Новини

Назад

У Києві попрощалися з архієпископом Петром Мальчуком

: 1321 2016-05-31 16:48:00

У київському соборі св. Олександра сьогодні було звершено Святу Месу прощання з архієпископом Петром Мальчуком. На жалобні урочистості прибули численні єпископи, священики та віряни. Похоронну Службу Божу очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Разом із ним співслужили усі єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні на чолі з головою єпископату, архієпископом Мечиславом Мокшицьким. Приїхали єпископи та священики з-за кордону, зокрема, єпископ Томаш Пета з Казахстану, єпископ Антон Коша з Молдови, єпископи Олег Буткєвіч та Антоній Дем’янко з Білорусі, представник єпископату Польщі о. Лєшек Крижа, о. Юріс Явніс із Латвії та інші.

Від УГКЦ у Месі взяли участь Блаженніший Любомир Гузар та архиєпископ Ігор Возьняк. Брати-францисканці з Провінції святого Михаїла Архангела теж прощалися з архиєпископом Петром, який належав до цієї Провінції. Численні священики, богопосвячені особи проводжали архиєпископа в останню путь. Також на похорон прибули представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, представники уряду Польщі, мати владики з родиною та численні вірні. Попрощатися з ієрархом прибули також православні, зокрема архиєпископ Житомирський Володимир УАПЦ.

Проповідь виголосив львівський митрополит РКЦ архієпископ Мечислав Мокшицький. Владика сказав, що смерть зажди приходить невчасно: «І відбувається це незалежно від того, чи забрала вона в батьків дитину, чи батька і матір, чи того, хто прожив 80 років, чи так, як у нашому випадку, коли говоримо, що вона прийшла невчасно для Церкви в Україні, забираючи на 51 році життя архієпископа Петра».

Смерть ставить питання: навіщо жити в цьому світі, народжуватися, зростати, обирати дорогу покликання, працювати, якщо в одну мить доведеться все залишити і піти.

Рано чи пізно, очікувано чи несподівано смерть прийде до кожного з нас. Можна пробувати від неї втекти, можна зволікати на її прихід, але так чи інакше всі ми з нею зустрінемося. Ця істина є очевидною, — сказав ієрарх, але наголосив, що християни, на відміну від невіруючих, мають надію на вічне життя.

«Сьогоднішня урочистість є для нас катехизою, яка готує нас до зустрічі з Богом», — сказав архієпископ Мокшицький.

Владика подякував архієпископу Петру за всі його труди і додав, що хоча він мав у календарі багато записів, проте «Божа рука на 27 травня записала іншу зустріч, яка можна характеризувати словами з Євангелія “Я воскресіння і життя, хто в Мене вірує, хоч би і помер буде жити. Кожен хто вірить у мене, не помре навіки”».

Як повідомлялося, після Меси архієпископа Петра поховають у Ворзелі під Києвом, на території Вищої духовної семінарії Пресвятого Серця Ісуса.

Переглянути фотогалерею з жалобної урочистості можна тут

Джерело: CREDOНазад