Новини

Назад

Рекоронація образу Матері Божої Янівської

: 4627 2014-08-12 00:00:00

У рамках святкувань 400-ліття парафіяльного храму Пресвятої Трійці в селищі Івано-Франкове (колишній Янів) Яворівського району Львівської області 10 серпня архієпископ Мечислав Мокшицький довершив там акт рекоронації вірної копії образу Матері Божої Янівської, оригінал якої тепер знаходиться в Проховіцах у Польщі. 

Численних гостей з України і Польщі привітав настоятель парафії о. Адам Літтвіц. Зокрема прибули духовенство й вірні зі Львова, Яворова, а також греко-католицькі й православні священики та миряни, представники місцевої влади, консул Польщі у Львові Мар’ян Орліковський.

З розгорнутої виставки можна було довідатися про чотирьохсотлітню історію парафії та культ образу Янівської Божої Матері. За радянської влади костел був зачинений і перетворений склад, що спричинило руйнацію храму. Лише в 1990 році римо-католикам вдалося повернути святиню, ремонт і реставрація якої тривали аж до цього ювілейного року. Тим часом збудовано новий парафіяльний дім.

Архієпископ Мокшицький у своєму слові зауважив, що хоч нинішня спільнота невелика, проте їй вдалося гарно відновити свій храм і відродити парафіяльне життя. Окрему подяку львівський митрополит склав жертводавцям з України і Польщі. Завдяки жертовності родин колишніх жителів Янова написано вірну копію Янівської Матері Божої та споряджено їй нові корони. В дар архієпископу Мечиславу Мокшицькому було принесено зокрема картину львівської митрополичої базиліки роботи греко-католицького священика з села Повітного о. Миколи Сліпця, котрий також вніс свою лепту в реставрацію розписів костелу Пресвятої Трійці в Янові. Святу Месу прикрасив своїм співом ансамбль із Замостя, а до організації урочистості чимало приклалися прибулі з Гданська земляки о. Адама Літтвіца.

Автор : Костянтин Чавага

Назад