Новини

Назад

Ініціатива «Папа для України» переходить на новий етап

: 895 2017-07-26 13:18:03

Починається новий етап у підтримці Ватиканом постраждалих від війни українців. Відповідати за благодійну ініціативу в Україні тепер буде  єпископ-помічник Львівської Архідієцезії Едвард Кава, OFM Conv. Його радником буде єпископ Кеннет Новаковський, Єпарх Н’ю-Вестмінстерський для греко-католиків у Канаді.

31 серпня 2017 року Технічний комітет Акції «Папа для України» завершує роботу. Підготовка до отримання Україною допомоги від Апостольської Столиці тривала з червня 2016. Тепер почнеться новий етап у підтримці Ватиканом постраждалих від війни громадян України. 

За останній рік  були проведені моніторинги потреб найбільш вразливих категорій людей, що постраждали від військових дій на Сході України. Також були узгоджені критерії відбору організацій-партнерів для реалізації гуманітарної Ініціативи Папи Франциска в Україні, затверджені процедури розгляду заявок, технічні та юридичні документи для подальшої реалізації благодійних проектів Папи в Україні.

Свої напрацювання Технічний Комітет передасть Секретаріату Акції «Папа для України», який з 1 вересня 2017 року розпочне свою роботу у Києві, продовжуючи співпрацю з вже визначеними Комітетом Організаціями та довершуючи її новими проектами, що будуть представлені та розглянуті у спрощеній формі.

Координатором цього Секретаріату призначений Його Преосвященство владика Едвард Кава, OFM Conv., Єпископ-помічник Львівської Архидієцезії Римо-Католицької Церкви. Радником стане Його Преосвященство владика Кеннет Новаковський, Нью-Вестмінстерської єпархії (Канадa) Української Греко-Католицької Церкви

Секретаріат продовжить втілення Ініціативи «Папа для України» згідно критеріїв, розроблених Технічним Комітетом Акції.

“Державний Секретаріат доручає Апостольській Нунціатурі в Україні висловити поцінування та глибоку вдячність Комітету «Папа для України» і, в особливий спосіб, його Президенту, за відданість, щедрість та ефективність проведеної діяльності. Разом із цим, бажає доброї праці новому Технічному Секретаріату, дякуючи за представлену готовність”, – йдеться у комунікаті, оприлюдненому на сайті Апостольської Нунціатури в Україні.

Протягом року роботи Акції за кошти, зібрані католиками в Європі та особисто пожертвувані Папою Франциском для України, реалізовано понад 80 великих та малих проектів. Виконавчими партнерами Акції протягом 2016-2017 рр. стали українські та міжнародні організації, благодійні фонди та парафіяльні спільноти, які реалізують проекти, спрямовані на допомогу ВПО у Донецькій, Луганській, Запорізькій, Дніпровській, Харківській областях та м. Київ.

Нагадаємо, бажаючи піти на зустріч потребам українського населення, випробуваного по причині тривалого військового конфлікту, Святіший Отець Папа Римський у квітні 2016 року організував грошову збірку у різних місцевих Церквах Європи. З метою розглянути та профінансувати відповідні проекти, Секретаріат Держави Його Святості 6 червня 2016 р.Б. утворив Технічний Комітет «Папа для України», Президентом якого став Його Преосвященство владика Ян Собіло, Єпископ-Помічник Харківсько-Запорізької Дієцезії Римо-Католицької Церкви.

Подальшу інформацію для беніфіціарів та партнерів Акції буде розміщено на сайті “Папа для України”.

Джерело: Благодійна ініціатива "Папа для України"Назад