Новини

Назад

«Ми пам’ятаємо! Ми сильні!». Що є джерелом нашої сили?

: 459 2018-11-23 21:01:29

Кожного року, наприкінці листопада ми повертаємось до трагічних сторінок нашої історії, які пригадують нам про Голодомор – масштабний геноцид, що в 1932 – 33 роках призвів до жахливої смерті понад трьох мільйонів невинних людей.

Ці спогади мають на меті не лише розчулити нас з приводу нелюдського страждання, але перш за все повинні допомогти зробити чіткі висновки, які допоможуть в майбутньому запобігти подібним трагедіям. Відтак згадуючи про болісне минуле, водночас думаємо, як маємо жити і діяти сьогодні, щоб людська спільнота більш ніколи вже не наступала на ті ж самі «жорстокі граблі».

Для нас християн є очевидним, що будь який прояв зла по відношенню до людини є пов`язаний із відсутністю в суспільстві християнських принципів моралі. Часто, людині притаманно звинувачувати в усіх бідах і нещастях Бога. Мовляв, як Господь Бог може спокійно дивитись на страждання невинних людей. Але з іншого боку забуваємо, що насильство і порушення людських прав відбувається саме в тому середовищі, де людина намагається витіснити Бога зі свого життя. Отож найчастіше причиною людського страждання є не пасивність Бога по відношенню до справедливості, а радше навпаки, відкинення Бога і його заповідей самою людиною. Інакше кажучи, чим більше людина намагається витіснити Бога із суспільного життя, тим більше людина зазнаватиме дискримінації в цьому суспільстві.

Класичним прикладом для нашого суспільства є тоталітарний режим, який тривав впродовж усього періоду комуністичної влади. Боротьба з будь якими проявами релігійності призвела до того, що людина во ім’я примарних ідеалів була здатна на жахливі звірства по відношенню до своїх співвітчизників. Отож 85 річниця Голодомору змушує нас до роздумів над тим, чи бува й сьогодні ми не намагаємося повторити ті самі помилки, які призвели в минулому до жахливих наслідків.

Цього річ згадуємо жертви Голодомору під гаслом – «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!» Як зазначають автори цієї ідеї, що пам`ять про ці болісні події єднає усіх нас разом з тими, хто перебуває навіть закордоном. Але чи до кінця правильно ми розуміємо другу частину гасла – «Ми сильні!»? Що є джерелом нашої сили? Чи мова йде лише про сучасне озброєння і силу людського духу? А може варто згадати про силу любові, якої джерелом є Господь Бог.  Це Бог є джерелом любові, яка спонукає нас до пробачення своїм кривдникам, яка є справжнім джерелом єднання у суспільстві. Отож запалюючи свічки і збираючись на масових заходах в цей пам’ятний день, варто помолитись до Бога про мудрість, мир і злагоду в нашому суспільстві.Відео: Ukrainian Institute of National Remembrance

Автор : Андрій Безкоровайний

Назад