Новини

Назад

Щирець відсвяткував ювілей 625 ліття Римсько-Католицької парафії св. Станіслава

: 1955 2016-05-19 12:10:41

У неділю, 15 травня, щирчани та гості відсвяткували 625-річчя від дня заснування Римсько-католицької церкви св. Станіслава, а також 25-річчя від дня існування товариства польської культури у Щирці.

Благовісні дзвони з самого ранку сповіщали своїх вірників та усіх щирчан про Великий Ювілейний День, а в святково вражаючому вбранні храму виразно майоріли ювілейні дати.

Знаємо, що все в нашому повсякденному житті починається з молитви. Так само і це, ювілейне свято, 625-річчя парафії розпочалося із ранкової Святої Меси. Урочисту Службу Божу присвячену ювілею целебрував настоятель Римсько-Католицької парафії у Щирці – о. Олександр, пізніше з великою приємністю мав змогу долучитися і настоятель Православної церкви у Щирці – о. Андрій.

Всіх присутніх наприкінці Святої Меси настоятель, о. Олександр, запросив на урочистий концерт, приурочений святкуванню подвійного ювілею.

Відзначення свята продовжилося вже після обіднього часу, усі гості, щирчани та парафіяни зустрілися на подвір’ї храму, де і відбувалося дійство, і мали змогу спостерігати за усіма цікавими подіями, а цікавого було дуже-дуже багато, як для дорослих, так і для малечі, без діла не сидів ніхто.

На початку урочистого концерту прозвучав Гімн України та Польщі. Вже незабаром, о. Олександр прочитав коротку молитву та привітав усіх присутніх з цим величним та довгоочікуваним святом, побажав миру, єдності щирчанам та усій Україні, добра і Божого благословення.

Пізніше слово було надане почесним гостям із Польщі міста Jelcz- Laskowice, привітальні слова лунали і від щирецького селищного голови Олега Василишина, з добрим словом до усіх привітань долучилася і парафіянка костелу Гелена Скочиляс. Надзвичайно приємно було бачити на святі Владику Мар’яна Бучека, своєю присутністю і своїм теплим словом зігрів кожну присутню людину. За деякий час до святкування і до поздоровлень долучився Консул Польщі – Мар’ян Орліковський та Презес товариства культури польської – Еміль Легович.

Багато побажань і слів було сказано Марією Пасічник, яка виступила від імені Щирецької Греко-Католицької церкви.

Привітань і побажань було стільки, що і дня би не вистачило, щоб прослухати це все, але за кулісами вже чекали маленькі діточки з молодшої групи ансамблю «Щирчанка», які привітали окриленим і легким таночком – «Свято ангелів». За деяку мить своїми танцями, харизматичністю і зачарованістю вітали старші учасники «Щирчанки».

А от діти із школи польського товариства змушували присутніх вслухатися у їхні вірші та милозвучні пісні які звучали польською мовою.

Великого святкового настрою надав усім глядачам квартет якого уже не було чути з десяток років, так би й хотілося назвати його «Відродження», бо після довгих років розлуки вони знову зустрілися на сцені : Іван Рибак, Петро Книш, Владислав Бернад, Петро Скочиляс.

Щирі та сердечні побажання проявили своїми піснями ще одні учасники концерту, всім нам відомий колектив, без якого не відбудеться жодне свято - вокальний ансамбль «Гомін»(кер. Лариса Пекар).

До найщиріших побажань приєдналася - Марія Лехновська, нею було подаровано дві прекрасні музичні композиції.

Багато зусилля і старання доклали до свята : Мар’ян Гвоздецький, Марек та Марта Горбань, а також усі ті хто брав участь.

Вже спадав тихо вечір на містечко і дивним світлом висвітлював людські обличчя – втомлені і щасливі, радісні і величаві, задоволені і залюблені у життя, у рідне місто.

Концерт підходить до завершення на останок залишається тільки найкраще і тут зненацька з’являється ще один артист, Богдан Близнюк, він дарує музичні привітання і вітає усіх зі святом.

Після виступу Богдана, ніхто й нікуди не розбігається, бо усі знають, що попереду мають виступати дуже симпатичні і веселі хлопці. І тут враз, у всіх на обличчі появляється посмішка, а знаєте чому?А тому, що на сцену виходять дуже файні і запальні хлопці – гурт «Так сі стало». Якщо хтось і був вже втомлений, то ця втома вмить пропала і в кожного із людей появилося друге дихання.

Останніми учасниками концерту стали - гурт «Щирецькі музики», вони провадили свято до завершення, зігріваючи усіх присутніх своєю музикою і виконанням.

Ведучими концертної програми під час усього святкування були : Себастян Роговський та Іванна Бобиляк.

Від свого імені о. Олександр дякує усім гостям та щирчанам за те, що в цей день були разом, за те, що зуміли бути в єдності. Велику подяку висловив своїм парафіянам, які так старанно готувалися до цього величного свята і передбачили все наперед.

Гадаю, що свято яке відбулося запам’ятається і залишиться в спогадах усім надовго. Це свято кількох поколінь вірних Богові парафіян, молодих і старших, живих і тих, кого Господь уже покликав.

Іванна БобилякНазад