Новини

Назад

о. Міхал Воцял SDB про завдання душпастирства молоді

: 1011 2017-02-16 14:04:45

15 лютого, у бібліотеці Митрополичої Курії у Львові відбулася зустріч Комісії душпастирства Молоді при Конференції Єпископів РКЦ України. Заступник Голови Комісії о. Міхал Воцял SDB розповів: «Це вже сьоме з черги засідання нашої Комісії. З семи дієцезій приїхали дієцезіальні душпастирі, а також представники молоді. Бо ми хочемо, щоби в таких зустрічах брала участь молодь. Також були священики, котрі допомагають в душпастирстві молоді.

Наша мета – знайти якнайкращий доступ до сердець і розуму молодих людей, щоби передати їм нині Добру Новину про Ісуса Христа, а також голос Церкви. Папа Франциск вже проголосив, що у жовтні 2018 року наступний Синод Єпископів буде присвячений молоді, вірі, покликанню. Тому разом прагнемо знайти відповідь на ці питання.

Хочемо з 2 до 8 червня ц.р. провести в Україні Тиждень виховання. Ми спостерігаємо, що Міністерство освіти України дуже прихильне до розвитку християнських, зокрема католицьких шкіл. Ми хочемо бути готовими до цього виклику і докласти всіх зусиль для створення таких дошкільних закладів і шкіл.

Відбувся обмін думками щодо проведення Дієцезійних Днів Молоді, випуску посібників для душпастирства молоді. Найважливішим є випрацювати стратегію розвитку нашої Комісії на наступні три роки.

Один із викликів – це еміграція молоді. Практично кожний другий житель України нині задумується, чи не виїхати за кордон. Церква повинна бути в такий момент разом з кожною молодою людиною. Ми не кажемо їм сказати, їхати чи не їхати. Але дати настанову: всюди, де вони будуть, щоби жили з Ісусом Христом. Виїзд до Німеччини, Польщі чи інших держав не повинен бути їхнім розлученням з Церквою.

Другий виклик – це родина. Чим раз молоді люди все пізніше вступають у шлюб. Зростає число подружніх пар поза церковним шлюбом.

Третій виклик більше стосується вирішення на державному рівні, ніж церковному. Маю на увазі тих випускників вузів, чия здобута спеціальність не дозволяє їм вижити, й вони змушені змінювати профіль своєї діяльності. Наприклад йти в продавці чи працювати на «Новій пошті», касирами в супермаркеті. Як Церква прагнемо інтегрувати молодіжне середовище, щоби в нас була одна програма і стратегія розвитку душпастирства молоді в Україні».

Автор : Костянтин Чавага

Назад