше Паломництво миру та єдності до Матері Божої у Більшівцях.
Про таїнство усмішки нового єпископа та Божий подарунок від Папи говорив Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті під час урочистої хіротонії Едварда Кави.
Після завершення хіротонії нового єпископа-помічника Львівської архидієцезії Едварда Кави ординарій Кам`янець-Подільської дієцезії владика Леон Дубравський поділився з CREDO своїми думками:
Єпископ-номінант Едвард Кава — людина відкрита і проста. Він радо погодився поспілкуватися з CREDO, щоб наші читачі могли ближче познайомитися з новим єпископом-помічником Львівської архидієцезії.
7 квітня о. декан Марек Нєдзвєцкі, настоятель парафії св.Ап. Петра і Павла у м. Яворів відзначав 25-літній ювілей священства. Урочисту Святу Месу із цієї нагоди очолив єпископ-емерит Харківсько-Запорізької дієцезії Мар’ян Бучек у співслужінні із Генеральним Вікарієм Львівської архідієцезії о. інф. Юзефом Павлічком, котрий виголосив дуже глибоку та зворушливу проповідь, а також самим Ювіляром та отцями Городоцького деканату та греко-католицькими отцями із парафій Яворова.
29 березня, у Львові на Високому Замку пройшла Хресна Дорога. Молодь, сестри та священики з парафій Львівського деканату пройшли у молитовному зосередженні шлях Ісуса від засудження до смерті на хресті.
Ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський у перерві між засіданнями Конференції єпископату розповів журналістам про те, у кому бачить майбутнє і розвиток Церкви, поділився думками про душпастирські виклики, які зараз стоять перед духовенством в Україні, а також про своє бачення ефективної співпраці із мирянами.
Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії єпископ Броніслав Бернацький, присутній на засіданні, розповів про початки відродження дієцезії, про те, як вона працює зараз, як розвивається та які плани на найближчий душпастирський рік.
У Львові, у Національній академії сухопутних військ імені П. Сагайдачного, завершуються Міжконфесійні збори військових капеланів. Вишкіл відбувся за підтримки Збройних Сил Канади, а проводили його представники Королівської Капеланської служби Канади. Навчальний курс об’єднав 20 капеланів із 9 різних конфесій.
Отець Іван Заяць, головний капелан Львівської архідієцезії розповів про те, що відбувалося цими днями у стінах Академії сухопутних військ, про значення та важливість такого досвіду для українських військових капеланів.
«Запрошення від Бога» — короткометражний фільм, що переміг у конкурсі Домініканського Ордену в Римі. Конкурс, який організувала Генеральна курія Ордену Проповідників, проводився з нагоди святкування 800-літнього ювілею Ордену і, за його умовами, про Домініканську Родину потрібно було розповісти у 3-хвилинному відеосюжеті.
Триває Тиждень молитов за єдність християн. І наче віра у всіх одна, Христос також той самий, але різноманітність піддала свого часу єдність великим випробуванням і не всі його пройшли. Зараз необхідність відновити цю єдність особливо актуальна, адже, як каже нам статистика, християни найбільш переслідувана релігія у світі. А як відомо, спільна біда об’єднує і молитва важливий крок на цьому шляху.
Наприкінці вересня, як вже було анонсовано, базиліка св. Цельсія та Юліана у Римі відчинила свої двері для українських римо-католиків, що працюють, живуть та навчаються у Вічному місті.
У Львові 6 грудня з нагоди 25 річниці Збройних Сил України військові капелани всіх конфесій, офіцери, військові Польщі та Канади, а також мер Львова та очільник області разом із родичами загиблих вшанували на Личаківському цвинтарі пам’ять борців, полеглих за волю України, героїв Небесної Сотні та воїнів АТО.
У липні світ побачила книжка Анатолія Оліха під назвою «Завдяки їм». Це розповідь про видатних служителів Римо-Католицької Церкви на Волині, які своєю невтомною працею та відданістю зберегли віру своєї пастви, часто коштом власного здоров’я та життя і не покинули людей у важкі часи.
В урочистість Пресвятої Трійці, 22 травня, двоє військових із місії НАТО — Метью Дерозьє та Максім Перра, що перебувають на навчаннях на Яворівському полігоні на Львівщині, прийняли Перше Святе Причастя.
Урочистою процесією 10 квітня зображення Ісуса Милосердного пронесли вулицями Львова довкола катедри.
Месу очолив Львівський митрополит архиєпископ Мечислав Мокшицький.
Львівська митрополича базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії 9 квітня наповнилася до країв. З нагоди святкування 360 річниці обітниць польського короля Яна Казимира до Львова прибули численні паломники та урядові делегації різних рівнів. Представник президента Польщі Адам Квятковскі, парламентарі на чолі з Маршалком Сенату Станіславом Карчевським і віцемаршалком Ришардом Терлецьким, а також численні посли Сейму. Також були присутні представники міської влади на чолі з міським головою Андрієм Садовим.
У м. Бережани Тернопільської області 30 квітня близько 14.00 год. було скоєне пограбування римо-католицького храму св. Апостолів Петра і Павла. Підваживши дерев’яним брусом ґрати, які закривали вхід до сакристії, і виламавши таким чином замок, зловмисник проник у храм і виніс: 10 чаш, реліквії блаженого Якова Стрепи, дві міністрантські альби, начиння з оліями і дві гіпсові фігурки Діви Марії висотою 40см, а також монстранцію.
Учора, 4 січня, Курія Львівської архидієцезії РКЦ гостинно відчинила свої двері для маленьких колядників, які прибули на запрошення архиєпископа Мечислава Мокшицького з різних парафій архидієцезії.
Новий Папський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті на Святвечір побував у Львові та очолив Пастирку у Львівській катедрі. Цього ж дня ієрарх зустрівся з львівськими журналістами. Публікуємо частину розмови з владикою Ґуджеротті.
Рух Світло-Життя Львівської Архідієцезії 8 грудня, в урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, розпочав Святою Месою святкування п’ятої річниці офіційного підтвердження існування в архідієцезії.
Віталій Свінціцький, воїн 80-ї Львівської Окремої Десантно-Штурмової Бригади, який за винятком 15-денної відпуски пробув на передовій 15 місяців, розповів CREDO про життя на полі бою.
Головний військовий капелан Львівської архsдієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Отець Іван Заяць розповідає про свій шлях до священства, про життєвий досвід, про свою душпастирську працю та військове капеланство.
На парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові, у вігілію спомину св. Йоана Павла ІІ, 21 жовтня відбулася урочиста Свята Меса з нагоди парафіяльного відпусту. Одночасно це була приміційна Свята Меса о. Олександра Кушти з Дніпродзержинська, котрий 17 жовтня був рукоположений у кафедральному соборі святих Апостолів Петра і Павла у Кам’янці-Подільському.
Сихів — це один із багатьох мікрорайонів м. Львова. Раніше безликий спальний район із сотнями багатоповерхівок, відрізаний від решти міста промисловою зоною, став тепер релігійним та культурним осередком, і не в останню чергу долучилася до цього перетворення невеличка римо-католицька парафія Святого Архангела Михаїла, розташована у Сихівському лісопарку.
Зараз ми, як громадяни, на передодні виборів стоїмо перед нелегким завданням – прийняти рішення на користь тих чи інших політичних сил, які вирішуватимуть нашу подальшу долю, як людей, містян, громадян країни.
У Львові вже не перший рік тривають спроби повернення парафіяльного будинку при римо-католицькому храмі св. Антонія. Справа вже пройшла всі етапи спроб вирішення: від клопотань, через суд і зустрічі із міським головою аж по збір підписів і має всі шанси стати одним із найдовших конфліктів у історії міста між владою та парафіяльною громадою. Справа тягнеться вже понад 20 років.