Новини

Назад

"Жодні наші молитви, жодні наші гулі на колінах, жодні наші відречення не мають значення, якщо не буде любові", Апостольський Нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті під час жалобної Святої Меси за владику Петра Мальчука

: 1146 2016-05-31 16:59:36

Папа Франциск висловив щире співчуття з приводу передчасної смерті архиєпископа Петра Мальчука. Про це сьогодні під час жалобної урочистості повідомив Нунцій Клаудіо Ґуджеротті. Сьогодні, 31 травня, в храмі св. Олександра у Києві відбулася прощальна Меса з архієпископом Петром Мальчуком — ординарієм Києво-Житомирської дієцезії.

Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, звертаючись під час жалобної Меси до вірних та духовенства, а також родини світлої пам’яті владики Петра, передав слова співчуття від Святішого Отця Папи Франциска.

«Передусім маю обов’язок передати ті слова Святішого Отця, які він виразив з приводу цієї смутної нагоди, — зазначив Папський посланець. – Передчасна смерть його Високопреосвященства Петра Геркуляна Мальчука OFM – архиєпископа та пастиря Києво-Житомирської дієцезії – глибоко засмутила Святішого Отця. Папа Франциск висловлює щире співчуття кліру, богопосвяченим особам та особливо Ордену Менших Братів, всім вірним та близьким померлого. Згадуючи з вдячністю роки вірного служіння владики в Одесько-Сімферопольській та Києво-Житомирській дієцезіях, Його Святість довіряє його душу милосердній любові Бога нашого Отця. Всім тим, хто оплакує смерть архиєпископа Мальчука, Папа Франциск від серця вділяє апостольське благословення в завдаток втіхи та надії в нашому Господі Ісусі Христі».

До виразів співчуття Папи, Апостольський Нунцій додав і свої особисті – а надто рідним архиєпископа.

Нунцій розповів, що вчора зустрічався з родиною архиєпископа Петра і довго роздумував над тим, що побачив. «Я побачив чисту любов. Як може любити матір, сестра, рідні. Роздумуючи над сьогоднішнім Другим читанням, мені знову повернулися ті враження вчорашнього дня. “Любіть один одного по-братерськи”. Ми ніколи не зможемо любити так, як матір, сестра чи хтось із родичів. Але якщо в Церкві ми втратимо це почуття любові, то ми знищимо Церкву», — сказав ієрарх, закликавши любити своїх братів і сестер, а не бачити лише негативні риси у них.

«Питаємо самі себе, кожен із нас: Чи я був здібний любити нашого співбрата таким, яким він був? Чи не народжуються у нас негативні почуття? Жодні наші молитви, жодні наші гулі на колінах, жодні наші відречення не мають значення, якщо не буде любові», — сказав Апостольський Нунцій в Україні.

Наприкінці промови представник Папи оголосив про нове призначення: єпископ Віталій Скомаровський став Апостольськиv Адміністратором вакантного осідку Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні.


Джерело: CREDOНазад