Новини

Назад

«Ви стали руками і очима Папи Франциска в Україні», – єпископ Собіло до учасників проекту «Папа для України»

: 1059 2017-02-19 15:37:02

17 лютого у Запоріжжі відбулась зустріч представників релігійних та громадських організацій, які розпочали роботу над реалізацією великих грантів в рамках Гуманітарної Ініціативи Святішого Отця Франциска «Папа для України». Протягом зустрічі учасники мали можливість ближче познайомитись між собою, обмінятись досвідом попередньої роботи та презентувати свої проекти, які вони втілюють в рамках цієї Акції Святого Престолу.

Технічний Комітет ознайомив учасників з вимогами щодо реалізації проектів, моніторингу, фінансової звітності, аудиту та інформаційного супроводу. Учасники також мали можливість поставити запитання членам Технічного Комітету і разом з колегами подумати про те, що у майбутньому Церква спільно з волонтерами та громадським сектором може робити ефективніше для подолання гуманітарної кризи в зоні бойових дій та як найкраще допомогти людям, що постраждали від наслідків війни на Сході України.

«Ми дуже раді зустрітися з представниками деяких великих організацій, які пройшли конкурс, були рекомендовані Технічним Комітетом і затверджені Папською Радою «COR UNUM» для участі в цій відповідальній місії, – звернувся на початку зустрічі до її учасників Голова Технічного Комітету Акції «Папа для України» єпископ Ян Собіло. – Ті кошти, що Ви отримали для роботи у ваших проектах, можливо, не є такою великою сумою порівняно з потребами людей, що страждають, але це конкретний знак солідарності, жест підтримки для України від цілої Європи.

Єпископ зазначив, що оскільки це допомога від Католицької Церкви та особисто Папи Франциска, до неї прикута особлива увага всієї України. І ця Акція важить значно більше, ніж просто роздача гуманітарної допомоги.

Як говорив під час недавньої зустрічі з людьми в Авдіївці Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, ця допомога Папи створює можливість Зустрічі українців, які страждають, з тими мільйонами людей, хто жертвував гроші з цілого світу для нас. І ми дуже раді, що сьогодні ви всі стали руками і очима Папи Франциска в Україні. Це велика місія, і ми вітаємо, що Ви стали тими організаціями, яким була висловлена така довіра. Запрошуємо до тісної співпрацювати для того, щоби життя українців ставало кращим», – звернувся Голова Технічного Комітету до партнерів Акції.

Ян Собіло закликав учасників протягом зустрічі не лише слухати рекомендації Технічного Комітету, але й бути активними учасниками, ділитись досвідом, висловлювати власні пропозиції, виступати зі спільними ініціативами для того, щоби Акція, ініційована Папою Франциском, стала дієвою відповіддю на реальні потреби українського суспільства.
У зустрічі також взяли участь Денис Тарасов, юрист Технічного Комітету, Лілія Христенко, головний бухгалтер Комітету, Предраг Раніч, міжнародний консультант, та асистенти Технічного комітету з фінансової та інформаційної роботи.
Серед учасників зустрічі були представники громадських організацій та благодійних фондів, які реалізовують великі проекти, зокрема, «Християнська служба порятунку», «Спасемо Україну», «Людина в біді», «Карітас Україна», «Карітас Донецьк», БФ «Арче Нова», ГО «Країна вільних людей», «Міський центр допомоги», БФ «СОС Дитяче містечко» та інші партнери Акції.

Джерело: Папа для УкраїниНазад