Новини

Назад

«Україна повинна триматися двома руками за ружанєц»: почули паломники у Бердичеві.

: 1058 2018-07-22 09:53:45

Тисячі паломників прибули сьогодні до Бердичева на урочистість Божої Матері Святого Скапулярію. Вігілійна Служба Божа розпочалася у суботу, 21липня, під проливним дощем. Словами «Вітаємо вас, паломники, люди великої віри», ‑ Отці Босі Кармеліти привітали всіх прочан, єпископів та богопосвячених осіб разом із настоятелями їхніх чинів.

Святу Месу очолив єпископ Києво-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький у співслужінні з єпископом-помічником Кам’янець-Подільської дієцезії Радославом Змітровічем та єпископами Харківсько-Запорізької дієцезії – ординарієм Станіславом Широкорадюком та помічником Яном Собіло.

Проповідь виголосив єпископ Станіслав Широкорадюк. Нагадуючи всім присутнім, що у цьому році Україна відзначає 1030 років Хрещення, наголосив, що важливо не те, як ми це відзначимо, а усвідомлення того, що ми, як християни, досягли за увесь цей час.

– Одне з головних питань: як так сталося, що за 1030 років християнства частина християн залишилася без Папи, а частина – без Мами? І як це тепер змінити? Як повернутися до того, щоб знову віднайти свою Маму. Адже Ісус, помираючи на хресті, виконуючи свою місію спасіння, наказав апостолу Йоану взяти Марію до себе. Учень взяв її до себе і це була його місія. Він зробив це не заради себе, але в ім’я цілої Церкви. І там під хрестом Церква прийняла Марію за Матір.

Далі єпископ зосередився на феномені марійної побожності, який виникає зі святості Марії, котра у свою чергу виникає не з нашої про неї думки чи уявлення, а з того, що була вибрана ще у лоні своєї матері, щоб народити нам Спасителя і мала великий привілей – була непорочно зачата і та святість Марії є беззастережна та не підлягає жодним сумнівам.

– Марія стала Богородицею, а її материнство було освячене кров’ю її Сина. Я часто говорю це жінкам, які втратили своїх синів на війні, що і їхнє материнство також освячене кров’ю їхніх синів і це приносить їм полегшення. І ми, католики, відрізняємося від інших тим, що вшановуємо Марію та її заслуги. Не всі це розуміють. Наші брати-протестанти закидають нам часто, що ми молимося до звичайної жінки. Я не розумів раніше, звідки таке упередження та навіть злість, ненависть до культу Марії, аж поки не довелося декілька разів відмовляти екзорцизми і аж тоді я побачив, що диявол боїться молитов до Марії.

Люди, які приходять у католицизм з інших конфесій чи Церков, не завжди розуміють молитви на розарії. Я раджу таким людям спробувати молитися особисто, щоб приватно відчути силу цієї молитви і люди підтверджують, що з ними відбулися зміни. Розарій – це потужна зброя, набагато сильніша ніж та, яку пропонують американці. Її дієвість показала себе на Майдані та зараз показує себе на Сході. У Харкові в госпіталі лежав хлопчина, якому відірвало на війні ліву руку. У правій він тримав розарій і прикривав цією рукою голову.Україна сьогодні повинна тримати ружанєц двома руками. Війна показала, що ми замало молилися. Тепер треба надолужити, бо ми платимо велику ціну за той шлях, який вибрали.

Треба молитися, щоб не було гіршого. Щоб Україна не стала полігоном між Сходом і Заходом. Триває запланована деморалізація. Але й самим нам треба зробити іспит сумління і перестати чинити речі, які суперечать нашому християнству.

На завершення ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії сказав:

– Ми сьогодні стоїмо перед іконою нашої Матері Заступниці. А молитва «Під Твою милість» – наш приватний екзорцизм. Якщо будемо молитися цією молитвою – Марія буде нас захищати. Бо всі ми Її діти, всі ми брати і сестри Христа.

Площа перед храмом заповнена паломниками. Попри сильну зливу всі залишилися на своїх місцях. Неймовірна кількість людей щороку приносить до Бердичівської Богородиці свої прохання та сподівання разом із молитвами та піснями.


У неділю, 22 липня, відбудеться головна урочистість. Відпустову Месу очолить архієпископ Ренато Боккардо.

Джерело: CREDOНазад