Новини

Назад

о. Раньєро Канталамесса закликав українських єпископів бути утішителями свого народу

: 734 2015-11-27 11:17:09

У Брюховичах, неподалік Львова, тривають спільні реколекції для римо- та греко-католицьких єпископів. Духовні вправи для владик проводить о. Раньєро Канталамесса, проповідник Папського дому.

Реколекції розпочалися Службою Божою в каплиці реколекційного центру в Брюховичах, яку очолив Блаженніший Святослав Шевчук у співслужінні з митрополитами, архиєпископами та єпископами Греко-Католицької і Римо-Католицької Церков в Україні. Глава УГКЦ запросив до проповіді о. Раньєро словами пророка Ісаї: «Утіште, утіште народ мій, каже ваш Бог (пор. Іс. 40, 1). Хто ж утішить пастирів, які мають дбати про своє стадо в час війни і розрухи?»

У своїй першій науці ватиканський отець поділився роздумами на тему Літургії Слова, підкреслюючи, що Слово Боже має бути живим і діяльним для нас сьогодні та що без цієї частини Літургії ми не зможемо підготуватися гідно до Літургії Жертви. Проповідник навів багато прикладів зі Старого та Нового Завіту, а також з особистого життя, вказуючи, як Бог продовжує промовляти до нас сьогодні через своє Боже Слово.

У другій науці отець-реколеціоніст зосередився на ролі й місії Святого Духа в історії спасіння, зауваживши, що не можемо трактувати Третю Божу Особу лише як додаток до історії спасіння, бо Святий Дух, як вияв споконвічної любові між Отцем і Сином, є нашим спасінням, Він робить спасіння, принесене Христом, доступним та актуальним для нас сьогодні. Церква, як Східна, так і Західна, на думку о. Раньєро, має постійну потребу в Зісланні Святого Духа, яке не обмежується лише до певної історичної події, а постійно звершується в історії спасіння.

Не оминув проповідник Папського дому і драматичної ситуації в Україні, кажучи: «Служіння пастирів – це бути передусім утішителем для свого народу. Отримавши в глибині серця потіху від самого Святого Духа-Утішителя, пастир повинен передавати цю потіху Божому людові. Маємо передавати своїм вірним упевненість у Божій силі, яка не є людською силою, бо навіть якщо світ завалиться, християнин завжди стоятиме на ногах завдяки силі Духа Святого. Не бійтеся, отже, воєн чи революцій, бо ваша потіха походить від самого Бога-Утішителя!»

Спільні реколекції для католицьких владик із Папським проповідником триватимуть до суботи.

Джерело: CREDO

 


Назад