Новини

Назад

«Жива віра малих спільнот є джерелом надії релігійного відродження України», — Архієпископ Мокшицький в Сантьяго-де-Компостела

: 415 2019-10-07 13:25:04

В Іспанії, 3-6 жовтня, у Сантьяго-де-Компостела, місті, де спочивають мощі св. ап. Якова, першого єпископа Єрусалиму, завершилась 32-га пленарна аcамблея Ради Єпископських Конференцій Європи на тему: «Європо, час прокинутися! Знаки надії».

Україну представляли: Архієпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит, заступник Голови Римсько-Католицької Конференції Єпископів України, Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ і владика Мілан Шашік, єпископ Мукачівський.

Першого дня пленарних засідань очільники єпископатів Європи заслухали послання Святішого Отця Франциска, привітальне слово кардинала Анджельо Баньяско (Angelo Bagnasco) та доповідь французького філософа Шанталя Дельсоль (Chantal Delsol) на тему «Католицизм у дехристиянізованому суспільстві». Під час обрад єпископи говорили про ознаки християнського пробудження і надії у сучасній культурі секуляризованої Європи.

У своєму слові Архієпископ Мечислав Мокшицький, згадав про досвід переслідування Церкви комуністичним режимом і підкреслив, що «Українське суспільство, а особливо віруючі - у своїй недавній історії - пережили обидві форми "гасіння духу". "Безбожні п’ятирічки", атеїзація шкіл та всіх державних установ, усунення знаків присутності Христа з публічного простору, перетворення храмів у склади, концертні зали, культурні центри та переслідування тих, хто наважився показати свою віру - мали на меті загасити будь-яку надію».

«Самі священники з подивом спостерігають неймовірні явища, непередбачувані реакції вірян в цій області, коли, наприклад, під час Конгресу сімей, який відбувся кілька тижнів тому у Вінниці, зібрались понад 20 000 вірних. І навіть коли громадські ЗМІ про цю подію мовчали, урочиста хода була чудовим знаком надії, що завдяки відродженню подружжя та сім`ї можна багато чого змінити та збагатити багатьох людей», — сказав Львівський Митрополит.

«Сьогодні Україна прокидається і зростає у вірі. Кожне хрещення, Свята Меса, жива віра малих спільнот є джерелом надії релігійного відродження України!» — ствердив Архієпископ Мечислав.

Під час завершальної сесії Пленарної асамблеї, яка відбулася в Сантьяго де Компостела в останні дні, президенти Європейських Єпископських Конференцій, члени ССЕЕ, звернулися з посланням до всієї Європи.

Світлини: ccee.eu

Автор : Олександр Кусий

Назад