Новини

Назад

Звернення єпископів Католицьких і Православних Церков Львівської області з нагоди Дня пам’яті та примирення

: 1098 2016-01-19 15:28:13

Мир Вам!
Саме такими були перші слова воскреслого Христа до своїх апостолів.

Сьогодні ми, Рада єпископів Львівщини, звертаємося до Вас, возлюблені в Христі брати і сестри. Переживши Великий Піст, ми увійшли у святу і велику Пасху, свято нашої надії на те, що воскреслий Христос дарує мир і спокій нашій державі.
Впродовж вже не одного року Україна крокує своїм "страсним тижнем" – часом болю й розчарування, віри і зради, любови і ненависти. Проте так важливо не забувати цілі нашої мандрівки, того, куди ми прямуємо, що прагнемо осягнути.
Апостоли, які були свідками життя Ісуса Христа, хоча й перебували поруч, бачили чуда, які Він творив, але так до кінця й не розуміли, чому вони йдуть до Єрусалиму, а Той, у кого вони повірили, має померти. Пам’ятаємо й учнів, які йшли до Емаусу – вони навіть не впізнали Ісуса. Чому? Були пригнічені й розчаровані. Їхні очі відкрилися лиш тоді, коли Христос поблагословив, розламав і подав їм хліб. Відтак повернулись у Єрусалим та засвідчили перед усіма, що сталося в дорозі.
Сьогодні ми – як і апостоли тоді – перебуваємо в небезпеці дозволити вмерти нашій мрії, втратити віру в інше, Нове Життя. Не біймося! Христос не вмер, а своїм Воскресінням оживляє наші мрії, надає їм сенс і здійснює їх. Сьогодні Він прагне й нам подарувати Мир, але чи готові ми його прийняти?
Мир є тим простором і часом, в якому ми можемо зустрітися з Богом, але маємо так багато противників, які намагаються порушити цей благоговійний стан, зруйнувати мир серця. Іноді й ми самі, спокушені нечистим, стаємо носіями хаосу й смерті мрій наших ближніх.
З глибини наших сердець звертаємося сьогодні до усіх Вас, брати й сестри, стати будівничими "Царства Миру". Повірте, що хоч це справа не легка, проте можлива до виконання. Пригадаймо слова Христа: "Блаженні миротворці, бо вони Синами Божими назвуться", і подумаймо: які ж ми щасливі, що сьогодні народилося так багато тих Дітей Божих – наших військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які стали хранителями нашого Миру, оберігаючи життя і цілісність нашої держави.
Скажімо "Дякую!" усім нашим захисникам, що повернулися з війни із ранами тілесними та душевними та живуть нині поруч нас, є нашими рідними, сусідами... Звернімося до них з привітним словом і спільно у храмі Божому складімо перед Господом молитву за них, їхні сім’ї та родини.
Молимося й уклінно благаймо Господа за тих матерів, які поховали своїх синів і замість полеглих прийдімо, подякуймо і привітаймо їх з днем Матері: "Не вмерла Твоя мрія. Твоя надія жива у сотнях тисяч, мільйонах сердець українців, які співстраждають разом з Тобою, скорботна Мамо, овдовіла Дружино".
Брати і сестри, довкола так багато болю, але не тратьмо надії та пам’ятаймо слова Христа, що плачучі, вбогі, милосердні, чисті серцем, миротворці, переслідувані за Правду – блаженні, а саме таким належить Царство Небесне.
В оцю першотравневу й суспільно напружену пору супроти злоби й підступів нашого невидимого та видимого ворога, володаря хаосу, увійдімо в дні скорботи за полеглими та подяки живим. Станьмо пліч-о-пліч у змаганні за Мир, який розпочинається з нас. Не піддаваймося на провокації тих, які хотіли б День примирення та перемоги використати у своїх підступних цілях задля розбрату у нашому суспільстві. Хай Мир Господній перебуває з Вами!

Владика ІГОР Возьняк,
Архиєпископ і Митрополит Львівський Української Греко-Католицької Церкви

Владика ДИМИТРІЙ Рудюк,
Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату, керуючий Львівсько-Сокальською єпархією УПЦ КП

Владика МАКАРІЙ Малетич,
Митрополит Львівський Української Автокефальної Православної Церкви, керуючий Львівською, Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями, місцеблюститель Київського митрополичого престолу УАПЦ

Владика МЕЧИСЛАВ Мокшицький,
Архиєпископ-Митрополит Львівський Римсько-Католицької Церкви, голова Конференції католицького єпископату України латинського обряду

Владика ФІЛАРЕТ Кучеров,
Єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви, керуючий Львівською єпархією УПЦ

За матеріалами: loda.gov.uaНазад