Новини

Назад

День вдячності в житомирському кафедральному храмі

: 1196 2017-08-27 16:31:28

Вдячність – це потреба серця. Вдячність – це пам’ять, без якої немає майбутнього. Вдячність – це інше ім’я щастя. Саме з такими почуттями зібрались в житомирській катедрі численні священики, сестри – монахині та парафіяни. З вдячністю Господу за 40 років служіння в Житомирі єпископа Яна Пурвінського. 40 років тому, відбулась знаменна подія для Церкви в Україні.

На прохання вірних з Житомира та за згодою кардинала Юліана Вайводса з далекої Латвії до незнаної землі української приїхав священик Ян Пурвінський. Спочатку служачи вікарним священиком, а потім – настоятелем, єпископом всієї дієцезії. Багато важкого прийшлось пережити. Багато годин невтомного служіння в Таїнствах та розмовах, щоб рятувати душі. Але також – не можна не побачити численних плодів його жертовної праці. Молоді родини, люди старшого віку, які отримували від єпископа Яна поради, підтримку та молитву. Багато священиків та ще більше сестер – монахинь, які завдячують єпископу Яну своїм покликанням, через його слова, заохоту.

Під час святкової Святої Меси можна було переконатись, що 40-літнє служіння єпископ Яна на житомирській землі видало стократні плоди. Урочисту Святу месу очолив сам ювіляр, у співслужінні з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм дієцезії, а також з двома єпископами, які пов’язані з Житомиром – єпископом Леоном Дубравським, який з житомирської парафії вступав до семінарії, та єпископом Віталієм Скомаровським, який багато років був пов’язаний з житомирською катедрою.

Під час проповіді єпископ Леон, у притаманному для себе стилі, з жартом і дуже просто та щиро, поділився з усіма своїм баченням усіх проблем та загроз – це відсутність молитви. І закликав, щоб всі присутні ревно звертались до Марії Матері Божої молячись розарій та практикуючи молитву п’яти перших субот місяця.

Джерело: Київсько-Житомирська ДієцезіяНазад