Новини

Назад

«Жодна організація тут руки не нагріє», — єп.Широкорадюк про акцію «Папа для України»

: 481 2016-06-17 16:43:52

«Це святі гроші. Ми будемо нести відповідальність за кожну копійку. Жодна організація на них руки не нагріє», — так учора в Запоріжжі прокоментував акцію «Папа для України» єпископ Станіслав Широкорадюк.

16 червня в Запоріжжі під час офіційного візиту Державний Секретар Ватикану презентував ініціативу Папи допомогти українцям, що постраждали від війни.

Як відомо, 24 квітня 2016 р. в усіх церквах Європи за ініціативою Папи Франциска збиралася гуманітарна допомога для постраждалих від війни в Україні. Гуманітарна акція має назву «Папа для України». Також Папа Франциск призначив від себе особисто допомогу для України.

Загальна сума коштів, призначених для України, ще невідома, але йдеться про кілька мільйонів євро.

Щоб допомога потрапила до адресатів, Апостольська Столиця створила в Україні Технічний Комітет, який відповідатиме за розподіл коштів. Святий Престол зберігає за собою відповідальність за всю акцію та нагляд над нею.

Благодійна допомога, зібрана у церквах Європи за ініціативою Папи Франциска призначається виключно для жертв насильства у східній частині України: переселенцям, що залишили власні домівки та шукають притулку на решті території Держави, жителям так званої «сірої зони» поблизу лінії зіткнень, населенню, яке залишається на неконтрольованій Україною території, передусім дітям, літнім людям та неповним сім’ям із маленькими дітьми, особам, що втратили домівку, жертвам травм, фізичних та психологічних, отриманих під час військових дій, а також тим, хто зазнав тортур та інших форм катувань.

Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії єпископ Станіслав Широкорадюк зазначив, що для України кілька мільйонів євро можуть бути непомітними, адже у нас війна і багато потреб. «Ця допомога всього не змінить», — сказав єпископ з власного досвіду, адже він займався понад 20 років благодійністю, очолюючи Карітас-Спес в Україні.

Владика Станіслав сказав, що допомога буде адресною і що всі отримані кошти будуть щиро і справедливо розділені. Єпископ наголосив, що допомога не буде передаватися посередникам, щоб уникнути корупції.

Також ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії додав, що потрібно говорити не тільки про матеріальну допомогу. Варто звернути увагу на дітей та молодь, на освіту.


Джерело: CREDOНазад